Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 14:58
Ahojte, chcem kúpiť ENC krabičku. Keď ju kúpim u ARZ s kreditom, tak mi ten kredit bude platiť len na dialniciach ARZ, alebo aj HAK? Alebo na HAK musím kredit dobiť tiež? A ešte otázka, dá sa kúpiť aj len samotná krabička, bez kreditu? Ak áno, tak na ktorých miestach? A keď mám na krabičke kredit, tak má neobmedzenú platnosť, či napr. jeden rok od dobita, alebo tak? Dik za rady
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 15:00
a ešte otázka, či keď mám ARZ, tak ju musím preregistrovať aj na HAK, alebo nie?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 15:18
Doporučím Ti, přečíst si posledních pár stránek, odkud vše pochopíš.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 18:56
Nebo přímo u zdroje, na [hac.hr] a [arz.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 21:05
vo formulári HAK mám vyplniť čo v týchto kategóriách?

Molimo označite u koju svrhu ispunjavate pristupnicu
Registracija Izmjena podataka Dopuna registracije


Vrsta proizvoda
Pretplata 21,74% Sezonska pretplata 33,48% Trajni nalog*

*Podaci o kreditnoj kartici (samo za korisnike ENC trajnog naloga)
naziv broj vrijedi do


A vo formulári ARZ v kategórii 3. mám vyplniť meno zamestnávateľa? Som len fyzická osoba nepodnikateľ.
Naziv i sjedište poslodavca fizičke ili pravne osobe

Dik za rady
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2018 08:52
Mimo, na formuláři HACu zaškrtneš Registracija, výši slevy 21,74, vyplníš jméno a příjmení, OIB nevyplňuješ, adresu, email telefon. Údaje ke kartě nevyplňuješ, to se týka pokud bys platil trvalým příkazem. Broj ENC uređaja ti doplní obsluha.
To samé je v podstatě u ARZ, jemon mají na druhé půlce stránky ještě formulář pro právnickou osobu.

Ohledně dotazu ARZ a adresy zaměstnavatele. To si našel kde? To bude nejspíš jiný formulář, ne.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2018 10:34
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2018 12:56
ARZ má i vícejazyčný včetně češtiny. Alespoň takový jsem vyplňoval, když jsem do kanclu ARZ přišel s formulářem HAC. Ale už je to nějaký pátek.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2018 14:12
a kde na nete sa dá stiahnúť formulár ARZ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2018 14:23
U ARZ tady https://arz.hr/hr/cestarina/enc. Pokud stránku nahoře přepneš z chorvatštiny do angličtiny, tak se ti nabídnou anglické formuláře.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2018 22:06
Hele ono nic stahovat a vyplňovat není třeba. Před 2 lety jsem si s tím dal práci, sehnal formulář, vyplnil, a pak když přišlo na věc, tak jsem byl línej zastavovat a něco řešit. Loni jsem si řekl, že uvidím jak se mi bude chtít. A zrovna jsem náladu měl. Přišel jsem na Lůčku do kanclu ARZ, bez formuláře, říkám že chci Smart karticu.Týpek za přepážkou vyndal formulář (je stejnej jak pro ENC), vyplnil jsem čemu jsem rozumněl, na zbytek se zeptal. Žádnej problem. Doporučuju psát čitelně. Za 15 minut jsem byl venku s kartou. Kdybych neměl auto až na parkovišti, hodil bych mu tam plechovku piva. Zvlášť, když se seknul a cenu karty 30 kn mi hodil do kreditu. Ale to jsem zjistil až po návratu domu.

Takže z toho nemějte trauma.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 13:37
Zdravím, chcem sa spýtať len pre svoj vnútorný pokoj. Prečítal som minimálne 5 strán dozadu a mám otázku.

Chcem kúpiť ENC krabičku od HAC (vo Varaždine), stačí prísť s vyplneným formulárom a vybrať si pack, zaplatiť, chvíľu počkať a všetko funguje, takže môžem v pohode pokračovať ďalej už cez ENC brány, alebo ešte treba niekde spraviť aj nejakú registráciu???
Pretože tu niekde na fóre som čítal aj niečo o registrácii.
Vďaka za odpoveď.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 13:43
Ne, dodatečná registrace není potřeba, registraci provedeš vlastně již tím, že vyplníš ten formulář.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 13:46
Vďaka za odpoveď.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 13:47
Vsetko hned funguje, do portalu sa mozes prihlasit aj neskor - dobijat ENC, sledovat si historiu kde kedy si cestoval s ENC



