Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
avatar Re: Dopravní předpisy
06. 04. 2017 14:39
Už jsem to kdysi zjišťoval a tehdy se tak měřit nedalo. Pokud se od tý doby nic nezměnilo, tak se v HR rychlost tímhle způsobem neměří.
avatar Re: Dopravní předpisy
06. 04. 2017 14:58
Určitě by toho byli schopni Maďaři, kteří mají videokontrolu RZ (s ohledem na elektronické dálniční známky), nicméně nemám zprávy, že by to využívali na úsekové měření rychlosti a pokutování...
avatar Re: Dopravní předpisy
08. 04. 2017 13:14
Jsme ve vláknu o dopravních předpisech. Nechte toho, kdo se pak v tom má vyznat?
Už tu jsou nejméně dvě vlákna, kde se to řeší pořád dokola, netřeba to tahat i do třetího.
Teď přibyla diskuse o stání na hraničních přechodech, tam by to taky snad nebylo tak moc od věci.
Zkuste si podle průměrné rychlosti psané Googlem zajistit předem třeba jízdenku na trajekt a vyjet tak, jak Google slibuje, že to stihnete. A pak se o tom můžeme dál bavit, ale v jiném vláknu.

Přesto ještě trochu mimo téma, ale vlastně k tématu, toto s předpisy souvisí:
>>Zahajskej: Italové to z mýta nepočítají.
Maji systém Safety Tutor (SICVE), který střídá úseková měření průměrné rychlosti v úsecích dlouhých 10 - 25 km (úsek vždy začíná a končí před/za odpočívadlem, pumpou nebo výjezdem) s radarovým měřením okamžité rychlosti, nepotřebují výpočet od brány k bráně. Neměřených úseků je tam sotva 10% trasy. Všechny údaje se průběžně zpracovávají. Při opouštění dálnice je ale nejbezpečnější hříšníky stavět, tam si kamerový systém na bráně identifikuje číslo auta a vyžádá info, jestli jsi někde tu rychlost nepřekročil. Mají to na celé A4, nejdelší úsek, který jsem po ní jezdil, byl Milano/Agrate - Vicenza Ovest, a můžu potvrdit, že po většinu dne se tam prostě rychlost překročit nedá. Jedeš pořád mezi stejnými auty, místní nepojedou nikde 131 (nebo 111 za mokra). Postupně se rozšiřuje i na další dálnice, na nich je zatím neměřených míst ještě daleko víc, spolehlivě jsou měření ale všude, kde se na dálnici pracuje, a pak už tam zůstane.
Když je zrovna dálnice volná, vyberou policajti nejvíc, protože to mnozí nevydrží. Přece jen v devadesátých letech tam policajti limit rychlosti překročený o 30 km/h tolerovali i v obci, pokud to viditelně nikoho neohrožovalo, na dálnici prošlo i 50 přes, a to i když tam zrovna měřili. Jela tak kolona a to pokládali za nejbezpečnější.
Tento komentář mi podal kolega Nicola, rodilý Veneto, s nímž denně dělám v práci, a občas ho vyložím doma ve Schio pod Planinou kravinců, on už zpátky trefí...

Tolik k tomu měření rychlosti. Ono totiž nerozhoduje, jestli v příslušné zemi mají mýtné brány, nebo ne. Ty ten výběr pokut jen usnadňují.

Zpět k cestě do Chorvatska:
V Chorvatsku, Rakousku, Maďarsku či Slovinsku se prostě někde měří trvale, někde přechodně a někde měří cobra jen za jízdy, ale od závory k závoře to spočítat nejde ani v úseku mezi dvěma výjezdy, kde není žádné parkoviště či pumpa. Stačí, aby se před závorou naskládala tři vozidla na platbu hotovostí a už druhé se do limitu na úsek obvykle vejde. To se musí měřit jinak a jinde.

