Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 08. 2011 23:25
Návrat brzy ráno 25.8. Byli jsme v Supetaru na Brači, odjezd trajektem ve 14.00, vylodění ve Splitu ve 14.53, tankování na HR dálnici s menší pauzuou, dotankování u Varaždinu plus večeře - to zabralo přes hodinu, přejezd hranic do SLO (Mursko Središče) ve 21.00, klasika Maďarskem a ve Zlíně jsem byl v 1.50. Stručně řečeno - ze Splitu do Zlína čistý čas (bez přestávek) 9,5 hodiny.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 08. 2011 16:12
pro ty co chtějí dojet k moři za rekordní čas a dokázat ostatním že jsou sračky. Na spaní jsou odpočívadla,kterých je zrovna kolem Gospiče hojně.Upřímnou soustrast přát nebudu,může si za to sám,moula.... [www.novinky.cz]
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 08. 2011 16:55
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pro ty co chtějí dojet k moři za rekordní čas a
> dokázat ostatním že jsou sračky. Na spaní jsou
> odpočívadla,kterých je zrovna kolem Gospiče
> hojně.Upřímnou soustrast přát nebudu,může si za to
> sám,moula....
> [www.novinky.cz]
> horvatsku-zemrela-pri-havarii-ceska.html


víš hovno, jestli zastavoval nebo ne, kamarád zachrápal 10 minut poté, co odjel z parkoviště, tělo prostě selhalo, ale takové kategorické soudy bych si fakt nedovolil. Je to tragédie a je jen otázkou dalšího vyšetřování, proč se to stalo. Bude s tím muset žít celý život, jen si to představ. nehoda se může fakt stát každému z nás, kdo řídíme. Měl jsem klienta a ten měl mikrospánek v Praze, hodinu po nástupu na štafl. Naštěstí nikoho nezabil.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 08. 2011 20:55
pokud někdo zachrápe 10 min. po "odpočinku",neměl by jezdit na delší trasy a když už,tak se uvolnit a pořádně se vyspat.Já jsem letos za 17 dní najezdil na dovolené 3 x 1000 a 2 x 500 km. A VŽDY jsem si dopředu naplánoval kdy a kde zastavím a prospím se. Kromě toho za jízdy jsem si ucucával kafe (pomáhá to) a manželka je za jízdy vzhůru a snaží se mě přes noc rozptylovat rozhovorem (v dobrém),popř. mi nalije to kafe. To ovšem nebyl případ toho neštastníka,kde jeho zesnulá manželka si pravděpodobně radši dala dvacet a pro jistotu si odepla pás aby ji neškrtil přes kozy. Každý strůjcem svého osudu. Pokud se tady někdo chvástá jak to zvládl pod 10 hod. a kalil to 140,měl by si sám nafackovat,protože svým jednáním ohrožuje sebe,svou rodinu i ostatní lidi na cestě.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 08. 2011 06:27
Myslím,že tohle je všechno o osobě jako jedinci,pokud není moc zvyklí jezdit,ať v noci či přes den to už je jedno,tak je to dost namáhavé....Myslím,že kafe není nejlepší volba,občas jistě,ale chce to hodně tekutin do těla a jak známo kafe je z těla vyhání,ale jak píšu vše je o jedinci...
Můžeš jezdit kolik chceš km,ale pokud Tě přepadne únava,tak myslím,že zastavíš a odpočinaš a nejedeš až na plánovanou zastávku jak píšeš,protože to je ten důvod nehod...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 08. 2011 12:56
samozřejmě pokud únava dolehne dřív,nečekám a zastavím na nejbližší benzince či odpočívadle. To kafe je fakt "proháněčka" měchýře,alespon se nenudím.Bohužel ten maník z černé kroniky , a nejen on ,to všechno podcenil a špatně dopadl. Mě osobně cesta k moři trvá cca 13-16 hodin,podle toho kam se jede.Není kam spěchat,moře počká ještě další 3 miliardy let....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 08. 2011 21:35
Jezdím většinou do Černé Hory, takže s únavou má již nějaké zkušenosti. Z domu to mám 1250 km, takže krize vždy přijde, jen je potřeba ji včas podchytit, aby nebylo pozdě.
V mém případě se osvědčilo:
- vyjet ráno vyspaný a odpočnutý
-zastávky max. po 2 - 3 hodinách jízdy alespoň na 10 minut, 1 větší zastávka na oběd nebo večeři.
- jíst střídmě a mít dostatečný přísun tekutin.
- střídat rytmus jízdy, tzn. normální cesta, dálnice, normální cesta..., nehledím, za kolik hodin budu v cíli.Jízda jen po dálnici je sice rychlá, ale hodně monotónní.
- ve 2 až 3 hodiny v noci to zapíchnu a minimálně do rozednění odpočívám - v tomto období vzniká většinou největší únava
- za cestu vypiji 2 - 3 plechovky energetického nápoje.
I tak se mě stalo a to většinou na zpáteční cestě na dálnici, že jsem po 10 minutovém odpočinku vyjel a byl jsem rád, že jsem to vydržel na další odpočívadlo. Měl jsem to třeba jen cca 100 km domů, ale nedalo se nic dělat - zastávka a krátký cca 1 - 1,5 hodinový spánek na dojezd.
