Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 03. 2011 11:34
Ono většina už stejně zakotví nejníž v Ploče a dál už jede podle mě jen zbytkový tranzit.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 03. 2011 11:47
On to most sám o sobě neřeší, na něj má navazovat nová komunikace do Zatonu. Cesty přes Dančanje nad Brijestu ani z Brijesty k Drače nejsou schopné pojmout sezónní provoz ani náhodou, takže se tyto dvě záležitosti řeší souběžně, jedna stavba bez druhé postrádá smysl.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 03. 2011 12:32
Nevíš jestli ta spojka most - Zaton bude v profilu 1+1 nebo 2+2?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 03. 2011 18:04
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jak to vlastně je s tím mostem na Pelješac? Loni
> tam už byly šipky, ale po mostu ani stopy.

Kdysi jsem o tom mostě četl na nějakém chorvatském webu. Tehdy tam byl hlavní problém, že by tím přeťali jediný mořský přístup do mezinárodních vod pro BiH a proto jsou BiH proti. Takže myslím, že je to hlavně politický problém (samozřejmě kromě peněz), asi podobně, jako na severu se Slovinci, kteří jim mimo jiné kvůli tomu dělali problémy se vstupem do EU.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 03. 2011 20:17
Původní plán byla rychlostní komunikace s tím, že podle loňského rozhodnutí most bude v profilu 1+1 s výhledem pozdější dostavby 2+2. Podobně i spojka Pelješcem do Zatonu. Ale bez tunelů se to neobejde a na ně se taky musí napřed poctivě spořit do prasátka, celá stavba se totiž prodraží i z toho důvodu, že se staví v seismicky méně stabilní oblasti.
Pokud jde o dohodu s BiH, tak ta byla v Sarajevu uzavřena s podmínkou rozpětí pilířů tuším nejméně 500m a výšky mostu nad hladinou 55m. Tady o tom něco dost je: [www.index.hr] .
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 03. 2011 21:02
Na tenhle megalomanský projekt nejsou prostě peníze ani na "poluprofil". Prioritní je pro ně zatím postavit dálnici nad Ploče. Ono je taky možné, že než se seženou peníze budou všechny "ministátečky" z bývalé YU v EU. Samozřejmě zatím je to vize, ale možné je všechno. Jak píší v tom článku chtějí smlouvu zrušit a vypsat nové výběrové řizení. Další věcí je výška mostu a povětrnostní vlivy v této oblasti, aby to nedopadlo stejně jako s dálničním maslenickým mostem, velmi často zavřený kvůli větru.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 03. 2011 15:21
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 03. 2011 20:17
alesim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.hac.hr]
> -i-obavijesti/


takže pevně předpokládám že úsek Sv. Rok-Maslenica bude uzavřen i v červenci,páč to nestihnou.Masakr.....
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
10. 03. 2011 23:05
Ja jsem to asi nepochopil. Podle me psali, ze nemohou toto omezeni dopravy provest, protoze kvuli spatnemu pocasi nemohou stavet znacky, svetelnou signalizaci atd... Tedy ty opravy vubec nezacaly ne ze je neco neprujezdne s objizdkou. Ta mela byt jen pro kamiony vetsich rozmeru, protoze by se na jeden obousmerny trak nevesly. Kdyz tak me opravte.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
11. 03. 2011 15:38
na kameře je vidět, že to jede jedním tubusem a jsou tam i nějaké kužely..i kamion sem viděl...takže to bude jak to bývalo před 2 rokama
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
11. 03. 2011 20:26
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 19:00).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
11. 03. 2011 21:08
Já si to přeložit umím i bez Google. Tedy pokud vasnivykolista píše že je tam už omezení, tak prostě od 21.2. se změnily podmínky natolik, že začali s opravami akorát HAC na webu zaspal (ono tam toho nefunguje více). Tak doplňuji teď jsem si poslechl zprávy HRT2 a je to opravdu svedeno do jednoho traku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (11. 03. 2011 23:39).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 03. 2011 08:02
Informace na toto téma mne extrémně zajímají. 11. 6. tam budu projíždět,confused smiley tak jsem zvědav, nakolik budou schopni ten termín dodržet. V každém případě pak poreferuji.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 03. 2011 08:22
Jedu do chorvatska po dálnici a zajímá mě zda se střešní box počítá do výšky vozidla.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 03. 2011 08:35
p.winkler napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu do chorvatska po dálnici a zajímá mě zda se
> střešní box počítá do výšky vozidla.


