Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2008 22:07
Tak jsem si našel odpověď:
Mapa+cena



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Neta76 (24. 01. 2008 19:28).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2008 22:19
No tak proč nejdeš na vlákno týkající se dálnice a cen mýtného ?????smiling bouncing smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2008 23:08
Kluci, kam tak spěcháte, vy nemáte dovolenou?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 10:14
Nespěcháme !! Já nezávodím !! Jedu po dálnici cca 110-140, mimo dálnici dle pravideleye popping smiley Ale protože vezu časovanou bombu v podobě dvou synků (letos ,13měsíců a 4 roky) potřebuji dojet na místo přes noc kdy hoši spinkaj.Pokud jsou v bdělém stavu je to na duševní újmu. grinning smileygrinning smileygrinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (24. 01. 2008 10:15).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 10:43
Já nikdy nevím jestli spěchá. Vloni jsem vyjel z Plzně ve 21,00 v sobotu a v Orebiči jsem vystupoval cca v 15,20 v neděli. Je to rychle nebo pomalu? Mě se ta cesta ovšem moc líbila. Podle mě to bylo v klidu a pohodě.smileys with beer Navíc taky vezu "bombu" 3 ženský, který celou cestu reptaj jak je to dlouhý a že už takhle nikdy .yawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 10:46
Jardo !! To znám !! Manželka taky zkuhrá už od Průhonic,kdy už tam budem smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 11:29
Všechny jsou stejné,ne a ne usnout,aby byl klid thumbs up smiley Nechápe,že se na tu cestu k moři celý rok těším spinning smiley sticking its tongue out

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (24. 01. 2008 11:33).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 11:41
Luboši, presne tak, mne tiež ide o to, aby sme boli na mieste čím skôr. Nie preto, že by som si nevedel cestu užiť v klídku a v pohode, ale pri 4.-ročnom synovi (keď je čulý), to skrátka veľmi nejde. A niekedy sa pridá aj polovička. eye rolling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 12:05
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všechny jsou stejné,ne a ne usnout,aby byl klid
> thumbs up smiley Nechápe,že se na tu cestu k moři celý rok
> těším spinning smiley sticking its tongue out
------------------------------------------------
jj, ta moje má navíc ještě blok (tchán, když byla ještě malá, usnul za volantem a byla z toho bouračka) a tedy cítí jako povinnost nespat a „bavit řidiče“ a bavit řidiče ……a tím ho udržet v kondici. Za celou dobu našeho manželství nepochopila, že mě tím pádem hrozně vyčerpává a je to tedy celé kontraproduktivní. Vyřešil jsem, přemístil jsem ji dozadu k vnoučkovi, tomu jsem pořídil přenosný DVD přehrávač (tedy oba buďto spí, nebo čubrní na „bednu“) a v předu sedí dcera, která sama je už zkušenou řidičkou a sama tedy ví, co dobrý spolujezdec může, a co ne. A je tedy pohoda, klídek, tabáček. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 12:12
Také jsem zkusil přemísťovačku dozadu a do předu posadil vnuka,ale moc jsem si nepomohl.Místo vedle mne radila nakloněná mezi předníma sedačkama s odůvodněním,že nevidí na cestu a abych prý neusnul moody smiley tak mne musí hlídat !!!
Ještě jedna naděje mi svitla,pustil jsem si navigaci,ale ta bohužel po nájezdu na dálnici nahlásila,pojedete 378 km a byl jsem tam kde sem byl v p....... thumbs down

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (24. 01. 2008 12:15).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 12:26
jj, a dobrý je u tý navigace zapomenou vypnout upozorňování na překročení rychlostního limitu. Já tam mám nastaveno +10%, tedy je to v rychlostech, kolem kterých normálně jezdím. A to pořád dokolečka „Překročil jste povolenou rychlost“, nebo u Navigonu „Pozor!“ je taky účinný……..-) To se dokonce dozvíš něco o hazardérech a je úplně jedno, že ji vozíš 30 let bez jediného škrábance…..
Zkus ten DVD přehrávač a všechny zahnat dozadu. Mě to pomohlo,a to značně spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 13:33
jo jo, s polovičkou to znám...
uber, zase jedeš jako blázen (jedu 95)...
nepředjížděj ty kamiony, vždyť jedou dost rychle ( na dálnici !! )...
já ti dám kouřit v autě, zakuř si na odpočivadle...
zase jsi předjel bavoráka a jaké on má rychlé auto.... atd

