Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
19. 07. 2016 12:58
U těch aut to tak podle mě moc nebývá. U těch lodí je to už věc jiná... Tam je to podle mě častý případ.
Re: Dopravní předpisy
15. 08. 2016 10:22
Jsem zapomel přidat moji zkušenost. Po cestě v noci. Směr Vídeň Graz v omezení ještě před Zobernem mě úplně na konci uzavírky bleskl 2x červeně radar. Moc nevím zda mě nebo auta za mnou, ale "střílelo to jakoby na mne". No i tak jsem z toho rozpačitý protože jsem jel opravdu tachometrovych max 81.
Re: Dopravní předpisy
15. 08. 2016 12:45
Ono to bliká i jinde a není to radar. Je to jakási kontrola - známka, RZ. Pokud se jim nelíbíš, pošlou za tebou lítačku.
avatar Re: Dopravní předpisy
15. 08. 2016 12:55
eye rolling smiley ty kontroly známek jsou normalne na mýtných branách. Radary při snizeni rychlosti jsou už i u nás na D1!
Re: Dopravní předpisy
15. 08. 2016 14:38
Zahajskej děkuji za vysvětlení. Bylo mi to divné. Takže jsem už pár dní na pláži a litacka nikde. Tak snad ani poštou :-)
Re: Dopravní předpisy
27. 11. 2016 21:33
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 09:59
To jsou ty benefity nových dieselových aut thumbs up smiley
Totéž samozřejmě již funguje v Německu. Pokud tam cajt vydí čmoudíka u auta, kde lze předpokládat DPF nebo zahulenou koncovku, tak jsi jasný kandidát na kontrolu... a flast.
Pak ještě vyplave na povrch auto kategorie N1 a je o zábavu postaráno... grinning smiley
Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 19:33
Co je s N1?
Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 20:11
osobák co si hraje papírově na kamion smiling smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 20:45
Třeba, že v AT musí mít všechna vozidla kategorie N1 na čelním skle vylepenou ekologickou známku (lze pořídit i na STK v ČR).
Může nastat problém u N1 s vlekem, pokud se nevejdeš do 3,5t (celkové nikoli okamžité hmotnosti soupravy), kdy by jsi měl mít dokonce tachograf atd. Dále může nastat problém s povinnou výbavou...
Např. v HU to znamená jinou (dvojnásobnou) cenu dálníční známky (případně se jinak počítá i vlek) atd.
Těch záludností je celkem dost a drtivá většina majitelů těchto vozidel si to ani neuvědomuje...
Prostě tento "český podnikatelský kočkopes" je takový danajský dar v kultivovaných zemích EUthumbs up smiley
Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 20:45
N1 je lehké užitkové vozidlo. Do roku 2009 nebylo možné si koupit osobní auto s odpočtem DPH, tak se osobní auta prodávala jako lehká užitková. Podmínkou byl odělený prostor pro náklad. Proto takové auto snadno poznáš podle namontované mříže, nebo alespoň podle úchytů na mříž.
Byla to taková česká specialita. Toulají se tu desetitisíce kombíků, SUV a MPV této kategorie. Dají se ale koupit i takové kuriozity jako "nákladní" BMV 130 (kufr na diplomatický kufřík a třílitrový benzínový motor).

