Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 07. 2012 10:22
Ahoj, měl bych dotaz. Šlo by to využít při cestě směr Dubtovník. Jel někdo z Metkoviče na Pelješac "zadní" cestou přes Bosnu. Jestli je tam přechod i pro cizince, jestli tam nejsou fronty náklaďáků a místních ... jestli by to mělo nějaký význam. Proto že když je "blbá hodina", tak na magistrále se dá čekat i hodinu na Bosenských hranicích ...



mapa

V papírové mapě Freytag & Berndt [www.freytagberndt.cz] tam přechody značené jsou



tady to uvedene ale není ... :-(
[www.chorvatskoo.wgz.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nalim01 (21. 07. 2012 11:03).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 07. 2012 11:01
Smazáno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (21. 07. 2012 11:21).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 07. 2012 11:11
No... jde to přes Čapljinu (na tu nemusíš až do Metkoviče, stačí z Prologu jet přes Međugorje) - Stolac - Ljubinje - Trebinje a tam pak na hraniční přechod Ivanica / Gornji Brgat.
Druhý přechod, kterým můžeš jako jinozemec do této části HR projet, je na Jadranské magistrále. Přes ostatní přechody tě nepustí, jen na chorvatský nebo BiH pas.
Silnice přes Stolac je vcelku (a místy až velmi) slušná, ale nemám ji projetou v celé délce - abys pak nekonstatoval, žes to jel o dvě hodiny déle, jen abys ušetřil půlhodinu u Neumu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (21. 07. 2012 11:18).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 07. 2012 22:40
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:00).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 08. 2012 12:54
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Buď odbočíš za mýtnicí vpravo podle značení na
> Ploče-Dubrovník (pak těmito města neprojíždíš, ale
> cesta je tudy pomalejší a nic moc) nebo se dáš
> vlevo na Vrgorac, vjedeš kousek do města, na
> semaforech se dáš doprava po D62 na Veliki Prolog
A co ta silnice, která vede mezi Tebou uvedenými trasami, tedy přes Dusinu a Otrić-seoci? Je hodně blbá? Přijde mi to mnohem kratší.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 08. 2012 14:54
Podle mapy zjevně kratší je, ale zatím mě nenapadlo ji vyzkoušet. Tak nevím.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 08. 2012 17:05
Jestli ještě nebude tma, zkusím to (v opačném směru) a dám vědět.

EDIT: Toto je asi úplně blbý dotaz, že - přes Metković je to asi zajížďka nebo cesta na lokální přechod pro HR a BiH občany, že? :
"Možná je to někde v hloubce tohoto vlákna, ale pro cestu přes Neum je lepší jet přes Metković, nebo po nové 425 směr Ploče a na osmičku směr Neum se napojit již před Pločemi?"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (10. 08. 2012 18:31).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 08. 2012 20:38
Z Vrgorce přes Metkovič po dvaašedesátce to určitě zajížďka je. Tedy z Prologu přes Metkovič a Opuzen je to asi o 6 km dál, přes Kulu Norinskou, Komin a Rogotin dokonce o 11 km dál.
A to ostatní už tu bylo taky - po E65 a D513 na D8 u Pločí je to do Neumu pravda o trochu blíž, než skrz skrz konec Vrgorce na D62, v Malim Prologu doprava na D513 a na Jadransku magistrálu se napojit tou estakádou mezi Rogotinem a Čeveljuší, ale ta druhá cesta mi ale připadá příjemnější a, snad kvůli rychlostnímu konci, i časově lepší.
Ještě mě nenapadlo měřit přesněji dobu jízdy jednotlivými cestami (přesněji řečeno - vždycky jsem si vzpomněl až na dálnici nebo v Neumu, že jsem to chtěl stopnout), takže je možné, že jsem se jen cestou přes Umčani a Staševicu nudil a proto se mi zdála pomalejší...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (11. 08. 2012 11:17).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 08. 2012 17:13
[dnevnik.hr]
Rozumím dobře, že Chorvati uvažují o pronájmu dálnice a tím o možné zvýšení cen?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 08. 2012 19:57
Ahojte. Alesim, vypadá to, že tomu rozumíš dobře. [translate.google.cz] [www.tportal.hr]