na druhou stranu jsem ji naučil mít oči na stopkách na dálničních přivaděčích a vždy před tunelem přikázat, abych si sundal brýle proti slunci (kdysi jsem na to zapomněl a v neosvětleném tunelu jsem to měl o vlásek)smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 17:18
Případné kecy mojí drahé, i když už si docela zvykla mi do řízení nekrafat, thumbs up smiley řeším případným slíbeným trestem : Když nebudeš držet ****, zastavím ti na čurání až se mě bude chtít !smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 21:11
Moje drahá polovička byla zvyklá kolem druhé raní dávat topemí na 25C a stlumovala rádio na minimum.
Řešení jsem nalezl - když to udělá tak řídí.
Jezdíme 10-11 aut. Odfezd 14,00, příjezd Mimice cca1000km 4,00-5,00.
12,00 Peljesac 7,00
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2008 23:40
Modeno to s tím čuráním je fakt účinný.Jednou mne tak namíchla,že nakonec jsem měl nohy křížem při řízení i já grinning smiley Vypeklo mne to,že jsem nezastavil když chtěla a pak mezi Karlovacem na Zágreb nebylo pak kde zastavit,až na odpočívadle Plitvice.No fakt to bylo nadoraz i u mne smileys with beer A tomu nebylo ještě konec,když vystála frontu u WC tak zjistila,že nemá sebou peníze hot smiley Tak celá bledá přiběhla zpět k autu pro zbytek Kun thumbs up

MirekŠi
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 01. 2008 01:36
Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jj, a dobrý je u tý navigace zapomenou vypnout
> upozorňování na překročení rychlostního limitu. Já
> tam mám nastaveno +10%, tedy je to v rychlostech,
> kolem kterých normálně jezdím. A to pořád
> dokolečka „Překročil jste povolenou rychlost“,
> nebo u Navigonu „Pozor!“ je taky účinný……..-) To
> se dokonce dozvíš něco o hazardérech a je úplně
> jedno, že ji vozíš 30 let bez jediného
> škrábance…..
> Zkus ten DVD přehrávač a všechny zahnat dozadu. Mě
> to pomohlo,a to značně spinning smiley sticking its tongue out

To je NÁPAD !!!! Letos jedeme zafirou,tak vyklopím třetí řadu sedaček tam maminu naženu jak na hanbu,druhou řadu sklopím a vytvořím ze zavazadel protihlukovou stěnu !!!!! HEURÉKA grinning smileygrinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 01. 2008 14:47
No chlapi, vy máte hrozné cestovní zážitky.
Můj poklad je naprosto v pohodě. Když vidí že jsem nervózní a říkám dětem že jestli nezavřou huby tak je vyrazím z auta ( když se jim to zdá dlouhé ), tak se ptá jestli mám hlad a podává mi dobroty, jestli nespím a má na mě mluvit nebo ne, jakou hudbu mi pustit, jestli nechci podat doutník, zastavit na odpočinek a podobně. Přestože nejsem vůbec konfliktní, ona mě nikdy nechce ovládat. Prostě poklad, jen je dobře že to neví.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
31. 01. 2008 10:43
To není žena !!!! To je anděl grinning smiley Pokud nesedí na sedadle vybaveném zařízením z armádního letadla-katapultáží grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Tudíž se musí snažit,aby se neocitla mimo auto grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (31. 01. 2008 21:29).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 02. 2008 08:56
Chlapci, že se nestydíte se do nás ženských takto navážet.smiling smiley
Za prvé - co jste si vzali, to máte.
Za druhé - že jste si nevychovali z manželek řidiče k obrazu svému, to je váš problém. Kdyby sami byly dobré řidičky, tak vás za volentem nebudou otravovat.
Nicméně stále je čas to napravit yawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 02. 2008 12:39
mno

já nemám zatímsmiling smiley problém ani s manželkou ani s dětima letos 10 a 13 let.

červenec-srpen Živogošče

cesta tam
odjezd pátek v 6:00
příjezd pátek v 18:00

cesta zpět:
odjezd sobota v 8:30
příjezd neděle v 01:00
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 02. 2008 09:14
Praha - Rabac 850km 9-10hod
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 02. 2008 10:54
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 15:32).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 02. 2008 11:37
Mně se snad nikdy nepodařilo dojet do Chorvatska v rozumném čase, i trajekt nám už jednou ujel. Obvyklá příčina je, že na chorvatské dálnici je buď silný vítr nebo mokro a rychlost je omezená na 110 nebo 80, no a všichni asi víme, jak kloužou mokré chorvatské silnice a tak ten limit +/- dodržuji. Vloni jsme jeli poprvé přes den s přespáním na Plitvicích, no a taky naposledy. Provoz, děti nespaly a otravovaly, v plitvickém apartmánu byla krátká postel, takže jsem se nevyspal a na místo jsme přijeli stejně utahaní jako po jízdě přes noc. Už se zase těším na noční jízdu, má to svoje kouzlo.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 02. 2008 19:20
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...dj.Dekl...jak pokračuješ ze Rijeky do Rabacu,
> resp. kde jsi v Rabacu prosím Tě byl...?smiling smiley


