Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2017 21:41
mdr napsal(a):

> Můžeš popsat, jak se ta krabka rozebírá? Je to jen
> zacvaknuté? Baterka je v držáku, tedy snadno
> vyměnitelná (podle
> této
> fotky
to tak vypadá)? A ještě jeden dotaz -
> mám pocit, že ten čudlík na držáku po zasunutí
> zapíná napájení, takže když je krabka mimo držáku,
> je bez napájení?
>
> Já ji mám novou, takže zatím nechci činit zbytečné
> pokusy.

Ahoj,
záleží jakou krabičku máš, je jich hodně druhů.
Pokud tu co je na fotu, stačí nůž a rozlousknout jako ořech.
Ano, je tam nějaké čidlo, které by mělo něco dělat, když je krabička v držáku, ale nedělá to nic.
Aspoň u mé krabičky.
Byla v držáku jednou, od té doby už nikdy, držák stále nalepený na skle.
Víckrát ji měli půjčenou známí, vždy jen leží na palubovce.
A poslední poznámka, baterie(velký knoflík) vypadá na fotu, že je v držáku, NENÍ !!
Je přibodovaná na plíšky. Výměna, aby nedošlo k výpadku nápajení není až tak uplně jednoduchá.
Žádná krabička nemá baterii v držáku tak, aby byla vyměnitelná.
Nejde vyměnit jako v TV ovladači, u výměny se musí se napojit záloha....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2017 21:44
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na webu HAC se dá dobíjet po jednotkách, takže si
> můžeš nabít přesně kolik plánuješ spotřebovat.
> Předpokládám, že na ARZ to bude to samé.

Zdravím,
minimum u ARZ bylo vždy 100 Kun...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zdendys (19. 08. 2017 21:56).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2017 13:24
Novější krabičku od Hacu jsem kupoval 8/2012 a je zatím v pohodě. Jezdí každý rok a to i 2x, 3x.
Ale jak přijedu tak ji dávám do tepla domova. A to hlavně přes zimu. Doufám, že to nezakřiknu a bude funkční i příští rok, spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KingVl (20. 08. 2017 14:11).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 10. 2017 21:12
Zdravím na fóru. Tak jen krátce spinning smiley sticking its tongue out s mojí zkušeností s ENC. Pořídil jsem ji v roce 2013 a každoročně se mnou cestuje na dovolenou. Vloni ještě makala, letos jsem ji otevřel, změřil baterii - opravdu bez zatížení o ničem - vykazovala 3,65V, tak jsem ji složil a vyrazil. Samozřejmě na Lučku ani nepípla, tak jsem odebral lístek a jel. Byla sobota odpoledne, takže v "krabičkárně" zavřeno. Zkusil jsem sjet na Zadaru a zeptat se na možné řešení - odpověď Lučko. Na jedné pumpě mi chtěli prodat baterii ale vůbec nevěděli jaká tam je a nabízeli mi běžný sortiment určený k výměně. Alespoň snaha pomoci, i když o ničem. Na sjezdu Pirovac, kde měli dokonce nálepky o prodeji sad nikdo nebyl v hlavní budově a obsluha platidel mne opět odkázala na Lučko. Nevím jestli jsem natrefil na samé "ochotné" lidi, kteří se se mnou nemínili v sobotu odpoledne zabývat nebo Chorvat z Ploče musí na Lučko ale prostě smůla.
Dokonce jsem poslal i e-mail na ústředí (asi 7.9.17') a dodnes se mi nedostalo odpovědi - opravdu služba zákazníkům.
Na příští sezonu koupím baterii (po příjezdu jsem na ní naměřil 0,05V - asi jí kontakt s branou vysál poslední zbytek energie) napájím do přístroje, samozřejmě tu s kontakty i když bych se nebál ani pájení přímo na čepičky, kdo modelařil ví o čem mluvím a uvidíme.
Pokud nebude fungovat, tak drze vyčerpám kredit příjezdem s lístkem na mýtnici a předložením společně s krabičkou - ať se snaží kluci ušatí, když podpora nemá zájem, tak se mi nechce ani žádat o vrácení kreditu na můj účet, protože při tomhle přístupu bych mohl žádat pár let.
Určitě dám vědět jestli bude fungovat nebo ne (třeba to stihnu ještě letos, chci navštívit Zageb, tak bych si udělal kolečko na jeden výjezd). Hodně lidí tady psalo, že po výměně ani necekla ale nevidím důvod proč. Jediný co se z ní načítá je její identifikátor a ten je určitě v EEPROM, která neztrácí paměť ani bez napájení. Uvidíme :-D
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 01. 2018 19:09
Ahoj, jeden dotaz - máte někdo zkušenost s ENC od HAC na dálnice provozované na Istrii (Istar ipsilon) ? Mohu tam ENC , které jsem kupoval od HAC používat nebo je nutná nějaká jiná registrace? A pokud ano, jde to registrovat po netu?
Dík za odpovědi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomkin (04. 01. 2018 19:12).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 01. 2018 00:13
Na stránkách HAC-u je tato informace o použití ENC na Istarském Ypsilonu (Bina-Istra):