Když bylo auto koupeno na podnikání v tomto období, kdy socani znemožnili odpočet DPH, je to stoprocentně lehký náklaďák. Jestliže je to v naftě, prostudujte podmínky provozu v Rakousku.
Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 21:38
Takze pookud mam rakouskou emisni znamku a soupravy mam do 3.5 tuny (3340 kg) a v madarsku uz nejezdim po dalnici, tak nic noveho smiling smiley. Super
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 21:43
Tato, jak tomu říkáte, specialita, existovala v Rakousku dříve, než u nás. Tam se osobák schválený jako vozidlo kategorie N1 automaticky řadí mezi nákladní (tedy stejná pravidla, jako platí pro N2 a N3), jestliže byl koupený jako Fiskal-LKW, čili s odpočtem DPH. Časově omezenou výjimku mohou dostat vozidla záchranných složek, která do z=on omezení musí vjíždět odjinud (hasiči, záchranky, lékaři).
Dodnes rakouský autoklub ÖAMTC lobuje za změnu zákona o emisních nálepkách IG-Luft právě pro tyto vozy s tím, že úprava osobního vozu na N1 nemá přece vliv na množství emisí, a, protože zóny se rozšiřují a stupeň emisní třídy se zvyšuje, tento zákaz jízdy tak majitelům, kteří vyjedou jednou do měsíce, brání v zakázaných zónách užívat i prodat jejich starší auta, která mají jinak do veteránů ještě daleko.
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 22:02
chodac, jsi připraven thumbs up.
Pokud např. na vleku používáš popruhy, tak předpokládám, že již máš s atestem.
Re: Dopravní předpisy
28. 11. 2016 22:21
Mam karavan 1300. Az sezenu treti pas dozadu, necham pretypovat auto (mercedes c) na osobak



Upraveno 2krát. Naposledy upravil chodac (28. 11. 2016 22:33).
Re: Dopravní předpisy
29. 11. 2016 00:12
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [auto.idnes.cz]

Jen pro úplnost a objektivitu:

[dfens-cz.com]

[dfens-cz.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Marius (03. 12. 2016 00:32).
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 12. 2016 21:26
Tak včera jsem málem udělal bum x let byla hlavní rovně a několik let je předělaná vpravo . Tak jsem odvážel VW T5 a jel jsem jako ,když jsem na hlavní rovně .Pospíchal jsem a na křižovatce nedal přednost pani v osobáku .Nadával jsem troubil .Ještě ted mám blbej pocit jak jsem se choval a co se mohlo stát zabrzdil jsem asi metr před bokem té pani .Teprve po projetí křižovatky mě došlo ,že jsem sjížděl z hlavní na vedlejší a pani jela po hlavní zprava odbočovala doleva .Jsou svátky a nějak jsem se od té doby zpomalil již nespěchám .Mohlo to dopadnout hodně blbě .Bacha na to u nás na Kladně je docela v oblibě měnit dopravní situaci a tam kde byla obousměrná ulice je jednosměrka a za 2 roky zase obousměrná navíc přednost zprava ,když tam vždy byla hlavní. NEJEZDĚTE PODLE PAMĚTI bacha na to .
Re: Dopravní předpisy
31. 12. 2016 14:56
Tak jsem si nechal "přestavět" Megane II kombi z N1 zpět na osobák. Vyřízeno u firmy Tom-Car v Maršovicích během půl hodiny při zastávce cestou do Prahy. Cena 3600 Kč vč. DPH, na registru v Brně to prošlo bez jakýchkoliv námitek. Měli by to umět prakticky pro všechny značky a varianty N1, včetně obytných aut.
Když jsem to předtím poptával přímo u Renaultu, tak chtěli asi 5000 jen za svolení k přestavbě a to bych ještě přišel o tu přepážku, kterou jsem si tady mohl nechat.
Re: Dopravní předpisy
02. 01. 2017 22:27
Re: Dopravní předpisy
03. 01. 2017 09:52
Již je hotová k zákonu 361/2000 další novela a hledá se pro její schválení podpora.
Zajímalo by mě, jak je to se zákazem držení hovorového zařízení za jízdy řidičem. Týká se to i ručky od CB stanice?
Dále mlhová světla. Povinnost jejich použití je za mlhy, hustého deště - zde je to naprosto jasné, ale i za sněžení. Takže ne jen za hustého sněžení, ale jakéhokoliv sněžení. Tady asi bude záležet, jak se pomahač vyspí, protože zapínat je, když začnou poletovat vločky, mě připadá jaksi mimo.
Re: Dopravní předpisy
04. 01. 2017 10:44
Letos se nových novel asi nedočkáme. Na ministerstvu dopravy proběhlo personální zemětřesení a strůjce většiny posledních změn ( =ředitel agend řidičů ) byl na podzim odvolán, když se pokusil prosadit platnost STK pro všechna vozidla od roku 2019 pouze na jeden rok a měření emisí chtěl svěřit také pouze stanicím STK.Jinak ten člověk má na svědomí platnost značky zákaz vjezdu náklaďáků pro všechna vozidla kategorie N1 bez ohledu na hmotnost, pravidlo pravé ruky na kruhových objezdech v ČR, platnost příkazové značky zimní výbava celoročně bez ohledu na klimatické podmínky a dalších nesmyslů.
Re: Dopravní předpisy
04. 01. 2017 16:13
Ahoj, víte někdo něco bližšího o IG-L rychlostních zónách na dálnicích v Rakousku? Dnes jsem četl na internetu
[/url]
Víte víc? Díky !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Cresan (04. 01. 2017 20:10).
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 01. 2017 17:49
Tady jsme to nedávno řešili a podle ÖAMTC nedošlo od března 2015 k žádným neplánovaným změnám.
Tady je originální znění.
Re: Dopravní předpisy
05. 01. 2017 10:06
fašisticko-paranoidní rakouská policie má pro nás další lahůdky [www.autorevue.cz]
Re: Dopravní předpisy
05. 01. 2017 11:37
Měl by si se mírnit ve svých výrazech. Pokud předpisy dodržuješ, může ti být rakouská policie u zádele. Pokud ne, můžeš sám sebe nazvat tím, čím jsi nazval A poliše.
A že tě nevytočilo zvýšení DPH v HR? Nebo to čteš jen napůl?
Re: Dopravní předpisy
05. 01. 2017 11:40
darko, prečo takéto pomenovanie.

