Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
20. 04. 2009 16:17
...zjevně střízlivý občan a chorvatský policista...smiling smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 04. 2009 21:10).
avatar Re: POKUTY
21. 04. 2009 23:53
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...zjevně střízlivý občan a chorvatský
> policista...smiling smiley

Ten je teda boží. Řekl bych, že ji má jak prase cvičky.
Re: POKUTY
22. 04. 2009 07:35
Hold, děda je zkušený pijansmileys with beer
Re: POKUTY
27. 04. 2009 17:13
Bratislava - Rakúske ministerstvo dopravy pripravuje zmeny v zákone o cestnej premávke, ktoré sprísnia pokuty. Prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti 130 km/h na diaľnici o jeden až 10 km/h bude stáť na mieste 20 eur, pri neskoršej platbe 30 eur. V rozsahu 141 až 150 km/h má pokuta dosahovať 35 až 45 eur, pri rýchlosti do 160 km/h páchateľ priestupku zaplatí 50 až 60 eur. V prípade jazdy s viac ako 1,6 promile alkoholu v krvi by mali po novom odobrať vodičský preukaz na šesť mesiacov.

Dátum poslednej aktualizácie: 23. 4. 2009
DDD
Re: POKUTY
24. 05. 2009 18:46
Zdravím všecHny cestovatele,
trochu jsem početl toto téma a mám k problému 2 rady:

1.) Ve správním řízení platí zásada prekluze po 1 roce. Tzn. pokud s Vámí správní úřad neprojedná přestupek a nevydá rozhodnutí (včetně odvolání) do 1 roku přestupek zaniká. Pokud Vám přišlo pozvánka na projednání po 10 měsících ==> v konci termínu (pro dostavení se) se písemně omluvte (nemoc, pracovní důvody, dovolená ...) a snadno projde 12 měs.

2.) Pokud Vám přijde foto z radaru MěÚ a je na ní podoba řidiče či spolujezdce (slabší argument i foto registr. značky) = osobní údaj dle zákona č. 101/2000 Sb. - na použití jako důkaz musí mít Vaše svolení, jinak je v rozporu s §12 odst. 1 Obč. zákoníku. Jinak řečeno pokud jste nedali svolení k fotce jedná se o důkaz získaný v rozporu s právním pořádkem a nesmí být použit.
DDD
Re: POKUTY
24. 05. 2009 18:47
DODATEK
platí v ČR
avatar Re: POKUTY
29. 05. 2009 18:29
Moravské Budějovice vypnuly radary.
[zpravy.idnes.cz]
Anonymní uživatel
Re: POKUTY
30. 05. 2009 22:48
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 03. 2018 00:00).
Re: POKUTY
31. 05. 2009 05:30
ty jen sledujou provoz, rychlost nemeri. U nas jsou na par krizovatkach taky
Re: POKUTY
31. 05. 2009 08:54
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:11).
avatar Re: POKUTY
31. 05. 2009 09:28
tady [www.poi.cz] jsou na fotografiích snad všechny, které se nejen u nás využívají. Tyto stránky spravují hoši, kteří tomu opravdu rozumí....spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: POKUTY
01. 06. 2009 10:44
To: Prof.Klaus

proti vkusu žádný dišputát - ale zmeň si foto, prosím.

Leonard Maed
Re: POKUTY
01. 06. 2009 21:38
to : DDD
V v odst. 2 ,§12 Obč.z. se ale hovoří o tom,že v případě úředního použití na základě zákona není svolení třeba ????

Karel
DDD
Re: POKUTY
02. 06. 2009 18:56
to KatelS

V zásadě správně, ale : psal jsem radary MěU resp. soukromých firem. Ty jednoznačně nemají právo použít osobní údaje dle zákona č. 101/2000 Sb. bez Vašeho zmocnění.

Platí ústavní zásada (čl. 2) : Veřejná moc se může uplatňovat jen dle zákona, v mezích zákona a jen způsoby uvedenými v zákoně.