"Aby vaše zařízení ENC mohlo být použito na Istarském Ypsilonu, je třeba se dostavit na prodejní místo (tunel Učka, most Mirna nebo uzel Pula) a přinést s sebou zařízení ENC, průkaz totožnosti a řidičský průkaz.

Bez předchozí registrace vašeho zařízení ENC v mýtném systému společnosti Bina-Istra nebudete moci zařízení ENC používat na Istarském Ypsilonu."



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (06. 01. 2018 17:44).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 03. 2018 13:34
keď sa teda zaregistrujem na predajnom mieste Bina-Istra platí pôvodná zľava 21,74% ...? ak nie, tak kolko...?
a platí len pre ENC krabice, alebo platí aj na Smart card ARZ...?
edit: ...má niekto nejaký tip na stránky s cenami phm v slovinsku...?
ďakujem za info



Upraveno 2krát. Naposledy upravil yeasty (19. 03. 2018 15:29).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 03. 2018 20:16
Registrace ENC krabičky u Bina-Istra je nutná pro možnost jejího použití rovněž na Istarském Ypsilonu. Tam platí odlišný ceník než na ostatních dálnicích v HR. Celkem jsou k dispozici 4 cenové balíčky s různou výší slevy. Viz Bina-Istra

Sleva 21,74 % platí samozřejmě i nadále, protože se vztahuje na mýto na dálnicích ve správě HAC a ARZ. Registrace ENC u Bina-Istra nemá vliv na jeho používání na ostatních dálnicích.

SMART kartu nelze používat (a tedy ani registrovat) u Bina-Istra, je to platební prostředek využitelný pouze u HAC a ARZ.

Ceny PHM ve Slovinsku zde: PHM SLO
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 03. 2018 07:10
@Marius
ďakujem za info...to som potreboval vedieť...thumbs up
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 03. 2018 08:40
Zdravím,jen jeden dotaz.Jak je to pro letošní rok s koupením krabičky. Zaplatí se jen kredit příslušné kategorie a krabička je zdarma ? Konkrétně na HAC je informace pro II.kategorii - pro II. skupinu vozidel za 882,60 kun: zahrnuje ENC přístroj za 100 kun a kredit 1000 kun se slevou 21,74%
Jaká je tedy konkrétní zkušenost.

MirekŠi
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 03. 2018 11:44
Krabka byla zdarma, pokud to bylo v akci. Jinak je cena krabky podle výše kreditu v paketu, který se kupuje. Od 160 do 100 kuna.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 03. 2018 19:53
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, jen jeden dotaz. Jak je to pro letošní rok
> s koupením krabičky. Zaplatí se jen kredit
> příslušné kategorie a krabička je zdarma ?
...................................................................................

U HAC-u jsou tři balíčky: 333 kun kreditu (cena ENC 120 kun), 555 kun kreditu (cena ENC 110 kun) a 1000 kun (ENC za 100 kun). V prodejní ceně balíčku je u kreditu ihned odečtena sleva 21,74 %.

ARZ prodává také tři balíčky: s kreditem 300, 500 a 900 kun, k čemu se opět připočítává cena ENC, a to 120, 110 nebo 100 kun. Sleva mýtného ve stejné výši (21,74 %) se však odečítá až při placení mýta.

Je také možné zakoupit samostatné ENC (bez kreditu) za cenu 122 kun.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 03. 2018 20:46
Ahoj,- krabka byla zdarma, pokud to bylo v akci - jak píše Zahajskej, akce se jmenovala" lipanská akcia". Já ji prošvihnul, ale nelituji toho, neboť ENC se mi a mým přátelům stejně vyplatila a šel bych do toho znovu. Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 03. 2018 17:17
Ano, ze začátku, kvůli propagaci, byla ENC krabka buď zdarma, anebo za 1 kunu. Ovšem v té době byla sleva na mýtném pouze 10 %, takže na delší trase stálo mýto více, než dnes. Mně se krabka zaplatila již během první dovolené.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2018 13:15
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
Zdravím,jen jeden dotaz.Jak je to pro letošní rok s koupením krabičky. Zaplatí se jen kredit příslušné kategorie a krabička je zdarma ? Konkrétně na HAC je informace pro II.kategorii - pro II. skupinu vozidel za 882,60 kun: zahrnuje ENC přístroj za 100 kun a kredit 1000 kun se slevou 21,74%
Jaká je tedy konkrétní zkušenost.
...................................................................................

