Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 16:25
Cizince asi neřeší. Mě občanku taky hned vrátila, ani se na ni nepodívala. Peníze dostane, tak co by bádala nad jménem a adresou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 20:30
Zdravím,mám dotaz,kamarád mi před 2dny koupil ENC HAC i s kreditem. Chtěl jsem se podívat na jejich stránkách na můj účet na kredit,přes heslo a uživ.jméno,které mi přidělili,ale nejde mi to,píše to že heslo nebo jméno je špatné.Nevíte kde je problém? Díky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 08:37
Foline, s přihlášením po koupi jsou tu rozdílné zkušenosti. Nekomu fungovalo hned, jinému po 2-3 dnech a někdo musel urgovat. Včera jsem se zkoušel přihlásit, krátce po osmé večer a všechno se strašně dlouho načítalo. Když jsem se musel hlásit asi po 3-tí, tak tam vyskočilo červeně, že od 22:00 - 23:00 dělají na systému nějakou technickou údržbu.
Jinak pokud ti to kupoval kamarád, tak určitě odpovíš na dotaz uživatele mdr z předchozí strany na to, zda kamárád měl kopii tvojí občanky či pasu nebo to měl fyzicky s sebou či to koupil na sebe. ;-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 11:22
Aha takže to může pár dní trvat,nebo to začne fungovat až jí poprvý použiju. Kámoš to koupil na sebe,chtěli originál pas a ten u sebe neměl. Dík za info
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 16:59
Aha, takže Folin jezdí s ENC napsanou na kamaráda. Jestli Folin půjde do mínusu a nedoplatí to, tak budou urgovat kamaráda, na kterého je krabka napsaná.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 17:02
Jasně, takže to závisí od toho, jestli prodavač chce vidét originál pas, resp. občanku, nebo ne. Pokud ne, tak se dá napsat i neexistující osoba a pak mají smůlu, kdybych šel do mínusu. Ale oficiálně si musí každý kupovat sám pro sebe na svůj pas nebo občanku.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 17:07
@artnafus: Ano, peníze dostane, ale je tady jedna drobnost, pokud vjedu na dálnici s malým kreditem, může se stát, že na výjezdu půjdu do mínusu. A pak jim to jméno a adresa bude potřebná, pokud bych to nedoplatil. To je ta pointa, proč musí být každá krabka na někoho registrovaná. Takže by nad těmi údaji měla bádat. Ve vlastním zájmu, protože kdyby se zjistilo, že prodala krabku na neexistující jméno, tak by asi měla problém.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 17:13
... že by oslovili majitele vozidla? Který zajisté opět může za vše... smoking smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 17:16
Pravda, to by mohli, pokud mají záznam z kamery na výjezdu z dálnice, na kterém přečtou SPZku. Jinak ho nezjistí, protože při koupi ENC se SPZka neuvádí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2018 18:37
Tak s ohledem na to, že u nás ti snímají RZ pomalu na každém automatizovaném parkovišti se závorou... tak bych v tom problém neviděl. Ostatně i dost zdejších členů řešilo nějaké následné reklamace mýtného... a předpokládám, že si dohledali záznamy...
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2018 06:31
Takže z tohoto pohledu se jeví nutnost registrace krabičky na konkrétní osobu jako zbytečná.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2018 11:45
Včera, když jsem vlezl na server hac.hr tak na mě vyskočilo vyskakovací okno s odkazem na tento leták:

HAC Dobrodošli u Hrvatsku

Po přečtení odstavečku jak se stát uživazelem ENC, jsem se musel pousmát nad větou, že ENC pakety se prodávají na všech mýtnicích od 0-24 hodin.thumbs up Jsem zvědav, jak kdo z nových uživatelů ENC bude úspešný a následně se zde podělí o zkušenosti. smileys with beer
Jinak od včera už mají upravené ceníky mýtného na webu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2018 21:11
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera, když jsem vlezl na server hac.hr tak na mě .............

...... a měli by mít pravdu. Pakety koupíš na každé mýtnici, pokud nejsou zrovna vyprodané. Když pojedeš třeba o půlnoci (jako já), mají je u vedoucího směny přímo v hlavní budově. Můžeš si vybrat pouze ze tří možností nabití. Další otázkou je, zda se nenecháš odbýt nebo zda tam bude nějaký trumpeta, co nebude chtít zvednout zadek od fotbalu.
nemůžeš ale dobíjet, měnit ENC či vyřizovat ostatní problémy. Pouze koupit a podepsat.

