Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
avatar
mdr
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 08. 2018 18:56
Aha, tak to ma trochu zaskočilo. Budem to musieť vybaviť.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 08. 2018 21:07
Ahojte. Tak dnes sme dobrodosli Bosnou do Brely. Videa povedia viac.
[youtu.be]
[youtu.be]
Ceny PHM: Neskovic 2.14KM aj inde cestou som tolko videl raz alebo dvakrat.
Banja Luka do Jajec cesta krasna, oplati sa. Len pozor na kamene po ceste. Pri kochani mi jeden suchol spodok.
V Livne Konzum super nakup a restika nemam slov, cez vikend ceny za pizze: velka 5 50KM, jumbo co je asi na cely stol 10KM. Kalamare velke 15KM.
Super. Vdaka za tipy.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 08. 2018 22:41
Jsem rád, že se vám to líbilo...
Jinak, ta restaurace v Livnu nad Konzumem (Restoran Pizzeria Metropolis 2) je rok od roku lepší thumbs up.
Pokud "netrefíte víkendové Jumbo za 10BAM", tak nezoufejte... každý den v týdnu je nějaké vynikající akční menu smoking smiley

Samozřejmě jsme letos také provedli "kontrolu"...
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 09. 2018 20:45
... a ja som v tej reštike od 2013 nebol...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 06. 2019 14:10
O krásách cesty přes BiH je toho tady poměrně dost. Stojí něco za zastávku taky v úseku Balaton-hranice BiH (Keszthely - Barcs - Virovitica - Daruvar - Gradiška) ??
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 06. 2019 14:29
Mě to na načasování vycházelo spíš nad Balatonem...
Trasa přes cíp AT (možná zastávka u Neziderského jezera), tzn. pak po HU84 k Balatonu:
- hrad Sümeg
- největší buhddistická stúpa v Evropě, v Zalaszántói
- kousek nad Balatonem v Tapolce - jeskyně jezer (Tavasbarlang)
- pěkný pohled na Balaton je z kopce v Badacsony (vyjedeš úzkými uličkami až na parkoviště u restaurací, máš-li čas + procházka na rozhlednu).
- případně klasika Hevíz, Keszthély...

Bohužel na jih pod Balatonem nemohu sloužit - nevychází mi to...
Jo, doporučuji alespoň pár tisíc Forintů v hotovosti... na kafe, záchod atd. Ne všude jsou zavedeni na karty...
... a rozhodně doporučuji koupit nějaké víno (ne pro turisty) máš-li rád.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 06. 2019 16:20
Dík za info, podle mapy mě zatím napadá jen výlet do národního parku Papuk, pokud tam tedy nedoletí ti komáři od Osijeka eye popping smiley .
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 06. 2019 20:27
Pedro66: V minulosti jsme se vždy museli stavit na vynikající kávu ve městečku Lipik, hned naproti nemocnice, fakt to byla jedna z nejlepších káv, co jsem kdy měl. Pravda, poslední návštěva v roce 2013, od té doby již nevím. Do té doby 4 x a vždy maximální spokojenost. A na YouTube je dosti materiálů o tom, jak Lipik v době konfliktu vypadal a ještě tehdy, když jsme tama jezdili to bylo na domech více než patrné.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 06. 2019 21:27
Dík, sice jsem měl na mysli spíše přírodní krásy, ale každá informace dobrá. Na dobrou kávu jsem fakt vysazený, takže oceňuji tento tip. Když si na Google mapách přiblížím městečko Lipik, tak tři z pěti restaurací mají v názvu slovo Caffe. Asi dobrý oddíl thumbs up .
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 07. 2019 19:22
Po prostudovani tohoto fora jsem letos zvolil tuto trasu a neni to spatny. Jen skoda ze mi to nevyslo jet kabriem Cadillacem, to udoli Vrbasu by bylo bez strechy suprovejsi. Jeli jsme na pohodu v nedeli 30.6. po snidani, zastavka u Balatonu, vecer ubytovani v Daruvaru - to jejich Starocesko pivo je jako nase. Zde ale nutno rict, ze ty silnice jsou v Madarsku na teto trase (Sopron - Sarvar- Keszthely - Barcs) oproti nekolikrat drive projete 86-ce dost rozbite. Nafta 2.22 KM a nekde i 2.21. Ta restaurace v Livne je fakt famozni, i pro bezlepkare se da vybrat z denni nabidky (mix grill ryze povrce). Takze uvazuju ze zpatky kvuli cestam bych zkusil to strihnout od Virovitice na Koprivnici a Cakovec a pokracovat po 86-ce.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 07. 2019 20:11
Okolo Daruvaru je historicky silná česká komunita, tak i to pivo smoking smiley
Pár (pra)Čechů se tam kousek dál motá okolo jednoho chovného rybníka...
Díky za aktuální info thumbs up
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 08. 2019 21:07
Caute Bosniaci, toho roku niekto isiel? Piatok 23.8. vecer odchadzame na Brac, vahal som kadial ale vyhrala aj teraz Bosna. Gradiska prechod (HR->BOS) vychadza na 4-5 rano, prechod by mal byt vtedy bez zdrzania - niekto skusenost v takom case?
edit: skusenost s kupovanim listka na trajekt cez tuto stranku? v praxi to usetri cas? mam to vytlacene a len sa postavim do fronty na lodku?
[www.jadrolinija.hr]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil svekin (20. 08. 2019 21:10).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
03. 05. 2022 18:53
Ahoj je tu někdo,
kdo mi poradí tuto diskutovanou trasu. Cíl je někde spodek pod Makarskou. Cesta je cíl, tedy nemusí to být po dálnici a rád bych ušetřil za mýto, když uvažuji, že bych spal v autě (lze to?) někde v půlce. Tuším spodní část trasy přes Mostar. Přes Sarajevo?

Koukám do mapy, ale jak píšu, zajímá mne trasa z Moravy do cca Ploče, "vnitřkem", abych něco viděl. Pojmeme to na dva dny s vybavenou dodávkou.

Děkuji každému zkušenému těmito cestičkami (Pavel ? smiling smiley, kdo mi dá tipa. Tentokrát se nad tím rozhoduji vážně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.