Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 09:04
tu mapku jsem nasla na chorvatskem foru a pak tam byl ten popis cesty,co jsem uvedla vyse (Vrgorac, Umcani, Drazevitici, Stasevica, Spilica, Gnjec, Radaljci ...Ploce


"Ve Vrgoraci rovne pres krizovatku a jet na Veliki Prolog a u maleho Prologu odbocit na Ploce,to by mela byt normalni cesta,ale podle domacich taky delsi"Melo by to byt necelych 35 km do Ploce. Oni tam prave pisou,ze normalne se ma odbocit na krizovatce ve Vrgoraci doleva a dostanete se na tu cestu na Veliki Prolog,ale podle domacich je lepsi jet na VINA,UMCANI,DRAZEVITICI..... tady k tomu mate i mapku,tak hned uvidite ten rozdil.

Vrgorac-Ploce

tady jeste jeden odkaz,snad to pomuze taky
spojeni cest A1



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (17. 02. 2009 11:39).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 11:47
tady jeste fotky z cesty Zegreb - Split z chorvatskefo fora
Zagreb - Split

a tady je stavba cesty Ravca ... Ravca - Ploce
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 12:07
tady je taky par peknych fotek z dalnice A1 z ledna 2009
A1
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 13:25
" v Chorvatsku byl koncem roku 2008 otevren dalsi usek dalnice ve smeru na Dubrovnik a to 40 km dlouhy usek mezi Sestanovacem a Ravcou,ted je delka dalnice jiz prodlouzena na delku 450 km od Zagrebu pres Zadar a Split az do Ravce."
Odtud chybi jeste kolem 100 km az do Dubrovniku,ktere by mely byt v roce 2012 po ukonceni stavby "Peljesackeho mostu" dany do provozu.Trasa Vrgovac - Ploce by mela byt cela prujezdna do leta 2010!
Quelle: 31.1.2009 ADAC.de
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 14:52
to vasnivykolista
Neboj, tam to bude dobrá cesta, ikdyž tabulka ukazuje zvášené zatížení, ale domů bude hustý proti provoz. Začíná dovolená Italům, Polákům a také dalším oblastem v Německu. My většinou jezdíme také z neděle na pondělí a jde to velice pěkně a domů jezdíme nejpozději ve čtvrtek. Jednou jsme jeli v pátek a bylo to plný. Ono hodně lidí už vyjíždí v pátek, protože v sobotu jedzdí opravdu ty turnusy od soboty do soboty. Ani bych neřekla, že tabulka není přesná. Domů budete mít proti provoz a to vám vadit moc nebude. Koukala jsem na ty fotky kolařů, je to paráda. Fakt se těším na tu krásu. Okolo Zadaru je taky pěkně, ale tak kouzelná krajina tam není.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dajabenova (17. 02. 2009 14:54).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 15:24
To David: Konečně se do toho někdo pořádně obul...pochvala
Fanky chválím také...
Taky už se drahnou dobu snažím dopídit nějakého rozumného výsledku, jak se nejlépe dostat z Ravče do Ploče. Zatím marně. Jisté je, že silnice v této lokalitě jsou nyní v dočasné přestavbě, že trasy se mohou měnit "ze dne na den", a že nové platné mapy zatím nejsou k dispozici. A tak asi nezbývá, než, jak napsal tvsat, vyčkat ještě tak do května, co stihnou dodělat. Myslím si, že koncem května už chorvati dají navědomí, jak dál z Ravče...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 02. 2009 17:26
Při pohledu na ty krásné fotky se mi vždy vybaví ... asi to, co všem, kteří se do této země vždy rádi vracejí.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 02. 2009 11:05
tady je pro vsechny priznivce Chorvatska dobry odkaz na dalnice,provoz a zacpy atd.
Autoceste Zagreb
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
18. 02. 2009 14:38
Ještě jsem našel průjezdovou mapku okolí Ploče:





Upraveno 1krát. Naposledy upravil jardik007 (18. 02. 2009 14:44).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
19. 02. 2009 19:14
mapa
Na této stránce stáhněte spodní brožuru v pdf,mapu si zvětšíte.Lépe to neumím.yawning smiley