Úplně nejlepší je to v cca půli cesty ( 600 km) zapichnout a najít si nocleh a ráno pokračovat. Jízda v noci mnohem více unavuje.Letos jsme se ubytovali u Plitvic, bylo to příjemné v klidu si zajít na večeři a ráno pokračovat odpočinutý dále.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
31. 08. 2011 10:08
mě se stalo letos že při cestě z Moldavska domů přes Polsko toto:čas jsem naplánoval tak, že přes Ukrajinu přes den,do Polska vjedu večer a ráno vjíždím do Česka.V Polsku ale pršelo+mlha+tma,takže jsem to zapíchnul už po sto km od hranic ,na benzínce tak na hodinku.Pak jsem musel zastavit na odpočívadle u Krakowa.Další hodina a půl.Za normálních okolností zastavuji jen jednou,ale vědom si že život nemá save/load funkci,tak radši zastavím.Taky popíjím RedBulla cestou,ale neřekl bych že by to nějak pomohlo,spíš mám ještě větší žízen.A ani křídla nenarostli,safra...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
31. 08. 2011 10:29
Nehody kvůli únavě se stávají právě až na konci cesty, když to máte za 100 km a říkáte si že to už dáte snadno a stavět neni třeba. V takový chvíli je nejlepší udělat přestávku, uklidnit se a v klidu to dojet
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
31. 08. 2011 23:29
Pce - Gradac odjezd v 18.oo hod a příjezd tam v 8.3o hod. Najeto 1.186 km a jel jsem v kuse. Tedy 4x zastávka na čurání a 1x měl být na Gersdorf odpočinek. Jenže jsem zamkl vozidlo zevnitř no a prostorové čidlo vykonalo své.Než jsem to vypnul kolem bylo jak ve dne a tak jsem raději ujel. Byla asi jedna po půlnoci. Neměl jsem vůbec chuť někde dál zastavovat. Pouze na tu toaletu.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 09. 2011 15:39
Znojmo - Pakoštane celkem 12 hodin, čistá jízda 8,5 hodiny. Ujeto cca 800 km.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 09. 2011 18:05
... jak dlouho ... ? při tomto tempu ... dlouho
jako by už nebylo po prázdninách ... na přechodu Kaštel fronta 4,5 km ... na Lučku fronta 5,5 km ...
[dnevnik.hr]
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 09. 2011 09:29
osobně stejně mám radši tu noční i když je obtížnější ta únava po ránu, ale to stejné mě potkalo i pár krát při denní jízdě, tak že volím noc a šlofíka ve 4 ráno (stejně se těším jak děcko a nespal bych noc před odjezdem ráno) a zda mi to vyjde z Ostravy do Trpanje a zpět za 15,16, nebo i 17 a více hodin (omluvte mě, ale znám to jen včetně tankování,chcáni, chrápání a nalodění), neb podrobnější "diagram", "itinerář", "cestovní rozpis" a pod., to přiznám se, že nevedu a je mi i v celku fuk, jediné co vím na tutti-frutti je, že po dálnicí jedu svých běžných 115 z hoďku na tempomatu, kolík jsem jel mimo ně a s jakou spotřebou a průměrnou rychlostí mě nesvrbí a nevadí mi ti kteří na tom lpi a předhánějí se v kdo byl nejlepší na check pointu, ale cíl je dopravit rodinu na místo bez újmy na zdraví jak po fyzické tak i po psychické stránce...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 09. 2011 12:27
Mám to taky tak jako Ranko. Jen letos jsem si zapisoval čas a kilometry na jednotlivých místech. Ale to ne ani tak pro sebe, ale abych mohl taky sem něco přispět pro porovnání jednotlivých tras (viz. příspěvek v červenci).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 09. 2011 11:20
Včera Pelješac Borak přes Bosnu do Prahy za 16hod - 1285km
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 09. 2011 13:24
Romans a Ranko: ono toho není třeba zapisovat moc, stačí na účtenku od pumpy či z mýtnice napsat stav tachometru, to ostatní už na nich je. Jen čas odjezdu a příjezdu je vhodné si poznamenat navíc, když to chceš vystavit i pro ostatní.
Na počítání spotřeby to vliv nemá a průměry si můžeš sčítnout víceméně pro zajímavost.
Stejně je potřeba především bezpečně a pokud možno v pohodě dojet. Čas dojezdu by neměl rozhodovat o stylu jízdy.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 09. 2011 14:54
Gradac ne Rabac smiling smiley, Praha 1185 km, 11 hodin 14 minut čistého času, 12.30 včetně čůrání.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil chodac (12. 09. 2011 08:20).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 09. 2011 06:35
Kudy si jel, že si najel tolik km ?


