Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 10:37
1. Keď vojdeš na Goričane a zoberieš si lístok, tak odboč na Varaždin a zastav tu vľavo v tej odbočke poza budovu, tam nebudeš nikomu zavadzať (tie stroje tam asi už nie sú ;-). Ja som to tak raz urobil v Čakovci a nikto nič nenamietal, vtedy som ale nebol s nákupom ENC úspešný: [goo.gl]

Tam z druhej strany je kancelária, kde ENC predávajú, v noci je zatvorená, ale ako tu niekto písal, krabička by sa mala dať kúpiť u vedúceho smeny, uvidíš.

Potom môžeš pokračovať až na Sv.Helenu pred Záhrebom, kde dáš lístok z Goričanu spolu s krabičkpou obsluhe a tá ti strhne platbu z ENC. Ďalej už pokračuješ cez brány ENC bez obsluhy.


2. Ja som ENC kúpil vlani, ale uvažujem, že až mi prestane fungovať baterka, možno prejdem na smart kartu. Tá je ale od ARZ, takže ju kúpiš len na predajných miestach ARZ.

3. To tlačivo na ENC máš správne.

4.Na stránke HAC je interaktívna mapa chorvátskych diaľnic: [hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 11:27
P E T O
Zkusil bych koupit už na mýtnici Goričan, zastavíš napravo kousek na trávě a přejdeš, popř. můžeš zastavit na tom vjezdu na zaměstnanecké parkoviště vlevo. Pokud koupíš, můžeš následně již vjet na placený usek ENC pruhem. Pokud nebudeš úspěšný, tak můžeš pokračovat dle bodu 1 mdr.
Ale já, pokud bych byl úšpěšný na Varaždinu, tak bych s nově ENC + lístkem zaplatil ten úsek Goričan Varaždin v budce pro hotovost. Za mýtnící bych se otočil a najel znovu na placený usek ENC pruhem, abych následně na Svaté Heleně mohl opustit dálnici pohodlně ENC pruhem a nemusel jsem čekat mezi ostatníma na hotovostní budku, abych podal ENC a kartičku.spinning smiley sticking its tongue out
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 14:23
I tak še da eye rolling smiley Já když jsem byl rozhodnut koupit krabičku, tak jsem jel přes Mursko Središće do Varaždina, tam jsem koupil ENC ještě před mýtnicí a už jsem jel přes ENC vjezd. Když jedu přes Maďarsko po 86-ce, tak je to skoro jedno, jestli jedu na Goričan nebo na M.Središće a ušetřil si vymýšlení jak to udělat a kde zastavit, když už mám lístek v ruce a jsem na dálnici.

Letos pojedu taky tak, protože mě požádal kamarád, abych mu krabičku koupil, protože on pojede pak v noci a není jisté, jak to v noci bude s prodejem ENC. Taky není jisté, jestli mi pro něj ENC prodají, ale zkusím to.

