Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
05. 06. 2018 22:33
Já tankuju tady během dopoledne, pak cesta k moři a zpět a na zpáteční cestě tankuju ve Staré Gradišce a na to dojedu až domů. Karel.
[goo.gl]
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 06. 2018 15:13
Tankoval jsem hodne po pulnoci nekde na kraji Mostaru smerem na Stolac, nebyla to jedina otevrena.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 06. 2018 17:14
No loni v noci na nase auto zautocila smecka divokych psu, letos by to mohlo byt horsi, nejak nemam naladu na dobrodruzstvi, uz asi starnu
...
[www.novinky.cz]
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 06. 2018 22:39
Jel jsem minuly tyden trasu Banja Luka - Jajce, dalsi den Jajce - Sarajevo - Visegrad a bezence jsem nikde nevidel ani jednoho. Taky jsem mel z toho obavy, ale zbytecne. Ani v Srbsku a C.Hore jsem zadne nepotkal.

** Petr **
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 06. 2018 10:45
Není to přímo trasa v záhlaví tohoto vlákna ale jel jste někdo Bosnou po M6,1 a M 14,2. Co to je za cesty.
Díky.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2018 21:46
Vranka, až teraz to čítam. Nešiel som týmito cestami, len kúsok M6.1 od Priluky po Livno. Ak je celá cesta takejto kvality, tak je to v pohode.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2018 22:09
Tak ešte.
Svekin - Vyrážame cca o 18.00 (v ideálnom prípade), niekedy nad ránom sme v B. Gradiške (pauza cca 20min), cca o 7.- 8.00 sme v Livne (pauza hodina aj dve). Potom to už došuchtáme. Tohto roku to bolo nahnuté, ale už sa to vyriešilo a vyrážame 20.7. o tej 18.00 smer Drvenik. Predpokladám, že tam budeme s ďalšími "kochacími", nákupnými a občerstvovacími prestávkami cca o 12.00.

Vranka - píšem o trase, kt. chodím, po Banja Luku benzínky bez problému, potom v kopcoch menej, v Livne určite non stop otvorené.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 07. 2018 09:40
Ja planujem ist niekedy okolo polnoci, mozno tesne po. Ranajky v Gradiske, obed Livno s nakupom. Daj potom vediet co sa oplati. smiling smiley

Cez Chorvatsko ides po dialnici okolo Osijeka alebo sa vyhybas?
Mam naplanovane nejak takto: [goo.gl]
Je to polhodina dlhsia ako po dialnici. Ratam, ze nedela rano nebude na okreskach plno.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 07. 2018 17:23
Nákup sa oplatí, podľa toho čo chceš kupovať.
V 2013 som to skúsil v noci presne ako plánuješ potiahnuť pod Pecs a potom na Našice. Je to naťahovacie a veľmi pomalé. Vrátil som sa na diaľnicu. Teda z HU M6ky bočím na Mohacs, cez hranice na Osijek. Zmenil som len to, že na diaľnicu vychádzam pri Dakove, nie pri Osijeku. Ušetrených 18HRK a časovo aj kilometrovo je to to isté.
Ďalší úsek. Od Mrkonjich Gradu tam smeruješ na Šipovo atd. Nechodím tadeto. Raz chcel ísť ktosi tou cestou ako ja a šiel presne na Šipovo, nadával. Vraj hrozná cesta.
Chodím buď hneď za B. Lukou vpravo do kopca na R411, v Čadavici doľava na E761, potom za Podbrdom doprava na M15, Podrašnica, Mlinište (tam je ten vlak), Glamoč, Livno. Alebo okolo rieky Vrbas a potom tak ako máš ty na Mrkonjich Grad, ale doľava na Podbrdo tesne pred Podbrdom vpravo na Podrašnica atd. Je to asi o 10km dlhšie.
Mrkonjich Grad je zaujímavé mesto, je to s poriadnych kopcoch.
Inak k tomu plánu - po polnoci z KE, raňajky v B. Gradiške, obed v Livne.