EDIT: doplněn návrat k dopravním předpisům.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (09. 04. 2017 09:42).
Re: Dopravní předpisy
10. 04. 2017 21:06
Opakuji pro ty, kteří nějak nechápou o co šlo v mém předchozím příspěvku ze 4.4.

Vkládejte pouze příspěvky které patří k tématu, nevhodné příspěvky budou trvale odstraněny.
Děkuji za pochopení!
avatar Re: Dopravní předpisy
03. 06. 2017 21:18
... raději přejdu s tématem o dodržování rychlosti z ... " ... a je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky " sem ...

... ať už to byly tažené lodě, nebo karavany ... tak jsem viděl omezení na 100 km / hod ... ale jediný nejel pod sto ...
vyjímkou byly stoupání, tunely a popojíždění před mýtnicemi ... yawning smiley
... některé karavany fičely 130 i víc ... ( cesta domů 2016 )
P.S. ... někde se psalo, že za tunely a před mýtnicemi stávají dopraváci ... taky je to zde vidět ...

[www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 06. 2017 22:04).
avatar Re: Dopravní předpisy
03. 06. 2017 22:03
Pro všechny, kteří pojedou přes Slavkov u Brna, ze směru Brno, tak před vjezdem do Slavkova je umístěn radar, a to i opačným směrem. Proto v tomto úseku dodržujte dopravní předpisy!
Re: Dopravní předpisy
04. 06. 2017 09:43
Díky. Bessy.
V Pohořelicích je také rada Městské policie.
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 06. 2017 11:44
Jj, jenom doplním, že se jedná o úsekové měření rychlosti. Směrem do Slavkova je první brána hned za zatáčkou a druhá před přechodem. Ve směru od Holubic (z kopce) je 50km/h, v opačném směru je v tomto úseku povolených 70km/h smoking smiley
"Oddělení radaru" nabírá další lidi... za chvíli jich bude víc, jak na stavebním úřadu hot smiley... obdobně jako v Rosicích, kde příjem do rozpočtu z měření na D1 je cca 40 milionů. Další radar na E50 je v Bučovicích u přechodu u jatek...
Stal se z toho v ČR (díky právní úpravě odpovědnosti provozovatele vozidla) vynikající byznys a tak nám tradary vesele rostou jako houby po dešti thumbs up smiley
Vřele doporučuji online navigaci Waze. Člověk nemusí "závodit", pouze se prostě lehce "zapomene" a je to... Stačí ušetřit jednu pokutu a náklady na potřebný datový tarif jsou pokryty smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
04. 06. 2017 12:37
Slavkov díky. Právě před necelým měsícem jsem "objížděl" už od Vyškova a směr byl původně Vídeň, potom jen Hatě.
Nicméně ve všech vesnicích, které říkáš jsem potkal...až na ty Pohořelice (neviděl jsem vůbec). Asi na začátku vesnice, protože mi přišlo do 14 dní "lejstro" a jak říkáš, je jim jedno kdo jsi, co jsi, Tvoje auto to bylo.

