Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
21. 06. 2017 18:37
to je dobře,že tam nejedeš.Jistě máš na lepší lokalitu /VIP/..tak šťastnou cestu a pozor na útoky.
avatar Re: POKUTY
21. 06. 2017 19:07
Hele v deprézi nejsem páč jsem ještě na dovolené. Přiletěl jsem před 2 dny a bezpečno bylo. Nejel bych turky, Egypt a pod. Byl jsem stále v EU na Baleárech. To je, ale vedlejší a mé pobyty neřešte. Rešme to, že se HR chová jak ždímačka turistů. Místo nabídky kvality za kterou mohou chtít vyšší cenu, tak vymýšlí, jak bez změny na své straně nadojit víc. Jenže co měla, to dala. HR jsem vždy bral jako plac pro okoupání dětí, když v ČR to není na bazény a pod. Po snídani odjezd a večeře už po koupání v HR. Jde z mé strany jen o dostupnost moře nic víc. Bohužel se chovají uboze slovinci s dálniční známkou a podobně to zavádí teď i HR. Je to ale na jiné téma než pokuty. Přijde mi to stejně ubohé, jako pokutování ČR policajtů na nějaké 50km/h na totálně rovném a přehledném úseku na úplně zbytečném omezení rychlosti. Ty také nikdo z vás co se tu zastáváte do krve zlodějen chorvatů nechválí. Na váhách to vidím na stejné úrovni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (21. 06. 2017 19:09).
Re: POKUTY
21. 06. 2017 19:19
Menorka, Malorka a Ibiza no závidíme. Ja sa budem zas trepať k moru a Slovinci ma ošklbú o 30€, Rakúšania o 25,90€, Chorváti ja neviem tam zaplatím na diaľniciach tuším o 3€ viac ale čo už na Menorku nemám. Len dúfam že nedostanem pokutu.
avatar Re: POKUTY
21. 06. 2017 19:49
Já myslím, že na Mallorku máš, jen ji musíš vychytat. Třeba tam byla dvojice a ty vychytali 2 dny před odletem za 12 na osobu s All. Já to s dětma nerisknu a hold to zamlouvám dřív a za jiný peníz, ale dá se sehnat levně. Kvalita služeb je fakt jinde a to mi kazí pohled na chorvaty a jejich způsob poskytování služeb. Třeba i vedle italove jsou prostě slušní v 99% u chorvatů je to ani ne 50 na 50. Nechci je urážet, ale takovou s nimi mám zkušenost. All v HR je o dohledu kdo už byl a odškrtnutí na seznamu, takové fízlování v zádech. Na Menorce i Mallorce bylo běžné že se do jídelny lidé vraceli a nikdo jim nic nezakazoval. Děti si běžně celý den chodí pro zmrzliny, pro sladké buchty a pod. Z jídelny jdeš s kusem ovoce v ruce. Já vím, že je to tu o chválení HR a já se rouhám, ale fakt by se HR mělo posunout výš a pak může chtít víc a nezvyšovat poplatky, které už nejsou nejmenší, nevymýšlet pro zvýšení zisku nové a taky nevymýšlet nové pokuty. HR mi vycházelo kolem 40 za 4 os. na týden. Baleáry jsem teď měl za 52 a rozdíl byl neskutečný, stál za víc než za 12.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (21. 06. 2017 20:08).
avatar Re: POKUTY
21. 06. 2017 19:52
Racetiger
Já si myslím, že každý si v HR najde co potřebuje. Co se týče ždímačky lidí, myslíš, že češi jsou jiní? Tady na Třeboňsku jakmile začnou najíždět pražáci, ale nejen oni, ceny jdou rapidně nahoru, a co, máme střílet turisty nebo soukromníky? Sám víš, že chorvati jsou závislí z velké části na tom, jak podojí turisty, protože kromě památek tam mimo sezonu mají co? ................... Že by se všichni dali na rybaření aby přežili? Prostě až to dospěje do mé únosné hranice, nepojedu tam, ale třeba na Šumavu. Jenže ony se ty ceny v sezoně mezI ČR a HR neliší. Jen ta dálnice a benzín ti udělá dovču u moře dražší. Ale pozor na pokuty!!!moody smiley
Re: POKUTY
21. 06. 2017 19:55
Racetiger napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je jedno kdo to vymyslel, ale je dost důležité kdo
> to aplikuje. Únosy letadel vymyslel taky někdo,
> ale dělá to jen zmetek. Já už nebyl v HR loni a
> nejedu ani letos a myslím, že mi tam jen tak
> neuvidí.


