Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
avatar Re: Dopravní předpisy
19. 03. 2017 20:55
auto s přívěsem/karavanem musí mít dva trojuhelníky

_______________________________________________________
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 06:32
[img.cz.prg.cmestatic.com]
Dá se to zvětšit. Projíždět napříč Evropu, tak asi s vozíkem. V Estonsku špalky pod kola.
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 07:31
Takze uz definitivne zrusili ustanoveni, ze povinna vybava se ridi predpisy zeme, kde je vozidlo registrovano?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jozka (20. 03. 2017 07:33).
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 07:39
U povinné výbavy tak tomu nikdy nebylo.
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 08:59
Tak ted jeste, aby to nekdo nahlasil Besipu...
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 09:19
Tam to je napsáno správně.
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 10:03
Rozumim tomu tedy tak, ze platna vybava a povinna vybava jsou dve ruzne veci?
Tom
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 10:13
Chorvatsko:
ta náhradní pneu je ftipná... spinning smiley sticking its tongue out

Povinné je celodenní svícení. Ve vozidle musí být sada náhradních žárovek. Všechna motorová vozidla (mimo motocykl) musejí mít výstražný trojúhelník; vozidlo s přívěsem musí mít dva. Mimo motocykly musejí mít vozidla lékárničku. Povinností je mít tažné lano a náhradní pneumatiku. Povinná je reflexní vesta ve vozidle, kterou musejí mít cestující při vystoupení při poruše vozidla, týká se i cestujících na motocyklu. Komerční vozidla musejí mít hasicí přístroj.
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 10:57
Tome: vtipný to mýmu známýmu nebylo, roztrhl v noci pneu tak, že mu kompresorová sada byla na víš co..... a v autě celá rodina

_______________________________________________________
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 12:27
No jo. Ale když tam již od výroby není reerva? Kam ji mám dát?.
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 12:44
Na druhou stranu, to bych na valníku musel táhnout ještě jedno auto, abych eliminoval potíže. Defekt není nejčastější poruchou. Co mám bezdušové pneu(1987), jsem defekt vždy(2x) dojel do pneuservisu. Takové ty fatální průrazy většinou utrpí více kol.
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 20:17
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takze uz definitivne zrusili ustanoveni, ze
> povinna vybava se ridi predpisy zeme, kde je
> vozidlo registrovano?


Nikdo nic nezrušil a ani na tom obrázku nikdo nic takového netvrdí. Tam je pouze silně nekompletní seznam povinné výbavy vozidel registrovaných v té které zemi.
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 21:10
Pánové z této vaší debaty mi confused smiley
Nechci narážet ale fakt se tu vyjadřují lidé kteří tomu vůbec ale vůbec nerozumí jen pleveli tuto diskuzi.
Nic jasného nic zaručeného.
Ano je to forum ale žádný přínos pro nezůčastněné.
Těť nevím jestli mám svítit a čím ne nebodrinking smiley.
Myslím si že by stačilo napsat: NEOVĚŘENO JEN NÁVOD
HU - předek zadek
HR - nic
A - předek - bez kamer
SLOV - ?
Re: Dopravní předpisy
20. 03. 2017 22:39
Tak tedy k povinnému dennímu svícení:

- HU = denní svícení povinné (mimo obec), u netovárního DRL (dodělaného) musí svítit i koncová světla;
- HR = denní svícení povinné pouze v zimním období (během platnosti "zimního času" );
- A = denní svícení nepovinné;
- SLO = denní svícení povinné;
- SK = denní svícení povinné;
- BiH = denní svícení povinné, ale pouze potkávacími světly (ne DRL) [neověřeno].



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (20. 03. 2017 22:41).
avatar Re: Dopravní předpisy
21. 03. 2017 01:52
Svícení neřeším, cestou k moři prostě svitim všude a to jak předními tak i zadními světly. Dokonce jsem si nechal dokodovat zadní světla k dennímu sviceni. Zastavam názor, ze je to dobrá věc. V zrcátku je auto s rozsvícenými světly lépe vidět i za slunneho dne. Být vidět je důležitější než nějaký emise

A ještě jedna věc o něčem jiném.... Trochu jsem počítal, od Lucka na Sestanovac je to něco přes 400 km. Když odečtu tunely s omezenou rychlostí, tak téměř přesně 400 km. Proč se o tom zmiňuju... Docela mě překvapilo, ze když pojedu těch 400 km o 10 km/h rychleji, usetrim pouhých cca 10 minut. Na 400 km!!! Takže valit to 150-160 vlastně nemá moc smysl. Větší spotřeba, policajti, to za to asi nestojí. Fakt me to překvapilo, čekal jsem větší usporu casu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (21. 03. 2017 02:13).
Re: Dopravní předpisy
21. 03. 2017 07:03
->atnarfus

On je v tom odkazu je podstatny uvod:

Pokud vyjíždíte do zahraničí, je dobré se seznámit nejen s tím, jaké jsou rozdíly v místních předpisech pro pohyb na komunikacích, ale také s tím, jak by mělo být vaše vozidlo vybaveno. Nemusíte se však bát, pokud by vám něco chybělo, protože platí tzv. vídeňská úmluva z roku 1968, která říká, že vozidlo má být vybaveno podle země, ve které je registrováno. Takže pokud máte platnou výbavu pro ČR, tak by to mělo být v pořádku. Přesto není od věci, podívat se na to, co byste s sebou do zahraničí měli mít a výbavu třeba i doplnit.

