Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 21:27
Když jsem jel předloni, tak na dálnici teplota pomalu klesala. Před tunelem byla mlha jako pytel a asi 12st. Už v tunelu to bylo znát a musel jsem vypnout topení. Když jsem vyjel ven a zastavil na odpočívadle, že koukneme na vyhlídku, tak to bylo najednou na krátký rukáv. Kousek dál to na dálnici ukazovalo 25.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 22:01
Umí to možná odmlžit smiling bouncing smiley ale ted ta svině nechce startovat angry smiley jak asi víte mam 1.8 tsi octaviu a je tam baterka JENOM 44 a prostě se to pořád vibíjí -jezdím 7dní a potom to stojí zasa 7 dní a potom mám problém to natočit sad smiley a auto stojí v garaži cca 6 C a ted VAŠKU porad smileys with beer
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 22:15
Jestli ze pri kazdodenim provozu nemas problem se startem a po sedmi dnech sotva otoci se starterem na 99% ti nedrzi baterie s dobijenim to nema nic spolecneho.Bude to chtit novou baterii.Nech si ji zmerit(proudove testnout) nez koupis novou.

Mrkni jeste jestli mas zapnuty nejaky spotrebic(svetlo v kufru apod.)

Odmlzovat je potreba nekdy klimou nebo topenim podle situace na mem citronu mam i jedno tlacitko, ktere me automaticky
pere vsechno na okno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (16. 01. 2009 22:24).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 01. 2009 22:23
To je přesně ono co ted řeším ze srvisem -baterie - auto je jěště v záruce ale moc se jim doto nechce ,prej nemám orig radio hed sfrí nebo jak se to píše confused smiley tak uvidíme vše změřili a je to prej ok tak taky sám nevím auto je staré asi 19 měsícu a to tlačítko mám taky ,tak uvidíme příští tejden až to servis udělá yawning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 01. 2009 22:45
Předloni na zpáteční cestě 29.září. někdy mezi 22-23 hodinou před tunelem 23°C a po projetí tunelu jen 6°C, (topení okamžitě na plno) i moje "navigátorka" spící na zadní sicně se probudila a požadovala panáka rakije.Nedostala. Na ženskou , která pije sama, je nepěkný pohled a já jsem řídil.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 01. 2009 16:22
Otevření druhých tubusů Mala Kapela a Sveti Rok. Snažil jsem se najít co nejaktuálnější zprávy ohledně dokončení obou tunelů pro skuteční dálniční provoz. Nejčerstvější článek je z léta [slobodnadalmacija.hr] nic dalšího jsem nenašel krom pár vyhlášení v TV politických představitelů vlády. Tedy hlavní část výstavby má skončit v březnu, pak přijde na řadu montáž zabezpečení, signalizace atd.. Například ve Sv. Roku bude třeba položit 140 000 m2 ve třech vrstvách. Otevřeny mají být v posledním týdnu před prázdninami (zprávy z TV od ministra Kalmety) .
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 01. 2009 08:40
už sem našel zatížení silnic na cestu k našemu mořu pro rok 2009eye popping smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (19. 01. 2009 08:45).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 01. 2009 20:26
Rok od roku je ta malůvka horší. Pamatuju, že měli pátek - sobotu k moři a sobotu - neděli od moře.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 01. 2009 10:30
Rozdílu teplot před a za tunelem si vždycky náležitě užíváme. Hlavně cestou tam. Za tunelem teprve "začíná léto".
Ale zpět k tématu: uměl by mi někdo srozumitelně popsat, jaké jsou (budou v létě) možnosti, jak se rozumně dostat z Ravče dál na Ploče a Dubrovnik? Vím, jistota je odbočit v Šestanovaci dolů na Brelu, ale když už ta dálnice je...
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 01. 2009 10:43
Můj osobní názor je počkat na pozdější dobu /květen,červen/,také jsem pořád přemýšlel jak to bude s tím sjezdem od Šestanovace dolů k moři,když dříve to byla uzoučká cesta a po otevření dálnice to krásně rozšířili.Možná,že to protáhnou,možná,že dokončí ty další úseky,ale určitě budou chtít s toho peníze,a pokud by nebyl spoj dolů k moři tak by tam moc lidí nejezdilo.Určitě bude záležet jaké je a bude počasí,bude-li přát,budou dělat stále.Jak se říká,čas ukáže,do hlavní sezóny je skoro půl roku a za tu dobu se může moc změnit.Přeji si,aby jim to odsypávalo tak jak doposud.Hlavně,když budou hotové ty tunely,což bude asi největší přínos k bezpečnosti provozu k moři.thumbs up