Dík za info, konečně budu moc v klidu spát.
avatar Re: POKUTY
21. 06. 2017 20:00
Dnes jsme dali vodu v Českém Krumlově a ceny taky divočina (trochu mimo realitu kemp s ceníkem jak na letišti, ale jídlo výborné). Hermelín 70, hemenex 65, presso 40, rozpustné 35, voda 0,3l za 20. Ale jde o to, že když mám možnost volby, nejezdím HR 2x nebo 3x do roka, ale dám si dovču jinde a jako další vykoupání je už také opouští dost lidí a jedou do Maďarska, Itálie. Ty pokuty mi zatím neděsí. HR se dá vyřídit u poldů třeba parkování v Bašce pár plechovkama piva a koly a na dálnici při překročení rychlosti hozením 100 HRK otevřeným oknem na sedák policejního auta a kluci se usmáli a nebylo probléma a ještě mi řekli, kde jezdí a měří ještě Passat. To už tam asi nejde. Byl to rok kolem 1998 a na Plitvicích nám děkovali, že tam spíme, že nemají po válce turisty atd. O to víc mi překvapuje jak se oklepali a narostli do nestoudnosti a dokonce točí dokumenty, které čechy uráží, ty čechy, kteří se po válce jako 1. vrátili do HR k moři.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (21. 06. 2017 20:18).
Re: POKUTY
21. 06. 2017 20:10
Nepochopil som: "Dnes jsme dali vodu v ČK a ceny taky divočina. Co to je ČK?
Re: POKUTY
21. 06. 2017 20:37
Racetiger. Na jednu stranu s Tebou můžeme souhlasit na druhou ne. 40 / 4 os. / týden - to jsi ještě z levného kraje..smiling smiley
Ale jinak pokuty chorvati umí i z okýnka "kalkulačkou". Jak jinak to mají vybrat? smiling smiley Platil jsem málo, ale platil a neoprávněně. Holt si člověk musí dávat pozor.... Co znám z vyprávění kámoše kamionáka, pořád lepší než Rumunsko, Bulharsko, Madˇarsko taky. On tedy všechny háže do jednoho pytle...ale je to ale...smiling smiley
Re: POKUTY
21. 06. 2017 21:07
ČK je Český Krumlov.

Tam na pokuty žádný vrtulník nepotřebují. Loni v květnu jsem tam pozoroval místní uniformované orangutany, jak kasírují chudáka Japonce, který postavil auto na místo s omezenou dobou stání. Cedule jenom v češtině, jak to měl vůbec tušit? Navíc na tom místě parkoval sám jediný a dalších devět míst bylo prázdných. Vybírat se musí nehledě na destinací.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (21. 06. 2017 21:15).
avatar Re: POKUTY
21. 06. 2017 21:23
Racetiger a další vraťte se k tématu a bez emocí. A pokud nedodržuje dopravní předpisy musíte počítat se sankcí jak u nás tak i jinde.
Pokud ale nechceš cestovat do Chorvatska tak nevím proč sem píšeš.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: POKUTY
21. 06. 2017 21:25
Ceskej Krumlov je Jadran v malym, co se tam v lete deje :-/ Kamarad tam kdysi provozoval kemp (20+ let nazpet). Rikam mu, ctvrt kure za pade? Rok 1995... on povida "jasne, vis jaky by to bylo peklo, kdyby mi vsichni ty vozungri, co jedou "vodu" zustali tady? Takhle tu zustanou jen ti nejvotrlejsi a ja i tak vydelam"...
Re: POKUTY
21. 06. 2017 21:33
K téme pokuty. Nikto asi nechce jazdiť 200km/h ale ak sa dá možno niekto občas dá 140 a nechce platiť za 10km/h. Prípadne sem tam človeka nahnevá ak dodržuje predpisy a nevšimne si jednu stovku a dáva 130 a zrazu bác pokuta. Ale jasne jazdiť sa má podľa predpisov.
avatar
mdr
Re: POKUTY
22. 06. 2017 09:41
K těm pokutám na stovce na dálnici - platil už někdo za to? Chorvati mají často omezení na 100 km/h na dlouhých úsecích, na jakých u nás je normálně 130 a moje zkušenost je taková, že když se tu stovku pokusím dodržet, tak zdržuju provoz. Takže po chvíli jedu "s davem" 130-140 km/h. Jediné místo, kde většina stovku dodržuje, jsou tunely. Ale i tam mě už předjížděl neosvětlený autobus.
