Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 21:31
Jičín - Žuljana po silnici 32 přes Kolín a dál po 38 Znojmo a Hatě, dál B303, S3 a A22, po A23 skrz Vídeň na A2 a na km 138A2 vyjedu a v Ilzu najedu na B66 směr Bad Radkersburg, přejedu tam Muru a většinou přes Lenart a Ptuj na Macelj, najedu na dálnici a po ní až na konec. Sjedu na magistrálu a přes Neum a Ston do Žuljany.
Je to cca 1200 km a jezdím to za nějakých 16 a třičtvrtě hodiny až 18 hodin, podle toho, jak je v úzkých místech hladký průjezd. Přestávky v tom samozřejmě započítané jsou, jak na natankování a kafe, tak na snídani, tak na oběd, hospůdek je cestou dost, pak párkrát na dálnici, počet přestávek se řídí počasím a vůbec tím jak se jede, v Neumu na nákup, případně ještě natankování. Cesta zpět stejnou trasou, přestávky včetně pozdního oběda nebo předčasné večeře samozřejmě řídím podle toho, jak se mi řídí a jestli nám nejde žaludek napřed.
Jako ukázku průběhu cesty bych uvedl rok 2011, rok 2012 nebo přískoky s keškařem v roce 2013 tam a zpátky (a tady je detailní rozpis obou cest).
Konečně, kdo má zájem, může nahlédnout i třeba do roku 2009, ale to bylo na přelomu září a října, takže na silnicích téměř sami...
Nesnažím se trhat rekordy, jedu tak, jak jednou ostatní, a, jak začnu mít pocit, že je čas dát pauzu, při nejbližší příležitosti dám pauzu. Ovšem nemusím tam být na žádný pevný čas, tím méně cestou domů.
Žádný z cílů cesty neuteče ani neujede.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (22. 06. 2014 21:32).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 21:51
Tak se mně zdá, že dost blbounů a silničních pirátů z fora vypadlo a zůstali zde jen skalní a rozumní lidé - viz. výše. Tedy až na domácího od Vasnivehokolisty. Pokud by takto jezdil, Rakušáci by jej už tolikrát vyfotili, že by tam měl zákaz.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 22:17
Po pravdě, ani si nepamatuju. U baráku nasednu a začíná mi dovolená, nikoliv závod v Le Mans. Odjíždím "někdy" odpoledne a přijíždím na místo dopoledne... hodina sem či tam - na tom mi nesejde. Větší pozornost spíše věnuju tomu, kdy se přemísťuju na dovolenou a zpět. Vybírám vždy datumy mimo střídání turnusů, abych jezdil po prázdných silnicích...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2014 06:14
Veselí Gradac 1050km. 12 až 14 hod.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2014 08:48
Taktéž nepatřím k závodníkům, minulý rok jsme si udělali rekord, vyrazili jsme z Ostravy na Pelješac a vyjeli jsme ve čtvrtek po obědě a v Orebiči jsme byli v pátek kolem 21:00 a to jsme nástup měli až v sobotu dopoledne. Ale to jsme měli několik zastávek, ať už u Balatonu, nebo autonoclehu v Kisbéru, jídlo v Bosně, prohlídka Mostaru atd., takže jak zde psal kolega výše, dovolená pro nás začíná zavřením dveří auta a výjezdem :-) Ale je pravdou, že většinou jsme jezdili ,,na noc" tedy odjezd kolem 18. hodiny a druhý den kolem té 10. hodiny jsme byli na místě. Někdy jsme v noci spali, někdy ne, je to indi-vindy. A když někdy na dálnici vidím ty piloty F1, co si vezou na střeše rakev a na zadní sedačce děti, tak je mi smutno po duši. Leč je pravdou, že někdo to tak zvládá a nemá s tím problém, ovšem mě osobně přijde lehce mimozemské, abych se honil na samotnou dovolenou a nedej bože ještě totéž provedl cestou domů. Ve spěchu je člověk celý rok doma, proč si od toho neodpočinout při dovolené? smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2014 08:50
Chrudim - Baška /otok Krk/ 803 km, odjezd z domu v 7.15 ráno, příjezd do Bašky 17.15 odpoledne tj.10 hodin. Zastávky pouze 2x tankování a jedna hygienická.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2014 11:53
Nova Paka - Sreser (Peljesac) pres Viden bez SLO dalnice a bez trajektu casem podobnym jako Hill, 16 az 18 hodin dle dopravni situace
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2014 14:23
Kromě Omiše, který jezdím,jak jsem psal výše, ze Zlína za 15 hodin, tak často jezdím i do MNE - Sv. Štefan.(1250 km)Tam mně to již trvá 25 hodin, ale v tom jsou kromě uvedených přestávek asi 3 hodiny spánku.
V posledních dvou letech jsem si zvykl cestou někde přenocovat. Protože chci jet výhradně přes den a nemám ubytování u moře dopředu zajištěné - na místo bych přijel až pozdě večer a to se již nechce hledat ubytování - tak volím tuto variantu. Ráno odpočatý vyjedu a kolem poledne jsem na místě.Perfektně se mně to osvědčilo, přijedu odpočatý a v úplné pohodě.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2014 15:07
Z vísky poblíž města Sázavy na Pelješac pár kilometrů od Janjiny od 14 do 16 hodin podle zvolené trasy. Někdy jedu po dálnici, někdy přes Plitvice a na dálnici se vracím v Dugopolje. Trajekt nepoužívám. Cestou venčení psíků, kávička, svačinka. V Rakousku rychlost max. +10 Km tacho, v Chorvatsku jakbysmet. Uspořené náklady za sponzoring místní policie s chutí propiju. Při první cestě po vlastní ose v roce 1996 jsem to dal za 18 hodin, pouze 2x tankování a odvod tělních tekutin, jinak bez pauzy, ale po úplně jiných cestách. Letos odjezd poslední víkend v září a tři týdny zaslouženého odpočinku se sklenkou loni vlastnoručně sesbíraného Plavace. Půjde-li vše jak má, příští rok 20. výročí u stejného domácího, na stejném místě a mírně se měnících vinicích.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2014 20:41
Jezdím z vysočiny do Podgory. Ppřes Znojmo, Vídeň, Mureck...
Loni jsem měl podle palubního počítače průměrnou rychlost 105km. Počítá to pouze čistý čas jízdy. Včetně pár zastávek jsem celkových 1040km ujel za 12 hodin.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2014 19:44
Ahoj,