edit: Gradac = Rabac :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (12. 09. 2011 06:37).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 09. 2011 12:03
10.9.2011 Čiovo 12:40 - Olomouc 22:30 942 km. Částečně po staré 1 a od Udbiny po dálnici a na Maďarsko. Nádherná prázdná cesta. Původně jsem chtěl jet po staré 1 až do Karlovace ale vypadalo to tam jak film "Stráž má na každom kilometrio". Policajti za každou zatáčkou. Nejhorší bylo, že mne zastavovali pravidelně a po zjištění, že jsem čech jen mávli rukou. Ale zastavovat co cca 10 km mne nebavilo. Jinak Maďarsko absolutní pohoda za 2 hod 25 min bez zastávek. Jel jsem v krásném vláčku asi 6-ti madarů a slováků. Dostal jsem docela lekci, jak se jezdí u hungarů po hungarsku. 50 v obci nejezdí ani kamiony a mimo je běžná cestovní rychlost 110 až 130. Za celou cestu jsem potkal snad jem 5 kamionů. jinak vymeteno v obou směrech. Docela mne překvapil pokrok na opravách 86-ky. Mimo pár kilometrů před Slovinskem by mohla i D1 závidět.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 09. 2011 08:31
Cesta do Chorvatska

Takže, letos.. Ostrava odjezd 19:30 a sjezd na Zadar I v 5:15.., poté hledání ubytování..
Dělalo to cca 1170 km.., jeli jsme jako každý rok, jen po dálnici tzn. Ostrava-Brno-Bratislava-Mosonmagyárovar-Gyor-Budapešt-Goričan-Zagreb(Lučko)- sjezd Zadar I.... smiling smiley

Cesta z Chorvatska

Pakoštane odjezd 19:15, příjezd do Ostravy na dvůr v cca 5:20.. , opět po stejné trase..smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (13. 09. 2011 08:31).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 09. 2011 13:24
Řekl bych, že trochu oklika, cca 200 km.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 09. 2011 22:17
Mirus - Zase tak moc strašné to není, možná do té 100 km, pokud myslíš oproti Rakousku, ale zase těch 100 km mi za to stojí.. smiling smiley Časově pomalu stejně jak přes A a SLO a nemusím se, mačkat na hranicích, popřípadě podporovat Slovince, či někde bloudit po objížďkách.. smiling smiley
Mě SK a HU, vyhovují, málo aut, krásné dálnice.. smiling smiley a těch pár km? Se neřeší, jedu přeci na dovču.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (13. 09. 2011 22:18).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 09:07
... jak dlouho trvá cesta ? ... jak čím ... v každém případě mějme na paměti, že nemusíme vyhrát časovku na Jadran ...
... a propo, tím, co je na obrázku dole ... se taky jezdilo ... thumbs up [autoklub.jutarnji.hr]
smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 10:37
Bessy i Albánie, když by nedojela, tak jsme ji tam chtěli nechat...ale vrátila se spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 17:07
Jak dlouho nam trvala cesta?
[forum.ihvar.cz]
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 17:19
Vyrazím,abych tam i s přestávkama byl včas :-)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 18:41
A jejda, to tady zase bude chvástalů, kteří si rychlou jízdou zvyšují ego svoje jinak prázdné hlavy. Tak tedy začnu: Kyjov - Šibenik pravidelně 10,5 hodiny přes Břeclav, Vídeň, slovinskou dálnici a chorvatskou dálnici. Uvedený čas je včetně čtyř až pěti 1/4 hodinových přestávek na kávu, při dodržování rychlostních dopravních předpisů v Rakousku, v Chorvatsku max. + 10 km/hod. na dálnici. Avšak upozorňuji, že v neděli přes den, červen nebo září a pouze za situace hladkého průjezdu celé trasy (drobná rychlostní zdržení v Rakousku obvykle na dvou úsecích dálnice z důvodu stavebních prací je v tom započteno).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 18:55
já jezdím do 12 hodin až na Blato i zpět..spotřebu jsem měl letos tam 5,7 a zpět 5,5l...ale můj domácí dělá Blato- Přerov za 9 hodin ale cosi se mě plance že dokonce řekl 8 hodin...protože jsem muještě říkal, ..kurňa tož to musíš valit pořád 150..a on na to že jede..eye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (22. 06. 2014 19:07).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 20:09
Zlín-Omiš za 15 hodin. Bratislava, přes Maďarsko 86-tkou,Lendava, Čakovec na dálnici, od Karlovacu přes Plitvice, v Gornja Ploči zpět na dálnici, Split, Omiš.
Oběd u Plitvic, další přestávky následují.Nikam nespěchám.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2014 20:51
Zilina - Drasnice... cez H ( 86, Lenti, M70 ) vyrazame vzdy tak okolo 18:00 a priblizne okolo 10:00 druhého dna sme na mieste .... prestavka kazdych 200 km, kavicka ,obcerstvenie smiling smiley .... ako tu uz niekto povedal, sme na dovolenke, nie na zavodoch grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.