Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
02. 08. 2017 22:57
Zaplat. 350kn neni tolik a budes mit klid. Pokud se do chorvatska priste uz nechystas, neplat. Nevim jaky jsou pravidla v HR, ale u nas musi byt znacka na zemi doplnena stojici znackou. U nas bych jen za namalovanou znacku na zemi neplatil. Ale samozřejmě nevim kde jsi stál. Ja takhle jednou stal na invalidech a uhadal jsem to



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (03. 08. 2017 12:54).
Re: POKUTY
03. 08. 2017 12:06
Obec Podgora se rozjela, na konci července odtahovali auta kvůli parkování i v Drašnici.
Ptr
Re: POKUTY
03. 08. 2017 12:39
Tiež na invalidoch. Značka je na asfalte,ale v takom stave,že ju nie je poriadne vidieť ani cez deň. V noci,kedy sa tam auto dalo ju vôbec nebolo vidieť. Ráno už bol pozdrav za stieračom.
Re: POKUTY
04. 08. 2017 09:47
Přeneseno z vlákna "Kdo už jste se letos vrátil?...."

Marius napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nerozumím tomu, jaký význam by mělo spárování RZ
> auta v mýtném systému a v evidenci pokut? Přece
> pokuta byla již udělena na základě zjištěné RZ,
> tedy jsou již známy údaje vlastníka vozidla.
> Mimo to, co mi brání jet příště přes Rakousko s
> jinou RZ, popř. s jiným autem a nebýt tak znovu
> zachycen kamerovým systémem?

Má úvaha směřovala tím směrem, že jednodušší než vymáhat dlužné pokuty přes hranice, bude odchytit si dlužníka přímo na jejich území a tam to řešit.
Re: POKUTY
04. 08. 2017 09:59
Sergej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Obec Podgora se rozjela, na konci července
> odtahovali auta kvůli parkování i v Drašnici.

Je to tak a při nakládání aut zničili novou oktávku jednomu turistovi z moravy,nějak jim upadla.angry smiley
Problém tam byl v tom,že auta parkují u moře na obecních pozemcích a většina domácích nemá zaplacen obci Podgora patřičný poplatek.
Je ovšem špatné že to odnesou dovolenkáři,kteří o tom problému nic neví,

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: POKUTY
04. 08. 2017 11:51
Tak to je síla teda, ještě že parkuji v Bristu v garáži pod AP smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
04. 08. 2017 16:21
Nezničili, jen škrábance...
Re: POKUTY
05. 08. 2017 07:07
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Má úvaha směřovala tím směrem, že jednodušší než
> vymáhat dlužné pokuty přes hranice, bude odchytit
> si dlužníka přímo na jejich území a tam to řešit.
......................................................................................
To jistě ano. Právě proto bych příště nejel se stejnou RZ tongue sticking out smiley
avatar Re: POKUTY
05. 08. 2017 07:22
Je to "jen o Francii", ale je a bude aktuální pro všechny na cestách. I v ČR a pro jízdu směr Jadran.
[autobible.euro.cz]
Re: POKUTY
05. 08. 2017 12:17
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V podstatě nic nebrání tomu, abys příště jel do
> Rakouska autem s jinou registrací, však i proto
> pokuty vymáhají hned a přes hranice. Jak už však
> mnozí zjistili, vlastník vozidla je dohledatelný,
> tedy nebude problém ho při příštím přestupku s
> jiným vozidlem spárovat s jeho záznamem z minula.
> Když je řeč o mýtných kamerách, ty s tím nemusí
> mít nic společného, policie má vlastní.
.....................................................................................
Taky si myslím, že kamerové systémy policejní a mýtný nejsou propojeny (z hlediska lokalizace přestupce).
Pro průjezd státem, ve kterém jsem byl v minulosti zachycen kamerou kvůli přestupku, bych tedy použil auto s jinou RZ, a pro případ náhodné policejní kontroly bude řídit auto jiný řidič z posádky, aby nedošlo ke spárování se záznamem z minula.
avatar Re: POKUTY
05. 08. 2017 14:42
Není jednodušší pokutu zaplatit a příště jet fakt dle předpisů? yawning smiley
Re: POKUTY
05. 08. 2017 23:00
Ano, zcela určitě je to jednodušší.