V piatok 30.3.2018 som kupoval paket za 882,60 kuna. Cena bola rozpisana nasledovne:

ENC zariadenie: 100,00
Kredit 1000 kuna: 782,60
Celkom: 882,60
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2018 15:48
Ahoj, vím, že to tu někde ve vlákně bylo ale za boha to nemohu najít. Jak funguje sleva při dobíjení ENC přes portál [prodaja.hac.hr] . Jde mi o to, jakou částku si mám dobít a jak to bude se slevou 21,74%. Pro příklad - jedu z bodu A do bodu B. Cena je dle jejich ceníku dejme tomu 100Kn. Mám si dobít o těch 21,74% méně (78,26Kn) a nebo když dobiju 100Kn budu mít na účtě 121,74Kn?
P.S Nevíte, jak to bude letos se sezoním navýšením cen za mýto?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2018 17:28
Ak je cena 100 kn, treba dobiť 100 kn ,pri platbe ale stiahne len 78,26kn

platba mýta
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2018 21:31
tomkin napsal(a):
Jak funguje sleva při dobíjení ENC přes portál [prodaja.hac.hr] ? Jde mi o to, jakou částku si mám dobít a jak to bude se slevou 21,74%.
Nevíte, jak to bude letos se sezoním navýšením cen za mýto?

...................................................................................................

U HAC-u je to tak, že sleva je uplatněna hned při dobití kreditu, jak správně píše RadoG, po nabití 100 kun se Vám naúčtuje pouze 78,26 kuny. Dále je již kredit odečítán v plné výši.

Jenom doplním, že u ARZ je to naopak, dobijete 100 kun=zaplatíte 100 kun, a sleva je odečítána až při průjezdu mýtnicí.

U obou společností je možno dobíjet libovolnou částku, nejméně však právě těch 100 kun.

Sezónní navýšení mýta o 10 % bude uplatňováno každoročně, a to v období 1.7.-30.9.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (10. 04. 2018 21:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2018 22:57
Super chlapi, díky za přesné informace thumbs up
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2018 09:26
Mám dotaz. Kde přesně na Lučku vyměnit starou krabičku HAC za novou (baterie). Směr k moři. A co vše k tomu potřebuji. Děkuji za odpověď.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2018 09:55
Vyměnit? Ještě je v záruce?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2018 12:49
Nene není. Asi jsem to špatně napsal. Potřebuji vyměnit za peníze s přehráním kreditu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2018 15:15
Tady
Vpravo jsme nechali auto a pak šli pěšky do tý budovy nalevo. Je to tam celkem značený, to najdete.
Otevírací doba HAC je
07:00 - 20:00 - Pondělí - Pátek
07:00 - 12:00 - Sobota
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2018 15:57
Hosa87 - děkuji. Jen to je někde tam co je i kancelář ARZ nebo přímo na mýtnici?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 04. 2018 06:43
Ano, tam v té budově kde je ARZ.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 04. 2018 07:22
Hosa87 - velmi moc děkuji.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2018 21:37
Dá se na Lučku za krabičku zaplatit kartou, nebo jenom hotovostí?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2018 21:56
Platba kartou je tam samozřejmostí smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2018 22:14
Super

Porovnávám nabídku HAC a ARZ.
ARZ za 1000HRK dává 900HRK kreditu (krabička je za stovku) - ceny včetně daně
HAC za 883HRK dává 1000HRK kreditu (krabička je za stovku) - není uvedeno zda je to včetně daně

Motá se do toho ta sleva 21,74 procenta, tak z toho nejsem moc chytrý. Možná budu mít příležitost v sobotu něco pořídit ale pochybuji, že by měli takové rozdíly v cenách. Je to asi stejný princip jako výše uvedený. HAC započítává slevu hned při nákupu a ARZ až při průjezdu. Pak by to bylo srovnatelné.

Asi je jedno kterou koupím? Chci jí používat na trasu Goričan - Záhřeb - Šestanovač.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 05. 2018 08:39
Je úplně jedno, kterou koupíš, zaplatíš stejně. Jen má každá společnost jinou metodiku slev, jak jsi zmínil. Mám od ARZ a vyhovuje mi to. Nabiju 200, zaplatím 200. Projedu branou, odečte mi částku po slevě. HAC nabiješ 200, zaplatíš 200-sleva, pak ti odečítá na mýtnicích plnou palbu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.