Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 09:22
jednoduchý :

Balení za 882,60 Kn obsahuje kredit 1000Kn a krabička stojí 100Kn.
Z 1000 je 21,74% sleva ´= 782,6Kn + 100Kn za krabičku = 882,60Kn - to platíš :-)

Balení za 544,34 Kn obsahuje kredit 555Kn a krabička stojí 110Kn.
Z 555 - sleva = 434,34 + 110 = 534,34

Balení za 380,61 Kn obsahuje kredit 333Kn a krabička stojí 120Kn.
Z 333 - sleva = 260,61 + 120 = 380,61

:-)

To Grizlly jaké ztrapnění??? hodně lidí si to nedopočítají, a třeba ani nechtějí :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (20. 06. 2015 11:04).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 10:07
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jednoduchý :
>


eye popping smiley Kriste pane, takhle se ztrapnit. Matika byla vždy mojí silnější stránkou a za takovýhle zatmění bych se měl stydět. Ale co, i když jsem tušil že dělám nějakou pí***inu, touha dostat se k pravdě byla silnější. No co, i mistr tesař se někdy z lesa ozývá. (proč jsem tam cpal do toho výpočtu furt 1100, když nabito je za 1000, nevíš,) confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:01
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Moc prosím, doma jsem opět nadhodila téma ENC a vypadá to, že snad po letech bychom do toho i šli? No uvidíme, letos to ale nebylo tak jako v minulých letech okamžitě smeteno ze stolu že to je zbytečnost! :-P Přemlouvat chlapa samo že nemá cenu, tak jsem to vždy nechala být...

Tak povedze "pantátovi", ze 5x21% zlava = 6. jazda ZADARA! To určite zapracuje grinning smiley

PS: mam krabku od ARZ (v 2012 bola v akcii za 1Kn), takze na nej setrim uz od prvej jazdy. Zatial bola pouzita pouzita kazdy rok.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:10
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rakev na střeše ti změnu kategorie nezpůsobí, osobně odzkoušeno. smiling smiley

Pokial ma auto do 3,5t spolu strechu max. 190cm, tak sa kategoria nemeni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (20. 06. 2015 23:20).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:19
Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem prelouskal prispevek ve vedlejsim vlaknu a bohuzel potvrzeno - vymena ENC za nove, pokud dojde baterie, opravdu neni gratis. Redaktori slovenske TA3 otociliHR. ENC jim nevymenili, ale museli koupit nove. Pochopitelne jim ale prevedli nevycerpany kredit.

Lenže ten pičus z TA3 nam ZABUDOL POVEDAT, ze menil krabicu od ARZ za krabicu od HAC grinning smiley

Pozri foto kde drzi obe krabice [autozurnal.ta3.com] v jeho LAVEJ ruke je krabica od ARZ (poznam ju,pretoze mam taku istu) a v jeho PRAVEJ ruke je krabica od HAC (kupoval vo Varaždine)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:32
Mardox
Já mám tu co drží v pravé ruce a mám HAC


Foto jsem si půjčil od isquash
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:35
v jeho pravej ruke (t.j. z nasho pohladu na lavej strane fotky) to je od HAC

Ide o to, ze JEHO PRAVA RUKA sa na fotke zobrazuje VLAVO grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (20. 06. 2015 23:42).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:39
UAMK: Jak poznám od koho mám krabičku zakoupenu?

pozri foto: [www.uamk.cz]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:41
Ale já ji mám od HAC
Myslím že na ji prodávali obě společnosti stejně to funguje v jednom systému záleží kde je registrovaná kvuli vyučtování

Reakce na předchozí příspěvek:
a né vždy co někde napíšou je pravda viz tvůj odkaz
klidně to zítra dokáži vlastním fotkama

předtím jsem to popletl tu co drží v levé ruce mám a je od HAC



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (20. 06. 2015 23:50).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:42
MARKOX
thumbs up smiley DOBREJ POSTŘEH - DÍKY thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:44
@ Jiri.velmez: uz som to opravil thumbs up

@ Grizzly: a takto potom vznikaju famy grinning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2015 23:51
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @ Jiri.velmez: uz som to opravil thumbs up
>
> @ Grizzly: a takto potom vznikaju famy grinning smiley