Karel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KarelS (19. 02. 2009 19:19).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
20. 02. 2009 18:19
[www.chorvatsko.cz]

spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
Omlouvám se tet ten odkaz je spravně.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil zubtel (20. 02. 2009 18:26).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 02. 2009 11:53
Dugopolje pod snehem



avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 02. 2009 12:20
A1 Dugopolje-Sestanovac


Makarska

avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
21. 02. 2009 12:40
originalni preklad Google z anglictiny do cestiny:

Vzhledem k pomalost při přijímání Split krajské oblasti plánování, stavebního dálnici Záhřeb-Ploče na sekci Ravče-Ploče budou 2 roky za harmonogram, podle našich zdrojů.

Tento oddíl, spolu s kompletní bod z Dugopolje do Ploče, by měla být dokončena do 30. prosince tohoto roku (2008), v závislosti na výrobci, ale od nového koridoru nepřijala oblasti plánu, bude finální 2 roky později, asi 2010..

Podle našich zdrojů, bezprostředně po podpisu dohody o výstavbě, chorvatština Higways zjistili, že cesta k bodu Ravče-Ploče by mělo být změněno. Bylo rozhodnuto o jižní trase místo severního.
Důvody, pro které jsou povětrnostní podmínky, jednodušší připojení Vrgorac a Metković s dálnicí a kratší celková délka tunelů, téměř 5,5 km. Přestože nová trasa je delší, než u původních 5,6 kilometrů, jeho výstavba by měla být levnější, za 340 milionů kuna (45 mil. Kč. €). To proto, že jeden kilometr nové trase by náklady 89,7 mil. Kč. kuna (12 mil. Kč. €).

Nová trasa do Ploče by nový projekt od samého začátku, takže nové dokumenty pro umístění licence a stavební povolení musel být poskytnuty. Vzhledem k tomu, že bod křížení dva okresy, Splitu a Dubrovníku, chorvatština dálnic poslal potřebné dokumentace téměř před dvěma lety.

Dubrovnická župa okamžitě dala pozitivní reakci na nové trase, ale Split hrabství museli přijmout nové oblasti plánu. Tento plán byl přijat v minulém roce. Všechna odvolání z chorvatských dálnic přijmout plán dříve nedaly výsledek. County councilors schválila tras v oblasti plánování, ale dávají přednost jižní trasu, těžší a dražší jedna.

Naše zdroje tvrdí, že je celkem nesmysl, že severní trasa bude vyrobeno. Podle odhadu, výstavba může začít za dva měsíce v nejlepším případě a státní útvar bude muset harmonogramem dokončení tohoto oddílu pro příští čtyři roky plánu.

avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 02. 2009 11:18
tady mate odkazy na perfektni fotky z A1
Vrgorac,Ravca,...
Sv.Rok a dalsi
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 02. 2009 09:10
...opravdu moc hezké fotky, paráda.thumbs up
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
04. 03. 2009 16:10
vcera se uz asfaltovala druha cast cesty v tunelu Sv.Rok...

Sv.Rok
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 15:49
OHLEDNE MYTNICE LUČKO V ZAHREBU...
Od leta...pri najezdu na Lučko...jestli mam v umyslu zaplattit kartou tak budu mit možnost odbočit, zaplatit v klidu kartou, pak se po par kilometrech vratit pred Lučko, s tim, že už nebudu čekat ve fronte, nybrž v klidu projedu nekolika otevrenymi pasy...vymoženost...?!
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 16:28
sakra, JIRKO, trochu to rozveď....to bude novum ?
při nájezdu od moře nebo od Zagrebu? kde odbočit?
už to čtu 10 minut a furt jsem zmaten....confused smiley
byla by to asi dobrá věc