Samozřejmě jsem zaplatil. Jsou ale borci třeba z pirátské strany, kteří znají postup a praktikují jej, že se vymluví na osobu "vzdálenou". Napíšeš, že v tom autě seděl Helmut Grohmna z Mnichova (najdeš si nějakou adresu v sítí panelálů) a že je u Tebe na návštěvě. On se přízná. Nalepíš si na zvonek jeho jméno. Přijde pošta, on ji obdrží na Tvém bydlišti. Napíše, že s tím nesouhlasí, že tomu nerozumí. A poté slepíš ze zvonku jeho jmého a další pošta už se mu nedoručí.
Asi to funguje. Já to nezkoušel. Přišlo mi rychlejší zaplatit, neměl jsem čas se pídit po přesném postupu a funkčnosti. Ale ev. to funguje.
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 06. 2017 15:59
Mile rád si počkám, jak budou "chlapci pirátští" úspěšní... Nicméně předpokládám, že úřad pošle lejstro i na adresu do DE. Dle mých informací již dokonce mají zmáknuté, z kterých zemí se jim vrací doručenky a odkud ne (včetně Bolívie, Rwandy apod.). Obstrukce s neurčeným zmocněncem také řeší přednostně apod. Jelikož je to opravdu dobrý byznys, tak školení a zaměstnávání právníků za účelem vypracování metodik pro dané obstrukce je v plném proudu (dokonce si v rámci JMK úředníci mezi sebou vyměňují poznatky)..
Jednou z (hyenistických) variant je i osoba zemřelá (je potřeba si ohlídat vlastnictví ŘP a aby v době nehody nebyla hospitalizována - i to nechávají prověřit). Je to o tom, že vůči mrtvému nelze zahájit správní řízení.... nicméně úřadové usilovně jdou po cestě, jak to opět vrátit na provozovatele vozidla. Navíc již nestačí se obstrukcemi dostat na dva roky, neboť za jistých "bumerangových" manévrů se to může protáhnout až na čtyři...
Rovněž průběžně "monitorují" existenci osobní datové schránky s ohledem na přejímání listovních zásilek a institut náhradního doručení (pokud máš DS, jsou povinni to poslat do DS).
Možná to někoho baví, ale běžný člověk, než by si s nima dopisoval, hlídal lhůty atd., navíc s nejistým výsledkem, tak raději těch 500 - 1000CZK zaplatí... o tom tento byznys je smoking smiley
Uvidíme, jak budou u případných soudů posuzovány úpravy fotografií - např. obdélník na místě spolujezdce (takto to dostávali Rosice od PČR)), jak by se vypořádali s námitkou na jednoznačné zabezpečení datového přenosu ze záznamové části radaru do počítače správního orgánu apod.
Já to testovat nebudu smileys with beer
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 06. 2017 16:10
Chlapi, není to už zvrácené? Chápu, že zákony ani policajti nejsou dokonalí, ale takové obstrukce jsou divočina. Pak se nemůžeme divit, jak to vypadá. Když to přeženu, tak tak začíná rozpad společnosti - já to vidím ve škole, tam se dějí podobné věci při vymáhání "povinností" a je to pak všechno na hlavu.

Sorry za OT.
Re: Dopravní předpisy
05. 06. 2017 10:08
Celý problém je v tom, že se neřeší, proč se rychlost překračuje a neprovede se účinné opatření. Stojí to totiž peníze. Lehčí a samozřejmě levnější, je tam dát radar a peníze vydělávat.
Re: Dopravní předpisy
05. 06. 2017 10:27
Přesně, viz. ten tunel (teď nebim, Brno, Ostrava?). Jsem cca měsíc četl článek, že v něm překročí velké množství řidičů rychlost, že to už úředníci nestíhají rozesílat. Normálního člověka by teda trklo, když tam je tolik přestupků, že by to asi chtělo tu rychlost trochu zvýsit. Kdepak, místo toho prej najmou další kvanta úředníků, aby to stíhalithumbs up smiley U nás už přestupky z těhle radarů neplatim a platit nebudu...
Re: Dopravní předpisy
05. 06. 2017 10:38
Tuhle jsem se zapomněl a na výjezdu z obce mě automatizovaný prostředek naměřil velmi pirátských 61 km/h!!!! Samozřejmě, že za 14 dní přišlo výpalný na 1000,-, ale nic Vám nedám, holoto úřednická, nenažranágrinning smiley
Re: Dopravní předpisy
05. 06. 2017 14:06
Souhlaím s výše uvedeným a také jsem zaplatil. Ten postup "pirátů" (strany politické) jsem vyslechl a spíše mě fascinovalo, co všechno český "mozek" nevymyslí za kličky. Já třeba hned po obdržení červeného pruhu jsem tušil odkud vítr vane, to inkriminované ráno jsem fakt spěchal, ale ne tak, abych jel ve vesnici 75, jak mi napsali. Tzn. že to muselo stát (myslím radar) hned někde u cedule...a o tom už všichni máme svůj názor...smiling smiley No pro příště se budu dívat na ty filuty smiling smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 07:54
Citaci
PetrK v jiném vláknu napsal(a):
...Jsou "opatrní" řidiči, kteří se za volantem chovají naprosto nevyzpytatelně a tedy nebezpečně, to je pravda. Na druhou stranu jsou ale taky vysloveně agresivní "spěchači", kterým bezpečná vzdálenost neříká absolutně nic. A zrovna na trase, kterou jsem uvedl, to skutečně nic příjemného nebylo. Proto jsem reagoval na "...osobáky - dodržovače 50km/h...." Já prostě bezdůvodně na "padesátce" 60 ani 70 nejezdím a ve Slovinsku i jinde v zahraničí si na to dávám obzvlášť pozor. Chci dojet na dovolenou i zpět bez újmy na autě, na zdraví i na financích. Jede-li někdo rychleji, je to jeho věc a já ho rád pustím, ovšem když to jde.

