Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 15:03
Jenže jezdím vždy na noc kvůli dětem, a nedovedu si představit, že někdy kolem 3 hodiny ranní běhám kolem mýtnice. Ale určitě pro někoho, kdo chce ušetit se ENC vyplatí. Jak jsem uvedl výše, pokud by byla k dostání v ČR, tak neváhám a zakoupím ji. Mýtné brány u ENC jsou vždy prázdné...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 15:47
Člověk se nesmí bát.
V roce 2013 na konci července v neděli v 5 hod ráno sjíždím z dálnice exit Skradin. Parkuji úplně v pravo 10metrů před závorou a jdu do okýnka podávám kartičku a 1 plechovku plzně se slovy. Molim ENC paket. Obsluha říká Dodite sa mnom a zavírá okýnko .Jdu s borcem do kanclu vyplňuji do formuláře jméno a bydliště a po 5 min odjíždím s ENC, placeno kartou a cena za dálnici už placena ENC krabičkou. Tak jednoduché.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirka.broza (18. 04. 2016 16:05).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 17:38
Já jsem to už zkoušel několikrát a vždy mě odbyli s tím, že nemají. Možná že chyběla ta Plzeň eye popping smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 20:28
Již jsem to psal vloni nakoupil jsem ENC paket až při cestě v HR .Když jsem jel v noci mýtnicí Lučko tak pršelo ,že jsem nechtěl vylézat ven a řešit nějakou obsluhu co mě prodá ENC. Na radu kolegy jsem kupoval až na Dugopolje tak ,že jsem přijel cca 100m před mýtnici a došel cca 7-8 hod ráno za obsluhou v hlavní budově zazvonil a neni probléma. super pán mě vše vysvětlil já měl vyplněný papír z domova. Dostal bonus Plzeň a pak jsem to otočil přes plnou čáru zpět na dálnici . Na ENC jsem platil až na výjezdu Šestanovac ,kde jsem dal obsluze krabičku a lístek z Lůčka. Dobijel jsem přes internet v HR. Bez problémů . Neni třeba kupovat hned na první mýtnici. Jel jsem ze soboty na neděli .Doplním ,že Červenec



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (18. 04. 2016 20:29).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 04. 2016 07:03
Včera mi došel dopis od HAC, že mi někdo omylem dobil 383,34kn přes SMS voucher na můj ENC účet. A že potřebují zaslat podepsané povolení, aby mi tuhle částku mohli strhnout.smiling bouncing smiley Stalo se tohle již někomu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 04. 2016 12:45
Před několika roky na mém stavebním spoření. Řešilo se to stejně.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2016 10:24
Ve čtvrtek dobití kreditu přes net, následná platba kartou a do 2 minut navýšení kreditu v jednotce /500Kn navíc zobrazeno, 391Kn uhrazeno/. Rychlé, jednoduché, bez čekání. Teď jenom už aby byla doba, kdy se využije..

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2016 10:00
Zde jsem našel appku na androida HAC, jde tam zadat kód z kuponu pro ty, co nechtějí platit kartou po netu. Platební kartou nabíjet nejde, škoda.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2016 14:44
Ano, tu aplikaci už mám v telefonu taky. Zobrazuje to výši kreditu a lze použít číslo pro nabíjení zakoupené např. na čerpací stanici. Vyžaduje však připojení k internetu, které na benzinkách už obykle je. Aplikace existuje i pro iPhone, takže ji mám jak v soukromém tak i služebním tel.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 05. 2016 08:11
A pro ARZ taky něco je?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 05. 2016 12:33
Tak pro ARZ jsem nic takového nenašel, takže asi není. Jinak taky dobrá aplikace jak na Android tak i na iPhone je aplikace HAK - Hrvatski autoklub. Zejména je tam jednoduchý přístup na webové kamery po cestě. Ale opět vyžaduje připojení k internetu, takže využít někde po cestě wifi a nebo mobilní připojení k internetu. Tento rok budu poprvé cestovat s pořádným mobilem a mobilním připojením k internetu, takže budeme mít možnost kdykoli během cesty se podívat na webové kamery. V té aplikaci HAK jsou i textové informace o dopravě, poměrně často aktualizované. Většinou to bývá stejný nebo delší text, který se čte vždy po zprávách na HR2. Je tam i promet info TV, tedy videozpráva o dopravě. Ta mi ale nevím proč na Androidu nejde, na iPhone jde jen bez zvuku.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 05. 2016 11:14
Zdravím,přes aplikaci v mobilu se v pohodě přihlásím,ale na webu HAC,mi to píše,že jsem neregistrovaný,tak teď nevím jak dál?confused smiley

