Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2008 19:33
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemáte někdo nové info o dálnici mezi Šestanovacem
> a Ploče? Stihnou ji otevřít do začátku sezony?


Ptám se na totéž. Zatím to totiž není jasné ani na chorvatských webovkách silnic a dálnic. sad smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2008 19:53
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 11:21).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2008 21:36
Taky jsem někde četl,že by ten úsek měl být v červnu hotový.Ještě k tomu příspěvku od Bessyho,o tom rychlém tempu stavby,chorvatská vláda tenhle pocit zřejmě nemá."Chorvatská vláda je nespokojená s dosavadním postupem výstavby A1 Zagreb-Dubrovnik a označila dostavbu chybějících úseků za prvořadou prioritu.Dále vyhlásila,že je nezodpovědné stavět dálnici tempem z let 2006 a 2007,protože takto by se dálnice A1 budovala ještě 15 roků.Chorvatsko chce mít dostavěnou A1 po Dubrovnik,včetně jeho obchvatu,nejpozději v roce 2015 a následně po hranice s Č.Horou v roce 2020.Jinak na dostavbu tunelu Mala Kapela,uvolnila vláda 350mil.HRK a na Sv.Rok 400mil. HRK.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2008 21:41
...ale hlavně, ať už je léto a já jsem na té jejich dálnici a bude mi šuma fuk,jestli třeba tady zkysnu 5minut,nebo půl hodinythumbs up smiley

avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2008 21:45
...a ještě jedna dálniční..

avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2008 21:52
Mají fakt krásnou dálnici, a ani nepřestřihují po každém kilometru slavnostní pásku. Jsou dobří. Jen aby to zase nějací šílenci v bratrovražedných válkách nerozbili. Nádherný obrázek, nádherná dálnice, překrásné panorama hor.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 02. 2008 22:32
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 11:17).
JIRKA Z RI-
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 02. 2008 13:24
...Bohužel, do konce tohoto roku ma byt v provozu jen usek Dugopolje - Ravča...Dal do Ploče nebude, jelikož nebyl včas vyhotoven prostorovy plan...ma to mit spoždeni o 1-2 roky...
Tak nevím, ale Spořitelna má Kunu za 3,51Kč.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 02. 2008 16:56
Proč tedy je v Ploči hotový již sjezdový tunel a nájezdy,které již dělaly koncem srpna.Je to nějak nelogické,dělat něco co by nebylo 2 roky využíváno.

MirekŠi
To tvsat: Třeba jim to staví české firmy grinning smileygrinning smileygrinning smiley - to abychom tam byli opravdu, ale opravdu jako doma yawning smiley
JIRKA Z RI-
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
27. 02. 2008 14:59
...napr., zadej do googlu RAVČE PLOČE....
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
27. 02. 2008 19:08
bohužel je to tak,[www.split-online.com] ,až rok 2010sad smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
28. 02. 2008 18:41
Určitě bude ale nějaké napojení s uzlu exitu Ravča směrem k moři.Tak jako to je na loňské nové trase dálnice,mezi Splitem a Šestanovacem ???? Překlene se ta oblast Makarské riviéry.,těm co jedou dolů k Dubrovníku to usnadní cestu.Mezi ty budu patřit i já thumbs up

MirekŠi
Jedina dnes existujuca pristupova cesta z Ravce k moru je cesta 512 do Makarskej.
Kedze Ravca je na urovni Drveniku, vychadzat z dialnice tadial je blbost. Pristup k moru v buducnosti ma byt cez tunel Ravca, ktory neviem v akom je stave (nasledovny clanok je zo 7.12.2006.