Citaci
honda v témže vláknu napsal(a):
Pánové, já vstoupím do debaty. Dva roky zpět, jsem projížděl Slovinskem. Na omezeném úseku 50, jsem skutečně jel 50. Za mnou mě začali tlačit místní, dokonce troubili. Jsem blbec a chtěl jsem zrychlit dopravu. Tak jsem zvýšil na 65 km/h. Ještě mi předjela 3 auta místních a jejda policie. Z 10 aut vytáhli moje na krajnici a stálo mi to jen 50 EUR. Snažil jsem se vysvětlit, že jiní jeli rychleji, že jsem nechtěl zdržovat provoz. Prohlédli mi celé auto a sdělili, že jsem překročil rychlost o 20. Nevím kde to vzali, ale hádej se za dané situace. Můžou mi dát až 200 EUR, ale jsem solidní, tak jen 50. Poděkoval jsem, že mi ušetřili 150 EUR a odjel. Od té doby vozím za sebou vláček místních tupců, co troubí, ale nenechám se vyprovokovat. Věřím tomu, že i ve Slovinsku existuje nějaký registr, kde jsem již uveden a mohlo by potom při přestupku být hůře.

Protože si myslím, že debata na toto téma patří spíše sem, než do vlákna o návratech a poznatcích z cesty vůbec, cituji poslední dva z příspěvků na straně 61. Ostatní, kdo jste tam o tom diskutovali před nimi, prosím o shovívavost.