Do Gradišky mám ja cca 720 km, pod 9 hodín aj s prestávkami som to ešte asi nedal. Nech ti to ide lepšie a máš to o pol hodiny bližšie, nech si tam o 8.00. Do Livna je to 210 km, ale určite sa častejšie zastavíte (je tam na čo pozerať + únava povie svoje). Plus koniec augusta, na tých okreskách na severe HR (od toho Pecsu na juh a východ) skoro istá hmla. Budeš tam skoro ráno. Myslím tým to, že moja skúsenosť je taká - ak šoférujem v noci, čím skôr jazdu po tej noci ukončiť. Únava začína byť pri vysokých teplotách neskutočná. Ak náhodou pôjdete s deťmi, tak ešte horšie. Do polnoci pravdepodobne nepospíš nič. Do Brely príchod až popoludní, možno neskôr. Dva dni bez spánku a ešte stále treba sadnúť za volant.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 07. 2018 22:00
Vdaka za tip s dialnicou hore v Chorvatsku, upravil som cestu. To Sipovo v Bosne som neplanoval, hodil som asi zly link.
[goo.gl]
Mame ubytko az v nedelu v Brele a tak rozmyslam dat jednu noc niekde v Bosne predtym. Mas nejaky tip?
Jajce kvoli vodopadom alebo nieco ine?
Deti nemame, najtazsie to bude nadranom na nudnej madarskej dialnici, potom sa priatelka zobudi a bude ma po okreskach brzdit smiling smiley
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 07. 2018 09:14
Na předchozí stránce je můj loňský příspěvek... máš tam mnoho tipů (i s fotkama), co navštívit cestou od B. Luky na Livno. Z Jajců jsem jel na Livno přes Bugojno...
Paradoxně ten největší vodopád v Jajcích mi přišel jako takové "v zajetí betonu" sad smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 07. 2018 11:27
Vdaka Slavkov, pozeral som uz, ze si zajdem na tu pumpu Neskovic za Gradiskou smiling smiley
To kupalisko Brana vyzera fajn, asi dame prenocovanie tam v okoli. Voda je tam cista?

Kazdopadne velmi pekny komplexny prispevok. Toho roku ides Bosnou?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 07. 2018 13:22
Co se tankování týká, tak letos jsou dle dostupných informací ceny srovnatelné s ČR sad smiley
Neočekávej nějaký zázrak, neboť v únoru(?) zvedli daň. Ta pumpa je na "staré" do B.L. - není na dálnici.
Koupaliště Brana - voda čistá, průzračná... nenašli jsme tam WC, tak s tím raději počítejte.

Letos mě zaujal tip od Oudrey na výlet na řeku Zrmanju Tudíž cesta tam asi bude kolem Plitvic...
Cesta zpět pravděpodobně přes BiH opět kolem Vrbasu
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 07. 2018 18:34
V BiH som nikdy nenocoval, ubytovanie neviem poradiť. Počul som od známych z Bihaču, že chodia na výlety s prespaním do B. Luky. Veľmi sa im tam páči. Ale roky sme sa už nestretli.
Tankujem stále na Nestro v B. Gradiške, určite pôjdeš okolo, je to po ľavej ruke. Toalety, nic moc, ale v BiH na benzínkach je asi problém nájsť čisté. V Konzume v Livne (rovnako Bugojno) je to v pohode.
Vyzerá to, že do 20.7. nepôjde nikto, tak 21.7. napíšem ja o cenách PHM.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 07. 2018 18:45
Tak, to jsme měli štěstí... zmiňovaná pumpa Neškovič Brestovcina měla čisté WC během všech cest thumbs up
Platba za PHM bezproblémově kartou (platil jsem Visa i MasterCard)... nicméně POZOR, za kávu a další pochutiny v restauraci této ČS již kartou platit nešlo! Alespoň, že to šlo bezproblémově Eury a i se slečna zeptala, zda chci vrátit v Eurech... kurz jsem na těch pár drobných za VYNIKAJÍCÍ kávu opravdu nezkoumal.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (11. 07. 2018 18:47).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 07. 2018 20:54
Objednane ubytko za 20 EUR (mimo booking sa dalo za 18) na noc pre dvoch 20 minut pesi od kupaliska Brana. Pozeral som videa toho kupka, vyzera to super. Vecer pozrieme vodopady.
