Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 11:29
Ahoj, velice mě taky zajímá ENC produkt. Ale je kolem teho zatím dost nejasností. Alespoň pro mě. Píše se tu, že od Macejl do Zagrebu ENC nejde použít. Dotaz: jak je to z přechodu Letenye- Goričan- funguje to tam? A seženu to tam na hraničním přechodu?

Za měsíc start, tak to prosím, prubněte a hoďte sem co nejvíc info o ENC, dikec, Kolin.

Tak o pár příspěvků dřív je, že by to mělo platit už od Goričanu. Tak pls zkuste někdo napsat, kde ji nejlíp a jak pořídím při vjezdu z HU Letenye- Goričan, dík.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kolin (06. 06. 2013 11:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 12:05
kolin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, velice mě taky zajímá ENC produkt. Ale je kolem teho zatím dost nejasností. Alespoň pro mě.

Keby si cital pozorne, tak by si nejasnosti nemal, alebo by ich bolo malo

> Píše se tu, že od Macejl do Zagrebu ENC nejde použít.

Presne tak. Tento usek spravuje AZM (ostatne useky dialnice maju HAC a ARZ, na nich ENC funguje)

> Dotaz: jak je to z přechodu Letenye-Goričan- funguje to tam?

ANO, funguje.

>A seženu to tam nahraničním přechodu?

NIE (aspon doteraz nie), pravdepodobne to bude v plane

> Za měsíc start, tak to prosím, prubněte a hoďte sem co nejvíc info o ENC, dikec.

Urob si kavu a pozorne precitaj asi 20stran tohto vlakna dozadu

> Tak pls zkuste někdo napsat, kde ji nejlíp a jak pořídím při vjezdu z HU Letenye-Goričan.

Doteraz to bolo najblizsie vo VARAŽDIN-e. Na Goričane si bral listok, pouzil prvy exit z dialnice (Varaždin), zaplatil za prejdeny usek, v mytnej budke kupil ENC paket a znova vysiel na dialnicu (tentoraz uz s ENC).

pekny den
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 12:10
kolin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, velice mě taky zajímá ENC produkt. Ale je
> kolem teho zatím dost nejasností. Alespoň pro mě.
> Píše se tu, že od Macejl do Zagrebu ENC nejde
> použít. Dotaz: jak je to z přechodu Letenye-
> Goričan- funguje to tam? A seženu to tam na
> hraničním přechodu?
>
>....

ENC platí aj na A4, teda Goričan- Sv. Helena ( smer Záhreb). Ha hraničnom prechode ENC nezoženieš. Pre teba je najbližšia predajné miesto HAC-u na mýtnici Varaždin ( naplatna postaja alebo N.P. Varaždin). Teda za hranicami nabehni na diaľnicu, vezmi si lístok. Z diaľnice treba zísť cez mýtnicu Varaždin, zaplatiť, hneď sa otočiť, na predajnom mieste HAC-u kúpiť ENC, znova nabehnúť na diaľnicu cez ENC pruh . Na predchádzajúcej strane som popisoval predajné miesto namýtnici Varaždin.
Pokiaľ nepôjdeš v oficiálnej pracovnej dobe, aj tak môžeš zájsť k mýtnici Varaždin, tiež na predchádzajúcej strane bol popisovaný predaj mimo pracovnej doby a bez problémov. Ku kúpe okrem peňazí budeš potrebovať nejaký svoj osobný doklad - občianku alebo pas.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 12:57
vrto .. tak jsem si to projel ... prstem po mapě grinning smiley .. teda na gůglu ert a je tam hned za závorama zákaz zastavení , jedině to frknout na tu trávu vedle cesty , ale to se asi nebude moc líbit policajtům ... a nesmělo by tam stát x dalších aut ... pokud bych se otočil, tak kousek před tou boudou je nějaká odbočka a tabulka parkoviště , ale hned za ní zákaz vjezdu (s nějakou dodatkovou tabulkou kterou nepřečtu), tak nevím, jestli by se tam dalo postát ? ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 13:03
VRTOthumbs up smiley- mockrát dík. Tak tedy za měsíc prubnu Varaždin. Máš super popis a návod jak krabičku ENC pořídit. / v tisku se objevila zpráva, že pořízení je jednoduché a všude dostupné. Postupně zjišťuju, že to není až tak pravda. Prostuduju předešlé o Varaždinu.