Kosik na jednu stranu tvrdi, ze je to pravda a zaroven, ze se Videnska umluva na tyhle veci nikdy nevztahovala. Jsem extremne nechapavy nebo se tyhle dve vyjadreni navzajem popiraji? A ted nerypu, rad bych tomu opravdu prisel na kloub...
Re: Dopravní předpisy
21. 03. 2017 08:57
Jozka, ale podstatou věci je, že je v článku napsánáno : ...tak by to mělo být v pořádku. Neboli ochranná klička pro autora, pokud by ho někdo napadl kvůli tomu, že to nebyla pravda. Protože je obrovský rozdíl mezi mělo a je.
Bohužel relevantní informace nejsou ani od ÚAMK, ani od jiných oficiálních institucí. Pokud se bude chtít polda po tobě v zahraničí vozit, povozí se, protože spoléhá na to, že ty nevíš a nebo víš jen to, co napsali v médiích.
Re: Dopravní předpisy
21. 03. 2017 10:26
->Zahajskej

To, ze kdyz se na mne bude chtit policajt kdekoliv na svete povozit, tak se povozi je vec, kterou nezpochybnuju a pocitam s tim, jakkoliv jsem nikdy nemel problem cajty v HR/SLO/BiH/MNE. Jen jsem chtel pochopit to, co jsem psal.
Re: Dopravní předpisy
21. 03. 2017 14:22
Povinne jsou mozna obe, ale "povinna vybava" je pojem ze zakona. Tu musim mit. Ze ktereho zakona plyne ta "doplnkova"?
Re: Dopravní předpisy
21. 03. 2017 15:19
Studovat můžeš po celé dny např. tady [www.google.cz]
Ale každý přečtený materiál Ti spíše přinese více otázek než odpovědí. eye popping smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
21. 03. 2017 17:10
Já to beru tak, že čím musí být povinně vybavené vozidlo, aby vyhovělo v běžném provozu, to je věcí vídeňských úmluv a uznává se i v zemích, kde pro tu povinnou výbavu mají poněkud odlišný předpis. Doplňková výbava se týká řidiče a posádky, například výstražná vesta pro každého v některých zemích, pro řidiče ve Francii alkotester, jinde náhradní brýle, lano, či klíny pod kola (já vím, náhradní žárovky, pojistky či trojúhelník lze také přenést i do jiného auta, ale ty v něm už přece musí být vlastní jako povinná výbava, navíc ty žárovky či pojistky můžou v jiném vozidle být k ničemu, protože potřebuje jiné).
Čili povinná výbava vozidla, jestli vyhovuje našim předpisům, v zahraničí musí projít. Ale povinná výbava navíc, jakoby pro lidi, může být vhodným tématem pro víceméně jednostranný dialog s místními úřady v té které zemi. A skutečně bude záležet na policajtech, jak moc se nudí, že si dají ten čas, cizince si vychutnat.

Zbytek zprávy přesunuto sem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (17. 04. 2017 18:55).
avatar Re: Dopravní předpisy
23. 03. 2017 22:17

neviem ako sa sem vkladaju subory, tak to vkladam cez ulozto...
vedel by mi prosim niekto povedat co znamena znacka na obrazku? Videl som to niekolkokrat, tusim ze to vsetko bolo za obcou (mala by tam byt 90-tka) no a tato modra znacka, ktora byvala umiestnena na zaciatku rozsirujuceho pruhu, sa akoby snazila naznacit ze v lavom pruhu je odporucana "nelogicky" 60-tka?
Re: Dopravní předpisy
23. 03. 2017 23:29
Jedná se nikoli o doporučenou, ale o minimální rychlost.
avatar Re: Dopravní předpisy
24. 03. 2017 06:09
Tato kombinace příkazové a informativní značky se používá i v řadě jiných zemí. U nás není jako značka definovaná právním předpisem, protože z nadřízeného předpisu (zákon 361/2000 Sb. v platném znění, konkrétně § 12) to vyplývá zcela jasně i bez úředního výkladu.
avatar Re: Dopravní předpisy
24. 03. 2017 07:14
wow, dakujem za odpovede! zas som o maly kusok mudrejsi :-)
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 04. 2017 19:54
... jak to vypadá ... silniční radarový rychloměr ... AD9T/09/0394 ?
smileys with beer
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 04. 2017 20:13
Bessy,
je to typ AD9T + (asi) výrobní číslo
[www.google.cz]
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 04. 2017 20:55
Pokud je mi známo, tak pouze stacionární verze smoking smiley

Ty obrázky a videa (z auta) ukazují umístění stacionárního radaru a funkčnost či nefunkčnost detektoru v daném pásmu...
Přišel ti "pozdrav"?
Re: Dopravní předpisy
04. 04. 2017 21:33
Vkládejte pouze příspěvky které patří k tématu, nevhodné příspěvky budou odstraněny.
Děkuji za pochopení!
Re: Dopravní předpisy
06. 04. 2017 14:00
Tohle už tady bylo a je to uzavřené, tak prosím k mému dotazu.
Nereálné to není, pojedu úsek 300km bez zastávky a budu to mydlit stále 150. Když do toho započítám rozjezd na vjezdu a dojíždění k mýtnici, jsou z toho 2 hoďky a špetka. Při max.povolené rychlosti skoro dvě a půl. Italové to z mýta umí spočítat. Takže, umí to i v HR?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.