Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
02. 05. 2008 09:19
Junek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doplnění: Hlavně nemám podrobné info o Maďarsku,
> jestli někdo víte kde se to dočíst dejte sííím
> odkaz.

Madarsko:

Povinna vybava

Řidič motocyklu i jeho spolujezdec musí mít ochrannou přilbu.
Je povinné používat bezpečnostní pásy na předních sedadlech. Při jízdě mimo obec na všech sedadlech, která jsou pásy vybavena.
Osoby menší 150 cm musí používat dětský zádržný systém odpovídající jejich hmotnosti.
Hloubka dezénu pneumatik musí být minimálně 1,6 mm.
Během jízdy nesmí být používán mobilní telefon.
Při jízdě mimo obec je povinné osvětlení všech motorových vozidel.
Povinný výstražný trojúhelník.
Osobní vozy nemusí mít hasící přístroj.
Povinná lékárnička.

jinak zde je toho mnoho:

[tour.globalassistance.cz]

je treba vyplnit formular a poslou Vam na mail link s pristupem do databaze na 30min.

spinning smiley sticking its tongue out

--
TomKa
steeve
Re: Dopravní předpisy
02. 05. 2008 14:26
Já doplním ještě to rakousko:

Bezpečnostní pásy
Pro motorová vozidla se zahraniční státní poznávací značkou platí, že použití bezpečnostních pásů je povinné na všech sedadlech, pokud jsou jimi tato vozidla vybavena. Při nedodržení tohoto předpisu je udělována pokuta 35 až 72 Eur.
Řidič motorového vozidla je povinen každé dítě zabezpečit jeho věku a váze odpovídajícímu bezpečnostnímu zařízení.
To znamená, že každé dítě do 14ti let a menší než 150 cm musí být zajištěno svým vlastním bezpečnostním zařízením, a to i na zadních sedadlech.
Osoba starší 14ti let, ale menší než 150 cm již nemusí být ve speciálním bezpečnostním systému, přesto je to doporučeno. Pokud by tříbodový bezpečnostní pás zasahoval i dítěti staršímu 14 let přes krk, musí být použit dětský zádržný systém i v tomto případě. Osoba mladší než 14 let, ale větší než 1,50 m, smí použít bezpečnostní pásy pro dospělé.
Na jednom sedadle smí být přepravováno pouze jedno dítě.
Výjimečně může použít 3-bodové bezpečnostní pásy pro dospělé osoba, která je vyšší než 135 cm a pás jí nejde přes krk.
Bezpečnostní helmy
Helmy jsou povinné pro řidiče i spolucestující na motocyklu.
Světla
Potkávací světla nebo světla pro denní svícení musí být používána trvale vždy, když je motorové vozidlo v pohybu. Mlhovky jsou povoleny pouze za špatné viditelnosti při mlze, dešti nebo padajícím sněhu.
Výstražný trojúhelník
Je povinný pro všechna vozidla.
Lékárnička
Je povinná.
Vzorek pneumatik
Min. hloubka dezénu je 1,6 mm u osobních vozidel, u nákladních 2 mm a 1 mm u mopedu.
Zimní pneumatiky
Pro osobní vozy nebude v zimním období platit v příštím roce povinnost
používání zimních pneumatik .
Pouze pro nákladní vozy bylo rozhodnuto následující:

Konkrétně musí řidič nákladního vozu nebo konstrukčně na této bázi postavená
vozidla od 3,5 tuny nejvyššího povoleného zatížení mít na všech kolech
hnacích náprav v období od 15. listopadu do 15. března zimní pneumatiky.
V tomto období také musí mít k dispozici pro minimálně dvě hnací kola
sněhové řetězy.