"
Dalším tunelem směrem na jihovýchod bude tunel Ravča - Drvenik, který stejně jako tunel Sveti Ilija umožní spojení budoucí dálnice do Ploče (exit Ravča) s jižní částí Makarské riviéry. Tunel včetně nové silnice bude mít velký význam i pro obyvatele vnitrozemského regionu Dalmatského Záhoří a jeho rozvoj, protože dosud žádná přímá silnice pohořím Rilić dolů k moři neexistuje. Přístup z vnitrozemí je v nyní možný pouze silnicí do Podgory nebo až na jihu do Ploče. Stavba tunelu o délce 2600 m má být zahájena začátkem roku 2008 a předpokládá se, že se bude stavět čtyři roky. "
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 04. 2008 13:53
[vijesti.hrt.hr] Neumím moc chorvatsky,ale dálnice do Ploče bude asi až koncem r.2009 nebo je tam něco jinýho.Přeloží to prosím někdo,děkuji moc.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 04. 2008 16:44
To Vojto62 :
Preklad je okrem odsekov ktoré nie sú podstatné je tento :
Už dlho nie je nič nové o stave diaľnice na Dubrovník. Cesta od Šestanovacu po Ravče blízko Vrgoracu má byť spustená do novembra tohto roku.Nový termín dokončenia diaľnice do Ploće je december 2009. ( Píše sa tam , že sa volí teraz iná severnejšia ,dlhšia , ale lacnejšia trasa )
Pri Ploće sa má napojiť na cestný koridor 5c od Maďarska cez BiH k Jadranu. Kvôli pomalosti a ekonomickej slabosti Sarajeva viaznucich rokovaní o trase cez Neumský koridor HR nebude čakať a bude stavať cestu ako smer cez Pelješac k Dubrovníku.
Z dvoch smerov sa bude možné napojiť na diaľnicu a to z Ploće k Opuzenu a z Dubrovníku k Dolu.Paralelne sa bude budovať štvorprúdová cesta cez Pelješac ohlásil minister mora , dopravy a infraštruktúry Božidar Kalmeta .
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 04. 2008 18:23
Doky,dík za překlad.Je to tak jak jsem to trochu pochopil,no nevadí zvádnem to i letos po makarské.Ještě jednou díky.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 04. 2008 21:41
Ta fotka je fakt pěkná.
Myslím tím, ta prázdná dálnice.
Je vidět disciplína a rakouská práce.
Pokud by se stavělo pod chorv. vedením, asi by to vypadalo jako u nás.smoking smiley
Malinko ale zapomněli napsat, že kvůli nevyřešeným majetkovým poměrům ( odkup pozemků) se stavba z Vrgorace odkládá na neurčito.Další problém je v tunelu pod Biokovem - s velkou slávou se začalo a firma ani nenastoupila do práce..Zdroj : Hrvatske Autoceste.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
22. 04. 2008 11:28
Vypadá to, že si letos místo A1 udělám výlet po staré trase přes Maďarsko a BIH. Tahat se přes Makarskou se mi už nechce. Těšil jsem se na rychlejší přesun na východ, ale když nebude, raději si rozložím cestu a podívám se v klidu po krajině. A zpět třeba oklikou přes Srbsko, abych alespoň nasál atmosféru (doufám bez všudypřítomných cigár...) a produmal trasy do ČH...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 04. 2008 19:58
Tunel pod Biokovem už se razí. Na Youtube jsem viděl video.
Dáš prosím odkaz na to video?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 04. 2008 21:21
[www.youtube.com]
Stačí zadat Biokovo tunel a je to.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 04. 2008 07:16
Pro mnohé asi hloupá otázka, leč přesto: Jedu letos po pár letech opět na Makarskou a tak jsem se chtěl zeptat, zda je sjezd z dálnice v Šestanovaci jasný a intuitivní nebo jestli jsou tam nějaké komplikace. Nemyslím si že jsem orientační hňup, ale přijedu tam po nočních 1.100 km sólojízdy a to už mi to fakt moc nemyslí smiling smiley Někde jsem tu četl, jak kdosi kufroval, a to bych fakt nerad. Díky za pochopeníyawning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 04. 2008 07:18
Stačí se koukat na cedule - je to naprosto jasné.thumbs up
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 04. 2008 08:07
Jasně. Tam je to bez problémů. Zaplatíš a jsi Alda z Makarské. Nevidím v ničem problémthumbs up
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 04. 2008 10:12
Jo, je to tam přehledné a i bez značek by jsi trefil.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 04. 2008 12:44
Doporučil bych video ještě jednoho tunelu, není v HR, ale v Rusku.Ten mazec stojí za to vidět:

[www.youtube.com] a zadat Tunnel of Death (Lefortovo Tunnel)

Tunel v RUSKU!!!!!!

Tunel Lefortovo v Rusku kříží řeku. Voda prosakuje na některých místech dovnitř.
Když venkovní teplota klesne pod -38 stupňů, jako minulý rok, vytvoří se náledí.
Sekvence dopravních nehod z jednoho dne obsahuje přiložený filmový klip.
Obdivuhodné je mistrovství řidiče kloubového autobusu......

Omlouvám se, že jsem odbočil od daného téma. smoking smiley Mirus.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirus (24. 04. 2008 12:51).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 04. 2008 16:31
Díky, hoši, hned se mi dejchá líp smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.