EDIT:Už jsem se dohledal..funguje!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (24. 05. 2016 11:24).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2016 08:44
ahojte, je mozne krabičku zakupiť v pohodlí domova?(ako aj registrácia) alebo len na mýtniciach?
dakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2016 11:09
iba na mýtniciach je možné zakúpiť, už to tu bolo rozoberané veľa krát, treba si prečítať spätne vlákno smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2016 13:48
dik za info, viem že to tu určite bolo napisane, ale momentalne sa nachadzame na 88 strane. este raz dik
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2016 20:08
oscil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dik za info, viem že to tu určite bolo napisane,
> ale momentalne sa nachadzame na 88 strane. este
> raz dik


Ahoj, ja jsem postupoval třeba takto. Ať nemusíš tak hledat. yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2016 08:31
dakujem, este neviem v akoj hodine budem vstupovat do chorvatska a podla toho sa zariadim
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2016 20:50
Ahojte prosím nemohl by sem někdo hodit vzor žádosti na ENC krabičku moc díky geo
myslel jsem jak to má být vyplněno sad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil georginek (31. 05. 2016 21:08).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2016 21:04
HAC HAC fyzická osoba ENC pristupnica Anglicky



Upraveno 2krát. Naposledy upravil martas74 (31. 05. 2016 21:14).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2016 07:41
Čau lidi, díky za přijetí do fóra.

Stal jsem se hrdým majitelem ENC - koupil jsem od člověka v ČR - typ nový HAC

1. Je třeba krabičku přeregistrovat - myslím tím přepsat oficiálně (jinak než přes web) na mé jméno ?
2. podaci o koristniku jsem vyplnil své údaje
3. podaci o partneru mam stále a pouze jen jméno od původniho majitele. s tim souvisi ,,naziv partnera,, v hlavičce stránky, tam nefiguruje mé jméno - je to problém ?
4. sms registrace mi na portálu svítí ne - je to problém ?
5. nabíjet kartou přes platební internetovou bránu jde v pohodě tedy od 100-5000kn ?
6. vůbec nechápu a nevim k čemu slouží záložka ,,pregled registracija,, je třeba nějak upravovat?

případné další věci které bych si měl zkontrolovat samozřejmě vítám. předem díky za odpovědi které mi určitě pomůžou smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2016 13:44
To: filipino

1. asi nie, pokiaľ nepotrebuješ faktúry do účtovníctva
3. toto súvísí s bodom 1., je to údaj človeka/firmy ktorý mýtnu jednotku zakúpil
4. dá sa nastaviť len na chorvátske čísla
5. v pohode
6. nepotrebné
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2016 21:24
Pro georginek
Tady to máš přeložené přes Google
[translate.google.cz]

Akorát je to bez zarážek na psaní.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2016 11:47
1.Máme krabičku od 7/2013 (máte taky někdo z tohoto data či starší)???? jakou máte zkušesnost s výdrží baterie????? Nejel už někdo letos s tak starou a fungovala???

2. Krabičku máme od HAC, jezdili jsme vždy na Makarskou...letos chceme na KRK či Istrii, bude nám krabička od HAC normálně fungovat, nebo je tam nějaké omezení?

Díky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2016 14:35
KatkaV

1. Krabičku mám od roku 2011 v loni fungovala normálně.(pokud ti na vjezdu nepípne tak si vezmi lístek a na výjezdu přijedeš k budce s obsluhou a podáš lístek s krabičkou a ta by měla ti to odečíst z kreditu krabičky).
-
2. Krabička ti nebude fungovat na Istrii na Y [bina-istra.com] . Je nutné pokud chceš používat krabičku si ji zaregistrovat a předplatit kredit který platí pouze na Y

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2016 14:41
Jiří děkuji
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2016 22:06
tady je vidět úspora 21%smiling smiley
převzato z konkurenčního fora....

