Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 14:05
Mello jasné ty si to hneď pochopil, xxxx píše na prvom kruháči ktorý ja za Goričanom je zákaz vstupu na M70, čo je podla mňa hovadina, a ty tu píšeš, že ťa to pustí len na M70 a M7, z toho čo napísal xxxx a ty je jasné, že si to nepochopil vôbec
A rovnako to nechápem ani ja neviem prčo by mali ludia idúci z Chorvátska nejak znemožnenú trasu do obce Letenye ale na M70-tku
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 14:12
No ale xxxx tu píše, že je tam zákaz vjazdu na M70, čo je podla mňa blbosť, takže asi ste to ani vy nepochopili rovnako ako ja
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 14:13
kdo to nepochopil prostě je nájezd u Letenye na M70 směrem na Lenti pro velké opravy silnice M70 uzavřený. možná to jde objet nějak přes město Letenye a najet někde dál nevím jel jsem jeden úsek po M7 a nic jsem neplatil a na kormend, bloudilo tam víc aut.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 15:03
Ale,i kdyby se stalo že někdo přehradí výjezd na M70, tak se na Tornyiszentmyklos musím v nouzi dostat po staré cestě přes Muráratku.?
Či né????confused smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 15:08
Ale i kdyby někdo zahradil výjezd na M70, směr Tornyiszentmyklós,tak se tam dá v nouzi dostat po staré cestě přes Muráratku.?
Či né?confused smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 15:13
Ale i kdyby někdo zahradil výjezd na M70 směr Tornyiszentmyklós,tak se tam můžu dostat ješte po staré cestě přes Muráratu.?
Či né?eye popping smiley
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 10:50
No jak tady čtu ty příspěvky s kontrolou kufru tak teď babo raď moody smiley

9 let jezdím přes Lendavu a nikdy nechtěli nic než pasy , později stačila občanka.
Letos jedu s půjčeným VW Transporterem a dle několika příspěvků jinde na fóru
zase Slovinci velmi rádi lustrují koncernová auta a narazit na blbce tak mi auto může
zabavit a je po dovolené. Tak teď si vybrat menší zlo: confused smiley
Vyložený kufr na Goričanu - nebo problém se Slovinci v Lendavě
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 15:56
kto pojde cez rajku po dialnici, tak maďarské známky tam majú 7,5 eur 4dňová (ako v tom videu od sme) a 12.5eur 10 dňová, karty NEBERÚ...
a tým je to predražené 10dńová by podla dnešného kurzu vyšla 10,18eura t.j. o 2.32lacnejšie.
v obci Lével je jedna pumpa ktorá predáva známky a v Mosonmadarovari je druhá OMV tam ich tiež predávajú, je to asi 4km hore dole naviac od trasy, tak si myslím že sa oplatí. na hranici slovensky hovoriaca obsluha na pumpe si napíšte na papierik Kérek szépen 10 (alebo 4) napos matricát RRRR.MM.DD - től. Köszönöm.
v takom tvare dátum začiatku smiling smiley
snaď to niekomu prinesie úžitok ja som sa naučil na vlastnej blbosti smiling smiley
nafťaci naberte ropu ešte u nás benzínaci s benzínom počkajte až do HU. plynárom neporadím bo neviem.
mmirousek hlavne maj u seba splnomocnenie a notárom overený podpis majiťela aby si sa vyhol zbytočným naťahovačkám s prípadným blbcom.. ja som to vybavil dnes keďže obe auta mám písané na otca.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (27. 06. 2011 15:59).
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 16:11
Notářsky ověřená plná moc - nemá být v angličtině?
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 16:36
Ještě jednou k uzávírce M70 :