K tomu bych dodal, že v záleží na tom, v které zemi se k tomu jak staví: v Německu a Rakousku mají až nadmíru přeznačkováno, v Chorvatsku se už lepší, už tolik značek s koncem rychlostního omezení nechybí, ve Slovinsku je to "tak akorát". Ale co mají tato rychlostní omezení společné, je to, že má v daném úseku význam, třeba málo klopená zatáčka za mokra nebo i jen ranní rosy, nevíte, kde za zatážkou na vás vykoukne hromádka pětikilových šutrů odrolených ze skály nad silnicí, případně můžete narazit na oslaře či cyklistu, protože "zrovna tady to jinudy nejde".
Proto rychlostní omezení dodržuji v zahraničí i tam, kde bych radar neočekával. Přece jen radši dojedu v pořádku, než někde zůstat kvůli zbytečnému spěchu. A taky nechci v místních policajtech podporovat pocit, že co Čech, to nedisciplinovaný pirát. Ale asi se našlo už dost jiných, kteří tu nálepku zařídili, jsem podezřelý automaticky a můžu předpokládat, že i z kolony jedoucí trochu nad limit si vyberou zrovna mne. Ty doby jsou pryč, kdy v zahraničí policajti brali plynule jedoucí kolonu jedoucí i patnáct dvacet nad limit za bezpečnou jízdu a nemontovali se do toho, dokud někdo v té koloně nepředjížděl (v Itálii procházelo i čtyřicet přes, dnes už neprojde ani pět!!).
Že v tuzemsku existuje nadbytek naprosto zbytečných rychlostních omezení (nejen zapomenutých po pracích na silnici), to je smutná pravda. A přibývá jich, navíc riziko postihu za překročení rychlostního limitu u nás je stále poměrně nízké, když to srovnáme se sousedními zeměmi. To některé vede k pocitu, že si toho netřeba všímat, "a jedééém a uhni, kloboukáři s vejci na platu!"
Tak doma koukám příliš nedráždit závodníky ani policajty, ale, než si koledovat příliš, radši uhnu a pustím, když to samozřejmě jde.
Jak říkáš, Petře: těch ušetřených několik minut na tisíci kilometrech nestojí za žádné potíže, ale hlavně - vůbec nic neřeší.
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 08:12
Taky si přidám, když jsem původně diskutoval ve špatném vlákně, za což se omlouvám, ale nedalo se nereagovat na TOMa. Nevadí mi, když někde někdo spěchá, když já zrovna dodržuji rychlost, klidně jej pustím, když to jde. ALE - vadí mi, když jedu 55 v obci, ale "závodník" za mnou mne musí nutně předjet, protože jede 70. Za obcí jej ale dojedu, protože pokračuje těch svých závodních 70 i mimo obec. To potom jsem docela votrávenej. Slušně řečeno. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 09:12
Tohle je ale běžná praxe i u nás v ČR, to ani člověk nemusí jezdit do zahraničí :-).



