Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2011 09:02
... včera byl na chorvatské dálnici A3 odchycen 37letý rakušan v Audi A5 ... 246 km / hod ... flastr 7.000 HRK a zákaz řízení na území Chorvatska ...
[www.slobodnadalmacija.hr]
Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2011 16:11
Čím ho chytali,vrtulníkem smiling smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2011 18:05
... Meny už jsem to dal na vlákno Chorvatská policie ... asi tak jako před rokem chytili Audi A8 s spzkou CZ ... taky jel skoro 250 ... [www.skyscrapercity.com]

... Superb 3.6 FSI




ve Vyškově měli ještě nedávno pro dálnici ... starýho Passata B5 3,6 a ten jezdil 270 ...
se stejným motorem ... pokud vím, tak Chorvati Škody superby mají ...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (02. 07. 2011 18:13).
Re: Dopravní předpisy
06. 05. 2012 10:14
Tak a tady si můžeme povídat o předpisech a nejenom našich:
Začalo to tím, že se v HR nesmí řídit vozidlo přes 80 kw výkonu osobou mladší 24 let.


Toto vložil Hill :
To je moc, do 28 let věku jsem střídal 30kW a 2,5kW, pak jsem na dlouho přesedlal na 19kW, od asi 40 let věku střídám motorizaci od 37kW do 103kW a dokážu s tím žít (pardon, ještě je tam jeden 3,2 litru se 165 kW a 5,5 litru AMG s 259 kW, ale s těmi jezdím jen do Hradce do servisu, zbytečně často, a tedy nerad).
Asi by to spíše patřilo do rubriky "Auto", ale jsem hlavně zvědav, jestli konečně projde změna zákona o povinnosti vozit průkaz zdravotní způsobilosti až od důchodového věku (zatím to vypadá tak, že člověk bude až do důchodu zdravotně způsobilý pracovat jako jeřábník, bagrák nebo strojvedoucí rychlíkové soupravy, ale za volant auta ho třeba doktor nepustí už v šedesáti).
Nejsem zrovna příznivcem paušálních omezení typu "máš řidičák tři roky bez záznamu, tak můžeš řídit něco přes 50kW", protože termín "bez záznamu" může zrovna tak znamenat gentlemana silnic, jako nezodpovědného hajzla, kterého ještě nechytili. Myslím, že u nás limitovat výkon motoru v závislosti na věku by nepřineslo žádný citelný efekt: bezohlednost, prasáctví a agresivita v silničním provozu nejsou výsadou jen jedné věkové skupiny...
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2012 18:38
Re: Dopravní předpisy
16. 09. 2012 17:57
tohle bych nechtěl potkat na magistrále.Nevím kdo má mín rozumu,jestli ti motorkáři,či místní domorodci....



[www.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (16. 09. 2012 17:59).
Re: Dopravní předpisy
18. 09. 2012 08:40
Ono po této cestě jet 234 - to není umění. Když Tě nebaví život, tak proč ne.
Ještě zajimavější a poučnější je reakce obou mtotorkářů, když se setkají u plné čáry (oba předjíždějí někoho) Tam hodnotím jeho postřeh známkou 1. No a malinko je vidět že ty stroje mají v rukách. Zvedá na zadní ve sto padesáti. Trochu je vidět že i koukají dost dopředu. Ne 10 m před motorku.
Ostatní účastníci provozu , tam nemá cenu se vyjadřovat. Ten motorkář není ničím chráněn. Pouhý dotek s blatníkem osobáku nohou, je konečná pro motorkáře.
Jenže Ty jako řidič osobáku koukáš a nic, potom vyhodíš blinkr k předjíždění, blikáš a blikáš a když začneš předjíždět najednou fik a maš tam motorkáře. Ty jedeš 60 a on o stovku víc. Ty než vůbec máš možnost něco udělat, on je v Tobě. No a smuteční hosté dostanou párek, ti známější guláš a život jde dál.
Na rovince Ti motorka ujede. V zatáčkách ani bohový. To mám ověřeno mockrát. A u těch, co na tom sedějí jak vosa na bonbónu - tak tady to platí dvonásob. Jim se vyhýbám z dálky. Ti jsou schopni brzdit i jenom zadní brzdou.angry smiley
Re: Dopravní předpisy
24. 09. 2012 20:18
Jsou to debilové, kterým patří odebrat řidičské oprávnění jednou pro vždy. Takový idiot když to šikovně napálí svoují 300 kilovou motorkou do třeba Fabie, v pohodě ji shodí ze silnice.
Re: Dopravní předpisy
22. 07. 2013 16:22
ahoj lidi, mozna to tu je, ale ne pro me oci , proto se tazi....jak stare , vysoke, tezke decko muze sedet na sedadle smrti v AUT, SLO, HRV...diky...