Jasně, to znám. U nás na jedné straně vesnice se uprdneš a na druhý se už dozvíš, že jsi se posral. grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 00:11
Aby nedochadzalo k omylom s pravou a lavou rukou, tu je to jasne:

www.rajce.net/a11521890

pičus je samozrejme v strede grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 01:14
Pratele, dovolim si nesouhlasit! Tu, kterou ma redaktor na fotce oznacenou jako od "ARZ" mam i ja. A je na 100% od HACu! Mam fakturu, prihlasovani na HAC, dokonce i reklamaci jsem tam resil! Nebude to spis tim, ze treba pred lety obe spolecnosti pouzivaly stejne ENC designove? Mam ji uz 5 let.
Pro Marcoxe - taky jsem ji kupoval na mytnici Varazdin!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Morten (21. 06. 2015 01:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 01:33
Ja mam krabku od ARZ, zboku ma profil "kvapky" a hore ma take "adidasovske pasy". Krabky od HAC maju tvar "buchta" a su hladke. Neviem o tom, zeby obe spolocnosti pouzivali rovnaky design zariadenia.

@ Morten: ten Varaždin som spomenul preto, lebo tam sa krabky od ARZ nepredavaju, takze to čo kupil na Varaždine je 100% HAC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 05:39
Včera dle Grizzlyho přes Varaždin- diky dobrá práce. Pohodová cesta, jen dost vesnic, objížďka Mureck Lenart Ptuj plná cestovatelú z celé Evropy ale vše jelo dále na Macejl muselotam být husto ve Varaždinu na přechodu ani noha. Krabička zakoupena otázka cca 5 minut a ihned k použití- na Lučku pohoda.Cestou nejlépe tankovat v Rakousku např Mureck nafta 1,149 E.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 06:17
Koupil jsem taky ENC. Chtěl jsem ji nechat nabýt aspon za 1000kn ale že to nejde že jenom za 620kn. Jelikož synátor jede v červenci tak že si ji dobyje při spáteční cestě. No a vznikl problém. Nikde ji nechtěli dobýt a na Lučku nebylo kde zastavit. Tak nevím jestli jsem udělal dobře s tím nákupem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 06:43
ENC krabičku nelze dobýt nikde, protože ze země se nedobývá a na bojišti rovněž ne. Lze ji pouze dobít a není s tím problém. Buď přes kupon koupený v trafice nebo čerpací stanici anebo platbou kartou přes internet. Vyzkoušen letos obojí způsob.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 08:15
Dobijou ji na větších mýtnicích v pracovní čas, ale při fofru se jim moc nechce. Musíš vystoupit před mýtnicí a zajít do baráku. Hodně jsem je musel ukecávat na Lučku o půlnoci a taky to udělali. Nyní však dle doporučení dobíjím doma před dovolenou přes internet a SUPER!!!, vřele doporučuji.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 08:17
ivano napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera dle Grizzlyho přes Varaždin- diky dobrá
> práce. Pohodová cesta, jen dost vesnic, objížďka
> Mureck Lenart Ptuj plná cestovatelú z celé Evropy
> ale vše jelo dále na Macejl muselotam být husto
> ve Varaždinu na přechodu ani noha. Krabička
> zakoupena otázka cca 5 minut a ihned k použití-
> na Lučku pohoda.Cestou nejlépe tankovat v Rakousku
> např Mureck nafta 1,149 E.

V tom spatřuji asi jedinou nevýhodu. Samá vesnice a 50km/hyawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 08:24
Pro Markox - trvam na tom, ze tvoje teorie neni spravna. Ja mam ENC od HACu - poznas ho napr. podle nabijeni, zpusobu strhavani neho pripisovani kreditu a hlavne podle designu! A ten je jednoznacne takovy, o kterem pises, ze by mel byt od ARZ. Nejsem v cestovani s ENC zadny novacek, tak vim, o cem mluvim. Neni problem sem hodit fottku, ale proc...
A presne jako ty, jsem misto nakupu Varazdin napsal i ja, protoze pochybuji, ze tam budou mit ENC od ARZ.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Morten (21. 06. 2015 08:28).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 08:55
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ENC krabičku nelze dobýt nikde, protože ze země se
> nedobývá a na bojišti rovněž ne. Lze ji pouze
> dobít a není s tím problém. Buď přes kupon koupený
> v trafice nebo čerpací stanici anebo platbou
> kartou přes internet. Vyzkoušen letos obojí
> způsob.