Bude to predpriprava na more. Ak bude super tak aj cestou spat mame v rezerve jednu noc na prespatie.
Tip na restiku v Jajciach nahodou?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 07. 2018 10:15
V neděli jsem se vrátil z Pelješacu jel jsem touto trasou jen dál jsem pokračoval na Mostar . Cesta v pohodě benzín od 2,16 BM do 2,32 . Nejlevněji v Banja Luce pak se většinou drží kolem 2,30 . V Banja Luce velké obchodní centrum konzum jen problémy s parkováním všude plno lidí . Pro nás z Moravy ideální přespání na konci Maďarska nebo jak tady psali na vlákně kdysi u čechů v Pakraci .
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 07. 2018 20:43
Vďaka za ceny PHM. Tankujem naftu, ale oni to majú skoro narovnako s benzínom. Áno ceny na severe BiH sú stále nižšie. Pri 2,16 je to asi 1,11€. Dobrá cena.
To Slavkov, zvažujem tankovanie v tej Brestovčine, príjemné prostredie poteší. Verím, že majú otvorené aj v noci. Na diaľnicu vyleziem pri Alexandrovaci alebo až pri Laktaši.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (12. 07. 2018 20:45).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 07. 2018 22:33
Tak jsem prošel své dostupné "archiválie"... a... na 100% to potvrdit nemohu...
Nejpozději jsme tam projížděli někdy okolo osmé večer
Posezení je jak uvnitř, tak venku s výhledem (přes cestu) na kostel / hřbitov...
Káva opravdu dobrá... v HR jsem již dlouho takovou nedostal / nekoupil sad smiley Již jsem to někde psal... a Bessy psal, že k tomu něco (do vlákna o kávičkování) napíše... nicméně, asi nestíhá, neboť plánování "přesunu parníku" do HR je asi těžká facha thumbs up smiley
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
13. 07. 2018 15:34
Skúsim to. Ak nie tak Banja Luka to istí.
Bessy je už podľa všetkého na ceste. Tipujem, že niekde v Rakúsku. Kávu som pil veľmi dobrú na viacerých miestach v BiH. Dám si 21.7. ráno v Livne.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 07. 2018 10:53
Zdravim vespolek, tiez sa pohravam s myslienkou ist domov z Orebica cez BiH... Mam vytipovanu trasu Orebic - Neum - Hutovo (Dracevo) - Mostar - Jablanica-Sarajevo - Zenica - Doboj - hran. prechod Samac - odtial po A5 do Osieku - hran. prechod Udvar a odtial po M6 a M1 do Komarom...
Viem ze cesta z Neumu do Hutovo a Dracevo je trosku offroad, ale viem tym usetrit dva prechody hranic a uz som ju dva krat absolvoval pri vylete do Mostaru a na Kravice.
Poradite mi nejaku zmenu trasy alebo takto by to mohlo byt ok ?
Dakujem.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 07. 2018 18:42
Od Mostaru až po Budapešť som to dvakrát šiel presne tak ako je uvedené. Nemenil by som nič. Jedna skúsenosť - minulý rok začiatok septembra večer 21.00 na hranici Šamac strata dve hodiny. Bosniaci sa vracali po víkende do práce v zahraničí.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
21. 07. 2018 23:41
Dnes ráno cca 5.00 tankovanie na Neštovič Brestovčina. Otvorené, cena nafty 2.09 KM (cca1,05€), čo je super. Kávu sme si nedali, kaviareň bola zatvorená. Káva bola na Nestro Petrol na konci B. Luky. Na hraniciach lustrovali ŠPZ A, D... Nám povedali: Slovačka, može dalej.