Reflexní vesty:
jsou povinné pro řidiče všech dvoustopých vozidel. Řidič ji musí mít v kabině vozidla a obléká si ji v případě, že opouští vozidlo (nehoda, oprava apod.) na dálnicích, rychlostních silnicích a mimo obce a při umisťování výstražného trojúhelníku po nehodě. Reflexní vesty musejí odpovídat EU normě 471, to znamená, že jsou vyrobeny z barevného, fluorescenčního materiálu (barva oranžová, červená nebo žlutá) se 2 nebo více reflexními pruhy.
Toto opatření se netýká spolujezdců, řidičů mopedů a motocyklů, ale i jim se vesta doporučuje
Re: Dopravní předpisy
26. 07. 2009 16:41
ahoj...jsou nějaká omezení v HR pro řidiče,kteří nemají řidiičák ještě dva roky od data vydaní? dík za odpově´d
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 08. 2009 11:09
...to by vas mohlo zajimat...
...tak nevim,do jakeho vlakna bych to dala,tak myslim,ze toto je asi to nejvhodnejsi.
Nasi "oblibenci Slovinci" si vymysleli opet super pasticku na "neukaznene ridice na dalnici" Policie se pekne vybavila na tzv."Ralye ridice",aby dostali i ty,co jedou pres 260 km/h

na te ceduli stoji:"NEPOKOUSEJTE SE PREKROCIT LIMIT!"
Vrtulník je dobrý ... To je vážně bitevní vrtulník AH-64 Apache.Dovybaven radarem a laserovou zbrani. Může udat polohu vozidla v obou opticky viditelnych a infračervenych spektrech a laserem oznacit pro dalnicni policii, celníky atd,může zastavit radarem pak celkem 75 Automobilu současně.
Měření se provádí jednou z pilotních přileb IHADSS hledaciho systému. Pokývnutím hlavy pilota směrem ke zvolenemu autu se zaměří laser v příslušném směru. Současně prevadi údaje o vozidle spolu s informací o řidiči kamerovým systémem do centraly.Tomuto "hlidaci" utect je vyloučeno!
(info z nemeckeho fora z 27.8.2009)
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 02. 2010 21:48
Video k dopravním předpisům v Chorvatsku: smoking smiley

video: [www.stream.cz]

Žuja je zakon!!!
Re: Dopravní předpisy
19. 02. 2010 06:49
Celkem pěkná fotomontáž, ale aby pod sebou nedělal vzdušný vír, tak to ani Apache nedokáže...Ale viděl jsem ho ve skutečnosti nad německou dálnicí Frankfurt Kolín, asi ve 150 m stál a díval se nás, pohled do jeho naježené držky nebyl vůbec pěkný..a přemýšlet nad tím, či ho někdo neukradl a nevyjel si jenom tak...ale je pravda, že amíci takto v německu létají často..
avatar Re: Dopravní předpisy
19. 02. 2010 13:52
...Fanky ... Tvůj příspěvek stran slovinské bitevní helikoptéry AH 64 Apache ...měl být na vláknu " Umíme se smát...? " grinning smiley
realita ve výbavě slovinské policie je poněkud jiná ... ( Slovinsko AH 64 Apache nevlastní... to by okolí nerozchodilo )
Policija ima trenutno šest helikopterjev, in sicer:
Agusta Bell AB-212 (en helikopter) ...max. rychlost 240 km / hod.
Agusta Bell AB-412 (en helikopter) ...max. rychlost 259 km / hod.
Agusta Bell AB-206 Jet Ranger (dva helikopterja) ...max. rychlost 224 km / hod.
Agusta A-109E Power (en helikopter) ...max. rychlost 285 km / hod
Eurocopter EC-135 P2+ (en helikopter)...max. rychlost 259 km ú hod.
... zatím se svez helikoptérou Agusta Bell se slovinskou policií ... [24ur.com]



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Bessy (20. 02. 2010 10:13).
Re: Dopravní předpisy
19. 02. 2010 20:04
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:55).
Re: Dopravní předpisy
20. 02. 2010 17:21
Mohl by mě někdo odpovědět na 2 otázky:

- ruší křižovatka omezení rychlosti?
- ruší značka konec obce omezení rychlosti, např. na 40 km/h, když tato značka byla umístěna ještě v obci?

Jezdím do Chorvatska již mnoho let, ale neustále si tyto otázky kladu. Zvláště pokud jedu po staré cestě kolem Plitvic, tak se po nějaké době objeví z ničeho nic značka konec omezení a já již dávno toto omezení nerespektuji. A to platí i v jiných místech.

Jsem z toho jeliman. Promiň Jelimane.