Ahoj, Kolinyawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kolin (06. 06. 2013 13:08).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 13:04
ENC jsme koupili v září 2011 na benzince INA na starém Goričanu, to už teď asi nejde. Koupili jsme ji anonymně, bez registrace. K plné spokojenosti jsme ji používali v sezoně 2011 a 2012. Registraci jsem provedl před několika týdny - zaslal jsem mailem naskenovanou přihlášku a naskenovaný pas. Velmi brzy odpověděli, že mě zaregistrovali, poslali mi nové přihlašovací jméno a heslo a informovali mě, že originál přihlášky a kopii pasu musím ještě poslat poštou. Takže mě registrovali jen na základě mailu. Poštou jsem to ale poslal také.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 14:03
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
>......
> ... pokud bych se otočil, tak kousek před tou
> boudou je nějaká odbočka a tabulka parkoviště ,
> ale hned za ní zákaz vjezdu (s nějakou dodatkovou
> tabulkou kterou nepřečtu), tak nevím, jestli by se
> tam dalo postát ? ...


My sme boli na 4 autách, stáli sme všetci pred tou značkou zákaz vjazdu na okraji cesty. Nik sa do nás nestaral. Ako som už písal, vybavenie nám trvalo tak do 25 minút.
Aká je tá dodatková tabuľa neviem, nevšimol som si ju, to ale neznamená, že tam nie je.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 14:48
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat. Když jsem kupoval krabičku před rokem ve Varaždinu přímo na mýtnici a vyplňoval jsem dotazník. Je třeba se tento rok také registrovat? Nebo to je jen pro ty, kteří ENC krabičku kupovali mimo tyto stanoviště?
Ps- po přihlášení na můj účet, jsem našel možnost doplnit kredit přes Visa kartu? Už to někdo zkoušel? Nebo bych byl první. .-)) Je to stejné jako když koupím kupón, nebo koupi kupónu ještě více ušetřím?
Díky moc za odpovědi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Cd-rom332 (06. 06. 2013 14:49).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 14:54
Ve zde již několikrát citovaném článku MF Dnes se píše:
Stejné je to, když koupíte krabičku na dálnici a předtím jste si vyzvedli lístek na vstupní bráně. Podáte jej obsluze spolu s krabičkou ENC a mýto se odečte z kreditu.

Pokud by to byla pravda, byla by ještě možnost vyzvednout si na Goričanu lístek, ve Varaždinu neprojíždět branou, ale zastavit třeba vlevo před ní u výjezdu z parkoviště, zakoupit si ENC, vrátit se na dálnici, na Sv. Heleně podat obsluze lístek s krabičkou a nechat si z ENC uhradit celý úsek od Goričanu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 14:55
To CD-rom332: Pokiaľ si prečítaš asi 3 posledné strany príspevkov tohto vlákna, nájdeš odpovede na všetky svoje otázky.

