Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
26. 09. 2018 19:21
Tak na mne také došlo.Před Vídní překročení o 20km/h,za 75 E.Nyní vymýšlím způsob,jak zaplatit.

Karel
Re: POKUTY
26. 09. 2018 19:48
To nemusíte, to už je přece vymyšleno. Mimochodem, nebylo by lepší vymyslet způsob, jak nezaplatit?
avatar Re: POKUTY
26. 09. 2018 20:16
To už je přece dávno vymyšlené... stačí jezdit podle předpisů thumbs up smiley
smileys with beer
Re: POKUTY
26. 09. 2018 20:26
Přesně tak. Jenže Karel takto nejel... co s tím?
Re: POKUTY
26. 09. 2018 20:52
Asi nás to ježdění podle předpisů naučej,pokud si dobře vzpomínám,za 35 let, co mám řidičák,je to 5. pokuta za rychlost , 2x za 33let a 3x za poslední 2 roky.Mám to zaplatit z účtu?To bude asi ranec za poplatky,že?

Karel
avatar Re: POKUTY
26. 09. 2018 21:07
Záleží na tvé bance a typu účtu, co máš...
Mrkni, kolik máš poplatek za odchozí SEPA platbu? Pokud je to moc, tak např. přes europlatba.cz
Nemájí Rakušané na pokuty nějaký webový portál, kde to lze zaplatit kartou... jako např. Maďaři?
Re: POKUTY
26. 09. 2018 21:45
SEPA za 220 kaček,jenže poplatky na straně příjemce jdou k jeho tíži,bojím se,že jim přijde částka o ně snížená a budou to považovat za nedoplacené = nezaplacené.

Karel
avatar Re: POKUTY
27. 09. 2018 08:54
Zeptej se ve své bance, (podle mých informací a zkušeností) při zasílání € v rámci států EHP příjemci dojde vždy přesná částka, neboť takto SEPA platby v rámci EHP fungují. smoking smiley
Pokud mají na svém účtu poplatek za příchozí platbu, to již s tím nemá nic společného.... Mě se třeba ve výpisu objeví připsaná celá částka v € a pak poplatek za příchozí SEPA platbu ze zahraničí (EU) -0,77€ (dle kurzu = sazebník je v CZK, podnikatelský FIO v €)
Poplatek 220CZK je celkem dost. Nemá někdo v rodině jiný účet u jiné banky?
Případně opravdu doporučuji využít europlatba.cz (jsem spokojený smluvní uživatel jejich "mateřské" firmy easychange.cz). Bez poplatků a za podstatně lepší kurz než v běžné bance thumbs up
Re: POKUTY
03. 10. 2018 21:55
Takže pokuta zaplacena SEPA platbou.Poplatek mé bance 220,- kč,éčka napočítala za 26,53 kč.Rakouská banka si napočítala na naše "celých" 12,90 kč,takže asi půl Eura při rozumném kurzu!Jinak všem díky za pomoc a rady,v téhle zimě to zahřeje.

Karel
Tom
Re: POKUTY
09. 10. 2018 22:51
Sepa platba je 0,75€
Re: POKUTY
11. 10. 2018 10:32
Tak jsem to těm maďarům zaplatil, když oni chrání tu evropu... V našich to bylo 2500- platil jsem to z počítače - zahraniční platby v ČS servis24.cz. Moc mi pomohla internetová stránka odkázaná v těch maďarských papírech. Jinak je to docela šikana, otravovat přes hranici s překročením rychlosti v noci v dědině do 70km/hod.
avatar Re: POKUTY
11. 10. 2018 10:42
Jezdi normálně,obzvlášt přes Madarsko a nebudeš platit.
Re: POKUTY
11. 10. 2018 12:03
Jaká prosím šikana? Pravidla silničního provozu neplatí za hranicema ČR? Šikana by to možná byla, kdyby se řešil přestupek o 1-2-3 km/h, ale 20?

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: POKUTY
11. 10. 2018 12:37
Josef Pavelka, na předchozí stránce máš odkaz a popis, jak to elegantně zaplatit na jejich stránkách přímo platební kartou smoking smiley
Re: POKUTY
11. 10. 2018 19:03
gandalf napsal(a):
-------------------------------------------------------
Šikana by to možná byla, kdyby se řešil přestupek o 1-2-3 km/h.
........

Problém je v tom, že Maďaři vybírají min. 30 000 ft za jakékoliv překročení rychlosti, tedy i za těch 1-2-3 km/hod.
Re: POKUTY
11. 10. 2018 19:07
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
Jezdi normálně, obzvlášť přes Madarsko a nebudeš platit.
......

Jet v noci liduprázdnou obcí 70 km/hod. Vám přijde jako nenormální?
avatar Re: POKUTY
11. 10. 2018 20:01
Tak o 1-2-3 km/h by se nedělo nic, neboť to je běžná chyba měření používaných radarů, tudíž až od 54km/h to lze brát jako průkazné a pokutovat smoking smiley Reálné nastavení bývá obvykle ještě vyšší...

Marius napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jet v noci liduprázdnou obcí 70 km/hod. Vám přijde
> jako nenormální?

Po HU jezdím již několik desetiletí... a dle mých zkušeností je nejhorší právě noc, zejména 3. - 5. hodina. To se na obecních silnicích občas dějí věci thumbs up smiley Nicméně, co je nenormální, neobvyklé atd. je úplně jiná debata...
smileys with beer
Re: POKUTY
11. 10. 2018 20:54
Ano, právě ty 1-2-3 km nad tolerovaný limit mám na mysli. Tzn., že už za 54 km/hod dostanete oněch 30000 Ft flastr.