Jezdim pres Opatii podel pobrezi... tunelem Ucka ne. Jinak jsem byl v Girandelle a nekolikrat v soukr.apart. nahore v Rabacu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 02. 2008 07:29
MÍRA1 napsal: Už se zase těším na noční jízdu, má to svoje kouzlo.
Plně souhlasím a jelikož jezdím výhradně až v září, kdy potkat jiné auto na trase je malý zázrak, celou cestu si parádně vychutnávám. Autíčko vrní, manželka vzadu ve "dvojce"cca po 20km chrní (vydrží ji to na celou cestu) a z radia se line předem nachystaná hudba (rock+Lokálka). Vyjíždím z Brna ve čt.(2006)resp. pá.(2007) kolem 20 hodiny, po trase (maximum dálnice) asi 3x čurpauza a cigárko, kolem 3hodiny malý šlofíček cca 1,5 hodinky a ráno po osmé hodině se už rochním v moři v Brele.
Můj běžný prac.den 6-7 hodin ježdění po Brně je podstatně namáhavější, než tato "projížďka". Kdo takhle nejel, stejně věřit nebude.
MÍRO1thumbs upsmileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 02. 2008 10:40
Míra1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mně se snad nikdy nepodařilo dojet do Chorvatska v
> rozumném čase, i trajekt nám už jednou ujel.
> Obvyklá příčina je, že na chorvatské dálnici je
> buď silný vítr nebo mokro a rychlost je omezená na
> 110 nebo 80, no a všichni asi víme, jak kloužou
> mokré chorvatské silnice a tak ten limit +/-
> dodržuji. Vloni jsme jeli poprvé přes den s
> přespáním na Plitvicích, no a taky naposledy.
> Provoz, děti nespaly a otravovaly, v plitvickém
> apartmánu byla krátká postel, takže jsem se
> nevyspal a na místo jsme přijeli stejně utahaní
> jako po jízdě přes noc. Už se zase těším na noční
> jízdu, má to svoje kouzlo.
Já při těch snížených rychlostech vždy skřípu zubama. Ne, že by se např.za mlhy neměla snižovat max.povolená rychlost, ale ono je to podle mě poněkud přehnané, na jakou rychlost se to při sebemenší mlze v Lice nebo za relativně slabém větru snižuje.
Co se týče nebezpečnosti mokrých chorvatských silnic, tak ta je pověstná a docela otřesná, ale týká se to starých povrchů. Zkus si na nové silnici nebo dálnici, když je mokro a je prázdno v obou pruzích, dupnout na rovném úseku na brzdu. Vůbec to neklouzne.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 02. 2008 10:53
Také vyjíždím v podvečer,není tak horko,i když mám teď klimu.Směr Mikulov Shell tankování a poslední rozloučení s ČR.Kliďánko přes Vídeň a pak po dálnici až do Mariboru s tankováním do plna ve Slovinsku a nájezd na krásnou dálnici až k moři.Příjezd dle místa,klidné vyhledání ubytování,no zkrátka noční pohodová jízda a ranní pohled na třpytící se moře a výkřik vnuka " já vidím moře".

MirekŠi
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 02. 2008 09:23
POZOR Chorvatská policie zřejmě chystá na sezónu překvapení !!
Kamarád se vrátil s kamionem v pátek z HR značně rozladěn.Vracel se ze Splitu prázdnej nakládat do Rijeky.Bez nákladu to hezky hrnul a když před Rijekou platil mýto rovnou si ho vyzvednul policajt !! Podle času vjezdu na dálnici a výjezdu mu spočítali průměrnou rychlost a hned byl o 600 kuna lehčí !! Zřejmě to okoukali od Italů,kde se tohle již praktikuje dávno. Tak aby se nám cesta k moři neprodražila angry smiley





Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 02. 2008 09:36
A sakra, velkej bratr v praxi...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 02. 2008 11:22
To je hezké, ale v sezoně je to téměř nepoužitelné. Vždyť většina turistů bude stát v kolonách u tunelů a mýtnic, tam jim ta průměrná rychlost zase klesne a budou OK. Toho bych se nebál.yawning smiley
Ale za pozornost to stojí.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.