Re: POKUTY
22. 06. 2017 09:45
Taky to dodržuju,v tunelech ať si jedou..kámoš dostal hezkou pokutu když jel v tunelu o 20km/h víc.myslel že tam se neměří..už je vytrestán,tak snad to všichni zmáknem bez pokut.
avatar
mdr
Re: POKUTY
22. 06. 2017 09:54
Mě spíš zajímá pokutování těch dlouhých úseků s omezením na 100 km/h, které nikdo nedodržuje. To si vždy říkám, že tady by měli Chorvati zlatý důl, ale možná to tolerují. V tunelu samozřejmě rychlost taky dodržuju.
Re: POKUTY
22. 06. 2017 10:03
Chápu,to nevím jestli to tolerují..když mně všichni předjíždějí tak si říkám ať si jedou..domácím asi pokutu nedajíangry smiley..jednou jsem takhle dostal pokutu na Slovensku,od té doby si to v zahraničí hlídám,ale štve mně to,to je jasný.
avatar Re: POKUTY
22. 06. 2017 12:41
Takže po dálnici v HR zatím bez pokuty, ale hodně mě stolicuje, že v tunelu dodržuju 100kmh, za tunelem si zrychlím - tzn. ti co mne v tunelu předjeli, tak je zase předjíždím já a tak se to opakuje, to není pohodlná cesta. Jo, většinou jsou to domorodci, kteří znají.
avatar Re: POKUTY
22. 06. 2017 12:53
No skvělý by byly dvě rychlosti na tempomatu, máte to někdo?
Re: POKUTY
22. 06. 2017 12:56
Já si nastavil 3 rychlosti 50-90-130
Re: POKUTY
22. 06. 2017 15:26
To Tony Stark. Máš pravdu, tohle je opravdu na nic. Já jsem se takto "zbavoval" dámy v A4 (slovinky), která jela cca 40km 120km/h stále v levém pruhu. Přišel jsem k ní takhle v tunelu při 100km (ona 120), na dálnici 130 - 140 (jenže ona 120), takže taky 120 a fakt dlouho. Byl jsem - dobrý výraz mimochodem - hodně "nastolicovaný" smiling smiley grinning smiley
ps: ale neblikal jsem, netroubil ani nepodjížděl jako ostatní. Spíš jsem jí dával najevo, že třeba mě nedělá problém se zařadit byť i na chvíli do prava.... No marné to bylo.
Re: POKUTY
09. 07. 2017 22:51
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě spíš zajímá pokutování těch dlouhých úseků s
> omezením na 100 km/h, které nikdo nedodržuje. To
> si vždy říkám, že tady by měli Chorvati zlatý důl,
> ale možná to tolerují. V tunelu samozřejmě
> rychlost taky dodržuju.


moja cerstva skusenost z obchvatu zagrebu je ze to meraju, policajt s radarom bol na useku kde bola 100, a nasledne ma zastavili ich kolegovia na cestarine (smer slovinsko).
Policajtka povedala ze to mam za 1000kn, ja som povedal ze tolko nemam, ze mam len eura alebo platobnu kartu. Tak to prepocitala na 70eur, tie som zaplatil v hotovosti a siel.
Re: POKUTY
12. 07. 2017 15:26
Po malu kapelu som rýchlosť dodržiaval, takže vždy tak mpr+10, ale už som mal toho po krk všetci 130-140 aj na 100, tak som už šiel 130 na 100ke a kde bolo 130 tak 140-150. Prakticky vkuse je všade 100 alebo výnimočne 120 až po Zadar I. Ak by ma zmerali tak max 20 som vždy šiel nad limit, kde nebolo obmedzenie, tak 10. Čítal som však na hr fóre vyjadrenie samých chorvatov že polícia toleruje aspoň 20 km navyše. Zastavujú ozaj asi len vysoké rýchlosti, v nedeľu na exite Pirovac pred mytnicou neoznačené čierne Audi odstavilo slovinca a pokutovali ho policajti v uniformách. Takže merajú to je istota
avatar Re: POKUTY
13. 07. 2017 14:21
To cerne audi jsem videl taky. Stali na dalnici za nejakym exitem.
Vcera jsem predjizdel pancerovany vuz, vepredu i vzadu policejni Touareg. Dokonce jsem je potkal i na odmoristi Vrpolje. Asi se jim chtelo curat. Prijeli, vyskakali 4 manici v neprustrelnych vestach, helmach a maskacich se sapiky, 2 si stoupli pred pancerak, 2 za. Jak kdyby vezli statni poklad. To ale nic nebylo. Kdyz jsem je pak predjizdel, Touaregy blokovaly oba pruhy a predjizdeni pousteli po 2 autech. Ten zadni jel uprostred pres oba pruhy a jako se s nikym nemazal. V jednu chvili prifrcel chorvatskej bmw a ja fakt myslel ze ho vytlaci do svodidel. Po chvili zajel do pravyho pruhu, z auta se vystrcila ruka a at jede. 2 to stihli, me tam zas vjel a dalsi kilometry blokoval. Pak me zas ruka pokynula at jedu. Neznam jejich metodiku chovani pri prevozu ale tohle budilo respekt. Vsichni jeli na modro-cervenych blikackach, uprostred opancerovany auto typu tatry 815. Ja se je bal i vyfotit
Abych neutekl od tematu. Kolem Grazu svitilo na svetelnych cedulych IG-L 100km/h. Vim co to je a jak po tom policajti jdou. Prekvapenim bylo, ze jsem byl asi jedinej kdo to dodrzoval. Rakusaky to vubec nezajima.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 07. 2017 14:28).