jasny ze u nas...od narození. (samozřejmě za použití zádržných prostředků a autosedaček)
zákon 361/2000 §6

diky:-)
Re: Dopravní předpisy
24. 07. 2013 16:59
Ahoj.
KOlega onehdá jel sem přes Bosnu a v Ljubinje ho zastavila hlídka. Neuspěla s rychlostí, povinným vybavením, čistotou RZ, gumami. Tak mu napařili pokutu za to, že neměl nálepku CZ. Podle dalšího policisty (na hranicích) toto skutečně v předpisech BiH je. Tak nevím. Jezdím tam tolik let a nic. Možná štěstí.
Mike
Re: Dopravní předpisy
24. 07. 2013 18:33
No nevím,jel přes BiH a policajti se mně ani nevšímali.CZ mám schovanou pro případ buzerace.Odbočil jsem do zákazu a policajt mne zastavil,zkontroloval dokumenty a ještě mi poradil jak jet na Mostar.Chorvaté na Metkoviči lustrovali auta,jako vždy PASSATY.
Jsou jako Slovinci.Dopadlo to dobře,ale byl jsem hodně naštvaný.Zdržení 50 minut.
Příští cestu do Mostaru jsem jel jinudy a Chorvaté v klidu a také BiH.
Domů jedu přes BiH a už vím kde není buzerace.Poradili mi to sami Chorvaté.
Zdarec
smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
02. 01. 2014 19:33
Vážení řidiči, na tomto odkazu je možno si prověřit znalosti z dopravních předpisů. Jsou dlouhé zimní večery, tak hurá do toho. confused smiley smoking smiley

[www.autoskola-testy.cz]
Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 13:54
Tady jsou nějaké letošní novinky,vyberte si co vás zajímá....[www.email.cz]
Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 14:03
Honzo, sice se uvádí, že zdrojem je UAMK, ale připadá mi, že to psal nějaký pisálek z Blesku. Není ve Slovinsku uvedena změna ceny známky pro vozidla do 3,5t s výškou na přední nápravě nad 1,3m. A taky kydy ohledně povinnosti reflexní vesty pro každého cestujícího? A jak to řeší autobusáci? Kam dají těch 50-60 vest? I povinnost výbavy ve vozidle v jednotlivých zemích. Už se to tu řešilo mnohokrát. Vozidlo musí mít takovou povinnou výbavu, jakou vyžaduje země, v které je vozidlo registrováno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (02. 02. 2014 14:04).
Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 15:59
Může mi někdo česky říci co je myšleno pod níže uvedeným pojmem? Je tím snad myšlen papír od Policie na každou odřeninu na voze ?
Evropská zpráva o dopravní nehodě



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (02. 02. 2014 16:23).
Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 16:23
Euroformulář - Záznam o dopravní nehodě

[www.uamk.cz]
Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 16:27
No to asi v tom odkazu od Kopery není myšleno. Píše se tam k tomu : Povinné v Srbsku, Chorvatsku, na slovensku se důrazně doporučuje!
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 16:47
je to nepovinné u nás, ale nerozumím nikomu, když to v autě nevozí. Já to použl 2x (plechařiny od cizího) a jakpak se ty papíry na místě hodily pro sepsání, protože to musí oba podepsat hned !!
Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 19:03
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
Už se to
> tu řešilo mnohokrát. Vozidlo musí mít takovou
> povinnou výbavu, jakou vyžaduje země, v které je
> vozidlo registrováno.

