Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 02. 2013 18:39
Ahoj
Jak jsem četl o pár příspěvků výše. Tak když si chci dobýt ENC doma před odjezdem přes kartu tak to nejde - zkusil jsem to je to pravda. Už tady někdo z vás požádal o to odblokování? Stačí napsat email nebo se to musí poslat poštou?
Díky za odpověď
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 02. 2013 06:47
To Hredečák:
Jezdili jsme od Rakouska exit 138 na Maďarsko a po 86 na Redics, Dolga Vas, Mursko Srediště a Čakovec a teď Rakousko 138, Feldbach, Dolna Radgona Slovinsko mimo dálnici a opět Dolga Vas, Mursko Šr. a Čakovec....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 02. 2013 08:13
Protože jsem od Chrudimi tak jezdím Brno, Blava, Csorna,Szombathely..... Rédics,Dolga Vas,Lendava,Mursko Središče a Čakovec.
Co se týče kreditu tak jej dobíjím dopředu / když jsem v Chorvatsku tak dobiji na další cestu/. Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 02. 2013 08:36
kde je Blava?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 02. 2013 10:15
Blava - je všeobecně používaná zkratka pro Bratislavu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 02. 2013 22:09
Dík za odpověď.Mám chalupu v Modré, jezdím tam cca 25.let a nikdy jsem tento termín neslyšel.Všechno je jednou poprvé.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 02. 2013 09:45
Postmane, dokonce je tady na fóru, v dopravě, vlákno nazvané "Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska". To jen pro doplnění. Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 02. 2013 10:26
Mirku,připadá mi to jako bych se stebou přel, ale není to tak. Jsme v době zkratek a já se v ních neorientuji.Spoustu věcí jsem neslyšel nikdy za svých padesát let, to neznamená, že neexistují. Jinak jezdím stejnou trasou, pouze nejedu po slovenské dálnici.Petr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 02. 2013 11:37
To postman: Ještě k té Blavě. Já si pamatuji (a dodnes to tam je), na slovenských lokomotivách ř. 350 (ES 499.0) bylo nastříkáno jméno domovského depa. Přesně tam bylo RD Blava. Asi úspora na barvě grinning smiley
Mike
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 02. 2013 22:37
Jo pánové kde je vlastně ta Bratislava?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 02. 2013 07:09
Musíš tlačivo stiahnuť z ich stránky,vyplniť,PODPISAT a poslať na adresu na stranke.Po zaevidovaní sa prihlasiš ako keď si ideš pozrieť kredit,alebo prejazdy tu si to potom dokážeš zaplatiť kartou.Ak si niekdo plánuje kúpiť nové ENC,tak si to žiadajte hneď pri kúpe ale len na cestarine tam vám rovno to tlačivo dajú vypísať a máte to.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 02. 2013 20:01
Ahoj
mám v pláne zakúpiť ENC, a chcel by som sa spýtať, či sú nejaké zásadné zmeny oproti roku 2012 a keď áno tak aké ?
Dík za odpověď.

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 03. 2013 08:46
Prodám ENC paket....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 03. 2013 16:18
Anthony napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prodám ENC paket....

Na jakou kategorii auta?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 03. 2013 20:00
postman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo pánové kde je vlastně ta Bratislava?