Jistě, v noci může být řidič více unaven a méně pozorný. Přesto, ptal jsem se, zda jízda rychlostí 70 km přes vesnici, kde není ani noha a téměř nulový provoz na silnici, je z hlediska bezpečnosti "nenormální"? Byla to reakce na předchozí post, nejde mi o rétoriku.
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2018 00:43
Právě jsem neměl až tak na mysli únavu řidiče... ale zejména ty ožralé Maďary... ať již pěší, na kolech... či za volantem.
Pak v klidu jedeš dědinou... a najednou ti tam odněkud "přiletí"... thumbs up smiley
Pravda, je to mnohem lepší, než za komančů, ale...
Re: POKUTY
12. 10. 2018 00:47
Aha, takže ty radary a vysoké pokuty jsou tam vlastně kvůli ožralým Maďarům spinning smiley sticking its tongue out
No, naštěstí jsem je tam nikdy nepotkal...
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2018 04:03
Jojo, kde jsou ty časy, když se u nás mohlo přes vesnici od 23 - 05 jet neomezenou rychlostí. To podle předchozí teorie Češi ještě nebývali tak moc "ožralí". Ani ty radary nebyly na každém rohu. I pokuty byly "lidové".
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2018 09:16
Hele, nechci moc polemizovat, nicméně pravdou je, že zákon je zákon smoking smiley
To zbylé bylo o zkušenostech, že to prostě v noci nemusí být "prázdná dědina" a tudíž by bylo bezpečné tam jezdit v noci rychleji... Nic víc, nic míň jsem tím říci nechtěl.
Z hlediska fyziky je brzdná dráha ve dne a v noci stejná, rozlišovací schopnost / viditelnost bývá v noci horší...
Zda je to vysoká pokuta také záleží na úhlu pohledu... je to necelých 10% našeho průměrného platu. Se podívej, jaká procenta uplatňují státy (např. Finsko, Švýcarsko..), kde se pokuty v dopravě vztahují k příjmům viníka. Na druhou stranu chápu, že je to více než (pro někoho obvyklých) 700 -1000 CZK, či 30 - 80 € grinning smiley
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2018 09:35
A já bych (jako občan žijící na vesnici) rád připomněl takovou "drobnost" - hluk při 50km/h a 70km/h je zásadně jiný.
Především od pneumatik....
Spousta městských částí má na svých silnicích omezení na 50km/h i tam, kde by se mohlo třeba 80km/h, právě kvůli hluku.
Takže tolik za mne a jízdu v noci po obci rychleji, neprudím, jen přispívám do diskuse. :-)
Re: POKUTY
12. 10. 2018 13:59
V Rakousku pokud naměří přes limit NETOLERUJÍ ani ty 2-3 km. Vlastní zkušenost na 50 jízda 53. a 35 E jsem odevzdal.
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2018 15:38
Opravdu??? eye popping smiley Zkus tu pokutu někde najít...

... osobně si myslím, že ti poslali 53km/h PO ODEČTENÍ CHYBY MĚŘENÍ smoking smiley
Nebo tam něco ve smyslu: "Die in Betracht kommende Messtoleranz wurde bereits zu Ihren Gunsten abgezugen" napsáno nebylo?
To bych se moc divil...
Pravděpodobně 56km/h kámo...
smileys with beer
Re: POKUTY
12. 10. 2018 16:58
Slavkov napsal(a):
----------------------------------------------------
Nechci moc polemizovat, nicméně pravdou je, že zákon je zákon smoking smiley

Svatá pravda. A také to, že špatný zákon je špatný zákon. A ještě existuje něco, čemu klasik říká "vyšší princip mravní".


Se podívej, jaká procenta uplatňují státy (např. Finsko, Švýcarsko), kde se pokuty v dopravě vztahují k příjmům viníka.

Když už zmíňujete ty západní státy, nezapomínejte na Německo, kde jsou pokuty o dost "lidovější" (v některých případech nižší než u nás).
Re: POKUTY
12. 10. 2018 18:39
Bylo to vloni u Klagenfurtu , tam je to od Villachu samý omezení,při návratu z Itálie. Už bych to nedohledal. Ale trochu si to hlídám a myslím jsem nejel víc jak 52-54 podle navigace. Nemám důvod si vymýšlet nebo zkreslovat údaje. Rakušáci neznají poslední dobou bratra. Tolik má zkušenost.
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2018 19:42
Borci, nechci něco "hrotit" (natož moralizovat), jenom se to snažím udržet v objektivní rovině = podložené... a bez emocí.

tonioantonio, že jsou Rakušáci "kolenovrti" je snad jasné, ne? thumbs up smiley
Opravdu by mě to přesné znění pokuty zajímalo, škoda, že to již nedohledáš...

Marius, o špatných zákonech by to byla úplně jiná debata... nicméně svévolným porušováním (byť subjektivně špatných) demokratických zákonů bychom se dostali do totální anarchie.
smileys with beer
Re: POKUTY
12. 10. 2018 20:07
Slavkov:
Zatím co bezvýhradným a nekritickým dodržováním objektivně špatných (byť demokratických) zákonů se sice pomalu, ale o to jistěji dostaneme do totality samé...

Že by nám již nesloužila pamět?
Re: POKUTY
12. 10. 2018 21:44
Kecy, kecy! Jen u nás letos už přes 400 mrtvých! Až vám někomu takovej rychlík co si myslí že nedodržováním předpisů znamená totalitu zabije dítě nebo někoho blízkého tak co na to budete říkat? Nechci moralizovat taky nejsem svatej ale člověk musí uznat chybu. A za chyby se platí!!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.