Mimochodem, není možnost v ENC bráně vzít si lístek? Nezkoumal jsem to, ale když jsem s čerstvým ENC vjížděl, tak jsem krabičku asi blbě držel a na displeji se objevilo UZMITE KARTICU. Pak se ale krabičky chytla a jel jsem dál.
Zase na druhé straně, kdyby se v každém vjezdu ENC dal vzít lístek, tak by tudy jezdili i ti, co ENC nemají, nic by jim v tom nebránilo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 14:59
Lístek si můžeš vzít i na ENC bráně, ale nesmí se to říkat moc nahlas, aby to někdo nezneužíval.smiling smiley Mě se to stalo v roce 2016, když kvůli baterii mi ENC po 7,8 letech odmítla zvednout závoru. Takže po chvíli mávání se zjevila obsluha a podala mi z automatu lístek. Zmáčknul čudl a podal mi ho s poznámkou že je asi baterie kaput. Jestli to před tím ale nějak odblokoval, to netuším.
Na street view je to krásně vidět - NP Goričan.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2018 16:56
Kúpil niekto ENC v poslednej dobe aj v noci?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2018 11:34
Zastavoval som na Varažine a povedali mi že nemajú enc jednotky, že až na lucku. V ARZ mi odporučili aby som rovno zobral smart kartu, kvôli využitiu medzi kategóriami. Taham príves a občas bez, tak to bola jasná voľba.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2018 09:03
malá zkušenost s ENC (mám ji již 6 let)
Při zpáteční cestě u vjezdu Karamatici (Ploče) mě u ENC FAST krabička pípla, ale závora se neotevřela. Uzmitě karticu naskočilo na displeji. Vzal jsem lístek a jel. Počítal jsem s tím, že na Lučku dám krabku s lístkem a oni to odečtou. Nechtěl jsem však stát dlouhou frontu u CASH pokladen a zamířil do pravého pruhu na ENC a platbu kartou (na Lučku jsou kasy CASH a ENC úplně oddělené - 1km od sebe), s tím, že pokud tam nikdo nebude, zaplatím kreditkou. Přijedu k bráně - píííp - závora jde nahoru a já pokračuji. Proč to píši?
I KDYŽ SE VÁM STANE, ŽE SE ZÁVOZA NA VJEZDU NEOTEVŘE A JSTE VYZVÁNI K ODBĚRU LÍSTKU, PŘESTO ŽE MÁTE ENC, NEZNAMENÁ TO, ŽE NA KONCI DÁLNICE NEBUDE ENC FUNGOVAT. (je tam ASI důležité to pípnutí krabičky jak to, že se nezvedne závora a musíte si vzít lístek.) thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2018 13:52
Zdravím,mě se to stalo v tomto týdnu celkem 3 x.
Uzmitě karticu naskočilo,ale nic se nedělo. Tak dlouho jsem mával a couval pro karticu až to zafungovalo a závora šla nahoru.
Placení proběhlo v pořádku.
Lučko,šibenik,Zadar.
smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2018 17:51
.... mě se závora neotevřela. kartičku jsem si vzal, závora se otevřela a když jsem chtěl na výjezdu platit, zareagoval ENC a závora se otevřela. Kartičku mám doma.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2018 17:34
laco.bike napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zastavoval som na Varažine a povedali mi že nemajú
> enc jednotky, že až na lucku. V ARZ mi odporučili
> aby som rovno zobral smart kartu, kvôli využitiu
> medzi kategóriami. Taham príves a občas bez, tak
> to bola jasná voľba.

Čo to je tá SMART karta, to je nové , ako to funguje, je to výhodnejšie a ľacnejšie ako ENC, kde sa to kupuje ? ARZ je konkurencia HAC, to je ich produkt, platí na všetkých dialniciach, lebo ENC od HAC hore na Istrií tuším nefunguje, či mýlim sa ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2018 18:04
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2018 17:42
Dík za radu, pozrel som to, takže bude pre mňa tiež lepšia Smart karta,ako ENC, chodievam väčšinou v noci takže nejaké veľké kolóny na mytniciach nie sú, čiže nepotrebuje ísť cez ENC prechod, skôr je pre ma zaujímavá tá zľava, už len zistiť, kde , v akých hodinách si ju môžem kúpiť? A môže mi ju kúpiť aj niekto známi, čo sa vracia z HR, ako je to s tým tlačivom, musia tam byť moje údaje, resp. bez môjho dokladu mu to nepredajú ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2018 18:10
Odpovědi jsem ti dal do vhodného vlákna o SMART kartě. Případné pokračiování debaty, již tam...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2018 12:30
Tak toto se mi přesně stalo loni i na stejné mýtnici i ve stejném směru. Ale při výjezdu z dálnice již bylo vše OK.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2018 22:29
Prosím o radu, protože ani po přečtení několika předchozích stránek si nejsem jistý. Budeme mít půjčenou krabičku ENC, za mýto cestou tam i zpět dohromady zaplatíme dle ceníku 608 kun. O jakou částku musím nabít onu krabičku? O 608 kun, anebo o částku se slevou tedy 608-21,74%=476 kun? Děkuji za radu a omlouvám se, jestli to někomu přijde úsměvné thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2018 22:43
Záleží jestli je krabička od HAC nebo ARZ.
HAC musíš dobít 608HRK, ale při dobití ti to z účtu strhne částku se slevou, tedy ekvivalent 476HRK.
ARZ stačí dobít již částkou po slevě, tj. 476HRK
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2018 23:59
Je to tak jak píše Pedro66... u HAC ti to samo nabídne, že pokud chceš nabít 608 HRK, tak se strhne jen 476, ale dávej pozor a nech si min. 1 HRK rezervu, může to připsat jen 475,99... to už se mi adekvátně stalo 2x, tak abys pak nebyl v mínusu... minimální částka k nabití je totiž 100 HRK...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2018 04:40
Pedro66 + jardik007: Moc díky za info!!! smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 09:34
Hlásím další zkušenost s "Uzmitě karticu". Bylo to na Dugopolje. Zamával jsem krabičkou, nápis zmizel a závora šla nahoru.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 09:48
Jo, obvykle stačí zamávat, anténa totiž reaguje na pohyb.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 09:58
Anténa reaguje na pohyb?? Můžeš to trochu vysvětlit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 10:50
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> malá zkušenost s ENC (mám ji již 6 let)
> ....
> I KDYŽ SE VÁM STANE, ŽE SE ZÁVOZA NA VJEZDU
> NEOTEVŘE A JSTE VYZVÁNI K ODBĚRU LÍSTKU, PŘESTO ŽE
> MÁTE ENC, NEZNAMENÁ TO, ŽE NA KONCI DÁLNICE NEBUDE
> ENC FUNGOVAT. (je tam ASI důležité to pípnutí
> krabičky jak to, že se nezvedne závora a musíte si
> vzít lístek.) thumbs up smiley
> .........
> . Kartičku mám doma.