to až po cestě uvidíš ufona a místo hradu otočenou skříňdrinking smiley

_______________________________________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 03. 2013 20:58
To Ttom : je to pro všechny kategorie....kromě kamiónů...pokud dobře čtu
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 03. 2013 17:21
A kdes to čet ? Já ji chtěl jednou koupit a prodávající mi naštěstí těsně před odesláním sdělil že je to pro kategorii 1 a už to prý nejde změnit... já potřebuji kat 2 nevím tak proto se ptám ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 03. 2013 18:17
Já bych spíš pochopil že je to kupón
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 03. 2013 17:53
Pro skupinu II je ENC paket jiný
aspoň sem to z tohohle pochopil: [www.hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2013 13:41
No u HAC asi jo ale u ARZ ti odečtou dle skupiny částku...[arz.hr]..... nevím, ale nemohu tam žádné jiné dělení ENC najít...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2013 21:42
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ivos napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ahoj zdravím fóristy,
> >
> > mám pár dotazů ohledně dobití ENC: -krabici mám
> už
> > dva roky a vše super funguje, jen jsem se chtěl
> > zeptat jestli někdo neví zda je možno dobít
> ENC,
> > když ho mám doma v česku a dobil by mi ho
> domácí
> > ke kterému jezdíme z Chorvatska??? a jaké jsou
> > hodnoty dobíjecích kupónu na skupinu 1osobní
> auto,
> > díky
>
> Ahoj Ivosi, myslím si, že pokud odzkoušíš dobití
> ENC přes platební kartu (popř. jiný uživatel
> zdejšího fóra), tak tu uděláš hodně lidem velkou
> službu. Pokud budeš postupovat podle tohoto
> návodu:
> isquash napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > 1) přihlásíš se na stránkách prodaja.hac.hr
> > 2) vlevo v menu Nadoplata
> > 3) napravo se objeví výběr dobití - Bonem,
> kartou
> > a Ponudom
> > 4) vybereš Bonem a ve formuláři kde je políčko
> > Voucher zadáš číslo bonu
> > 5) potvrdíš tlačítkem Provedi nadoplatu
> >
> > hotovo
>
> Tak v bodě 4 vybereš Nadoplata karticou.
>
> 5) zadáš částku do políčka Bruto iznos: min 100 -
> max 5000 Kn
> 6) stisknes tlačítko Nastavi na korak 2
> 7) objeví se formulář, který se často objevuje i
> na jiných webech kde platíte platební kartou. Tj
> musíte vyplnit políčka označené hvězdičkou a
> vyplnité všechny informace ohledně platební karty
> (číslo, platnost, kontrolní číslo CVD) a vaší
> osoby.
> 8) tlačítkem Provedi plačanje potvrdíš transakci
> Tady já jsem skončil, protože předtím jsem akorát
> dobil ENC bonem. Jenom upozorňuju, že některé
> vydané karty českých bank mají platby přes
> internet defaultně zakázané!!! Proto si ověřte,
> zda vaše karta má placení povolené.
>
> Pokud se tedy někdo najde, kdo to odzkouší, tak
> prosím o info. :-)


po přihlášení jako ANONIMNI KORISNIK (login a heslo je číslo ENC krabičky) se po otevření nabídky NADOPLATA dostanu pouze k nabídce Nadoplata bonom, možnost Nadoplata karticou se nikde neobjeví. Není tato možnost (Nadoplata karticou) pouze pro zaregistrované zákazníky?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2013 22:12
Jirko,po prihlásení je pod pomocou registrácia tam keď klikneš, otvorí sa Ukoliko želite koristiti dodatne funkcionalnosti našeg web portala, potrebno je ispuniti i dostaviti Pristupnicu osobno ili poštom na adresu:

Hrvatske autoceste d.o.o.
Odjel za prodaju pretplate
Širolina 4
10 000 Zagreb
Pristupnicu možete preuzeti ovdje. ked klikneš na slovo ovdje otvorí sa formulár,ten treba vytlačiť, vyplniť a zaslať na uvedenú adresu.Bohužiaľ nikto pri kúpe ta neupozornil alebo neponúkol registráciu.Takto sa dostaneš po zaregistrovaní k dobíjaniu cez kartu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2013 11:25
postman: To máš chalupu v Modré, t.j. v Modre, ca. 30 km od Blavy, okres Pezinok ?

Ja len že som z Modry.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2013 13:01
A nebo v Modré, po našem na Modře, cca 5 km od Uherského Hradiště? Já jen, že jsem z tama.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2013 13:51
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jirko,po prihlásení je pod pomocou registrácia tam
> keď klikneš, otvorí sa Ukoliko želite koristiti
> dodatne funkcionalnosti našeg web portala,
> potrebno je ispuniti i dostaviti Pristupnicu
> osobno ili poštom na adresu:
>
> Hrvatske autoceste d.o.o.
> Odjel za prodaju pretplate
> Širolina 4
> 10 000 Zagreb
> Pristupnicu možete preuzeti ovdje. ked klikneš
> na slovo ovdje otvorí sa formulár,ten treba
> vytlačiť, vyplniť a zaslať na uvedenú
> adresu.Bohužiaľ nikto pri kúpe ta neupozornil
> alebo neponúkol registráciu.Takto sa dostaneš po
> zaregistrovaní k dobíjaniu cez kartu.

