Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
14. 12. 2017 20:30
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dotaz ke změnám v předpisech. Snad je již údajně
> dána do souladu hmotnost přívěsu s EU, tj.bere se
> v úvahu váha celková, nikoliv okamžitá. Takže
> pokud mám u autí napsaný vlek max.400kg, ale
> táhnul jsem prázdný s celkovou 750kg, bylo vše OK.
> Teď už to nepůjde.

Ahoj, můžu tě uklidnit, žádná změna zatím není.Pokud máš na tažném povoleno třeba 750 kg, tak můžeš táhnout vlek, který má celkovou hmotnost 1500 Kg za podmínky že v momentě vážení bude jeho okamžitá hmotnost max 1000 Kg.
Zde aktuální znění příslušných paragrafů:

O1 – přípojná vozidla o nejvyšší přípustné hmotnosti nejvýše 750 kg
O2 – přípojná vozidla o nejvyšší přípustné hmotnosti přes 750 kg, ale nejvýše 3500 kg
M1 – vozidla, která mají nejvýše osm míst k přepravě osob (nepočítaje místo řidiče) a víceúčelová vozidla (podmínky pro rozdělení víceúčelových vozidel do kategorií M1 a N1 stanoví vyhláška)= normální osobák
Motorová vozidla základní kategorie N (nákladní automobily) mají nejméně čtyři kola a člení se podle zákona č. 56/2001 Sb. na kategorie:

N1 – vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost nepřevyšuje 3500 kg (osobák s přepážkou do 3500 Kg)

(3) Okamžitá hmotnost jízdní soupravy nesmí být větší než největší povolená hmotnost jízdní soupravy stanovená při schválení technické způsobilosti tažného vozidla.

6) Pro spojování vozidel do jízdních souprav s přípojnými vozidly kategorií O1 a O2 platí

a) okamžitá hmotnost nebrzděného přípojného vozidla kategorie O1 nesmí být větší než největší povolená hmotnost nebrzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla,

b) okamžitá hmotnost brzděného přívěsu kategorií O1, O2 nesmí být větší než největší povolená hmotnost brzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla, za podmínky, že okamžitá hmotnost takového přípojného vozidla není větší než největší povolená hmotnost tažného vozidla u vozidel kategorií M1 a N1 a 1,5násobek největší povolené hmotnosti tažného vozidla u vozidel kategorií M1G a N1G,

1) Nebrzděná vozidla kategorie O1 mohou být zapojována jen za vozidla kategorií M a N, jejichž hmotnost v provozním stavu (dále jen „provozní hmotnost“) je nejméně dvojnásobkem okamžité hmotnosti připojovaného vozidla, pokud při schválení technické způsobilosti tažného vozidla nebylo stanoveno jinak.
Re: Dopravní předpisy
14. 12. 2017 20:49
To s těma důchodcema byla nadsázka ale pokud občas něco zapomíná a přijde při tom o papíry tak ať ty papíry raději vrátí. Ale vybdovávají se především ty co jezdí jako prase ne důchodci. A jakej rozpor mezi předpisem a zdravým rozumem. Jedu po dálnici kde je 5 cm sněhový břečky předpis říká 130 ale zdravá hlava ubere. Ap.ap.ap.
Re: Dopravní předpisy
14. 12. 2017 22:06
Pokud občas něco zapomíná a přijde při tom o papíry, tak ať ty papíry raději vrátí.

Když tedy přijde o papíry, tak už je přece nemusí vracet spinning smiley sticking its tongue out

Vybodovávají se především ti, co jezdí jako prase.

Proč si to myslíte?

Jedu po dálnici, kde je 5 cm sněhový břečky, předpis říká 130, ale zdravá hlava ubere.

V tomto případě předpis říká, že je třeba "přizpůsobit rychlost jízdy podmínkám". Mimochodem, kde jste zažil dálnici s 5 cm břečky?Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (14. 12. 2017 22:08).
Re: Dopravní předpisy
14. 12. 2017 22:14
Ze se duchodce vybodoval realne je. Ze se ctyrikrat za tri roky nepripouta a vzdycky ho jako na potvoru chyti uz ne. Jinak by musel skoncit jako kuriozita v kabinetu statistiky. Sorry jako...
Re: Dopravní předpisy
15. 12. 2017 00:21
Ano, souhlasím s Vámi. Skutečně k něčemu podobnému došlo. Ale jak jsem již vysvětlil, nejde mi o kuriózní případy, ale účinnost bodového systému v ČR.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.