Čus Grizzly, když pročítám vlákno tak mě napadlo. Co ti to hlásilo na displeji na výjezdu u Demerje, byla tam správná částka nebo to něco psalo? Jestli si teda vzpomeneš. :-) Popř. mrkni do výpisu, zda ti to odečetlo částku za správný úsek, protože systém nezná místo nájezdu eye rolling smiley hmm a podle bodu 3.6 podmínek by ti měli naúčtovat dvojnásobnou cenu nejdelšího úseku. Zkontroluj to, jestli tam nejseš náhodou v mínusu. smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 11:44
K těm kartičkám co nabízí brána. U mě to bylo vždy, že jsem byl ještě daleko od brány a po nějakém intervalu to začne automaticky nabízet karticu. Podotýkám že bývám na vstupní bráně většinou sám a jedu krokem ( za sebou nemívám další auto) . Před bránou vypínám rádio. abych slyšel pípnutí krabičky.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 12:04
Mám několikrát vyzkoušeno, že display sice píše "uzmite karticu", ale "vyhledávání" pořád funguje, takže stačí mávat a otáčet krabičkou a ono se to chytne.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 12:22
Pedro66: Předpokládám, že systém reaguje na změnu elektromagnetického pole vyvolaného vzájemným pohybem antény v krabičce a na bráně. Tudíž pokud se nechytne a zastavíš, musíš pohybovat krabičkou, případně couvnout a zase popojet. Je to moje zkušenost a Tony Stark ji potvrzuje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 13:15
Zajímavé vysvětlení, nedomnívám se, že je správné... Krabička má být v držáku na čelním skle, tj. v ideální poloze kdy směrová anténa krabičky směřuje šikmo nahoru na vysílač/přijímač nad závorou. Krabička položená na palubce míří anténou do nebe (nebo ještě hůře pod auto), a proto se chytne, pokud vůbec, až když dojedeš pod vysílač, tzn. těsně k závoře.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 15:01
Krabička má být směrovaná svojí anténou na anténu na bráně a chytne se, když se auto blíží k závoře, čili je v pohybu. Pokud se nechytne, pomůže couvnout a zase přijet, nebo pohýbat krabičkou, pokud ji držíš v ruce. Mám to odzkoušeno. Minule mi to potvrdila i moje manželka, která je pověřena držet krabičku (nechce se mi ji lepit na sklo), když jsme zastavili, závora se otevřela a manželka říká: "Zareagovalo to, když jsem krabičkou pohnula."

Takže myslím, že nejsme v rozporu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 17:19
Rozhodně to nepřenáší signál díky vzájemnému pohybu krabičky a "brány" (to jste určitě v rozporu :-) ). Tím pohybem tím točíte jako anténou od rádia/televize při chytání signálu, ale rozhodně oboje funguje, i když anténa stojí...

Souhlasím s Pedrem.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2018 19:09
Pokud ji mám jen tak na palubce, je to 50/50, že se chytne jen tak. Couvnout a zase přijet pomáhá z důvodu, že znovu najedete na indukční smyčku na vozovce.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2018 10:27
To je jedno, hlavně, že se chytne ;-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.