jezdíme z Moravské Třebové do Podgory už několik let, vždy mimo pátek a sobotu. Večer kolem 19 vyjedeme, ráno jsme tam kolem 8., Na závodníky už si nehrajeme, střídáme se u řízení, takže nám stačí zhruba 3 zastávky na odpočívadlech na kávu a případné dotankování. Jediná nevýhoda je, že v noci se člověk nemůže kochat krásami našich jižních sousedů. Na druhou stranu nehrozí únava ze sluníčka a komplikace s kolonami v dopravě.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2014 21:00
... Vyškov / Split ... cca 960 km ...11 až 12 hodin ... 5 až 6 zastávek
Mikulov
Zobern
někdy HU/ M 70
HR tankování na A4
ZIR ( Macola )
... a pak už Split trajekt
P.S. Hille ... tomu říkám analýza thumbs up
smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2014 21:12
No nevím, nám cesta trvá tak dlouho jak chceme. Pospíchám - nestavím, jedu na pohodu - dělám pauzy jak je potřeba.
Nejvíce se mi líbí příspěvky, dám chorvatsko za 10hodin. Jezdím občas s kamiónem a to máte vidět policajty, když přetáhnu jízdu o 5 MINUT. Hlavně všichni co pospícháte a jezdíte bez přestávky se mě vyhýbejte!
Tož to asi tak..........a hurá na jedno.......tady bouřka jak sviňa......lokva rogoznica......smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2014 21:48
Kdo pospíchá, odpočívá v pokoji.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2014 22:14
Také jsem cestu absolvoval již několikráte. No poprvé v roce 2008 to byl extrém, jeli jsme dvě auta, nevěděli co nás čeká, jen podle mapy a tehdy z Ostravy přes Makov, Blavu, Maďarsko a po A4 a A1 přes Šibenik do Primoštenu. Malé děti, zastávky, jak bylo nutné se vyprazdňovat, tedy hlavně ratolesti. Suma sumárum to trvalo 18 hodin a to podotýkám na cestě nebyly žádné problémy.
Další roky to už bylo lepší a lepší. Vyzkoušeli jsme trasu po dálnici přes Brno a Budapešť. Klidná jízda ale dlouháááááá.
Teď už většinou přes Vídeň s objížďkou Slovinské dálnice včetně různých variant objezdu problematického hraničního přechodu Macejl. Ale v průměru to vždycky trvá i s přestávkami na tankování a jiné kratochvíle kolem 15 hodin - cca 1050 km.
Dnes už na pohodu, většinou přes noc s odjezdem kolem 21 hodiny vždy mimo střídání turnusů, takže kolony minimální.

Při cestě používám své vytvořené stránky pro rozhodování kudy jet. Na net po cestě se dá připojit různě, ale já využívám free wi-fi na bezninkách.
Odkaz je ve faktech, ale dám ho i sem.

Chorvatsko 2014

Už za necelých 14 dní. Tak sláva .... a přeji žádné problémy na cestách všem.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2014 22:43
Citaci
Bessy napsal(a):
...P.S. Hille ... tomu říkám analýza...