To Rubbs: technicky by to problém nemal byť, ale asi to ešte nik z fóra nevyskúšal, keď to tu nie je spomínané. V prípade, že by to šlo, máš pravdu, nebolo by treba schádzať z diaľnice.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrto (06. 06. 2013 14:59).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 15:02
Cd-rom332:
Pokud ti při přihlášení ke svému ENC účtu svítí vpravo nahoře Registrirani korisnik červeně, nejsi řádně registrován a musíš se do konce června zaregistrovat. Pokud modře, je to v pořádku.
Dobití přes kartu tu už někdo zkoušel a funguje to bez problémů. Bonus ve výši 21,74% k zakoupenému kreditu dostaneš stejný jak při platbě kartou nebo při koupi kuponu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 15:40
Diky moc za odpověď!
Svítí mi tam modře Registrirani partner tak to by mělo být v pořádku. To jsem rád.
Ještě jednou děkuji.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 19:41
Pri platbe kartou nedostaneš bonus navyše, ale zľavu z výšky požadovaného kreditu!!!!
Ku kreditu sa ti pripočíta suma, o ktorú si chcel navýšiť kredit, zľavu 21,74% dostaneš na túto sumu, teda zaplatíš menej, napr. chceš navýšiť o 200Kn, o túto sumu ti kredit navýšia a zaplatíš cca. 155 Kn,
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 20:20
vrto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pri platbe kartou nedostaneš bonus navyše, ale zľavu z výšky požadovaného kreditu!!!! Ku kreditu sa ti pripočíta suma, o ktorú si chcel navýšiť kredit, zľavu 21,74% dostaneš na túto sumu, teda zaplatíš menej, napr. chceš navýšiť o 200Kn, o túto sumu ti kredit navýšia a zaplatíš cca. 155 Kn.

Prave dnes som obdrzal vypis z VISA karty. Krabicka je od ARZ, navysoval som cez internet o 300Kn. Na mojom ENC konte pribudlo 300Kn a z karty mi stiahlo 40€ (300kn). Takze ocakavam zlavu az pri plateni na mytnej brane ako tomu bolo minuleho roku (za usek Gorican - Sveta Helena mi z ENC stiahlo 32,09Kn namiesto 41Kn => "popust" 21,74%)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 20:32
To, čo som napísal, sa týka ENC od HAC-u.

Princíp uplatňovania zľavy u HAC a ARZ je odlišný :
- HAC navyšuje kredit na ENC o zľavu už pri kúpe kreditu, pri platbe mýta tak môže sťahovať sumu podľa cenníka,
- ARZ pripíše kredit v zaplatenej sume a uplatňuje zľavu až pri platbe mýtneho, keď stiahne kredit v zníženej výške o zľavu.

Zľava je v oboch prípadoch rovnaká.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrto (06. 06. 2013 20:51).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 20:44
@vrto. cafko, otazka, tak ako vravíš da sa kupiť ENC krabička vo Varaždine teda aj po prac. hodinach? idem cez varaždin cca okolo 1-2 hodine rano, dakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 20:57
Na túto otázku ti zodpovedať neviem, ale pavelostr na predchádzajúcej strane vlákna písal o tom, že mu ju predali po pracovnej dobe. Zastaviť sa tam môžeš, odstav auto pred mýtnicou a choď sa spýtať. Nie je to žiadna veľká časová strata.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 21:02
vrto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Princíp uplatňovania zľavy u HAC a ARZ je odlišný:
- HAC navyšuje kredit na ENC o zľavu už pri kúpe kreditu, pri platbe mýta tak môže sťahovať sumu podľa cenníka,
- ARZ pripíše kredit v zaplatenej sume a uplatňuje zľavu až pri platbe mýtneho, keď stiahne kredit v zníženej výške o zľavu.

ANO. Presne takto to JE!

(Par stranok dozadu som este nemal vypis v ruke, takze moj povodny predpoklad ktory som tam napisal bol mylny.)

To, ze obaja davaju rovnaku zlavu som nikdy nespochybnoval yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 21:04
To som ani netvrdil. smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 21:29
Dobrý večer,
dá sa niekde stiahnúť tlačivo na registráciu ENC ?

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 21:34
Pristupnica:

HAC

[www.hac.hr]

ARZ

[www.arz.hr]


V podstate rovnake kolonky yawning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 21:47
Tady máš nový formulář od Hac i s místem na číslo krabičky Nový formulář Hac
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2013 22:20
Ďakujem !!! smileys with beer

