Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
24. 07. 2017 21:32
to Slavkov, keď už si v Jajce, asi na Bugojno a Kupreška vrata. Ale tým údolím je to fakt tak 40 - 50 km/h. Moja skúsenosť. Nákladné autá a je problém predbiehať. Ale už tu niekto písal, že nebolo áut a šli bez problému. Ja tam nejazdím. Teda ani na Jajce.
Buď odbočím hneď za Banja Lukou na R411 - Gornje Ratkovo, alebo odbočím neskôr na R 412 - Mrkonjic Grad a potom M15. Myslím, že tu ktosi nejaké roky dozadu písal asi to šiel na to Šipovo a dosť nadával, ale nemám istotu.
Cesta M 15 je krásna. Už to tu pár ľudí písalo.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 07. 2017 10:41
jj, všimnul jsem si, že preferuješ R411, ale chci si to projet kolem Vrbasu grinning smiley R411 bude asi cestou zpět.
Jet z Jajců na Livno, mě inspiroval tvůj nápad nakoupit až na místě + dobrá reference na restauraci.
Nicméně, koukal jsem, že v Bugojno je také Konzum maxi... a dobrou restauraci tam asi také najdeme.
Pak dám reference
smileys with beer
Mimochodem, nevíte někdo, jak to mají v BiH s používáním kamery v autě? Aby to nebylo "ošemetné" jako v AT...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 07. 2017 19:51
Pokud vim, tak to nikdo neresi.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
08. 08. 2017 23:09
A co CB vysielacky? Pouziva to v BiH niekto?


@Eifel:
Za kolko si to dal z Presova?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 08. 2017 17:06
4 Markox
poslal som ti súkromne. Ja to chodím aj 16 hodím, ale veľa zastávok a niektoré sú dlhé (minulý rok v Livne skoro 2 hodiny).
Vysielačku som doteraz nemal, neviem.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
13. 08. 2017 17:33
Borci, s ohledem na sr*čky, které se na nás letos sesypaly... pojedu půjčeným autem (z rodiny). Papír o půjčení samozřejmě mám... i v angličtině a s kulatým rarítkem se státním znakem thumbs up smiley
Nicméně, všude píšou pro cestu přes BiH o technickém průkazu??? Stačí "malý techničák" nebo tím myslí "velký"?
Jak to je s kontrolou na hranicích? Chci naložíit 4 kartony (po 24 x 0,5l) plzně (2 pro mě, 2 pro domácího) a pro něj ještě malý soudek 5l grinning smiley "Šacovali" vás... je to Balkán... projde to případně za obětování několika plzní?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
13. 08. 2017 18:15
Vcera a dnes som prechadzal BiH trasou podla Eifela. Na hraniciach ma nikto nešacoval, ani som nevystupil z auta. Raz chceli vidiet zelenu kartu (pri vstupe do Bosny na prechode Stara Gradiška) a raz chceli "autopapire" (zase Bosnak pri vystupe z BiH). Inak som len vystrkoval ruku s pasmi.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
13. 08. 2017 21:08
Jel jsem do BiH jenom na výlet. Při překročení hranice směrem do BiH, jsem jim podal občanky, osvědčení o registraci vozidla a zelenou kartu. Jen na to zběžně kouknul, vrátil mi to a jeli jsme. Kamarád za mnou mu dal jenom občanky, tak si vyžádal i osvědčení a zelenou kartu. Cestou zpět do Chorvatska nikoho nic nezajímalo. Jen nás odmávnuli a jeli jsme.
Tam jsem jel přes Metković, docela fronta. Zpět přes zastrčený přechod u obce Prud. Obával jsem se jestli nás tudy vůbec do Chorvatska pustí a pustili.
Pro jistotu jsem měl na zadním skle nalepenou mezinárodní poznávací značku (CZko).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
13. 08. 2017 21:49
S tym "CZ"-kom na okne si musel vyzerat ako v superRETRO style.... To som teda fakt uz davno nevidel thumbs up
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
13. 08. 2017 22:07
Pak sem dám (retro) fotku grinning smiley... jedu s "TDI povozem" z minulého tisíciletí s SPZ (či RZ) AHU xx xx a k tomu samozřejmě (velké, normu splňující) CZ thumbs up smiley
Díky za info. Přes čáru pojedu právě přes Gradišku a pak přes (?) na Cista Provo...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
13. 08. 2017 22:42
V EU nejsou, tak jsem raději CZko vytáhnul.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 08. 2017 06:33
Před dvěma lety se mne ptali jestli mám CZ a zelenou kartu.
Metkovič a Gradiška
Tak jsem ji vytáhl a byli v pohodě.
CZ jsem nelepil.
smileys with beer
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 08. 2017 08:54
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky za info. Přes čáru pojedu právě přes Gradišku a pak přes (?) na Cista Provo...