Ano, už se to tu řešilo mnohokrát. Vozidlo má povinnou výbavu dle země registrace. Řidič ale musí být vybaven podle země, kde řídí.
Např.pokud je v nějaké zemi zakázáno řídit ve vietnamkách, netýká se to jen domorodců. Podobný statut má pravděpodobně výstražná vesta nebo alkoholmetr. Je to na hraně, ale kdyby to bylo vyloženě proti Vídeňské nebo Ženevské dohodě, tak by to už určitě bylo rozmáznuto a vědělo by se o tom, že je protiprávní to vyžadovat.
Re: Dopravní předpisy
02. 02. 2014 20:46
Globíku, je to totéž, jako dodnes nikdo nebyl schopen odpovědět, jestli v HR omezení rychlosti v obci ukončuje cedule konec obce. Nikdo nedoložil, jestli ano nebo ne, ani ti v HR bydlící a na fórum chodící. Vždyť před nedávnem se podobně řešily lékárničky na Slovensku, jejich policie tvrdila, že to platí pro všechny, tedy i pro cizince, nakonec to platilo jen pro domácí. Taktéž se odkazovalo na nějakou mezinárodní úmluvu, již zde zmiňovanou, že to platí jen pro domácí.
avatar Re: Dopravní předpisy
03. 02. 2014 10:38
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> je to nepovinné u nás, ale nerozumím nikomu, když to v autě nevozí. Já to použl 2x (plechařiny od
> cizího) a jakpak se ty papíry na místě hodily pro sepsání, protože to musí oba podepsat hned !!

Bohužel, pokud si to viník rozmyslí, tak je to pouze nekvalitní "toaletní papír"... pouze takovou hodnotu to má u případného soudu smoking smiley Obdobně jako protokol sepsaný na místě... každý právník DAS-ky to zná grinning smiley
Re: Dopravní předpisy
03. 02. 2014 11:20
Tu zkušennost mám taky. Papír napsaný, protokol od policie taky v ruce a pojišťovna nezaplatila dříve, dokud viník nedošel na pojišťovnu a nepřiznal se k nehodě. Pojištovnu vůbec nezajímal policejní protokol s uvedením viníka.
Re: Dopravní předpisy
03. 02. 2014 11:57
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Globíku, je to totéž, jako dodnes nikdo nebyl
> schopen odpovědět, jestli v HR omezení rychlosti v
> obci ukončuje cedule konec obce. Nikdo nedoložil,
> jestli ano nebo ne, ani ti v HR bydlící a na fórum
> chodící.
Nad tím jsem si vždy lámal hlavu. Někdy je např.v obci značka 70, pak je konec obce a někde za ní konec70. Jindy tam ten konec70 chybí.

Ještě absurdnější je, když je značka obec, sto metrů za ní je třeba 60 nebo 70. Přitom než se dojede k té značce rychlosti, je osídlení podstatně řidší než za ní - logicky by tedy člověk domyslel, že než je ta rychlost upravená, může jet 90. Nikoli, tam kde je pár baráků, musí jet 50 a v centru vesnice, kde jsou přechody, obchody a hospody, může jet třeba 70. Kocourkov. K tomu zákon totiž hovoří jasně:
1) Na cesti u naselju vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od 50 km na sat, odnosno brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom za cijelo naselje ili njegov dio.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, na cesti u naselju čiji prometno-tehnički i sigurnosni elementi to omogućuju (npr. pješački podhodnici i nadhodnici, dodatne trake za lijevo, odnosno desno skretanje, upravljanje na raskrižjima semaforima i sl.) može se prometnim znakom dopustiti kretanje vozilom i brzinom većom od 50 km na sat, a najviše do 80 km na sat.

Nicméně podle odst.1 je značka v obci jasně platná pro celou obec nebo část obce a za obcí již neplatí. Jenže hádejte se s policajtem, co stojí u značky konec70, naměří vám 85, že ta značka podle zákona vlastně vůbec neplatí!