A světe div se, ono by to mohla být Čína. No, ten náš "asijský spolek"/viz. vlákno Ryby/ asi bude bohatý..... Bomiňo, Čavis - budeme mít možná chorvatskou dálnicismiling smiley. Možná už příští rok budem muset všichni do směnárny pro "čínské jüany". A při kouknutí na kurz - můj údiv - ani se nám to nebude plést....ono totiž zhruba 1 kuna = 1 čínský jüan smiling smileysmiling smileysmiling smiley [www.penize.cz] Zdravísmiling smiley R.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 08. 2012 22:45
... jak to vlastně dopadlo ... když stavěli žlutí bratři dálnici v Polsku ... ? grinning smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 08. 2012 00:51
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 08. 2012 13:09
No,pro mne je v tom článku důležité slovo "uvažují"...tedy nic není ještě rozhodnuto,a tahle bublina brzo splaskne,až si pozvou Poláky na rakiju.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 08. 2012 16:06
martin2106 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kolosální sukces:
>
> [url=http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/doprava/
> clanek.phtml?id=704013]článek na aktualne.cz[/url]

Hmm, co byste dělal vy, kdyby po podepsání smlouvy s cenovou kalkulací z doby před podepsáním se zvýšily ceny vstupů a v podobě zvýšených nákladů by ohrozili byť i minimální rentabilitu výstavby? Poláci jsou leckdy vyčůranější než si v českých luzích dokážeme uvědomit... Ale konec OT.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
18. 08. 2012 19:49
Ahojte. No nic, nejsou tu dneska při slunečné sobotě žádné "fórové hádky"smiling smileysmiling smileysmiling smiley, tak trošku jiného adrenalinu.....Zdraví R.


Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
19. 08. 2012 12:15
Rero,s tím tunelem se mi to nechce až věřit že to tak na chlup vyšlo,ale je to drsné.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
20. 08. 2012 10:18
No co, co. To muselo vyjít. Značka vozů ........VOLVO.
Na druhou stranu ale, já bych byl pokakanej i jako řidič toho kamionu. Asi tempomat a hlídat a hlídat souběžnou jízdu vozů. To je tedy adrenalin !!!
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 08. 2012 08:43
Ono to taky stačí šikovně nastříhat. Mohli to natáčet klidně i týden.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 08. 2012 11:03
Tak to máš Michale pravdu, to bych pak na tom laně mohl být i já.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 08. 2012 18:05
Já si myslím, že ten konec byl nějak dodělaný, nikdo by neriskoval, že se lano při přetržení zamotá do té její karabiny (což by se klidně v tom šlehnutí mohlo stát) a strhne tu holku dolů. Ale jinak super.
U nás na D1 by to ale nedokázala ani náhodou.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 08. 2012 19:43
Je pravda, že v tak perfektním stavu je dálnice v celé délce, nejen ten zatím poslední kousek k Vrgorcu.

Kam už ale dálnice nevede: včera jsem zjistil, že hraniční závory HR-BiH na D8 se posunuly zhruba o kilometr směrem ke Kleku. Na místě původního celniště se vesele dlabe skála, že prý hraniční přechod nesplňoval nějaké předpisy a je nutné ho rozšířit.
Současný přechod je takové provizorium, jen budky, prostor není zastřešený. Vzhledem k tomu, že odpoledne byla na dálnici teplota vzduchu až 37°C (dole u vody odhaduji o něco méně, asi tak 33°C, ale všechno kolem bylo rozpálené Sluncem), docela jsem litoval ty pohraničníky a celníky obou republik, jak se tam smaží ve vlastní šťávě. Na zastřešení kvůli stínu měli myslet jako první.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 08. 2012 08:44
Já jsem je nelitoval, neboť jsme tam stáli ve frontě tam i z5 a na obou stranách BIH. Dohromady tak 1 hodinu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 08. 2012 13:36
Globík napsal:
Buď odbočíš za mýtnicí vpravo podle značení na
> Ploče-Dubrovník (pak těmito města neprojíždíš, ale
> cesta je tudy pomalejší a nic moc) nebo se dáš
> vlevo na Vrgorac, vjedeš kousek do města, na
> semaforech se dáš doprava po D62 na Veliki Prolog
A co ta silnice, která vede mezi Tebou uvedenými trasami, tedy přes Dusinu a Otrić-seoci? Je hodně blbá? Přijde mi to mnohem kratší.

