Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 01. 2011 22:34
Loni Zlín(odjezd 09.00)- Sv. Štefan (Č.H.) 25 hodin - 1250 km, řídím jenom já, tzv. nonstop, ale přes Bratislavu, Maďarsko, cíp Slovinska( Lendava), Karlovac, po staré u Rakovice večeře jako každý rok, za Udbinou nájezd na dálnici, Šestanovac výjezd z dálnice, odpočívadlo u sjezdu k moři - nádherný pohled na moře i když v noci, zastávka v Bašce Vodě ( noční posezení na lavce u moře), po pobřeží do Dubrovníku - zastávka u mostu, snídaně za Dubrovníkem, trajekt Boka Kotorská,Sv. Štefan další den 10.00 hodin. Pohodová jízda, časté přestávky, co nejvíc jízdy přes den aby bylo co vidět, není kam spěchat, proč také, když ubytování nezvládnu stejný den jako odjezd.
Letos uvažuji o Chorvatsku, jezdím na blind, a uvažuji o přespání někde u Plitvic - noční jízda mě nebaví i když jsem ji zvládnul hodně let zpátky do Č.H. - tam to byla nutnost, aby se cesta neúměrně protahovala, pokud bych jel jen přes den a večer nahonem hledal ubytování. Tak to chci letos natáhnout po staré až do Kninu a přes Drniš do Šibeníku, je tam nádherná příroda a cesta vytesaná do skály - jel jsem tam asi před 8 lety, nemám to však zdokumentované.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 01. 2011 10:58
Červenec 2010 - odjezd z Liberce 19:00 (3 auta plná taťků a jejich potomků smiling smiley), cestou zastávky Jihlava "mekáč", Znojmo tankování, Zobern nákup SLO viněty, za HR hranicí čekání cca 50 minut na čtvrté auto (z Norimberka), cca v 7:00 příjezd do Fažany (Istrie).
Navzdory tomu, že jsme jeli z pátku na sobotu jsme cestou nechytili ani jednu kolonu (když nepočítám asi 5 aut před námi na SLO/HR hranici).
Cesta zpátky byla o to horší, výjezd z Fažany v cca 10:00, cca 15 km před hranicí se SLO kolona (poskakování po metrech, venkovní teplota dle auta atakovala 40 stupňů - bůh žehnej klimatizaci), po přejezdu hranice jsme litovali dovolenkáře v protisměru (fronta se táhla od Koperu), my jsme se ale hned za hranicí rozjeli a cesta domů byla až na problém se stěrači v pohodě (prasklá vzpěra mezi stěrači u VW Passat, stěrače se ani nehly, naštěstí začalo pršet až v čechách, takže na první pumpě nákup antirainu a pak až do Liberce v pohodě). Příjezd těsně před 24:00.
Pozn. - v každém autě byla ruční vysílačka, cestou tam spíš pro zábavu našich dětí, zpátky při jízdě cca 30 km v průtrži mračen bez stěračů neocenitelná pomoc.