Už jsem se tu někdy zmínil: neškodí zaměstnat spolujezdce aspoň vedením palubního deníku. Třeba se to někomu bude někdy hodit, třeba je to k ničemu, nevím. A je mi to jedno, dovolená je přece od toho, aby člověk dělal věci, co třeba k ničemu nejsou, i když nemusí. Daleko víc takových zbytečností, které musíme (třeba ze zákona, aby se úřední šiml nažral, bez ohledu na celistvost kozy), nás čeká po návratu, tak co už...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2014 00:26
milann napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Nejvíce se mi líbí příspěvky, dám chorvatsko za 10hodin.

Např. Slavkov u Brna - Brela je za 10h snad i při dodržení AETR grinning smiley... samozřejmě dálniční trasa bez komplikací.
Běžně tuto trasu jezdím CZ - SVK (mimo dálnice) - HU (mimo dálnice) - HR okolo 12h... s dětmi... a zastávkami...
... a ať tomu nasadím korunu... mladý, svobodný, děvčata, Vento TDI... Brno - Makarska za 8h thumbs up smiley
Samozřejmě to vypadá jinak pokud někdo jezdí pouze 10tkm ročně nebo není zvyklý jezdit v noci apod.

K těm profíkům, když si vzpomenu na šachy s kolečkama, kontrolbuchy.... borci po týdnu na MHD nebo vnitrostátu šup na dálku do Bibione apod... pěkně s lidma...
Na kamionech se i dnes přes veškeré technické a elektronické prostředky dějí věci... a to "letí" 40tun smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2014 06:19
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zina44 (16. 03. 2015 18:35).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2014 15:23
Co je divného na 10 hodinách. Já z Olomouce si dávám kafíčko v Chorvatsku za 5 hodin a to se neženu.smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2014 16:20
Pálí.B - taky jsem z Ostravy, jezdím dle Tebe dlouhou trasu, přes Budapešť po dálnici, taky z Ovy a 1130 km za nějakých 11 hodin i s pauzama. Klidná, pohodová jízda smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2014 08:49
Možná je to tou dálnicí (předraženou) smiling smiley. Dříve jsem taky stihl být z Ol ve splitu za 9h, pak se vidělo jak to šlo od "brel" dále. Ale to bylo na noc a osobákem.
Loni jsem byl na Krku, dodávkou a to jsem se divil, že k "mostu" to bylo cca 12h a do Bašky ještě déle...l
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 07:34
Pokračování:
Bylo napsáno: nejsem letec. To znamená dodržování předpisů.
A dodržování předpisů není až 150 na dálnici.
Takže ještě jednou. Průměrná rychlost do Chorvatska z místa A do místa B přes 100 km za hodinu se zdá se zastávkami, čerpáním PHM ,omezeními rychlosti i na dálnicích a jejich dodržováním nepravděpodobná. I když tady o tom bylo napsáno už 38 stránek.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 13:45
Tak ještě jednou - 150 nelítám, jezdívám max 140 km/hod tachometrových, což je 130 v reálu. Gord když jedu s rodinou. A uvědom si, že já nejezdím přes Rakousko a Slovinsko, takže já omezení, zdržení, apod, neznám. Hold nejsi ve škole a nemáš pravdu, zvykni si smiling smiley

A dle google se to dá ujet za 10 hod a 12 min, já to jel kolem 10 a půl smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 14:06
Tady je to samej pirát silnic
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 14:09
1380 km, Liberec Pelješac, Luka Dubrava 17 hodin i s přestávkami.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 14:19
Čech HM - ve škole nejsem už rok, jsem v důchodu, už jsem to tady několikrát psal, jméno jsem chtěl vyměnit, ale nemám se zač stydět, tak jsem si ho zatím ponechal.
A myslím si, že i přes ten důchod mám pravdu. Při dodržování předpisů to stihnout nejde (např. i policie uvádí jen + - 3KM/hod) i když děláš u ČS regulovčíka s maturitou.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 14:55
Pár lidí se Ti ozvalo, že je to ok, v klidu, tak už nehuč a smiř se smiling smiley miluju lidi, co neznají okolnosti ( trasu, délku pauz, apod.) a snaží se mít i přesto pravdu thumbs up. Kdybych napsal a tvrdil že 10 hod s i pauzama, nic neřeknu..

A pochybuju že google nedodržuje předpisy smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (12. 08. 2014 14:57).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 15:44
No zkrátka jseš jednička .
Ještě máš nějak divně slovo kór nebo z němčiny gór. Ani na Hané se nepoužívé gord, ale první možnost.
Tak to nějak vysvětli. Díky.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 15:47
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady je to samej pirát silnic


jen jestli to je pravda Val smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 15:50
Kabinete, policií tvrzená tolerance +-3km je jen odchylka radaru, která je daná způsobem měření a chybou samotného přístroje, takže pokud ti na padesátce naměří 53, musí tě nechat být.
Ještě doplním, Kabinete, je znát, že jsi již ze školy pryč a ztrácíš ostražitostgrinning smiley Hold je ve větě též chybně, správně má být holt.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (12. 08. 2014 15:53).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.