Zdravím všechny cestovatele-Jadrance ,

hoši nevěšte hlavu, maďarská dálnice M70 z Letenye ve směru na Tornyiszentmiklos byla uzavřena jen během tohoto víkendu/X- man měl pravdu/,
na dálnici se v tomto čase dělala běžná údržba / [www.autopalya.hu] ,oznam o tom najdete na pravé straně v oranžovém pruhu na titulní stránce odkazu.Znalci maďarského jazyka jsou ve výhodě (-: .
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 18:09
Žil jsem v přesvědčení,že koupím HU známku ještě někde u benzinky na té neplacené části v Maďarsku za Rajkou u nějaké čerpačky a že u všech berou karty !! Proč ji kupovat hned na hranicích ?? Přece až ke sjezdu u Mosonmadarovari je dálnice bez poplatku a viděl jsem na této trase nějakou čerpačku na pravé straně dálnice.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 18:13
to mihal 306 - myslel si tým asi ale tých ľudí čo idú po dialnici od Mossoňu ďalej na Gyor nie ? Lebo od Rajky po Mossonmagyarovar je tuším dialnica bezplatná
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 18:13
Pánové a co tak internet, doufám, že nedostanu "hubováno" dovolím dát odkaz na návod placení přes internet:
[www.recko-autem.cz]
smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 19:33
no po level ziadna pumpa nieje ďalej som ešte nebol, akurat kukám ze na M1 je dáka pumpa avšak neviem odkial presne je M1 spoplatnená.ak je bezplatna až po odbočku na czornu tak je to ok.
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 21:43
Mám zájem jet do Chorvatska přes Maďarsko po E65 a přechod Letenye,může mi prosím někdo zdělit jak vypadá cesta a je-li možné jet tam i zpět bez placení poplatků.Děkuji
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 21:53
Pabel,dík za info. o silnici M70.Takže bude za týden,či dříve bez omezení.thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 21:55
Od přechodu Rajka až po odbočku na Czornu je dálnice bez poplatku.Dál už ze známkou a na této části jsem benzinky viděl !

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 23:08
tak potom ruším paniku ktorú som nechtiac sposobil smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2011 23:22
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Žil jsem v přesvědčení,že koupím HU známku ještě
> někde u benzinky na té neplacené části v Maďarsku
> za Rajkou u nějaké čerpačky a že u všech berou
> karty !! Proč ji kupovat hned na hranicích ??
> Přece až ke sjezdu u Mosonmadarovari je dálnice
> bez poplatku a viděl jsem na této trase nějakou
> čerpačku na pravé straně dálnice.


Na té HU dálnici(bez poplatku) je odpočívadlo MOL(první odpočívadlo i s benzínkou směrem od Rajky) a tam určitě koupíš poplatek za dálnici.- Já tam stavím pokaždé a letos nebude žádná vyjímka.hot smiley
Zde je foto
A zde stojím já



Upraveno 4krát. Naposledy upravil kure (27. 06. 2011 23:33).
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2011 06:46
Takové pěkné autíčko a takovou díru do kufru..... Jinak je to taky první naše zastávka na cestě po 86 !!
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2011 08:00
Potvrdzujem thumbs up tú MOL-ku, dá sa bez problémov platiť kartou(samozrejmeTí, ktorí sa nechcú kamarátiť s internetom a kúpiť poplatok elektronicky). Ako bol vyššie popísané, napíšeš ŠPZ, počet dní,od kedy, zaplatíš a valíš k Jadranu.......hot smiley
Šťastnú cestuyawning smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2011 08:30
Asi to tady bylo, ale jen připomínám, že se dá poplatek za maďarskou dálnici koupit i v ČR, již jsem to tak jednou udělal. Mají ji např. v Olomouci v několika pobočkách Tourist centra.

Chtěl jsem se však zeptat na jednu nejasnost. Z Maďarska vjedeme do HR po dálnici M7 od Budapešti. Je to tak, že se přímo napojíme na Chorvatskou A4? Je tam přímo dálniční hraniční přechod? Všude na mapách co jsem se díval tak jsem našel asi jen to čemu říkáte "starý Goričan"

Třeba zde: [www.mapy.cz]