Nicméně, je takové rčení - jen mrtvé ryby plují s proudem (původně jsem chtěl napsat jen hovna...)
Re: POKUTY
06. 08. 2017 07:37
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Není jednodušší pokutu zaplatit a příště jet fakt
> dle předpisů? yawning smiley


EGO proste nepusti....
Re: POKUTY
06. 08. 2017 08:30
To není o EGU. Ale když lidi budou za minimální překročení rychlosti platit tisícové částky, tak budou buzerovat akorát víc a víc. Toho se účastnit nehodlám. Samo, zase se může namítnout to staré, dokola omílající "Máš jezdit podle předpisů", každej se někdy zapomene a že na např. 50tce mám naměřeno 58, za to jim, zlodějům, 1500,- nedám.
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2017 09:30
... nevím, co je tohle za baznek, jestli to může taky měřit rychlost ... ale zhruba v úrovni tohoto konkrétního zařízení mi naměřili 162, ze kterýho podle úředního vzorce něco odečetli, takže to bylo do 160 ... psaníčko znělo na 500,- CZK ...

[www.rajce.net]

drinking smiley
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2017 09:51
agent007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> každej se někdy zapomene a že na např. 50tce mám
> naměřeno 58, za to jim, zlodějům, 1500,- nedám.

Máš pravdu, tvůj čin svým materiálním znakem vykazuje vysoký stupeň společenské nebezpečnosti grinning smiley
Mě se líbí i ta nezaujatost správního řízení, kdy příjemcem pokuty je právě úřad, který to řeší... thumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2017 11:00
Klídek, chlapci yawning smiley Reagovala jsem spíše na tu složitost popsaného řešení: pokutu nezaplatím, příště pojedu s jinou RZ a když budu mít pokutu i na něm, tak další rok zase s jiným autem .... je to absurdní.
Pravdou je, že jsme se stejně rozčilovali za "vtipně" umístěný radar v Moravských Budějovicích a postižení pokutu, se vztekem, zaplatili.

Vzpomeňte, kolik z nás tady psalo, že jedou po dálnici, co to dá a dohadovali se, kdo "to dá" nejrychleji. Pravdu má Hill, který uvažoval nad tím, zda byla první buzerace dopraváků nebo neukázněnost řidičů.
Dnes už nám stejně nezbude nic jiného než přijmout přísná pravidla země, kterou chceme projet nebo jet jinudy eye rolling smiley Ač budeme skřípat zuby moody smiley
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2017 11:54
S tím já problém nemám, za ten ztracený čas, hlídání si lhůt atd. mi to (do těch cca 1000CZK) opravdu nestojí a také zaplatím... na tom celý ten systém stojí. Plus ještě některé jedince "uchlácholí" tím, že to bude bez bodů thumbs up smiley Nicméně na druhé straně plně chápu Agenta007, že právě tímto chováním "tupého stáda" si tuto buzerační zlovůli podporujeme.
To již opravdu nemá nic společného s bezpečností a plynulostí provozu, to je jenom o výběru peněz smoking smiley Proto nám těch radarů tak rapidně přibývá, přestože to žádný (jiný než minoritní) význam na nehodovost či její následky nemá.
Jenom pro dokreslení, je zde někdo, kdo zažil, že by k soudu došel policista či úředník, pokud jste situaci protáhli správním řízením a následně až k soudu? Já to nikdy nezažil ani o takovém případu nevím... vždy se na to vysr*li... Prostě jim stačí do šablon vyplnit RZ + nacionále a poslat to do DS nebo ČP "svému ulovenému stádečku". Ve správním řízení se opět chovají jako "šablonoví idioti", když se mají vypořádat s umístěním radaru, úpravou fotografie (zakrytí místa spolujezdce), společenskou nebezpečností atd. K soudu se ve své arogantní nadutosti ani nedostaví...
Bohužel "my stádo" si takto necháváme kálet na hlavu i v jiných oblastech života... v tichosti si necháme cenzurovat internet , ať již vrámci zákona proti hazardu, boje proti terorismu, dětského péčka či ochraně autorských práv... na první pohled samé bohulibé věci. Za chvíli nás podnikatele čeká povinně šifrovat data (zákon je již přijat s účinností od) atd. Mimochodem je střízlivý odhad, že to vytvoří dalších cca 10-15 tisíc úřednických míst hot smiley
Vskutku "DEMO"kracie.... a to opravdu netoužím po nějaké anarchii. Nicméně je asi třeba trochu té občanské neposlušnosti, když volby jsou zde k h*vnu.
smileys with beer
Re: POKUTY
07. 08. 2017 17:36
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Reagovala jsem spíše na tu
> složitost popsaného řešení: pokutu nezaplatím,
> příště pojedu s jinou RZ a když budu mít pokutu i
> na něm, tak další rok zase s jiným autem .... je
> to absurdní.