Viero, děkuji za odpověď. Šel jsem hledat krabičku od ENCčka a našel jsem v ní ještě návod/instrukce a na posledním listu je registrační formulář a z druhé strany je samolepka s číslem ENC. Na formuláři z webu se nikde nezadává číslo ENC? Jak pak poznají, že moje ENC patří k mojí nové registraci?

Je nutné mít pro dobíjení přes SMS Chorvatskou SIM kartu nebo může být naše viz. Nadoplata SMS-om za neregistrirani mobite
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2013 16:20
Kredit dobiješ len z chorv.čísla,nestalo sa mi že by obsluha bola neochotná to urobiť.Nalep tú nálepku na ten formulár.čísla sú aj na tom obale čo bola v ňom ENC,na krabičke/papierovej/aj tuším na samotnom ENC.Nie je problém ak by šiel niekto známy pred tebou a privezie ti kupón potom stačí byť prihlásený anonimne pod č ENC z toho sa dobíja kupónom.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2013 17:35
tak si myslím, že kdo jede na dovolenou, toho času od lidí neznalých chorvatštiny, co tu stráví hodiny vyzobáváním všech možných i nemožných informací je mi líto. Čas jsou peníze a když už roky funguje Demerje, tak všude jinde je projetí brány jen maličko pomalejší než s ENC.
Věřím, že úspora pár šupů za průjezd nikoho nevytrhne, je to taková prostě hezká hra.
Sorry těm, kteří to užívají vícekrát do roka, a samozřejmě vědí o co go. smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2013 22:44
Když jsem ENC kupoval (9/2011), tak jsem od toho očekával hlavně zrychlení průjezdu branou, sleva je taky pěkná, ale ne to hlavní, hlavní je opravdu rychlost průjezdu. Kdo veze na zadním sedadle děti ve věku 3 a 5 let tak ví vo co go.
Jaká byla radost z nákupu, když při příjezdu k Jastrebarsku se to pomalu začalo štosovat, jelo se cca 90 v obou pruzích bez možnosti předjíždět. Odbočil jsem ENC pruhy Demerje a manželka se ptá: "vidíš to....?" , asi po třista metrech od sjezdu na Demerje už auta ve směru na Lučko stála. Když si uvědomím, že sjezd na Demerje a mýtnice Lučko je od sebe 4 kilometry, tak to je dobrá uspora času. Podotku, že jsem tudy jel v úterý odpoledne.
V roce 2012 jsem tudy jel 2x v červnu při ceste z5 žádná fronta na Lučku nebyla, ale v září se to o5 opakovalo. Fronta byla cca o kilometr kratší, na Demerje bylo předemnou jedno auto, prostě paráda. A pro srovnání času, jelo se mnou ještě jedno auto (kámoš) bez ENC, který v té 3 km dlouhé koloně stál 2,5 hodiny....Byl tak nasr..., že si hned pořídil ENC na příští dovolenou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2013 01:02
pro Jelimane zlatko,myslím si že každý si tu prečíta z vlákna viac ako dve stránky.Je to diskuzia o ENC-pomoci si,poradit.Tvoj negatívny postoj ti nikto neberie,ani ti ENC nikto nevnucuje,tak nechápem načo tu vlastne chodíš nazerať,keď sa ku tomu takto staváš.Každý si vie spočítať či sa mu to oplatí,alebo aký čas chce a je ochotný venovať prestojom na mýtniciach,alebo si jednoducho zriadi hračku.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2013 10:31
Jirko 76, píšeš to sice pěkně, ale k tomu, abych mohla jet přes Demerje a vyhnula se Lučku,přece nepotřebuji ENC ... smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

job
Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.