MirekŠi
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 01. 2009 19:02
To: Kaštánek: viz můj příspěvek na stránce 8
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 01. 2009 15:46
Novinka pro letošni leto.Překlad google
[translate.google.cz]


original
[www.slobodnadalmacija.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 01. 2009 20:53
Eduard06 poslal veľmi dobrú správu .
Len by som si dovolil upresniť trochu pesimistické vyznenie strojového prekladu .
Spomínané nahradenie poplatkových brán Lučko- novým 5x väčším a 5 x rýchlejším spoplatňovacím miestom Demere nebude budované - ale už uvedené do prevádzky pre letnú sezónu 2009 . Tatiež k údajom v doplnku sú potrebné pozemky už prakticky k dispozícii .
Fakt je , že po spustení druhých tubusov tunelov Mala Kapela sv. Rok toto bolo " najužšie miesto " na trase diaľnice .
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 01. 2009 21:13
Pro tranzit by stejně bylo nejlepší, když by i Záhřebský okruh zařadili do otevřeného systému placení. Neboli za hranicema vyfasovat lístek a v Šestanovači zaplatit. thumbs up
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 01. 2009 23:44
Trošku se vtom odkazu motám.Bude nové platební místo před Lučkem jen ve směru od moře a fungovat jen pro placení kartouˇ+dva pruhy pro elektronické mýtné?Platba v hotovosti jen na staré mýtnici?Prosím opravte mě,pokud si to vykládám blběconfused smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 01. 2009 23:59
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro tranzit by stejně bylo nejlepší, když by i
> Záhřebský okruh zařadili do otevřeného systému
> placení. Neboli za hranicema vyfasovat lístek a v
> Šestanovači zaplatit. thumbs up

To není možné, obchvat je bezplatný kvůli občanům Zagrebu a zatím nevymysleli nic jak vyřešit, aby místní neplatili.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (22. 01. 2009 23:59).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 01. 2009 00:07
Nová mýtnice bude jen pro směr od moře. 8 x bezhotovostně, 2 x ENC. Staré Lučko placení hotově. Jen bude potřeba osvěta, aby to každý věděl. Na Lučku budou vymezeny dva pruhy pro plynulý průjezd těch co zaplatili.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 01. 2009 01:04
Snad to vyreši todle

[www.jutarnji.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 01. 2009 08:17
eduard06 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Snad to vyreši todle
>
> [www.jutarnji.hr]
> /28/Obilaznicavela.jpg


o tomhle se už mluví několik let, jenže problém je s výkupem pozemků. Loni v létě jsem někde četl v novinách právě o pár lidech, kteří tam mají pole a nechtějí se dohodnout.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 01. 2009 00:21
nechce se mi zakládat nové vlákno. Pro Brno a okolí: o trase přes hranice rozhodnuto - Mikulov . [aktualne.centrum.cz]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
28. 01. 2009 21:36
[www.chorvatsko.cz]
Zase dáme o nejakou tu kunu na cestu více.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
11. 02. 2009 13:35
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 02. 2009 15:19
Stále jsem nenašel nových 40km dálnice na žádné mapě na netu,neberou to ani plánovače tras.Máte někdo nějaký odkaz?

