Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 05. 2018 13:51
laco: před 5 lety jsem si koupil ENC kat I, ale už 4 roky jezdím s přívěsem, takže potřebuju kat II. První rok jsem zjišťoval na HAC co a jak s tím a napsali mi, že není problém na krabičce změnit kategorii. Jenže na žádné mýtnici, kde jsem to zkoušel to neuměli/nechtěli udělat. Takže ten první rok jsem jel nadrzo s vozíkem všude přes ENC a napočítalo mi to kat I, jen na Demerje si to automaticky detekovalo kat II. Další roky jezdím tak, že si beru lístek a cenu si nechávám z ENC strhávat ručně, pouze úsek zpět od moře k Zagrebu jedu přes ENC, abych nemusel přes hotovostní Lučko. Demerje si někdy detekuje kat I, někdy kat II. Částku mám vždy nabitou tak, aby si to mohli případně dodatečně doúčtovat, ale nikdy k tomu zatím nedošlo. V mezičase jsem jel několikrát i sólo autem a ENC jsem i půjčoval kolegovi a střídání účtování v kategorii I a II na jednom zařízení systému HAC zjevně nevadí.

Tak se teď ještě dívám na účet a loni v listopadu si dodatečně strhli 12Kn jako rozdíl mezi kat I a II na úseku Zagreb-Varaždin z července, ale tam to musela zmotat obsluha mýtnice (tento úsek byl na 100% na lístek a částku z krabičky ručně strhávali na mýtnici). Úsek Šibenik-Demerje, který jsem jel jen na ENC tam zůstal v kat I
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 05. 2018 18:08
Nám se před 2 roky stalo na Demerje, že nám na naše malé kupé omylem naúčtovali II kategorii.
Všiml jsem si toho až doma a napsal mail na podporu. Vše rychle vyřešili a vyúčtovali nám rozdíl zpátky.
Zřejmě si to mezi I a II kategorií rozhodne samo a není třeba něco měnit. I když to občas kravne.
Každopádně za 3 týdny pojedu s Opel Vivarem ( kat. II ) a beru si krabičku "nastavenou" na naše mini auto.
Tak dám echo jak nás to vyúčtuje. :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2018 18:32
Kolegové, cestovatelé, nenašel by se někdo ochotný, kdo jede Chorvatsko před prázdninama a koupil by mi krabičku?
Doposud jsem si pujčoval od známého, ten ji koncem loňských prázdnin někomu půjčil a krabička je v nenávratně v ....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 05. 2018 20:06
Než se pustím do registrace na webu ARZ, prosím o kontrolu mého plánovaného postupu. Krabičku mám koupenou, teď se chystám zaregistrovat v e-shopu ARZ. Vyplním požadované údaje včetně emailu, který jsem napsal do formuláře při nákupu krabičky. Poté se již budu moci přihlásit, ale netuším, jestli se mi tam krabička podle emailu sama přiřadí, nebo je tam nějaký další krok, kdy žádám číslo krabičky, nebo tak něco.
Diky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2018 21:58
Vyřešeno:
Na webu arz.hr jsem vyplnil registrační formulář. Jako uživatelské jméno jsem zadal e-mailovou adresu použitou pri nákupu krabičky, ale asi je možné vyplnit tam cokoli. Pro ověření registrace mi poslali e-mail, kde klasicky stačilo odkliknout potvrzovací odkaz.
Poté jsem se již zalogoval do e-shopu ARZ. Krabička přiřazená nebyla, ale je tam formlář pro přiřazení. Stačí zadat označených deset čísel z krabičky a hned se tam zobrazí. Okamžitě bylo možné zjistit zůstatek, podívat se na již provedené platby...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2018 12:00
Ja to spravím tiež tak, kúpim si krabičku na kat. 2 a uvidíme. Niekde som v obchodných podmienkach videl že to doučtúvajú, ale asi to enc brana nevie rozoznať, pravdepodobne komunikuje iba s krabičkou. My ideme autom VW multivan 7 miest , 2500kg ale v TP mám 1,95m a kategoria 1 je do 1,9m , budem ťahať príves 2t.

Zaujímalo by ma ako merajú výšku auta ?