edit: odstraněna zbytečná citace předchozího příspěvku

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (04. 07. 2017 09:22).
Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 10:50
Už jsem to tu někdy psal, ale zrovna se nemůžu najít. smiling smiley Tak jen stručně: co mě ve velkých uvozovkách fascinovalo byly jízdy mísních od Makarské dolů směr Gradac. Držel jsem se značek a snažil jet tak, jak cesta ukazovala a značky dovolovaly (také jsem několikrát dělal první mašinku..). A do toho I.golf v levým pruhu před pravotočivou zatáčkou ve skále...smiling smiley Oni tam mají takové "klima", že spoléhají (všichni) na to, že ten naproti tuší, že někdo bude v levém pruhu. smiling smiley Fakt kolíci smiling smiley
Spoléhají na to asi tak jak rakušáci, že jej pustíte to levého, když chce na dálnici předjíždět (což třeba u nás nefunguje vůbec).
Tom
Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 12:31
Vy jste jak tutani. Já jsem napsal, že cestou tam to jelo od SLO dálnice na hranice parádně. A zpátky, že tam byl dodržovač a ,,brzdil" to.Jel cca 50km tacho.
A vy tu začnete moralizovat. Když někoho vezmu, byť na plné čáře a nikoho nehrozím, tak je to jen a jen můj boj. A rád si zaplatím - když mě chytnou.
NIKOMU se na prdel nelepím, neblikám a netroubím.
Dnes mi v HK u ČSOB nějakej sociál ve staré modré Ochcávce omlátil auto dveřmi. Děkuju mu. To bude ten co jezdí na 50sátce 40cet.
Jsem nasranej.
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 12:50
Tom - to snad nemá ani cenu komentovat, tenhle výlev... angry smiley
Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 21:01
Vraťte se k tématu, zanechte OT. Děkuji
Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 22:36
Ve vlákně s názvem "Dopravní předpisy" je diskuze o (ne)dodržování dopravních předpisů mimo téma???
Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 22:57
Vlákno je o dopravních předpisech při cestě na Jadran. Není o plevelení, kdo je jak umí a neumí porušovat.
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 23:20
Asi to nedodržování rychlosti patří spíše do vlákna Pokuty..., rekordy zase Jak dlouho vám trvá cesta... vláken máme na výběr.
Tady by se měly řešit zejména odlišnosti od našich dopravních předpisů, s nimiž se můžeme setkat cestou k moři a odlišnosti v přístupu policajtů k jejich nedodržování (neznalost zákona neomlouvá v žádné zemi). Jde i o předpisy, které platí tady i tam, jen u nás jejich porušování tak často projde, nebo se to stejně někdy nějak okecá, že mnozí už zapomněli, že takový předpis platí. Jenže za hranicí už tak snadno projít nemusí. Například v některých zemích se sleduje i neřezání zatáček protisměrem, ani když v nich není plná středová čára, předjíždění v nepřehledném místě a v zákazu, které nelze označit za oblíždění překážky, jak moc je dvojitá čára zdí, a několik dalších, zřejmě méně nebezpečných manévrů. Místní mají taky mobily, které jim usnadňují bonzování, a, zvlášť, pokud bonzli někoho ze severu, pocajti jim rádi věří a někde si počkají.
A pak jsou země, kde místním projdou věci, že se nestačíme divit, jenže nám ne.
O povinnosti zapínat při couvání navíc varovné blikače mě poučil jeden ve Slovinsku: viděl sice svítit moje couvačky, ale neblikal jsem varovkami, tak usoudil, že ještě couvat nebudu. Dobrzdili jsme oba včas, ale vyhrožoval nabonzováním policajtům, než jsme si to vyříkali - netušil jsem, že Slovinsko je snad jediná země široko daleko, kde tento předpis platí (alespoň to tvrdil dost přesvědčivě), a on zase nevěděl, nebo ho spíše nezajímalo, že se to 25 km odtud už nemusí.
To jako například
.
Re: Dopravní předpisy
04. 07. 2017 23:52
Ahááá, takže například nedodržování rychlosti s přívěsem, radar u Slavkova a osoba vzdálená je v tématu, ale "brzdiči" u Ptuje jsou mimo téma. Už to chápu eye rolling smiley .
Tom
Re: Dopravní předpisy
05. 07. 2017 00:10
Tak jsme dopili.
Hille neser.Vykázal jsi nås z Kdo se vrátil sem a teď vysíraš? Že do pokuty?
Duboka přestaň blbnout a nech tomu volný průběh.Kdo tu plevelí?
OT porušovat umím a jako každý chlap mám v sobě anarchii.
Ty nė?
Re: Dopravní předpisy
05. 07. 2017 04:50
Tome, zklidni své chování!
Re: Dopravní předpisy
05. 07. 2017 19:41
Ono bude rozdíl, když je někdo vyjezdenej a zkusenej. Když je někdo vyjezdenej a už si umí přiznat chyby. Vyjezdenej, ale chyby neprizna. Zbytečnej machr nebo totální blb plnej ega.
Češi (a moravaci) si strašně rychle prisvojili pojem "spěcham" za legitimní. Ohleduplnosti málo. Osobně jsem kdysi taky vyvadel psi kusy, ale morálně jsem čistej, protože umím na cestě pomoci, počkám nebo zastavím. Myslím že všichni bychom si měli vážit umění Ohleduplnosti!
PS ono se dá i ohleduplně předjet....
avatar Re: Dopravní předpisy
05. 07. 2017 19:52
... couddy ... mám za to, že jsi trefil na hlavičku ... thumbs up
pokud jde o pomoc na cestách by chtělo asi další vlákno, protože to je Velké téma .... už jen to ... zastavit v dobré víře se snahou pomoci na dálnici ...
stačí si přečíst statistiky, co následovalo po zastavení ... a nevím, jak je to v takové chvíli s dopravními předpisy zastavit, nezastavit ...
když se zdá, že jde " jen " o poruchu vozidla ...
... při havárce je to asi bez diskuze, i kdyby se dala nehoda objet zvláště když vidím, že tam ještě nejsou záchranáři ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 07. 2017 20:22).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

irate , PH
Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.