Loni jsem jel do Ploče přes Dusinu atd. dalo se, ale cesta byla dost úzká samej domeček a max. rychlost mezi 40-50km/hod.
Je to určitě kratší, ale letos jsem jel radši přes Velki a Mali Prolog, tak jako dříve, když končila dálnice v Ravči. Ten závěr do Ploče
s místy polodálnicí je pak příjemnější.

Míla



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Míla (22. 08. 2012 13:39).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 09. 2012 07:55
Letos chceme sjet z dálnice ve Vrgoracu při naší cestě na Pelješac. Je to tam potom dobře značený z toho sjezdu? Mohl by mi prosím někdo napsat svou zkušenost. Moc děkuji.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 09. 2012 09:47
Ivčo, značený to tam je dobře, ale po cestě, která se mi vůbec nelíbí. Je to o kvalitě, velkým množstvím vesnic, stoupáním a klesáním a taky o delším čase. Za sebe doporučuji ihned po výjezdu z mýtnice ignorovat ukazatele doprava na Dubrovnik a jet vlevo na Vrgorac. Ve Vrgoraci na jediných světlech v centru odbočit doprava a pak už je to opět značený. Cesta zpět taktéž a nebát se, že tudy není značený nájezd na dálnici směr Záhřeb. Hezkou cestu a pobyt
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 09. 2012 10:10
Projel jsem to před 3 týdny - obě trasy - a nezbývá než souhlasit s RadkemK. Za mýtnicí odboč na Vrgorac!!! , ne doprava podle směrovek.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 09. 2012 12:52
Zdravím všechny milovníky Jadranu. Mám dotaz, syn jede v sobotu do Gradacu. Poradíte mi někdo, kde by bylo nejlepší sjet z dálnice?Děkuji.J.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 09. 2012 13:14
RadekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ivčo, značený to tam je dobře, ale po cestě, která
> se mi vůbec nelíbí. Je to o kvalitě, velkým
> množstvím vesnic, stoupáním a klesáním a taky o
> delším čase. Za sebe doporučuji ihned po výjezdu z
> mýtnice ignorovat ukazatele doprava na Dubrovnik a
> jet vlevo na Vrgorac. Ve Vrgoraci na jediných
> světlech v centru odbočit doprava a pak už je to
> opět značený. Cesta zpět taktéž a nebát se, že
> tudy není značený nájezd na dálnici směr Záhřeb.
> Hezkou cestu a pobyt

A kam mě prosím toto odbočení ve Vrgoracu dovede?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 09. 2012 21:20
Jirka Dl.
V Šestanovaci. Mám to do Gradacu najetý i z Vrgorace přes Ploče zpátky nahoru do Gradacu, ale časově skoro stejný, zaplatí asi 20 kun navíc za mýto a ve vnitrozemí nic nevidí. Přece jen při pobreží je toho vidět víc a je to i příjemnější cesta
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 09. 2012 09:10
Na rozestavěnou dálnici do Ploče, která končí už za Ploče na Jadranské magistrále. Není potřeba se bát, protože z Vrgorace je to opravdu dobře značený na DUbrovnik a aktuálně je tam i nový asfalt. Sice ne všude, ale v těch nejrozbitějších částech co tam byly určitě.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.