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (05. 03. 2009 16:45).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 16:44
Já projížděl mýtnicí Lučko loni v září a platil jsem kartou tam i zpět a je třeba sledovat na horních značkách mýtnice zkratku CARD je hodně vpravo mezi TIR a BUS platba proběhne velmi rychle bez zadání pinu pozoooor napřed vyleze lístek a pak karta ale to už je závora zvednutá tak tam nenechte v tom letním rozpoložení kartu thumbs up smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 16:53
to tom 42
nejde o nic, ale to snad ví každej, kdo tam projel vícekrát....
co jsem snad pochopil z JIRKOVA sdělení, pokud k tomu dojde, tak by to nové opatření mělo za hlavní účel omezi FRONTY těsně před mýtnicí!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (05. 03. 2009 16:56).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 18:11
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OHLEDNE MYTNICE LUČKO V ZAHREBU...
> Od leta...pri najezdu na Lučko...jestli mam v
> umyslu zaplattit kartou tak budu mit možnost
> odbočit, zaplatit v klidu kartou, pak se po par
> kilometrech vratit pred Lučko, s tim, že už nebudu
> čekat ve fronte, nybrž v klidu projedu nekolika
> otevrenymi pasy...vymoženost...?!

O tomto už ktosi kdesi písal, bude to akoby extra mýtnica na boku. Ak si dobre pamätám, že JIRKO?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 18:25
tom 42 prosím tě,tak na vjezdu si vezmeš lístek a pak na výjezdu jej strčíš do nějaké čtečky ?? a do další strčíš kartu jak do bankomatu a ono si to odečte částku vydá lístek a po odebrání lístku vyjede karta ??? a jedeš dál. Já sice platím vždy kartou,ale na závorách stejně jak v hotovosti.Díky moc předem i za všechny ostatní.

MirekŠi
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 18:32
Mně odmítli vzít kartu,tak sem musel platit hotově.(na Lučku)
Nemáte někdo foto ? Přímo mýtnici Lučko ? Aby bylo pěkně vidět kde berou kartu.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 18:36
Karty berou asi všude,nebo aspoň by měli ??!! ,ale může se stát,že mají poruchu a nebo se výběrčímu nechce zatěžovat,poněvadž nemůže šidit.Prostě bych řekl,že nemám ani Kunu a trval na zaplacení kartou,obrázky tam jsou a pokud tam nemají info,že karty nefungují tak mají smůlu,ale je to jen můj názor.Zatím jsem nikdy neměl problém u žádné mítnice,asi mám štěstí grinning smiley

MirekŠi
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 18:50
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tom 42 prosím tě,tak na vjezdu si vezmeš lístek a
> pak na výjezdu jej strčíš do nějaké čtečky ?? a do
> další strčíš kartu jak do bankomatu a ono si to
> odečte částku vydá lístek a po odebrání lístku
> vyjede karta ??? a jedeš dál. Já sice platím vždy
> kartou,ale na závorách stejně jak v hotovosti.Díky
> moc předem i za všechny ostatní.


přesně jak jsi napsal a konkrétně Lučko nemusíš zadávat pin jinde jsem kartu předal obsluze a ta mne požádala o pin to hrozně zdržovalo , ten kdo platil hotově byl už za kopcem
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 19:45
Tak moc díky,je to dobré vědět jaké možnosti jsou a to tedy platit hotově při závorách,nebo kartou při závorách a nebo tam kde je možnost a značení zaplatit přímo kartou bez čekání.Vždy jsem si říkal jak na to,tak jsem rádmže to tady konečně někdo tak srozumitelně napsal.Zkusím letos použít i tuto třetí variantu.

MirekŠi
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 19:46
tom 42 to trochu motá....
tedy, v Chorvatsku jsou dvě dálniční společnosti na sobě nezávislé....
co popisuje tom 42 o automatech na karty se jedná o splečnost spravující dálnici od Macejl do Zagrebu a obráceně ( dálnice A2) a tam jsou automaty na mýtné jak popisuje....
druhá společnost, co spravuje dálniční síť např od Zagrebu až po Split a obráceně (dálnice A1) alespoň loni na těch desítkách exitů žádné automaty na karty neměla....
pro pořádek.... neplést si exit Jankomir, kde před Zagrebem začíná nebo končí A2 se svým způsobem placení s exitem Lučko asi 20 km dál kolem Zagrebu, kde začíná a končí A1 s jiným způsobem placení.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (05. 03. 2009 19:56).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 19:51
přesně tak jak píše mack
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
05. 03. 2009 19:58
To mack že jsou v HR dvě společnosti jsem vůbec netušil na A1 skutečně nejsou automaty ale krditku přijmou příjmou pracovníci dálniční společnosti.Za chybku se omlouvám
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.