Potom cesta na B.Luku, za ňou odbočka vpravo na R411 (to som šiel prvý raz za vidna), potom kúsok vľavo na E761 a za Podbrdom vpravo na M15. Zastávka na Mliništi, trochu sme pozreli vláčik, reštika otvorená, už opekali janjetinu, ale kto by to o 7:40 ráno jedol. O 9.00 menší nákup Konzum Livno, len za 99 KM (iba lubenica mala 10 kg, ale za 15 centov kg, no nekúp to). Takže len nákup 1,5 hod. Na hraniciach Prisika - Aržano som tak málo áut ešte nezažil. Z BiH strany 3 autá, pri Chorvátoch sa nazbieralo vidieť, že berú vážne, že sú vonkajšou hranicou EU a lozia im z BiH migranti. Ale opäť vzal doklady - Slovenská republika - s úsmevom. Ja - Da, Slovačka. Širší úsmev, po slovensky - príjemnú dovolenku.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
29. 07. 2018 13:37
Už ďávnejšie tu niekto písal o zástavke na jedlo v Mliništi pri vlaku. Dá sa tam platiť kartou? Plánujem využiť zajtra pri ceste späť.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 07. 2018 17:54
Pre vyznavačov cesty cez BiH. Chvíľu som uvažoval o návrate cestou cez Trogir (dávno sme neboli pozrieť) potom možno ešte okolo mora a na A1 cez Sveti Rok. Potom podľa času a nálady postarej na Plitvice, alebo Ďalej po A1. Vedel som, že ešte budem potrebovať natankovať plnú. Ceny - HR nafta cez 1,30 €, BiH 1,05 € (Neškovič, Brestovčina). Na nádrži 60x0,25=15€. Dosť. K tomu poplatky za diaľnice a plánovali sme obed či večeru cestou. Aj tam sú podstatné rozdiely. (Jedli sme niekde za Aleksandrovacom a Novou Topolou. 4x jedlo, 2x nápoj + slušný tringelt = 16€. To v HR nedokážem). Celkovo som sa dostal k rozdielu okolo 50€. To rozhodlo o návšteve Omišu a následne ceste na Livno a rovnakej trase ako k Jadranu. Od Livna o17.00) po B.Luku som predbehol 2 nákladné autá, v protismere stretol až 6. To bol dosiaľ rekord. Ide o úsek vyše 150 km. Samozrejme V Livne Konzum (smedi sečer o polovicu lacnejší ako u nás, morská soľ a pod.). Večera za Aleksandrovacom nebola úžasná, ale v pohode. Mal tam pauzu linkový bus. Počul nás šofer, práve dovečerial, alo sa bavíme z čašníkom. Spýtal sa či Slovenia. Ja že Slovačka. Okamžite uznanie. Po večeri si čašník prisadol s otázkami, či k moru alebo domov, kde sme boli... Potom sme hovorili o Bosne. Zabočil na tému spolunažívanie národností a náboženstiev. Ak som ho správne pochopil, bolo to kedysi jednoduchšie. Dnes sa stále jednotlivé "kasty" separujú.
U Neškoviča v Brestovčine tentokrát aj káva. Dobrá. (Odchod 22.00). Hranice opäť absolútne bez problémov. Zisťujem, že MPZ SK je v súčasnej dobe výhodná.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (31. 07. 2018 17:55).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 07. 2018 19:54
Díky za aktuální info thumbs up
3.8. to asi proletím přes BiH cestou zpět...
avatar
mdr
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 08. 2018 08:23
Tato cesta mě taky láká, jen nevím, jestli by nemohly být na hranicích nějaké komplikace kvůli psům, když BiH není v EU...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 08. 2018 12:14
Pri prechode z BIH do HR mozu pre psa pozadovat potrdenie o ucinnosti ockovania proti besnote bud na samostatnom doklade alebo priamo v pase psa. Uz sa nam to stalo, nemali sme to potvrdenie ale nejako som colnika ukecal a nechal nas ist dalej.
avatar
mdr
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 08. 2018 13:56
Európsky preukaz naši psi samozrejme majú, tam je očkovanie zapísané. Na hranici s HR to nikdy nikto nekontroloval, ani pred tým, než boli Chorváti prijatí do EU. Cez BiH sme so psami ešte nešli, teraz asi pôjdeme cestou na Pelješac cez Neum. Trasu z tohto vlákna skúsime snáď nabudúce.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 08. 2018 17:49
Nejde o to či majú zapísané očkovanie - to psy musia mať, ale chceli po mne Titračný test protilátok proti besnote. . Či už na samostatnom dokumente alebo priamo v pase (v našom pet pase je to strana 14 bod VI.)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.