Ve značení je v HR hrozný bodel, máte třeba jednu obec přímo navazující na druhou. Na hranici obcí je značka konec obce, ale značku obec (2.obce) tam někdo zapomněl dát a celá desetiletí tam není. Takže celou druhou obec můžu teoreticky projet 90.
Nebo přijedete na náměstí, zaparkujete na bílých pruzích a po návratu auto není. Z druhé strany náměstí je značka placené parkoviště. Z vaší nebyla. Hádejte se a suďte!
avatar Re: Dopravní předpisy
03. 02. 2014 12:24
To je normální stav, nejednou se mi stalo, že si valím po staré cestě 100+ a najednou je konec obce. Ten začátek tam asi je, ale kdo si to má pamatovat - v noci a na takové vzdálenosti bez domů. Poslední léta byly na staré cestě policajti(alespoň v noci a v plnou sezónu) vyjímkou, jenomže tam zase houstne provoz, minulý rok po cestě zpět byl směr k moři plný místních, takže předpokládám, že se tam zase ve velkém nastěhují kožkaři...
Re: Dopravní předpisy
03. 02. 2014 19:55
Když jsme u těch nejasností v předpisech a obecně se tu na fóru neřeší jen Chorvatsko:
Dnes mě zaujalo v diskuzi u jednoho článku o dálnici
[praha.idnes.cz]
to, že lidé mají různý názor na "předjíždění zprava" na dálnici. Tedy že mají různý názor, není pro mě nic nového, ale údajně na to nemají jednotný názor ani policajti.
Pokud jsem v levém (středním,...) pruhu, dojedu pomaleji jedoucí auto, to neuhne a v pravém pruhu je volno, předjedu ho zprava a zařadím se před něj, chápu, že je to zakázané předjíždění zprava. Ale pokud jedu v pravém pruhu a v levém pruhu jede auto, které jede pomaleji než já, co mám dělat v takové situaci? Pokud jedu dál ve svém pravém pruhu a za chvíli ho vidím za sebou v levém zrcátku, udělal jsem přestupek? A čím? Pokud jsem udělal přestupek tím, že jsem ho PŘEDJEL, tak co jsem měl dělat? Kolik metrů jsem za ním v tom svém pravém pruhu (tedy za ním, ale v jiném pruhu) měl jet?
Re: Dopravní předpisy
05. 02. 2014 08:25
Pokud pravý pruh jede z jakéhokoliv důvodu rychleji než levý, předjíždění to není v žádném případě.
edit: Ještě jsem se poptal fundovaného človíčka, jak je to s magorama, kteří si jedou v levém pruhu mimo obec pomaleji, než já v pravém, jestli to je považováno ode mne za předjíždění. Nikoli, já jsem splnil povinnost §12, odst.1) zákona o provozu na pozemních komunikací.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (05. 02. 2014 08:57).
avatar Re: Dopravní předpisy
05. 02. 2014 08:55
avatar Re: Dopravní předpisy
05. 02. 2014 09:30
V těch tvrzeních bych byl trochu opatrnější...

O "předjíždění zprava" by se nejednalo pouze, pokud se dle § 12 odst.3 "... vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda" ); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu" ... (bavíme se mimo obec)

Zahajskej ano, ty jsi splnil svou povinnost vyplývající z §12, odst.1... a velmi pravděpodobně ten jedoucí v levém pruhu nikoli, nicméně ty jsi jednoznačně porušil ustanovení §17, odst.1. o předjíždění smoking smiley

Celá diskuze a posouzení pak bude o tom, zda tvé jednání, které jednoznačně porušuje daný zákon, také skutečně naplňuje všechny znaky, aby se jednalo o spáchání přestupku, velmi doporučuji se seznámit se zákonem č. 200/1990 Sb. To, že se příslušník PČR domnívá, že jsi spáchal přestupek je pouze jeho domněnka grinning smiley Samozřejmě to asi nevyřešíš na místě, ale až ve správním řízení, případně u soudu, ale z 95% to bude bez následků... musíš počítat s tím, že si budeš dopisovat a pořádně hlídat lhůty thumbs up smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 02. 2014 14:05
Tohle už řešili před 2 lety pánové Trpišovský a Lacina. Sice si ani jeden nezvolil tu nejlepší možnost, ale aspoň ze seznamu možností 2 vyřadili jako nevhodné. grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (10. 02. 2014 14:07).
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 02. 2014 14:30
A co sním? Zastřelit?



[video]




Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.