Tam není dálniční přechod nijak vyznačen. Nenašel jsem nikde ani web kameru tohoto přechodu, jen web kameru asi toho "starého Goričanu".
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2011 10:37
Ano z Maďarské M7 se napojíte přímo na Chorvatskou A4 je tam hraniční přechod, je bez zázemí tj.bez pumpy a občerstvení .To všechno je na starém přechodu který je označený.Nový Goričan není na mapách označený ani tam nemají webku,na youtube je několik videií od f'orovníků.
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2011 12:48
Ja tiez jazdim po E 65 ale mam tam aj nejake skratky.V Hegyfalu odbocka na Sarvar.Hned za Sarvarom na Kam,Vasavar, Zalaegeszerg, Bak, odbocka na Borsffu, Letenye a stary Gorican.Cesta je uplne v pohode,ziadne auta,ziadne vytlky.
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2011 14:41
Docela jsem si oddychl,spíš doporučuji nový přechod Goričan,je tam plynulejší odbavení....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2011 18:08
jj díky kure,je to přesně tak-hned pak je odbočka na 86 a nebo rovně po placené dálnici díky moc

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2011 11:54
pet napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V neděli 19.6.2011 jsem projel Maďarsko,klasika
> Bratislava ,Csorna ,Szomathely,Redics atd.,provoz
> minimální jel jsem brzy ráno,potkal jsem
> jen,několik aut . To jsou klady a teď ty zápory,
> celá cesta řekl bych tak 80% je v rekonstrukci
> ,frézuje se ,pokládá se nový asfalt,několik
> semaforů,jezí se v jednom směru,někde je polovina
> vozovky vybagrována do hloubky jednoho metru,tam
> kde je už nový asfalt je asi nezpevněná krajnice
> takže rychost je stále omezena na 30,40 km/h.Ve
> většině obcí jsou třicítky,řekl bych ve všech (asi
> ve třech není)samozřejmě to nikdo nedodržuje jezdí
> se tak 70 v obci. Kamiony taky klasika obec neobec
> pořád stejně rychle.Přes Maďarsko jsem jel
> 4x,vždycky jsem potkal za cestu tak 2 policejní
> hlídky s radarem,teď naštěstí ani
> jednu(pršelo).Jak už tu někdo psal je to cesta pro
> silnější povahy.Nazpět jsem jel přes Rakousko,
> Šentilij ,Vídeň ,Mikulov a tak jak se mi vždycky
> zdála tato cesta fádní teď mi přijde proti
> Madarsku velice pohodová.

Dotaz - odkud kam je to v rekonstrukci? "Jen" z Rédicse, nebo už někde od severu?
Chtěl bych to jet po okreskách (navi mě žene přes Maďarsko, nikdy jsem to nejel, tak se chci nechat řídit jejími pokyny), tak abych věděl, odkud kam ji mám napsat, aby to vynechala. Prostě, mezi jakejma bodama mě nemá hnát.
Ď! smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2011 14:09
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 07. 2011 10:48
Pozor v Maďarsku na policajty.confused smiley
POKUTY



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (01. 07. 2011 10:49).
Re: Přes Maďarsko
01. 07. 2011 12:19
Tak vám nevím, jel jsem Tam 17.6. a Zpět 28.6. Opět po trase Rajka-Csorna-Szombathely-Zalaegerszeg-Söjtör-Borsfa-Becsehely-Letenye-Starý Goričan-atd. V Maďarsku jsem potkal celkem asi 2 semafory na kyvadlo, ale zdržení v řádu jednotek minut, zpátky snad ani to, avšak v sezóně to asi bude trochu jinak. Žádné problémy se Starým Goričanem, ani s trefením k němu. Používám free navigaci od Nokie, kam jsem si zadal natvrdo (nalezením přímo v mapě) průjezdní body - právě kvůli tomu, aby mě to bez problémů protáhlo přes Letenye a Starý Goričan. Žádná auta, žádné problémy - pouze kontrola pasů a mávačka. Žádný zákaz vjezdu. Akorát při cestě zpátky je potřeba se nezakecat a sjet z dálnice na exitu označeném jako celnice pro nákladní auta. Takto praktikováno již léta a dálniční budovatelské nadšení kolem Letenye to nijak neovlivnilo.

Šťastnou cestu všem (hned bych jel znova)!!!
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.