Zdravím všechny, dnes jsem se podíval na zůstatek ENC a polilo mě horko. Zůstatek mínus 241 HRK. Po prozkoumání jsem zjistil, že mě bylo 31.1.2016 tedy letos odečteno 265 HRK. V tomto termínu jsem nikdy v Chorvatsku nebyl, jezdíme jen v červenci a krabičku nepůjčuji. Stalo se to ještě někomu? Řešil někdy někdo reklamaci u ENC? Díky za rady ****

_______________________________________________________
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2016 22:35
záznamy z jízd s datem a přesným časem na sekundy při průjezdu mýtnicemi musíš mít v seznamu. Já tam mám celých pět let podrobně, takže to musíš zjistit. navíc, pokud jsi v minusu, tak po nějakém čase (asi měsíc) pokud to sám nezaplatíš, přijde ti domů dopis - upomínka.
Nepamatuji se však, že by si na tvůj problém někdo v minulosti stěžoval. to že to odečetlo více za větší vozidlo, (např při rakvi nahoře), nebo 2x za jednu mýtnici, to ano, ale tohle ne.
Zjisti podle výpisu, kdy ti to naběhlo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 06. 2016 22:36).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2016 22:39
Peter1
Jestli to není jen nějaký prudič v jiném příspěvku má napsáno
Ahoj všem,nemá někdo povědomí o : mám krabičku ENC letos 5 rok a mám obavu,že bude po baterce
 a nebude fungovat. Lze baterku vyměnit,nebo vyměnit raději krabičku ENC? Za výměnu platím,
nebo je to kus za kus ? Nevyčerpané kuny mě převedou ? Jak se dá přihlásit do ENC,mě to vůbec nejde.
Přihlašovací data při nákupu jsem žádné nedostal.

Děkuji za radu Pepa
Tohle je blud podle mě kecá i s tím minusem.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2016 07:25
Zdravím.
Také se mi stalo že mi bylo někdy v roce 2014 odečteno asi 70 kun v měsíci v dubnu.Normálně jsem napsal stížnost na
HAC že jsem v té době v Chorvatsku nebyl,raději jsem to v překladači přeložil do chorvatštiny a emailem poslal.Myslím že tak do týdne mě odpověděli že to vyřeší a asi do 14 dní mě byla ta částka vrácena na účet ENC.Velký problém s tím nedělali.Tak ti držím palce at´ ti to taky tak dopadne.A když tak napiš jak si pochodil.Určitě nejsme jediný kterým se to stalo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2016 09:44
KatkaV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 1.Máme krabičku od 7/2013 (máte taky někdo z
> tohoto data či starší)???? jakou máte zkušesnost s
> výdrží baterie????? Nejel už někdo letos s tak
> starou a fungovala???
>
> 2. Krabičku máme od HAC, jezdili jsme vždy na
> Makarskou...letos chceme na KRK či Istrii, bude
> nám krabička od HAC normálně fungovat, nebo je tam
> nějaké omezení?
>
> Díky

ad 1)
Minulý rok krabička fungovala bez problémů a to je rok výroby 2008, kupována v červnu 2009. Jestli máš obavy jaký je stav baterie, tak tu krabičku rozeber, jelikož ji máš stejně po záruce. Koukni na vrch baterie kde je barevná indikace zelená či červená. Přehled krabiček a fotky rozebraných je v tomto vlákně životnosť baterie v ENC krabičke. Starší typy jsou na 4 umělohmotných západkách a novější na 6.

ad 2)
Jak již psal Jirka, tak krabičku musíš zaregistrovat aby ti na Istrii fungovala. Co se týče dobití 200Kn, tak to musíš provést pouze v případě, že chceš využít 10% slevy. Pokud ne, tak ti budou strhávat celou částku ze stávajícího kreditu, který máš na krabičce. Takhle sem to pochopil já, jestli je to jinak, tak mě opravte. Viz. http://bina-istra.com/Default.aspx?sid=2324
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.