Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 07. 2007 14:28
Dnes k ranu jsem se vratil a vse (nafta, mytne) tam i zpet placeno bez nejmensich problemu kartou ...
SUPER FORUM, JEN PRO UPRESNENI. PO CESTĚ JIHLAVA-MIKULOV-VIDEN-GRAZ-MARIBOR-ZAGREB-SESTANOVAC-MAKARSKA BUDEME PLATIT KOLIK A KDE? MUZE MI TO NEKDO PROSIM NAPSAT?
DIKY
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
01. 08. 2007 09:58
SVOMI
tady čti a bude ti to jasné yawning smileypříjezdové trasy a poplatky
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 08. 2007 16:18
Platba kartou vždy bez problémů. (1x Slo po bouřce nebrali, ale vzhledem k později stanovenému kurzu Sit-Eur, šlo spíš o záměr ojebat nás).

Letos všechna čerpání a mýta kartou. Jen při cestě zpět měli na dálniční pumpě (z hlavy tuším že ta první za žl. Lokvou) na všech stojanech cedulky, které jsem chápal jako o nebrání kredit. karet. Tankoval jsem tedy podle peněz u sebe, ale po dotazu u obsluhy na kase zda je možno kartou, proběhla platba Visou El. bez problémů. Tak nevím před čím cedulka varovala, možná jsem si jí jen blbě přeložil, byla totiž "nur HR".
mek
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 08. 2007 18:01
Prosím, asi za 14 dní máme jet k Šibeniku.máme strach z tunelů co jsou furt ucpaný,Malá kapela a Svety rok,neví někdo jak se vyhnout tunelům nobo zácpě.(tunelů)
Díky
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 08. 2007 19:07
mek:stačí vyjet ve správnou dobu a tunely vůbec nemusíš řešit.thumbs up
mek
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 08. 2007 21:16
to to je kdy
mek: Taky jezdím k Šibeniku. Jezdím v neděli odpoledne nebo večer, přespím ve Znojmě na hotelu, dám pár pivek, ráno cca v 7 až 8 hod. vyjedu a u Šibeniku jsi cca 17 až 18 hod. Cesta pohoda..
Petr_K napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platba kartou vždy bez problémů. (1x Slo po bouřce
> nebrali, ale vzhledem k později stanovenému kurzu
> Sit-Eur, šlo spíš o záměr ojebat nás).
>
> Letos všechna čerpání a mýta kartou. Jen při
> cestě zpět měli na dálniční pumpě (z hlavy tuším
> že ta první za žl. Lokvou) na všech stojanech
> cedulky, které jsem chápal jako o nebrání kredit.
> karet. Tankoval jsem tedy podle peněz u sebe, ale
> po dotazu u obsluhy na kase zda je možno kartou,
> proběhla platba Visou El. bez problémů. Tak nevím
> před čím cedulka varovala, možná jsem si jí jen
> blbě přeložil, byla totiž "nur HR".


No jako že berou hotově jen kuny, né ojra, doláče atd bych to chápal já...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 10:04
Ahojky SVOMI, takže Rakousko dálniční známka. Na Slovonsko si připrav pro jeden průjezd 0,75 Eura, a Chorvattsko první část Macelj - Zagerb 35,- Kuna a druhý Zagreb - Šestakovac 171,- Kuna, vše je možno platit i kartama, akorát to Slovinsko doporučuji hotově
Toto je cesta tam ,zpět to samé
Krásnou dovolenou
to RADEK BENE
moc díky za vyčerpávající odpověd, už se fakt těším, jedeme 31.8.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 13:34
a jakej je poplatek bance kdyz se plati kartou?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 14:01
Tecko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a jakej je poplatek bance kdyz se plati kartou?

nedělej debila, nikdo zde neví, jakou máš banku...
zavolej jednoduše na jejich info centrum...tyto hovory jsou ve většině zadara..
Tecko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a jakej je poplatek bance kdyz se plati kartou?


V zásadě by mělo platit v EU, že cena zboží i služeb je stejná bez rozdílu platebního nástroje.
Tzn. zákazník nemá při platbě kartou, žádné přirážky a poplatky, a kurzy zpravidla devizi střed.
POZOR: To neplatí pro výběr u bankomatů!!!
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 16:49
a co třeba American Expres etc?
taky ojra?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 17:00
mam ucet u CS....prave ze ctu hodne ve foru ze platite na mytnicich kartou. Tak by mne zajimalo o kolik je to drazsi. KDydz si vezmu Zagreb - Sestanovac 171kun kdyz to vynasobim kurzem 4.10Kc tak to mate 701,10Kc s kartou to bude kolik?diky
Anonymní návštěvník
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 17:29
hot smileyPŘEČTI SI NADPIS VLÁKNA A JDI SE PTAT DO SVÉ BANKY.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 19:25
Zdravím, dne 1.7. 07 jsem to platil kartou ČS za 683,15 Kč. Zdeny.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
03. 08. 2007 22:47
To Tecko:
Pri platbe kartou platíš presne tú sumu ako v hotovosti.!!.Banka si účtuje iba poplatok za transakciu - rádovo v korunách, typicky SLSP 3 SK,niektoré banky neúčtujú pri platbe kartou nič...A kurz stred je vždy východnejší, takže ušetríš v každom prípade.Používam kartu v zahraničí cca 6 rokov,bez jediného problému.tongue sticking out smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
04. 08. 2007 07:57
Ale asi tak rok, nebo dva, tam může být nějaká přirážka za transakci. EC/MC to zavedli jako první a Visa určitě nezůstala pozadu. Na tento poplatek by jsi ale měl být předem upozorněn. Prakticky se to ale asi neujalo a nikdo to nevyužívá. Tahle informace zapadla a nikdo o tom taky asi ani neví.