Karel
Anonymní uživatel
Re: Dopravní předpisy
20. 02. 2010 18:57
Karle, podle mne ruší a v obou případech. Toto se domnívám já, člen Rychlé roty !!!!smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
20. 02. 2010 19:39
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:47).
Re: Dopravní předpisy
21. 02. 2010 07:19
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karle, podle mne ruší a v obou případech. Toto se
> domnívám já, člen Rychlé roty !!!!smileys with beer

Jako člen Rychlé roty s Tebou souhlasím. Ale jak píše Jirka D, nikdy nevím, kdy jedu na pokutu, i když se snažím dodržovat předpisy. A když vidím, že mě všichni předjíždějí, tak nakonec na to šlápnu také. Jednou jsem jel tak dobrých 50 km za jedním Francouzem, tak to byl kvapík. Přes obce kolem 90, mimo 120 km/h - to po "staré cestě" a přes den. Spoléhal jsem, že pokud tam budou měřit, zastaví jen jeho., nebo že skásnou raději jeho, co by si ze mě vzali. Stejně jako na hranicích Chorvatsko - Černá Hora - kontrolovali tam důkladně Švédy s Volvami a mě s Oktávkou nechali jet bez povšimnutí.Jen jsem pak viděl, jak jim Švéďáci dávají plechovky s pivy, reddbully apod.
Re: Dopravní předpisy
21. 02. 2010 21:10
Taky by mě zajímalo, jak je to s omezením rychlosti, které je umístěno před zatáčkou.
Re: Dopravní předpisy
21. 02. 2010 21:42
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:47).
avatar Re: Dopravní předpisy
21. 02. 2010 22:58
Tak si dovolím to zkusit.
Dotaz:
"Nemohu najít v dopravních předpisech, kde končí úsek omezené rychlosti. Začíná značkou omezující rychlost. Končí v určité vzdálenosti za touto značkou, nejbližšími semafory, nejbližší křižovatkou, následující značkou o rychlosti?"
Odpověď zní:
"Děkuji za Váš dotaz, k němuž Vám sděluji následující:
1.) V místech, kde není rychlost omezená příslušnou dopravní značkou, např. v místech s obytnou a jinou zástavbou, pak se použijí obecné rychlostní limity pro příslušnou oblast. Tyto rychlostní limity stanoví článek 292 Národního Zákona o silničním provozu, 93 z roku 1996. Motorista je rovněž povinen jet rychlostí bezpečnou vzhledem k podmínkám na silnici. Oddíl I. téhož zákona se také blíže zabývá významem odpovídajících značek.
2.) Tam, kde je rychlost omezena značkou, mění se limit až následující rychlostní značkou v textu se nerozlišuje, zda omezující nebo omezení rušící - pozn.moje. Zabývají se tím články 56 a 57 Zákona o silničním provozu.
3.) Ve věci postihů za překročení rychlostního limitu a nerespektování semaforů stanoví bod 1.7, že "nelze stíhat překročení rychlosti naměřené blíže, než 300m od začátku omezení, pokud k tomu nebyl vydán souhlas generálního prokurátora". To je samozřejmostí."
...
Myslím si, že zbytek není třeba překládat
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 02. 2010 10:48
nelze stíhat překročení rychlosti naměřené blíže, než 300m od začátku omezení, tak tomuhle teda nerozumím .. může mi to někdo přeložit do normální řeči ? smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dopravní předpisy
22. 02. 2010 12:15
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:46).
Anonymní uživatel
Re: Dopravní předpisy
22. 02. 2010 12:16
Za nás se vždy říkalo " ... i kdyby bylo měřeno deset metrů za příkazovou značkou nebo deset metrů před značkou která ukončuje příkazovou značku - platí stále v tom úseku překročení rychlosti. "
300 m - také jsem to nikdy neslyšel. Co potom stání nebo zastavení nebo zákaz otáčení atd.?
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 02. 2010 12:51
Taky mi to není úplně jasné, jak je to s těmi 300m. A hlavně si neumím představit, jak se s policajty dohaduju, že jim nic platit nebudu, protože měřili příliš blízko za počátkem omezení rychlosti...confused smiley
Re: Dopravní předpisy
24. 02. 2010 21:10
Podle naprosto spolehlivě osazené značce ukončující omezení rychlosti kousek za značkou konec obce, to roky beru tak že konec obce rychlostní omezení neruší. Konec obce samozřejmě ruší padesátku v obci. Když tam ale někde stojí třeba čtyřicítka, tak tu konec obce neruší.
Křižovatka omezení rychlosti ruší určitě. Když na té křižovatce vjedu z vedlejší na hlavní, tak nemůžu tušit, že někde před křižovatkou bylo nějaké omezení.