Re: POKUTY
13. 07. 2017 20:26
To se divím. Já to dva-tři roky zpět zažil přesně obráceně. Valil jsem to dál 130, protože nejsem žádné IG-L a až po pár kilometrech mi přišlo podezřelé, že se všichni rakušáci tak vlečou. Až v Chorvatsku na terase jsem hledal co to vlastně bylo a docela mne zamrazilo.
Re: POKUTY
22. 07. 2017 21:38
IG-L . Taky jsem nevěděl. Taky na to kašlal. Zatím dobrý. Ale poznal jsem při debatě pána, co za to platil. A dost smiling smiley
No úlet. Jak píše Valeri. Rakušáky to třeba kolem Salzburgu vůbec nezajímá smiling smiley
avatar Re: POKUTY
24. 07. 2017 15:03
V pátak jsem jel kousek přes BIH a před nějakiou vesnicí mě blikl radar. Je jsem možná 55 na padesátce. Máte někdo zkušenosti, diky tomu že BIH není v EU, posílají něco nebo ne? Evidují to někde?
avatar Re: POKUTY
24. 07. 2017 20:13
Jestliže nejsou v EU tak jim moc sanci na vymáhání pokut nedávám. Nejsou v tom EU systemu. Byt tebou tak se nevzrušuju. Navic 55 km/h..... odecti toleranci 3km, 2 km zkresleni tachometru a vlastne jsi jel v norme, ikdyz na hraně



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (25. 07. 2017 07:57).
avatar Re: POKUTY
25. 07. 2017 07:33
Čeští policisté už na místě odečítají toleranci jen 3 km/hod. 1,5 km/od na radar a 1,5 km/hod na tachometr. Nebo aspoň mi to tak dvě příslušnice poměrně dávno řekli.Neukecal jsem je podobnými argumenty (3 pro radar,3 pro tachometr).
Je pravda, že jsem jel podle nich o 5 km/hod víc, mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí. Jel jsem na značce 70 km/hod (říkal jsem si, tam nebudou) z mírného kopečka, bez rychlosti, na krásné přehledné silnici. Jedna číhala v černém "za švestkou" s ručním radarem, druhá na druhé straně na parkovišti za křovím stavěla a vypisovala pokuty. No není nad "osobní styk".
Ne jak teď, platíš za fotky, protože kamery jsou skoro všude a člověk neví, která je na vydělávání pro rozpočet města a která je jen informační, že jedeš, samozřejmě jak jinak, podle předpisů.
A kdo ví, jak to vedou Bosňáci. A navíc, vysvětluj jim to na dálku 1000 km. A v rámci přibližování k EU (hlavně pokuty, na chudý lid musí být přísnost) člověk nikdy neví. Ale třeba jim "hekři" koukli do PC ,zasukovali jim dráty a nic tam nenechali. Ale moc tomu nevěřím, evidence je evidence.

Z kamer - radarů mám zatím největší vítr ve Zlíně, v Prostějově. Na štěstí tudy jezdím jen "jednou za deset let". A pak Pohořelice, přes ně se plížím raději 40 km/hod. O jedné kameře na vjezdu vím (jsou tam teda 2 na jednom sloupu, jedna na výjezd, druhá na vjezd).
A jinak jezdím toleranci + 3 km/hod. Zatím to vychází. Musím zaklepat na dřevo.Tak hotovo, zaklepáno.
avatar Re: POKUTY
25. 07. 2017 13:25
... zkreslení tachometru při rychlosti 80km/hod a 160 km/hod je podstatně rozdílné ... v absolutní hodnotě ...
jinak ... mezi Brnem a Prostějovem není tolik radarů jako na dálnici mezi Vyškovem a Kroměříží ...

... ovšem unikát jsou 3 radary na relativně malé Hustopeče, zvláště když tudy někdo jede na dovolenou a nezná to ...
museli mít hodně hluboko do kapsy, když mají kameru tam, kde je a přitom cedule města je kdesi v polích, několik set metrů od poslední zástavby ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.