Prechodom Prisika (BiH) - Ažarno (HR). Inak odtial priama cesta na Šestanovac...Zadvarje... Brela... atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (14. 08. 2017 08:58).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 08. 2017 09:25
jj, přes tyto dědiny... akorát jsem nenašel název toho přechodu, tak jsem tam šupnul ten "(?)".
Letos je cílem Pisak... od Cisto Provo to mám projeté mockrát.
Kde parkujete v Jajcích?
Rád bych navštívil vodopády. Co staré město a katakomby, stojí to za to? Na ty malé mlýnky jste se byli podívat? Koupaliště Brana?
Nějaký typ na oběd v Jajcích?
Samozřejmě uvítám i další (ideálně letošní) info o tankování a jídle s platbou kartou nebo Eury. Nebo si v bankomatu vyberete nějaké Marky?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 08. 2017 09:55
Tankovanie na NESTRO PETROL na vyjazde z Banja Luka, Euro Diesel 5 za 1,85 BM/liter (Euro Diesel 4 je za 1,80 BM/liter), platba kartou bez problemov.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (14. 08. 2017 09:56).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 08. 2017 19:48
Pres Bosnu jsem za poslednich 10 let jel nekolikrat, nikdy jsem nemusel udelat nic jineho nez vyndat z okna pasy/obcanky, obcas je zajimala i zelena karta. To same i pri silnicni kontrole.

V Jajcich jsme se u mlynku staveli pred osmi lety, parkoviste bylo hned u nich. Tankovani kdekoliv, kde berou karty (je jich dost), loni mne v jednom pripade predem upozornil, ze eura nebere.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 08. 2017 08:09
To Slavkov - Kedy cestuješ?

Cez hranice BiH som od roku 2008 prešiel ak dobre počítam 26x. Na značku SK sa ma za celú dobu neopýtal nikto a nikdy som ju nemal.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 08. 2017 16:48
Zdravím vás z Pisaku, včera (16.8.) projeta trasa Slavkov - Bratislava - Kittsee - Sopron - Sarvár - Keszthely - Barcs - Virovitica - Daruvar - Gradiška - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Kupres - Livno - Aržano - Pisak

Pokud by jste měli nápad to v úrovni Jánosháza vzít z 84 vpravo na Keléd a jakoby napřímo na Keszthely a nejet po 84 až k balatonu, tak kvalita silnice nic moc, něco jako úsek Pamhagen - Fertőd - Lövő.

Trasa přes BiH je nádherná thumbs up Kam se hrabe stará přes Plitvice...

K cestě přes BiH:
- tankováno hned za Gradiškou, Brestovcina - naprosto bezkonkurenčně pumoa Neškovič, Eurodizel 1,59 BM thumbs up smiley (ani další pumpy této firmy již tuto cenu nemají) Jinde 1,72 1,86 až 1,92 směrem dále na jih.Bezproblémově placeno kartou (berou Visa i MC).

Po cestě návštěva vodopádů u Krupy na Vrbasu. Je to kousíček napravo od silnice M16, parkovišťátko a z kopce dolů do zákazu vjezdu cca 300m. Taková příjemná zastávka na protažení a osvěžení ve vodě...

Na M16 jsou (u první vodní elektrárny) semafory - kyvadlový provoz. Zdržení zanedbatelné.

Po cestě jsme navštívili Jajce,
obecně známé velké vodopády ("v zajetí betonu" ), dále je tam i velmi příjemný park na trochu relaxu u vody....
Pocítili jsme problém, že nemáme jejich Marky (KM). Restaurace (zeptal jsem se ve třech a pak to vzdal) pouze cash v KM. Rovněž záchody u parku... pouze KM sad smiley ... asi nějaká srbská hrdost či co. Tak s tím počítejte.

Nicméně, naprostá bomba je přírodní koupaliště Brana s vodopády vzadu. Kde se tu obvykle vykonává potřeba... netuším... ani jedna TOI TOI... prostě nic. Nicméně okolo se v klidu rožní, piknikuje atd. O kousek dál jsou k vidění mlýnky (něco podobného jako ty u Krupy). Obojí leží na cestě z Jajců na Jezero.

... a samozřejmě otestována restaurace a nákup v Konzumu v Livnu. Díky Eifelovi za tip thumbs up

Za mě super cesta do HR. Rozhodně to není pro nějaké dálniční spěchače, ale kdo bere cestu již jako součást dovolené, tak opravdu SUPER. Jel jsem to někdy od 0:00 do 21:00, samozřejmě včetně všech zastávek, zážitků, jídel a nákupu...

Na hranicích maximálně 10 aut, rovnou jsem podával 2x pas + 2x OP + OTP a zelenou kartu od auta. Pasy skenovali a pak mávačka...