cituji:
V zemích Evropské unie a na Islandu, v Lichtenštejnsku a Norsku se může stát, že vám obchodník při platbě kartami Maestro nebo MasterCard naúčtuje k částce nákupu i přirážku za platbu kartou, která je výlučným rozhodnutím konkrétního obchodníka. Útěchou snad může být jen to, že výše přirážky nesmí přesahovat náklady, které prokazatelně souvisejí s náklady obchodníka na akceptaci vaší karty. Těmito náklady se rozumí například telekomunikační poplatek nebo poplatek za zpracování transakce bankou.

Dalším pozitivem je i to, že na uplatnění uvedené přirážky a její výši vás musí obchodník upozornit předem. Nemusí to však být ústně, neboť stačí i upozornění ve formě informačního nápisu umístěného vedle pokladny.

Účtování přirážek umožnila asociace MasterCard změnou svých pravidel k 1. lednu 2005. Poradenská společnost Capgemini se vyjádřila, že neočekává, že by se pro účtování přirážky zákazníkům rozhodl významný počet obchodníků vzhledem k tomu, jak vysoké míře konkurence je maloobchodní segment trhu podroben. Obchodníci navíc na území Evropy berou platby kartami jako přirozenou součást služeb zákazníkům a zpravidla jsou připraveni nést náklady, které jsou s touto službou spojeny.

Argumentem ve prospěch rozhodnutí MasterCard může být i skutečnost, že obchodník nemůže účtovat přirážku u jiných způsobů platby (šeky, obchodní poukazy). Účtováním přirážky u platebních karet by tak pravděpodobně omezil výhody, které jejich akceptace přináší a demotivoval by své zákazníky k jejich používání.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
04. 08. 2007 23:07
Zaujímavé,budem si to všímať,zatiaľ bez prirážky bolo Rakúsko, Taliansko,Poľsko,SK,CZ,a toho roku Chorvátsko a BiH.Na Slovensku niektorí obchodníci akceptujú platbu kartou až od nejakej sumy - napr.300SK.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 08. 2007 21:06
To vše je klasický HOAX. Občas někteří šejdíři chtějí dávat vyšší cenu, když se platí kartou, ale to jsou skutečně zcela výjimky. Zpravidla to jsou výjimečně obchodníci v turistických centrech, ale spíše v jiných zemích než v Chorvatsku. Resp.spíše některé tzv.slevy se týkají jen hotovosti, ale to je jen trik. Nemá cenu se tím zabývat. V Česku občas při prodeji některých služeb chce agentura přirážku, ale dopředu na to upozorní a člověk má i jinou možnost.
Jinou kapitolou jsou poplatky za platbu kartou u nákupu letenek přes web.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 08. 2007 21:14
Že už by i Česká spořitelna spolupracovala na šíření hoaxů? Mě to tehdy poslali myslím s výpisem z účtu. Mám EC/MC kartu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 08. 2007 23:29
V tom případě je to podobný hoax jako když si koupíš nějaký lék a z návodu zjistíš, že je možné, že Tě desetkrát zabije. To se asi spořka jistí.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
08. 08. 2007 09:47
Máte někdo zkušenosti z loňska, jak to vypadá s dopravou mimo sezonu (začátkem září) v sobotu na trase Sestanovac-Zagreb-Vídeň. Chtěli bysme tudy jet, ale pokud jsou tam zácpy i mimo sezonu, tak se vydáme jinudy.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 08. 2007 19:34
Nevíte prosím někdo kolik je to kilometrů ze sjezdu Blato n/C do Omiše??? Už jsem takdy na fóru četla že je cesta hodně klikatá, úzká, někdo zase psal že vpoho, tak ještě nevím jestli pojedu přes Split nebo sjedu až v Blato n/C eye rolling smiley Díky
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 08. 2007 21:46
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:03).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 08. 2007 23:07
Záleží na času, kdy jsi v Dugopolje. Do 9 až půl desátý bych sjel v Dugopolje. Omiš je do cca 10 až půl jedenáctý v pohodě. Pokud by jste jeli mezi půl desátou až 17, osobně bych jel do Blata nebo Šestanovce. Fronty před Omiší jsou stejný jako loni, když dálnice nebyla. :-(
Alf
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
15. 08. 2007 23:54
Ako napisal Fido. Az na koniec pri Dugopolje. 171 HRK zo Zagrebu, 35 HRK Macelj-Zagreb ( len tak, naokraj:-)
Robia ti Chorvati zazraky. U nas jeden tunel, tam tri. U nas 60 km za 5 rokov, v HR za rok. Ź Bratislavy do Tucep za 9,5 hod. vratane prestavok. thumbs up smiley
avatar
XXX
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
16. 08. 2007 05:16
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:05).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.