Možno klesne trochu auto keď bude naložené a bude ťahať príves.

Pri kategórii 3 sa už registruje ževraj SPŽ a emisná trieda, čím vyšia tým väčšia zľava. Ja mám euro 6. Kupoval si už niekto túto krabičku ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 08:12
laco,

vloni jsem jel Renaultem Trafic,platim jsem v hotovosti
a všude mi počítali kat.II.i když jsem se snažil je ukecat,
že mán jen 1,9m,ale jak to měří nevím....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 10:10
Přesně ve výšce 1,9m bude fotobuňka. Když ten paprsek autem přerušíš, jseš v kat.II
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 10:58
Nebude to tak snadné. MPV s boxem to zařadí mezi osobáky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 13:18
Nebo taky do dvojky, to už se mi s MPV s boxem stalo dvakrát.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 17:58
A není podstatné, jakou výšku má v papírech? Sice teď nevím, jestli je to v techničáku.

A co se ENC týče, problém bude v tom, že asi ne všude v ENC branách je měření výšky, proto je zakázáno použít ENC kat. I ve vozidle jiné kategorie.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 18:48
Takže osobák s rakví kat. I cajk. A prosím neukamenovat, ale na starém Goričanu v pátek - sobota v noci červen. Prodá mi někdo "krabičku"? Otravuji s dotazem Bessyho, ale možná to někdo hodí rychleji. Ps fakt už hodinu a půl pročítám vlákno a nemůžu to najít... Díky moc.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 19:23
Obávám se, že na Goričanu krabičku nekoupíš, prodejní místa jsou tady:

Prodejní místa

Takže to lze provés tak, že na Goričanu vezmeš lístek, poté odbočíš na mýtnici Varaždin, nebudeš projíždět bránou ale auto na drzáka odstavíš před mýtnicí, pak zkusíš koupit krabičku a pokud to dopadne tak to otočíš a pokračuješ směr Zagreb... na Svete Heleně podáš obsluze lístek i s krabičkou. Odečtou to ručně... Pokud to nedopadne, tak zkus zastavit před Lučkem a koupit to tam....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 20:15
Děkuji Ti, bezva rada. Takže možná drobně upravit trasu v půli Bessyho stezky..? ...
edit: aha, díky za link, až teď jsem jej také našel a k tomu si vzpoměl na staré texty tady někde ve vláknu ohledně otevírací doby. Lučko také není nonstop... Takže jak kókám, tak kókám v pátek v noci mi to nikdo neprodá, co?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (03. 06. 2018 20:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 21:06
Někteří tady psali, že koupili krabku i v noci, ale