3 druhy ke koupi



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (16. 06. 2018 21:14).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2018 16:46
To jsem blázen... stránka [hac.hr] podle mně tvrdí něco jiného.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2018 19:22
Pánové,
já nevím, ale proč to nenabíjíte přes internet. Je to v pohodě z domu a bez nervů koho na mýtnici potkám. Mirek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2018 20:32
.... a mám nabito - otázka 3 minutthumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2018 07:07
Grizzly. Ajá pulku creditu v čudu bo jsem už na Hvaru.thumbs up smiley Apropo. Už máš zbaleno?hot smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2018 08:11
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2018 09:04
to Grizzly:
Však to jsou informace, které znám. Já to sem dal kvůli tomu, že jsou opět rozdílné informace na webu a v tom oficial letáku. Pak tu opět budeme číst historky o nákupu ENC jako v pohádce O slepičce a kohoutkovi,kdy uživatel Pavel objel x mytnic než nakoupil. Vítejme na Balkáně. smiling smiley
Nyní si mailuju s infolinkou HACu ohledně vymazání jednoho uživatele na ENC účtu, kterého již nepotřebuji, tak se při další odpovědi zkusím zeptat.

to mjlh:
Tady šlo primárně o nákup ENC balíčku. Dobíjení přes internet se normálně využívá.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2018 11:00
......... no právě, vítejte na Balkáně.
Já to koupil normálně o půlnoci, mnoho dalších taky, ale je nemalé množství těch, co museli schánět i když info HACu mluví jinak. Já myslím, že nemá smysl to do detajlu rozebírat, neboť i u nás jsme na ledas co již zvyklí. Jedno se řekne či napíše a něco jiného z toho vzejde. To je asi hlavní myšlenka celého tématu. Musíte být připraveni na cokoliv.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2018 16:16
thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lumikja (19. 06. 2018 18:27).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2018 18:43
Registrovat ji nemusíš, děje se tak při koupi když ti ji kupoval kolega. Mezi papíry by měl být i jeden s přihlašovacími údaji, kde je uvedeno tvoje přihlašovací jméno ve složení jméno.prijmeni a vygenerované heslo. Pokud ho nemáš, tak budeš muset napsat info@hac.hr, respektive si nenapsal jak je to dlouho od nákupu. Pak sem můžeš napsat info, zda měl kolega fyzicky tvůj pas s sebou nebo měl něco ofoceného či po něm nechtěli nic. Na jaké nýtnici to kupoval a zda to kupoval v pracovní době či v noci, dík.

Zkus do jména a hesla na stránce https://prodaja.hac.hr/ zadat 12místné číslo krabičky, jestli to něco zahlásí. Takto se dříve přhlašovali do roku 2013 anonymní ENC krabičky zakoupené mimo sít provozovatele HAC(možná i ARZ).

EDIT:
tak než jsem to dopsal, tak to lumikja smazal.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (19. 06. 2018 18:47).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2018 11:54
V mojom pripade som ziadne prihlasovacie udaje nedoslal, cislo krabicky mam prihlasovacie meno aj heslo. Po prvom prihlaseni som heslo zmenil. Mam ENC od HAC
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2018 12:09
Kedy si ju kupoval? Čo si ja pamätám, tak pred rokmi sa dali kúpiť ENC anonymne a predávali ich kde-kade, vtedy to tak bolo, že prihlasovacie meno a heslo bolo to číslo. Teraz musíš udať svoje osobné údaje a predložiť doklad totožnosti a prihlasovacie meno je priezvisko.meno, heslo ti vygenerujú a môžeš si ho zmeniť. Tak to mám ja, kupoval som ENC u HAC vlani.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2018 14:37
233735 ji kupoval v roce 2014 ve Varaždinu, tj. v roce kdy se prodávali už jen zaregistrované krabičky, protože registrace anonymních po dvojím prodloužení končila v listopadu 2013. Někde psal, že dobíjí kartou přes internet.
Možná by stálo za to, aby někdo z nových majitelů ENC zařízení popř. někdo kdo kupoval v roce 2015,2016, atd. se po přihlášení podíval do administrační sekce na "Korisnička prava", kolik tam má uvedeno uživatelů. Moje domněnka je taková, že ENC určitého typu (nejstarší typ - kapkovitý) bude mít v uživatelích "číslo krabičky" vždy.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2018 14:51
Tak já tam mám uvedeného jednoho uživatele - dvanáctimístné číslo. Nevím, jestli mám stejné na krabičce, nemám ji u sebe. Ale přihlásit se mi přes tohto uživatele nepovedlo - "Dogodila se pogreška. Molim Vas da kontaktirate administratora!"

Ale je to jiná chyba než zadání špatného hesla - "Korisničko ime ili lozinka nisu prepoznati u sustavu".

Normálně se ale přihlásím přes prijmeni.jmeno a heslo, které mi dali.

Mám nový typ - malou krabičku s "knoflíkovou" baterkou a kupoval jsem ji loni.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2018 16:05
Děkuju za info všem. Už vyřešeno.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2018 16:51
A vyřešeno jak, kde byl problem? Měl kolega tvůj pas?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2018 17:30
Včera dobit kredit na ENC od HAC. Otázka 5 min. i s načtením kreditu na jednotku. Tak snad i baterie vydrží po 5 letech.
No a za 14 dní bychom měli být již na cestě, touto dobou někde v HU.

ŠIFRA VAŠE NADOPLATE: SHOP_OR_426283
Pregled nadoplata, 19.06.2018
Nadoplata Količina Cijena Popust Cijena s popustom
Nadoplata ra?una broj 401750312456 1 600,00 kn 21,74% 469,56 kn
UKUPNO: 469,56 kn

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 13:43
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se vyplatí zakoupení ENC na cestu Gorič-Záhřeb-Vodice? Do Chorvatska pravidelně nejezdíme.
Děkuji
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.