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2013 09:04
Dobrý den všem cestovatelům.
Chtěl bych jet pře Maďarsko a kousek Slovinska přes Letenye a najet na dálnici v Čakovci. Zakoupím tam ENC na mýtnici? A v noci to zakoupit půjde? Mohl by mi někdo poradit? Prosím, nedoporučujte mi POUZE abych si přelouskal 40 stránek rad a mnohde i nesmyslů. Byl bych z toho větší magor než jsem.
Děkuji předem všem ochotným.
Zopakuji dotaz - NÁKUP ENC ČAKOVEC na mýtnici?
a případně zda tam budou kolem 4.00 až 6.00 hodin ráno. /v sobotu/
Všem příjemnou dovolenou.
jar2004
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2013 09:43
Jar2004 - doporučení přelouskat "x" stran není daleko od věci. Stačí přečíst 2, 3 stránky pozpátku a máš odpovědi. Na A4 máš nejbližší místo Varaždin. Steně tak tu je psané několikrát, že nákup je možný i v noci, viz. stránky hac.hr.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2013 19:00
Zdravím.Chcel by som sa spýtať čí má niekto z vás skúsenost s kúpou ENC II.kategorie ,či musím zaplatit sumu 882.60KN alebo môžem zaplatit tú menšiu sumu 544KN.Ďakujem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 11:11
Lidi předem si hážu bláto na hlavu ale fakt už se v tom člověk tady moc nevyzná.
Mohu poprosit třeba i o soukromou zprávu jestli se prodává enc na
mýtnici Záhřeb Karlovac a kolik mně přesně výjde jak krabička tak přednabytí na celou dálnici až dolů a nazpátek.
Každý tu píše něco jiného a jsem z toho druhý jeliman :-)

dík předem za spíše kladnou odpověd
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 11:40
certi.cz napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lidi předem si hážu bláto na hlavu ale fakt už se
> v tom člověk tady moc nevyzná.
> Mohu poprosit třeba i o soukromou zprávu jestli se
> prodává enc na
> mýtnici Záhřeb Karlovac a kolik mně přesně výjde
> jak krabička tak přednabytí na celou dálnici až
> dolů a nazpátek.
> Každý tu píše něco jiného a jsem z toho druhý
> jeliman :-)
>
> dík předem za spíše kladnou odpověd


V MF Dnes v příloze Chorvatsko bylo uvedeno že se dá ENC koupit na KAŽDÉ mítnici.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 16:28
asok12 napsal(a):
> V MF Dnes v příloze Chorvatsko bylo uvedeno že se
> dá ENC koupit na KAŽDÉ mítnici.

Zrovna tuto informaci bych bral z rezervou, spíš si myslím, že je to myšleno na každé z mýtnic (a prodejních míst) z tohoto seznamu.

Pokud nikdo nepotvrdí opak…
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 16:53
certi.cz napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lidi předem si hážu bláto na hlavu ale fakt už se
> v tom člověk tady moc nevyzná. Mohu poprosit
> třeba i o soukromou zprávu jestli se prodává enc na
> mýtnici Záhřeb Karlovac a kolik mně přesně výjde
> jak krabička tak přednabytí na celou dálnici až
> dolů a nazpátek.

Jestli tím 'až dolů' myslíš úsek Zagreb-Vrgorac, bude ti stačit zakoupení prostředního balíčku za 544,34 kn – v ceně je kredit 555 kn (viz zde), po odečtení 2x 220 kn mýtného ti zbude ještě 115 kn na příště.

Nebo zakoupit nejmenší balíček za 380,61 kn, kde je v ceně kredit 333 kn a kdekoliv po cestě tam nebo i zpět (před Demerje) si ještě dobít ENC kreditem aspoň 107 kn (tato částka by měla jít zaplatit třeba platební kartou /převodem na stránkách HAC/ nebo u okénka na kterékoliv ENC mýtné bráně /platební kartou nebo v hotovosti/) a spotřebuješ celý ENC kredit.

Nevím co je to mýtnice 'Záhřeb Karlovac', ale zde je seznam prodejních míst, ze kterého vyplývá, že v úseku Záhřeb - Karlovac lze ENC zakoupit jen na Lučku v čase po-pá 7-19 a so 8-12 hod. Nejbližší prodejní místo cestou 'dolů' s nonstop prodejem je pak až Žuta Lokva.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rubbs (09. 06. 2013 16:55).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.