je to správna vec, veď ide predsa o bezpečnosť a vtedy je to v poriadku, aby sa to vodiči naučili, že bez. pás je samozrejmosť a telefón do rúk pri jazde jednoducho nepatrí.
v A potom idú tvrdo, ale určite nejdu po zisku z pokút ako občas u nás .

ja prejdem Rakúsko pripútaný bez tel. a povolenou rýchlosťou a mám to na pohodu thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Dopravní předpisy
05. 01. 2017 11:50
Rakousko jsem vyřešil,nikdy už přes něj nepojedu.Snížení povolené rychlosti na dálnici na 80 km/h kvuli "ekologii" je paranoidní.S tím DPH nenadělám nic,prostě si vezmu víc jídla a odpustím si ten jejich sladoled.Popřípadně se na celé Chorvatsko vyseru a půjdu jinam.
Re: Dopravní předpisy
05. 01. 2017 14:34
A proč se tak rozepisuješ? Jak píše Zahája. Pokud dodržuji předpisi té země kterou projíždím není se čeho obávat.
Re: Dopravní předpisy
05. 01. 2017 15:35
Samozřejmě, pokud se jedná o smysluplné předpisy, pak ano. Pokud však jde o šikanozněbuzerační předpisy, potom souhlasím s darko.
avatar
cvt
Re: Dopravní předpisy
05. 01. 2017 17:39
Já jen nechápu, proč takovéto výrazy. V každém státě jsou nějaké předpisy a zákony a také ti, kdo dohlížejí aby se dodržovaly. Někteří dělají svoji práci dobře, jiní špatně. Předpisy a zákony i když jsou z našeho pohledu sebehloupější, je třeba dodržovat a to nejen pro sebe abys neplatil pokutu ale hlavně pro ostatní aby nebyli ohroženi nepřístojnou jízdou někoho jiného komu asi patří svět.
Nezlobte se, ale nedovolil bych si nikde na foru někoho nebo něco nazývat fašistou. Možná jsi chtěl jen napsat, že jsou nekompromisní a padni komu padni.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.