I uvedený ,§12 Obč.z., odst. 2 uvádí: ... pořizovat obrazové a zvukové záznamy k úředním účelům na základě zákona

Policie Čr. má určitá zmocnění nakládat s osobními údaji ... ==> s fotem od Policie by to byla otázka výsledku, ale i tak bych chtěl doložit od správního orgánu jejich zákoné zmocnění (minimálně by to natáhlo řízení o další čas = a lhůta 1 roku je na naší straně).
Ale předmětem odpovědi byly radary MěU resp. soukromých firem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil DDD (02. 06. 2009 18:59).
Re: POKUTY
28. 08. 2009 10:28
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:28).
Re: POKUTY
28. 08. 2009 12:28
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:11).
avatar Re: POKUTY
29. 08. 2009 11:52
...to byli velice korektní policisté...na řízených semaforech u Černé Hory ( CZ ) ...kde se opravuje komunikace byl kamarád přesvědčen, že vjel do proudu vozidel ještě na oranžovou a schován za autobusem...na druhé straně řízeného provozu si jej policisté zpoza autobusu vytáhli bokem
a " přesvědčili jej "...že už neměl do kolony vjíždět a počkat na další zelenou...nicméně resumé bylo dost nepříjemné...2.500,- CZK a 5 bodů...thumbs down
Anonymní uživatel
Re: POKUTY
29. 08. 2009 16:50
DDD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všecHny cestovatele,
> trochu jsem početl toto téma a mám k problému 2
> rady:
>
> 1.) Ve správním řízení platí zásada prekluze po 1
> roce. Tzn. pokud s Vámí správní úřad neprojedná
> přestupek a nevydá rozhodnutí (včetně odvolání)
> do 1 roku přestupek zaniká. Pokud Vám přišlo
> pozvánka na projednání po 10 měsících ==> v konci
> termínu (pro dostavení se) se písemně omluvte
> (nemoc, pracovní důvody, dovolená ...) a snadno
> projde 12 měs.
>
> 2.) Pokud Vám přijde foto z radaru MěÚ a je na ní
> podoba řidiče či spolujezdce (slabší argument i
> foto registr. značky) = osobní údaj dle zákona č.
> 101/2000 Sb. - na použití jako důkaz musí mít Vaše
> svolení, jinak je v rozporu s §12 odst. 1 Obč.
> zákoníku. Jinak řečeno pokud jste nedali svolení
> k fotce jedná se o důkaz získaný v rozporu s
> právním pořádkem a nesmí být použit.


Odst. 2 uvedeného zákona nám říká :

2) Svolení není třeba, použijí-li se písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky nebo obrazové a zvukové záznamy k účelům úředním na základě zákona.
Tak jak se říká " fčíl mudruj !!!"
avatar Re: POKUTY
29. 08. 2009 18:23
...je spoustu řidičů, kteří si myslí, že na 100 % zvládnou své miláčky na kolech především díky svému řidičskému umění ...ale když se s takovou jistotou spojí velikost a výkon auta ... dotvrdí to alkohol...není co komentovat...
...za nehodu pod vlivem alkoholu bych bral papíry na doživotí...thumbs down ( pokud je ...komu...je brát...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (29. 08. 2009 18:29).
Anonymní uživatel
Re: POKUTY
30. 08. 2009 00:12
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:12).
avatar Re: POKUTY
30. 08. 2009 08:23
I nám se letos nevyhla smůla a pak jsme měli i štěstí.Byli jsme na 14 dní v Pisaku.Nejdříve nám upadla 3 letá dcera na ostrý kámen a rozbila si hlavu.Tak jsme museli do nemocnice do Omiše(sešití 200 Kn).Pak jsme jeli pro obvazy do lekárny do centra,ale parkovací automat nám nechtěl dát lístek.Zaparkovali jsme teda bez zaplacení a za chvilku jsme byli zpět,ale byla tam taky policie a chtěli 200Kn pokutu.Náš pan domací který jel s námi na ně vlítnul,začal na ně řvát,řekl abych jim dal 6kn a žádná pokuta nebyla.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fandawww (03. 09. 2009 06:21).
Re: POKUTY
31. 08. 2009 16:28
Tak jsem byl po 10 letech chorvatskými policisty skasírován.
Na konci Brzane, rozjetý po přechodu pro chodce na 3 ku, mne zastavili, na staré archaické měřící pistoli mi ukázal 82 km (???) jel jsem tak asi 65.
Mladý šel měřit na druhou stranu cesty a starší mi vysvětlil že to bude za 2 000 kun. Ukecal jsem to na 500 ale naštve člověka ta bezmoc že nejde dokázat když nemají fotku že ta rychlost není moje...
Ale dokud živ budu tak tam pořád jezdit budu...:-)
avatar Re: POKUTY
29. 11. 2009 08:44
Vyšlo už v roce 2008, ale pro přehled - co můžem čekat, a kolik kun šetřit - kdyby......Zdraví R.[www.ipazin.net]
Re: POKUTY
29. 11. 2009 12:19
Já je zažil měřit jenom jednou a nutno říct že zcela férově uprostřed vesnice na náměstí, kde to svůj význam i mělo.
avatar Re: POKUTY
29. 12. 2009 18:49
Václave (Šatavo) ... o pár příspěvků výš je odpověď :
Platí ústavní zásada (čl. 2) : Veřejná moc se může uplatňovat jen dle zákona, v mezích zákona a jen způsoby uvedenými v zákoně.