Máš tam ale psané tři spusoby.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 09:24
Aby se předešlo dohadům tak sem vkládám přehled krabiček, který vedu v tomto vlákně.

==========================================================================================
Typy krabiček ENC od různých provozovatelů dálnice:

HAC - Hrvatske Autoceste:
1) starší typ

2) novější typ

------------------------------------------------------------------------------------
ARZ - Autocesta Rijeka-Zagreb:
1) starší typ

2) novejší typ (fotografie od uživatele Zoomer)

------------------------------------------------------------------------------------
Bina-Istra - Istrijský ypsilon
1) současný typ, který je shodný s starší krabičkou od HAC,ARZ

==========================================================================================
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 10:23
Isquash - skvělá práce s těmi ENC obrázky, gratuluji!

Tady je jasně vidět, že ARZ i HAC dřív používaly stejný typ ENC... To jen potvrzuje, že se Markox při psaní svého příspěvku, kde se pohlavně vyjadřuje k redaktorovi TA3 ohledně výměny - nevýměny ENC, zbytečně odvázal.
Jak je s grátis výměnou se nejspíš opravdu podaří zjistit, až někomu klekne baterka a bude to řešit přímo na mýtnici v HR.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 10:29
škoda , že na této stránce je snad jeden zajímavý příspěvek, ten od isquash,
jinak o ničem, zkuste nejdříve číst a potom ještě jednou číst a pak psát
a také nekopírovat do nového příspěvku staré...pak je to silně nepřehledné
stačí jen kousek, začátek pak je jasné na co se reaguje
bob
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 10:35
to Markox:
Alda007 se ptal jestli mu rakev nezvýší cenu a nepsal nic o tom, že má auto kategorie I. I kdyby měl kategorii II. a dal si rakev na strechu ( bez tchyně, viď Grizzly), tak mu to taky cenu nezvýší. yawning smiley

K panu Vomáčkovi z UAMK. Již jsem mu chtěl několikrát napsat, že když použil moji fotku z fora, tak ať tam napíše, že je to krabička i od HACu a né jenom od ARZ. Pak vznikají tyhle dezinformace, že pokud někdo vidí tvar krabičky, tak určuje typ provozovatele.

to AJAX:
Koupí si udělal dobře, ale ohledně toho dobíjení to chce trochu rozepsat. Kde si chtěl dobíjet za 1000Kn na mýtnici?
Nězkoušel syn náhodou dobít ENC na dálnici, která vede ze Záhřebu na Macelj?

Jinak odzkoušel jsem si do tabletu stáhnout tu aplikaci ENC a za mě zklamání. Radši budu chodit na web. Prohlížení historie minulých projetí mýtnic lze pouze na jeden rok atfd.

Dále k placení ENC na dálnici A2, kterou provozuje AZM. Odeslal jsem na AZM dotaz, kdy bude možné platit ENC krabičkou a přišla jenom strohá odpověď, že do konce tohodle roku to nebude.sad smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 10:42
Krabku jsem kupoval na Lučku a myslel jsem si že ji nabiji 1000 kunami.Nešlo to. Pouze cena krabky byla 610kun. Jak jsme jeli dom tak ji chtěl dobít a že jedině na Lučku ale tam nebilo kde zastavit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 10:44
to Morten:
Výměnu krabičky již zmiňoval petr70 a vitalita. Petr někde tady v tomhle vlákně krasně popisoval, jak si bral lístek a platil u hotovosti s krabičkou a lístkem. Vitalita to popisoval ve vlákně Životnost baterie v ENC ....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 10:47
Tak isquash ty fotky dal za mě ale pro jistotu přiložím svoje




Opraveno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (21. 06. 2015 11:19).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2015 10:52
Ajaxj:
Sorry, ale stále to nechápu. To si ji koupil až při cestě zpět nebo při cestě k moři? To dobití si chtěl provéct současně s nákupem krabičky? Pokud si platil takovouhle částku, tak už sis nějaký kredit předplatil. Jenom ta cena se mi zdá nějaká divná. Pár příspěvků před to máš uvedené i s cenami.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.