> Dnes už nám stejně nezbude nic jiného než přijmout
> přísná pravidla země, kterou chceme projet nebo
> jet jinudy. Ač budeme skřípat zuby moody smiley
......................................................................................
Nic složitého na tom jet jiným autem (vlastním-li ho), popřípadě vyměnit RZ (je-li výše pokuty mnohonásobná v porovnání s poplatkem za výměnu RZ) opravdu nevidím.
Absudní je naopak dobrovolně (a ochotně) platit výpalné zahraničním (samozřejmě i domácím) radarmanům za překročení rychlosti o 5 km v obci ve 2 v noci, protože jak správně píše Slavkov, o bezpečnost jim jde až v poslední řadě, zatímco o finanční efekt především.

Přísná pravidla ještě nemusí znamenat smysluplná. Myslím, že jen skřípat zuby prostě nestačí eye rolling smiley
avatar
mdr
Re: POKUTY
08. 08. 2017 08:52
Tak co budeme dělat, Mariusi? Mně to zatím ještě nepostihlo, ale kdo ví, odkud přijde facka?

Jezdit s jiným autem či měnit RZ mi přijde absurdní a neřešící příčinu. Asi by to chtělo nějakého šikovného právnika, který by se tomu za mírný poplatek věnoval. Já bych mu za to klidně zaplatil i do výše té pokuty, pokud by to mělo ten efekt, že by se tato buzerace alespoň omezila.
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2017 11:11
On je v tom ze strany orgánů taky alibismus: my víme, že to nebylo nebezpečné, ale radar je tak nastavený...
Ten starý fotr policajt dokázal v zájmu průjezdnosti přimhouřit oko, co by se paprčil kvůli několika km/h navíc, když to zrovna nikoho neohrožuje ani neruší? Tomu se říká fuzzy logika. Zatím ji mají některé pračky a myčky na nádobí. A některá auta. Radary ne.
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2017 17:57
... v roce 1996 jsem jel prvé do Švýcar a autem ...
v kantonu Solothurn jsem na to trochu šlápl ... v autě jsem vezl tamního kamaráda a ten, když si všiml, že jedu na 60ce ... 90, tak na mě zahučel
... to chceš jako přijít o auto ? ... ten flastr bys tady nezaplatil a nepomohlo by ti, ani kdybys byl členem spolkové rady ...
tak jsem ubral, myslel jsem si své ... ale říkal jsem si ... štěstí, že tady to tak ještě není ...
( zvláště, když mě ještě namazal tím, že mi řekl ... že po šestinedělí valí ženský do práce, pokud tomu nebrání zdravotní důvody, nebo nezůstanou " v domácnosti " ... )

... takže dělat si iluze o tom, že to zde bude s přísností v dopravě benevolentnější, je cesta do pekel ...
opr. ... do peněženky ...

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2017 20:04
Citaci
Jan Lipold napsal:
...Vymámit z lidí kulturní chování zákonem nebo vyhláškou je utopie, a kdo se o ni z moci úřední pokouší, dělá od civilizace krok stranou. Vyspělá země občany zavazuje k dodržování pravidel, která dávají smysl, a nenutí je nedodržitelná nařízení obcházet a překračovat, a tím drolit respekt k právu. Nekecá jim do života tam, kde to nedává smysl....