I uvedený ,§12 Obč.z., odst. 2 uvádí: ... pořizovat obrazové a zvukové záznamy k úředním účelům na základě zákona

Policie Čr. má určitá zmocnění nakládat s osobními údaji ... ==> s fotem od Policie by to byla otázka výsledku, ale i tak bych chtěl doložit od správního orgánu jejich zákoné zmocnění (minimálně by to natáhlo řízení o další čas = a lhůta 1 roku je na naší straně).
Ale předmětem odpovědi byly radary MěU resp. soukromých firem


Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: POKUTY
13. 01. 2010 21:44
jsou to 4 roky - stará cesta - dědina Gračac - je tam cedule označující začátek osady asi tak půl kilometru než fakticky jsou nejaké baráky...no, takže v obci mě naměřili něco málo přes 100 a pokuta 700 kuna oficiálně - neoficiálně to bylo za 300 kuna - jeden pozitivní dopad to mělo - jak jsem uviděl toho policajta, jak světélkuje, tak se mě do krve nahrnulo tolik adrenalinu, že se mi až do konce cesty nechtělo spát grinning smiley


No a nejlepší na tom bylo, že je tam potkávám každý rok, oni ví, že tam spolehlivě vyberou...všude stejní



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (13. 01. 2010 21:47).
Re: POKUTY
23. 06. 2010 10:40
Dobrý den všem, prosím o Váš názor.
Loni po návratu k autu jsme našli za stěračem ve fólii poštovní složenku na úhradu pokuty za nezaplacení poplatku za parkování na 100,- HRK, přičemž nikdo z nás si nevšiml, že stojíme na údajně placeném parkovišti. Jak jsme potom zjistili, cedule byla umístěna daleko od nás, kde jsme ji nemohli ani vidět ( stalo se v Murteru ). Na zaplacení zbývalo osm dní, pobyt nám končil dříve. Naši domácí mi doporučili složenku hodit do koše, stejně jako Slovinci z vedlejšího apartmá, kteří se tomu smáli, že dokud není HR v EU, na nás nemůžou. Pokuta nebyla od policie, ale od společnosti Murtela d.o.o. Pokutu jsem nezaplatil s tím, že stejně odjíždíme dřív, než končí lhůta její splatnosti a za rok ( t.j. letos ) do Chorvatska nepojedeme.
Přesto... za pár dní tam jedeme znovu, nemůžeme si pomoct...
Myslíte, že bych mohl mít problémy na hranici SLO-HR ? Pokutu jsem dostal 4.8.2009, do HR vjedeme v červnu.
Děkuji za Vaše názory, příp. zkušenosti confused smiley
Re: POKUTY
23. 06. 2010 10:58
A opravdu tam za tím stěračem ta složenka byla? Nemohl ji např. odfouknout vítr, nebo někdo jen tak pro srandu zahodit?
Ještě, že mají od Tebe podepsané její převzetí.
Neřešil bych to.
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2010 11:40
Taky bych to neřešil. Složenku ti dali, auto si nejspíš i vyfotili a tím se dostali na konec možností.
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2010 11:59
Aspoň že to dávají do nepromokavých obalů. Prosím Tě kde parkuješ, Já bych Ti dal naši firemní složenku také za stěrač. Kdybych mohl poprosit o příspěveček na chudé.
Pokud to nebylo od policie tak bych to vůbec neřešil a i kdyby bylo tak bych to neřešil asi také. Prostě tam nebyla když jsem přišel. A je to.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.