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 263735 (13. 06. 2018 13:51).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 18:46
Ahoj, jen malý dotaz. Lze ENC dobíjet přez internet jakoukoliv částkou nebo jsou dané částky (např. 50, 100, 200Kn)
Děkuji
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 18:50
Jakoukoliv částkou, ale je tam nějaký minimum. Tuším 100 kn pro ARZ. U HAC nevím
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 19:11
Šlo by o ENC od HAC.
A těch 21,74% se navyšuje do nabyté částky nebo se o to poníží cena mýta?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 20:11
Strhne to méně z účtu .Opravte mě kdyby to nebyla pravda

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 20:16
Když zadáš nabít 100 Kn, na ENC konto naběhne 100 Kn a z kreditky se stahne 78,26 Kn. Dobře to máš Martine.
Nebyl jsem si jistej, tak jsem to musel vygooglit, abych nepsal kraviny

Aby to bylo kompletní, tak u ARZ:
Dáš nabít 100Kn, z kreditky se stáhne 100Kn, na ENC kontě naběhne 100Kn, na mýtný brane se z konta odečte cena se slevou 21,74%



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 06. 2018 20:20).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 21:03
Diky za vysvětlení. Snad ji ve Varaždinu kolem 5:00 ráno seženeme.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2018 22:07
Peetmane, je otázka čím přes internet u HACu dobíjíš. Pokud dobíjiš kartou, tak můžeš zadat částku od 100-5000Kn a z účtu se ti strhne o 21,74% méně. Pokud dobíjiš přes internet bony, které koupíš ve stánkách Tisak, na poště, na benzinkach, tak tam jsou určité hodnoty (100,300,500 a 900) a tam se ti k bonu 21,74% přičte.

HAC již několik roků umožňuje dobíjení bonů i ze zahraničních čísel. SMSka se posílá na číslo +385912080422. Mimochodem na stejné číslo se posílá i SMS pokud chce člověk zjistit výši zůstatku na ENC krabičce.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 03:22
Bohužel, musím tě zklamat, neseženete. Musíš si počkat až do 7:00hod. Dřív Ti ji nedají - vlastní zkušenost. Kancelář je zavřená, je tam pouze obsluha brány a ta nemá přístup do systému.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 07:05
... je to tak, jak píše tomkin ...

[hac.hr]
prodej ENC ve Varaždinu:
po/pá 07,00 - 20,00
sobota 07:00 - 12:00

smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 07:47
Peetman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Diky za vysvětlení. Snad ji ve Varaždinu kolem
> 5:00 ráno seženeme.

Můžeš zkusit koupit později na jiném prodejním místě. Já to udělal v Ogulinu, ale už před 4 roky. Podrodnosti uvedeny tady,
a tady je ještě fotka kde zaparkovat. Chtěl jsem zůstat stát mezi branami ještě před výjezdem, ale pracovník na bráně mě poslal k té závoře.

Podle času by jste tam mohli být v pracovní době, předpokládám kolem 8:00.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 12:08
Někdo tady psal, že ve Varaždinu koupil ENC mimo pracovní doby u vedoucího směny, ale závisí to na jeho ochotě. Když je podpořená třeba pár plechovkama plzně, tak prý je ochota větší drinking smiley ale vlastní zkušenost nemám, já jsem kupoval loni v pracovní době.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 12:11
Už jsem se ptal, ale zatím jsem nečetl odpověď na otázku:

Když chci koupit ENC pro kamaráda, musím mít jeho pas, nebo stačí kopie? Kdo s tím má zkušenost?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 12:43
mdr: Pokud je někde u úředního výkonu potřeba doklad totožnosti, tak je ti nějaká kopie úplně k ničemu.Představ si to třeba na tom, že přijdeš do banky a budeš se prokazovat ofocenou občankou . . . .
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 13:47
Ano, to vím, jen bych rád věděl, kdo má jaké praktické zkušenosti. Když jsem loni kupoval ENC pro sebe, tak žena za pultem můj pas ani nekontrolovala, takže jsem mohl do formuláře napsat cokoli. Kromě mě tam jeden kupoval krabičky dvě, tipuji že jednu pro někoho jiného, nenapadlo mě zeptat se, jestli má pas i toho druhého.

Každou chvíli tady někdo píše, že kupoval pro známeho, nebo někdo chce, aby mu někdo jiný koupil ENC, tak jak to děláte? Půjčíte známemu svůj pas, nebo občanku? To by ale taky legálně nemělo projít, kupovat zjevně na cizí doklad. A v té bance samozřejmě už vůbec ne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2018 14:08
Ale vždyť si odpovídáš sám. Když se nepodívá, tak tam můžeš naspat kohokoliv.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.