Cesta zpět bude opět přes BiH.... drahou polovičku to nadchlo grinning smiley
Zbytek doplním po návratu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (17. 08. 2017 16:51).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 08. 2017 19:53
Oni fakt chteli OTP? To je nejaka novinka...
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 08. 2017 22:11
Ja som stále ukázal len zelenú kartu.
Pre srandu - nákupy v Livne doťahujeme do tej formy, že žena po mne chce - pozeraj ich zľavové letáky, píšem si zoznam čo kúpime (a nemusím brať z domu).
Inak sa neviem dočkať - budúci piatok cestujeme, v sobotu cca 7.00 - 8.00 Livno.
Slavkov kedy sa vraciaš?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 08. 2017 22:25
Slavkov - nešiel si do Banja Luky po diaľnici? Brestovčina je po starej ceste.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
18. 08. 2017 07:25
Jel jsem po staré, chtěl jsem vidět ty milionarske čtvrti (jak jste tu psali)...

Pokud bude vše ok, tak 31.8.

K těm dokladum, chtěli autopapiere... Já mám malý TP v obalu, kde z druhé strany mám zasunutou složenou zelenou kartu... Podal jsem to dohromady s pasy a OP a OK.
Kontrola a mávacka, akorát v Arzanu se ptala na alkohol, cigarety a maso..
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
30. 05. 2018 16:23
Ahojte, vdaka za super prispevky v celom vlakne. Nedelu 26.8.2018 nam zacina ubytko v Brele. Ideme z KE. Ak by niekto chcel absolvovat trasu (aj len Bosnou) v sobotu alebo nedelu spolu, mozme dohodnut.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 05. 2018 16:21
Letos to přes Bosnu bude asi náročnější .. viz: [www.novinky.cz] sad smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 05. 2018 21:35
Ale opacnym smerom, pretazenou dodavkou podozrivou posadkou. Kym o tom nepoviem priatelke tak pohoda grinning smiley
Kazdopadne Eifel dakujem za prispevky, planoval som ist Tvojou trasou este predtym nez som docital cele vlakno. Vidim, O kolkej chodievate z Presova a o kolkej dorazate k moru? Planujem asi ranajkovat v Gradiske a obed v Livne.
Je cestou este nieco k videniu?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 05. 2018 22:06
Pokud chceš jet po R411-ce, tak je k vidění "zapomenutý partyzánský vlak" u restaurace grinning smiley
Jinak R411 je možná (teoreticky?) rychlejší trasa, ale s hodně převýšeními a hodně zatáčkami. Minulý rok jsem jel M16 tam a R411 zpět... za nás M16 údolím Vrbasu thumbs up
Co je k vidění okolo M16 je v mém příspěvku (Slapovi na Krupi, Jajce, přírodní koupaliště Brana...)
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
04. 06. 2018 12:34
Ano, Banja Luka - Mrkonic asi skusim oba cesty ako ty. Len Mrkonic - Livno pojdem cez Glamac. Jajce vodopady prinajhorsom zajdem od Mrkonica tych 20km.

V restike pri vlaku si jedol Slavkov?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
04. 06. 2018 15:33
jj, zpět jsem to jel přes BiH trasou: Aržano - Livno - (po M15) - Glamoč - Podbrdo - Čadavica - (po R411) - Kola - Banja Luka - Gradiška.
Akorát jsem na této trase měl několik setkání se zvěří, za tři hodiny tři stáda (ve dne) grinning smiley (fotky bohužel "sežral pád" serveru JPEG.CZ)
[forum.ihvar.cz]
Tudíž opatrně, jako jsou na této trase přehledná a holá místa, kdy vidíš silnici na holých skalách na kilometry dopředu, kde to jde jet "nízkým průletem"... nicméně legislativa tomu moc nakloněna není... okresky = 80km/h. V jednom místě projíždíš skrz / kolem výcvikového prostoru, pak kolem kasáren a v jednom místě si myslím, že silnice může sloužit i jako záložní letiště... kousek dál to vypadalo jako muničák...

V restauraci u vlaku jsme nejedli - měl jsem to načasované jinak. Mám pocit, že nějaké reference byly na Googlu..
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
05. 06. 2018 10:51
Jen tak dotaz, jak je to s nočním provozem benzinek na této trase Spíš myšleno v Bosně.Díky
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
05. 06. 2018 20:24
vranka: Je to sice 5 let a vice, co jsme jezdili tuto trasu, ale uz tehdy nebyl problem natankovat kdykoliv. Samozrejme v okoli vetsich mest, anebo spise vesnic, nekde v kopcich a lesich bych to neocekaval. Snad nekdo napise aktualnejsi info.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.