Nepočítá, měří se výška vozidla nad přední nápravou.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 03. 2011 10:55
Dík za odpověď,to byla rychlovka.Dále se zajímam o cestu přes Maďarsko(ne po dálnici).Jel jsem tam v květnu loni,samé opravy.Existují nějaké info webovky o stavu cest?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 03. 2011 11:10
Je to popsáno v sekci Přes Maďarsko
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 03. 2011 21:51
Radim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Informace na toto téma mne extrémně zajímají. 11.
> 6. tam budu projíždět,confused smiley tak jsem zvědav, nakolik
> budou schopni ten termín dodržet. V každém případě
> pak poreferuji.

tak vás to nemusí bolet. To ještě žádná špička nebude. To začne až kolem 15.6. až děckám skončí škola (nevím přesně od kdy na den) ale pak je rodiče začnou stěhovat k příbuzným dolů k moři , případně když bude pěkně už si udělají dovolenou aby se vyhnuli přecpaným plážím od července.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 03. 2011 01:42
Kde najdu nějaké info na ubytování na Plitvicích?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 03. 2011 06:03
Ono to tu už je, ale dá to chvilku pročítání: třeba tady (nebo začni až od strany 15).
Kontakty ve formě webové adresy tu zpravidla přímo uvádět nelze, ale podle jména a místa je najdeš snadno vyhledávačem.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 03. 2011 06:42
Hledám nějake ubytování na jednu noc v Plitvicích.Pokud ma někdo nějaký kontakt mohl by mi ho poslat na email p.winkler@seznam.cz
dík
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 03. 2011 10:58
...tady je pekny vyber na plitvickach.... [www.galileo.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 03. 2011 13:30
Je tam kemp,v něm chatičky,spali jsme tam loni taky jednu noc.V kempu je restaurace,samoobsluha.Byli jsme tam v červnu,bez rezervace a nebyl žádný problém.V sezoně bych si to ale taděj rezervoval.Až se dostanu domu k PC,tak vložím odkaz.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 03. 2011 14:01
Kempy kolem Plitvic
[www.np-plitvicka-jezera.hr]
[www.np-plitvicka-jezera.hr]
[www.kamp-turist.hr]
[www.avtokampi.si]

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (16. 03. 2011 14:02).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 03. 2011 21:15
Tady je to co jsem sliboval.

[www.np-plitvicka-jezera.hr]
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 03. 2011 08:59
... 5 mesicu pote,co balvan blokoval cestu Stupice na Makarske se bude od 1.4.2011 dale pokracovat s praci na tunelu Vrgorac-Makarska a ma byt dokoncen do leta...dalsi info [www.kronika.hr]

avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 03. 2011 15:35
Tady na té fotce to není tak vidět, ale tady Ten šutr vypadá hrozivě eye popping smiley
Našel jsem i videa videa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radim (23. 03. 2011 15:40).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 03. 2011 18:02
A nebude se náhodou pokračovat na tunelu nad Baškou Vodou z Bastu do Zagvozdu?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 03. 2011 09:55
Já si myslím, že to pokračuje i když pomalu. Na HACu jsou pro tunel dve vyberova rizeni a tady jsou v pdf prvni a druhe . . V novinách jsem nikde nic nového nenašel, možná špatně hledám.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 03. 2011 10:01
Radim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady na té fotce to není tak vidět, ale tady Ten
> šutr vypadá hrozivě eye popping smiley
> Našel jsem i videa videa

Takový "odron" nikdo v té oblasti nepamatuje krom zemětřesení na Makarské. Spočitali že než by sanovali skálu s nejistým úspěchem, tak je lepší a levnější postavit tunel. clanek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.