Celý článek zde.
Vyšlo to dnes, týká se to asi jiných zákonů a vyhlášek, než těch o silniční dopravě, ale potěšilo mě, že to, co tvrdím už dlouho, také někdo dokázal zformulovat tak obecně a přesto tak jasně.
Lidi, važme si té svobody, kterou ještě máme, a nedávejme našim od reality odtrženým poslancům záminku k dalšímu utahování šroubů. Když se o to přesto pokusí, ať je můžeme poslat k Neumětelům s tím, že ani statistika nezná případ, kvůli němuž by byla další regulace toho či onoho jevu závazným předpisem potřebná.
Re: POKUTY
21. 08. 2017 20:18
Takže k tématu pokut něco ode mne.
Přijedu domů z HR a ráno v poště rekomando na moje jméno z Austria. Povídám si, ti jsou ale rychlí smiling smiley
No bylo to z 9.4., někde při cestě z Kaprunu u Linze. O 12 km. 45 E. Tož tak.
Zaplatil jsem, jen si to neuvědomuji. Musel jsem jet v levém pruhu s ostatníma....
Re: POKUTY
23. 08. 2017 14:41
Také přidám zkušenost - sice to neskončilo pokutou, ale ukazuje to na touhu Chorvatů vydělat kdykoliv na čemkoliv.
Byl jsem letos v Zaostrogu, apartmán Bevanda - jednoduše k dohledání na inetu, u hlavní silnice.
Přímo u apartmánu v den příjezdu místo nebylo, ale paní domácí mi řekla, že než se uvolní, mohu to dát klidně přes silnici na lesní cestu.
Žádná značka zákazu tam nebyla, dal jsem to tam - mimo mě tam bylo cca dalších 5 aut, BIH, HR, PL.
Odkaz na Google maps
Druhý den se místo u APP uvolnilo, ale protože auto bylo pěkně ve stínu, pod borovicemi, nechal jsem ho na cestě.
Každý večer jsem ho chodil zkontrolovat, že je v pořádku, že se do něj někdo nepokoušel dostat, rozbít okna, získat benzín apod.
Dovolená příjemně ubíhala, chodil jsem se s rodinou koupat - a pozoroval, jak se činí místní odtahová služba, která čile svážela vozidla ze všech míst, kde byla značka zákazu zastavení (něco takové jsem dosud v HR nezažil, přímo v Zaostrogu jsem byl v roce 2014, nikdo nic neodtahoval - asi nový způsob přísunu peněz do obecní kapsy).
No a jeden den takhle odpoledne sedím na pláži a vidím, jak ke mně běží paní domácí, že si mám přeparkovat přímo k apartmánu, že odtahují auta z té lesní cesty. Tak jsem vystartoval a skutečně - 3 auta už byly pryč, auto přede mnou bylo právě nakládané, auto za mnou s botičkou - to moje uniklo jen díky paní domácí.
Milí Chorvaté totiž ráno před tu lesní cestu dali značku zákaz parkování (předchozí večer při pravidelné kontrole auta tam značka ještě nebyla).
Beton byl ještě vlhký, ale už začali odtahovat auta.
Sice mě to díky paní domácí nic nestálo, ale v každém případě to byla zajímavá zkušenost s přístupem místní samosprávy (či jiných orgánů, které to mají na starosti).
Re: POKUTY
23. 08. 2017 21:05
V Chorvatsku se léta držím zásady, že zadarmo nikde neparkuji. Auto stojí na pozemku, který má pronajatý domácí od obce a když jedu někam na výlet, tak to dávám jedině na placené parkoviště. Všude jinde je zaděláno na problémy. Někdo bude nadávat, že je to jeho plac, nebo rovnou auto odtáhnou.
Snad jediné místo, kde jsem parkoval zadáčo, bylo na parkovišti v Jelse na Hvaru. To ale bylo vyloženě značené parkoviště a kupodivu se tam nevybíralo.
Re: POKUTY
23. 08. 2017 21:19
Přesně tuším, kde to v Jelse bylo smiling smiley
Re: POKUTY
23. 08. 2017 22:52
Re: POKUTY
24. 08. 2017 09:03
Pokud je myšlen ten travnatý plac, tak ten byl dříve s kasír boudou. Stálo 7kn hoďka, ale to další velké blíž k nábřeží jen 5kn. Do té doby, než zrušili na tom velkém kasír boudu a udělali to na automat. A samozřejmě zdražili. V Jelse stačilo to velké placené objet a za ním v pohodě zaparkovat grátis. Myslím, že je to u školy..
Re: POKUTY
24. 08. 2017 13:10
Coudy,
co to znamená "přesně tuším"? Buď vím, nebo tuším, ne? spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.