Karel
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 02. 2009 10:12
Jediná mapa, kterou jsem zatím našel je tato (přepnout na kalkulator):

Hrvatske autoceste

Akorát nevím jak je to s částí Karamatiči - Čeveljuša (Ploče), zda je to vůbec otevřeno a kde se najíždí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jardik007 (16. 02. 2009 10:18).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 02. 2009 11:02
tohle je podle poslednich zprav Makarsko Primorje . ma byt dalsich 10 km nove cesty Ravca - Vrgorac otevrena do konce cervna.
Potom ve Vrgoraci rovne pres krizovatku a jet na Veliki Prolog a u maleho Prologu odbocit na Ploce.Melo by to byt necelych 35 km do Ploce.
mapka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (16. 02. 2009 11:05).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 02. 2009 11:31
Jestli se nepletu, tak část dálnice A10 by měla být taká již otevřena a tak do Ploče by byla cesta částečně po dálnici. Dálnice by měla chybět někde mezi Vrgorac - Mali Prolog. Ale ověřené to nemám.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 02. 2009 12:14
podle chorvatu,co jezdi do Ploce je to-Vrgorac, Umcani, Drazevitici, Stasevica, Spilica, Gnjec, Radaljci ...Ploce
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 02. 2009 20:43
to jardik007 a Fanky :tyto odkazy jsem našel také(a několik dalších),bohužel to nic neřeší.Nejsou to mapy ale pouze uměle zakreslená dálnice.Skutečná mapa,nájezdy,sjezdy,atd. nikde,prostě jen čáranice .Nic ve zlém,takhle už se snažím od otevření oné části.Skutečné mapy asi ještě neexistujíconfused smiley

Karel
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 02. 2009 23:12
Tohle by bylo potřeba dát trochu dohromady. Tedy otázka zní: od Ravče do Ploče co bude do sezóny hotovo a kudy na pobřeží ? Věnoval jsem to mu spoustu času, ale výsedky mizivé. Relevantních tak 20 článků. Jedno je ale jisté, hotovo je mezi Ploče a Ploče přístav. Výjezd z dálnice bude podle jednoho článku Ploče 1 (u Karamatiči, díra s jedním barákem) směr na BiH C5 koridor a směr Vrgorac bude další mýtnice Ploče, ale to letos nebude hotové do sezony. Jenže každý ty místopisné názvy má v článcích jinak, čert aby se vtom vyznal. Když si srovnám výjezdy podle HACu Ravča - Vrgorac - Ploče - Čeveljuša a články kde to popisují , tak to nesedí. V některých je výjezd označovám jako Ploče pak Čeveljuša. Od Ravče (výjezd z dálnice) musí být nějaká pořádná nová silnice s napojením na státní, protože jinak by to nemělo smysl. Nikdo by tam nejel a dálnice hotová nebude do sezóny. Podle Fanky je nějaký článek na webu Makarsko primorje já ho nenašel. Jestli máte nějaké relevatní odkazy dejte je sem já si to přesně přeložím, aby nedocházelo kvůli špatné interpretaci k dohadům. Hodně jsem toho načerpal zde [www.edubrovnik.org]# . Ješte se zde mluví i o rychlostní silnici Karamatiči - Čeveljuša [www.hdz-du-zupanija.com] jenže HAC má Čeveljušu jako výjezd z dálnice ! Na nové mapě co vydalo chorvatské turistické združení jsou do Ploče z dálnice dvě silnice, nejblíže asi tomu bude tento odkaz [www.edubrovnik.org] . Podle mě z dálnice výjezd bude u Karamatiči a do Ploče to bude jen rychlostní silnice. Dále se musí vycházet z toho, že přes Bosnu dálnice nebude a most bude v místech Duboka (pevnina) Brijesta (Pelješac) [www.edubrovnik.org] . Tedy do Duboke musí být od Karamatiči přivedena dálnice druhou stranou přes Nertetvu, z Ploče to asi nebude.
To KarelS: žádná nová satelitní mapa neexistuje, všechno je tak 2 roky staré ! Kdo to najde by měl dostat metál. Jestli máte na mysli správnou kartografickou mapu (s mostem a ne dálnici přes BiH ) tak tu jsem ještě neviděl. Ona totiž byla původně jižní trasa změněna na severní (nový územní plán) a tím se to celé zdrželo [www.slobodnadalmacija.com] samozřejmě za tu mohou opět úředníci . Takže hledejte a dávejte sem odkazy.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 07:09
Tohle je docela hezky zpracovaný web,jen se jedná pouze o dálnici...
[motorways-exitlists.com]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.