a) měli předem vyplněný formulář
b) natrefili na ochotného zaměstnance, který měl ještě rád např. naše pivo . . . . smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 21:32
"...drobně upravit trasu v půli Bessyho stezky?" a střihnout to přes SLO na Varaždin(?) je také bezproblémová varianta. Časově to vyjde s (delší) trasou přes Goričan celkem srovnatelně... smoking smiley
Řekl bych, že Varaždin je mýtnice, kde byla celkem vysoká pravděpodobnost nákupu v mimopracovní době...
Nevím, v kolik, kde cheš být, ani kam jedeš... nicméně můžeš krabku zkusit koupit i v sobotu ráno někde po cestě, např.- Zadar, Dugopolje... a zaplatit lístek s podanou novou krabičkou...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2018 22:00
Slavkov. Díky. Přesně tak, ještě to můžu "střihnout" jináč. Ještě jsem to nepotvrdil (až zítra), ale setrvačné hnutí mysli a impulz tady z fóra v pátek, jsem zarezervoval po letech Gradac. Červen z pátku na sobotu. Takže možností, kde to koupit budu mít více, že jo? smiling smiley Jen s tím prostě nemám zkušenost. Když jsem jezdil "dolů" ještě to nebylo, pak to chvili bylo, já platil kartou a jen četl a pak s mrnětem jsme jezdili "nahoru".... klasika. smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2018 09:17
Na Lučku koupíš v pohodě i v noci. Zastavíš vpravo u svodidel před branou, tak abys nepřekážel. Dojdeš do budovy stojící vlevo vedle ENC brány. Vejdeš dovnitř, vstup je zleva a je tam kancelář. Zaklepeš, řekneš ENC, on se zeptá za kolik, vybereš, pokud bude z čeho, může být některý balíček zrovna vyprodán, vyplníš formulář, on ti řekne co a jak, zaplatíš třeba kartou, dojdeš k autu, krabku vybalíš a jedeš už přes ENC bránu. Je lepší si dát ještě cigaretku, aby se stihla krabka bezpečně aktivivat v systému, Takto jsem to absolvoval před pár lety někdy v jednu ráno. Jen jsem musel mužíka napřed vzbudit a dopředu vyplněný formulář HAC jsem hodil do koše, tato kancelář je ARZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2018 12:39
V loni jsem ji kupoval na nájezdu na dálnici ve Varaždinu. Jeli jsme přes Hungáry a Slovince(kousek pres Lendavu a Dolgu Vas), super cesta. Byl jsem tam rano v 6hodin, ale musel jsem hodinu čekat, slečna tam nebyla, delaji ažod 7a ani karton Plzně je neobměkčil. Ale ani me to nevadilo, příjemná hodinka spánku se hodila. Pak nájezd na dálnici, ENC je hned aktivní a tradá až do Makarské.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2018 11:44
Kamarád po mně chce, abych mu koupil krabku, protože pojedu ve všední den. Jaké s tím máte zkušenosti? Stačí, když mi dá vyplněný podepsaný formulář a kopii občanky? Nebude jim vadit, že tam není osobně?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2018 16:07
Krabičku od spoločnosti HAC používam od roku 2013. Bezproblémov sa dá dobiť doma z PC a je tam aj zľava vo výške 21%. Takže sa to určite oplatí. Pred vjazdom na mýtnicu vojdite do pruhu vyhradeného pre užívateľov krabičky ENC, systém Vás zaznamená, otvorí rampu a pri zjazde z diaľnice vám odúčtuje sumu z predplateného kreditu. Absolútne pohodlné a lacnejšie ako platiť hotovosťou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2018 10:44
Zdravím,byl by někdo ochotný zakoupit mi krabičku ENC? Jsem z Uherského Hradiště, děkuju



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jiří bareš (09. 06. 2018 10:59).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2018 15:12
Možná by bylo dobré také napsat, kdy jí potřebuješ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2018 16:00
Ahoj, doplňuji informaci odjezd je 20.7., tak o pár dnů dříve
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2018 17:30
A proč si jí cestou nekoupíš sám? Vždyť na tom nic není.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2018 17:45
Jedu s 2 dětmi sám přes noc a nechci je nechat samotné v autě než to vyřídím + nevím, jestli mi to někdo vydá mimo otvírací dobu.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 07:21
A jak je to vlastně když se kupuje krabička pro někoho jiného? Nechtějí vidět jeho pas?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 07:38
Při koupě ENC se uzavírá písemná smlouva s HAC (ARZ) po předdložení občanky nebo pasu. Tzn. že koupit ji můžeš pro kohokoliv, ale pokud přejde do minusu, upomínky a následné vymáhání jdou za tím kdo ji koupil.
ENC je přenosná, ale odpovědnost má osoba podepsaná na smlouvě. Můžeš ji koupit kdykoliv. Po zavírací době ji mají u vedoucího směny přímo na mýtnici a musí se jim chtít. To mohu potvrdit jen ve Varaždínu. Nevím jak je to na ostatních mýtnicích.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 06. 2018 07:45).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 08:34
Díky Grizzly za odpověď. A když budu kupovat ENC pro kolegu, musím mít jeho pas, nebo bude stačit kopie? To je ta otázka, co mě trápí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2018 09:40
Poradím nekupoval jsem jí v noci ,když všichni spali ,ale na vjezdu na placený úsek jsem vzal kartičku a zastavil jsem až na Dugopolje ráno a v pohodě zakoupil krabku aniž bych projížděl mýtnici zastavil jsem před ní bokem . Pak jsem se otočil do protisměru a zpět směr Makarská aniž bych platil. Na mýtnici Šestanovac jsem podal kartičku a krabku a odečetl mě maník požadovanou sumu z ENC .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.