Ty značky před každou zatáčkou jsou šílené. Konec tam nikdy není, tak to asi platí jenom pro tu zatáčku. Když jsem jezdil ještě po staré, tak to ani jinak brát nešlo. Jinak bych jel celou cestu šedesátkou.

Děkuji Chorvatům, že postavili dálnici a mě se ještě půl roku po dovolené nezdá o stovkách rychlostních omezení na staré silnici. Ty jejich žluté značky jsem fakt už nemohl ani vidět.
avatar Re: Dopravní předpisy
25. 02. 2010 18:40
...dopravní předpisy v Chorvatsku a Superb ... yawning smiley


Re: Dopravní předpisy
26. 02. 2010 00:08
Omezující značky před zatáčkami mně nevadí. Nakonec mnozí z nás víme, jak je kluzký jejich asfalt při dešti. Zato v ČR mně takové značky chybí a tam kde jsou, jsou mnohdy zbytečně.
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 02. 2010 07:25
Me se to zruseni omezeni pouze dalsi znackou moc nezda. Tam musi byt jeste i neco jineho, co to rusi. Ze "stare cesty" si pamatuju omezeni na 60 a po par stech metrech znovu tataz znacka opet na 60. Krizovatka zadna, tak co to zrusilo?
Re: Dopravní předpisy
26. 02. 2010 08:17
Ahoj všem. Přidám pár postřehů ze svých cest po Balkáně. Např. v Černé Hoře ruší omezení rychlosti pouze křižovatka s cestou stejného typu. Tak mi to aspoň vyvětloval policajt, když za nějakou nevýznamnou křižovatkou zvýšil rychlost a chytli mě. Na můj dotaz, co když jedu z té boční cesty, mi suše oznámil, že pokud bych z ní jel, tak to tam musím znát a vědět, že omezení tam prostě je. V Chorvatsku bych řekl, že to je podobné. Ve Slovinsku, klasika jako u nás, křižovatka ruší. V Rakousku ne, ale tam to mají perfektně označeno a omezení ruší až kousek dále za křižovatkou samostatná značka. No a jeden dotaz na místní fórum (doufám, že to tu nebylo). V okolí Grazu se objevili nové informační tabule. Onehdá na nich svítilo omezení na 100 a pod tím bylo napsáno IG-L. Copak to znamená???
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 02. 2010 08:32
---->Mike
souvisi to se zákonem o ochraně ovzduší - Immissionsschutzgesetz-Luft (IG-L)....
jestli to je omezení právně závazné, nebo je to jen požedavek ekologů nevím....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (26. 02. 2010 08:52).
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 02. 2010 09:30
v souvislosti s dotazem Mikeho na panel se značkou IG-L v Rakousku mi není moc jasné toto:

jedu v HR třeba od Sv. Roku ke Kapelle v noci za mlhy....každou chvíli nahoře nad dálnicích na panelech svítí červené omezení v kruhu třeba 70km/hod, třeba tak je označeno třeba 50 km v kuse.... je povinnost to dodržovat s rizikem postihu, nebo jen doporučení ...?
Re: Dopravní předpisy
26. 02. 2010 10:11
Pochybuju,že je to jen doporučení.70 v červeným kruhu je jasná a tyhle infopanely jsou hlavně kvůli změnám počasí i když třeba ta mlha není všude a většina tu rychlost nedodržuje.Co jsem zažil,tak tam často bývá 110 a při výjezdu ze Sv.Roku k moři,když chytneš dobrej vítr tak je to docela mazec.
Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2010 18:40
Já jsem zažil po výjezdu z tunelu Sv. Rok omezení na 40 km/h z důvodu silného větru, jeli jsme 60 km/h a všichni nás přejížděli.
Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2010 19:20
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 17:59).
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2010 20:12
...to samé ... před tunelem nic , takže jsem jel víc...a za tunelem jsem děkoval Bohu, že jsme jeli Passatem a ne Ibizou, měl jsem co dělat, abych 2 tuny udržel v pruhu ( se střešním boxem ) yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.