Srpen 2010 - odjezd z Liberce kolem 18:30 (už jen moje sólo jízda - dovolená s rodinou), 50 km před Vídní začala průtrž mračen, špláchanec vydržel skoro až na Zobern, pak už cesta v klidu včetně mého prvního pokusu objet SLO dálnici dle návodu na fóru (moje žena jen koukala, když jsem jí dopředu hlásil kolik je před námi kruháčů a jak na kterém budeme odbočovat spinning smiley sticking its tongue out), HR dálnice střední provoz, takže to jelo, ve Splitu v cca 9:00, čekání na trajekt a hurá na Šoltu hot smiley
Cesta zpátky bez výrazných zdržení, jen bych tímto rád poděkoval fóristům za dobrý tip na kartovou mýtnici Demerje, zkusil jsem ji poprvé (i když mýto jsem už kartou dříve platil) časová úspora odhadnuta na minimálně hodinu, navíc jsem byl mojí drahou polovičkou opět pochválen (a to mi pořád říká, co na tom chorvatským fóru pořád hledám smiling smiley)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2011 15:07
Zdravím všechny,
jel jsem loni Opava - Rogoznica, 1007Km 11,5 hod Seat Alhambra 1,9TDi 85Kw, Pravda vyjížděl jsem v pondělí 7,00.
U nás standartně chaos kolem sjezdu na vídeň v Brně ale jinak dobrý, na dálnicích v Rakousku, slovinsku a chorvatsku tempomat na 140, cesta téměř bez aut, úplna pohoda.
Letos fičím v srpnu do Mimic,tak jsem zvědavý, budeme dva šoféři.
mějte se...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2011 16:08
Do Mimic ??? Tak to potěš koště....tam nejezdí !!!
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2011 17:18
Proč se někomu nelíbí Mimice je tam něco co nestojí za to?taky jsme o nich uvažovaly.Jinak cesta je indy vindy záleží jak jedeš,kudy,jaké přestávky a provoz na silnici ale šťastnou cestu.My jedem až koncem července.hot smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 02. 2011 20:06
to roman68: a důvod? Chtělo by to trochu upřesnit.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 02. 2011 14:00
pro roman68
zdravím proč ne Mimice???,špatná zkušenost?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 02. 2011 20:19
Ahoj tak sem čekal na vyjádření proč né ty Mimice a Roman68 asi umřel nebo co,rád si přečtu proč tady ano nebo ne.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 02. 2011 20:22
asi mu došli argumenty.Dojde na pěsti drinking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 02. 2011 20:26
Tak to doufám že ne ale ozvat by se mohl když už něco nakousl.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2011 22:15
My jsme vyjížděli v roce 2008 v18 30hod v sobotu přes A,SLO do Igrane. Máme to zhruba 1000km tam jsme jeli 14hod no a zpět jsme jeli v úterý ve 20 00hod a doma jsme byly ráno 8 00hod bez kolon tam i zpět
Ps:Známí to jeli v předloni 21hodin samá kolona bouračka a to nejeli ani tak daleko

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (06. 07. 2011 22:23).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2011 18:17
Vyjeto včera před devátou večer z Nového Jičína,v Živogošče-Blato cca 10.20 ráno.Ale s přestávkama na čůrání a protáhnutí a jídlo. Žádný spěch,dle předpisů.(raději) cca 1100 km.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2011 20:27
758km 8 hodin
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2011 21:00
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 758km 8 hodin


hmla..... no to je vono jsi borec a konečně to přečtu ,správná spisovná čeština ........jen tak dál jsme přece tady české forum, kdyby tady každý............ nehutoril ,nesomáril, nešarišil, ale psal hezky česky .......jak je ta čeština ,zde na foru pěkná a spisovná......jak mě děssy furt za to jebe...........jinak mlho 758 km a 8. hodin ............,že si si pujčil na to ILjušína NEBO TUčko ........jsi rychlej jak hnačka......
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2011 21:12
S tym ILjusinom alebo TUckom to nie je celkom pravda. Napr. od "nas" z vychodu (Kosice) to mame skoro cele po dialnici (presne Miskolc - Sestanovac). Takze som mal priemernu rychlost za celu cestu Kosice-Zivogosce 104 km/h. Vyrazal som v "najhorsi den" 01.07. vecer, hranice a mytnice bez cakania. Takze tych mihal306-ovych 758 km za 8 hodin je po dialnici v pohode.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2011 21:22
podotýkam že som išiel podľa predpisov. 113km okresky zbytok diaľnica, prestávky dokopy 50 minút ale neozvy sa keď nemusíš, strejdo KA daľši blbý zbytočný príspevok grinning smiley
inak markox , priemerku som mal rovnakú smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 07. 2011 23:56
Mihal306 má pravdu, předsedo. Já jel v polovině června z Vacenovic do Žaborieče. Přes Břeclav do Schricku po okreskách, nejvyšší povolenou rychlostí 50 v obcích, 100 mimo obce. Ze Schricku již po dálnici přes Vídeň, Graz, po slovinské dálnici, Zagreb, Šibenik a z dálnice u Šibeniku 20 km mimo dálnici do Žaborieče. Cesta přesně 9,5 hodiny. V tom byly dvě pauzy na kávu po cca 20 minutách a tři snad 5 minutové pauzy na cigárko, napití a WC. Dalších 5 minut zdržení na koupi a nalepení slovinské dálniční známky. Průjezd Vídní bez omezení. Mezi Vídní a Grazem asi 4 omezení rychlosti pro opravy dálnice. Na hranicích žádné šacování. Na mýtnicích bez fronty, placeno kartou. Průměrná rychlost přesně 100 km/hod. dle palubního počítače. V Chorvatsku i Rakousku nastaven tempomat přesně na 130 (mimo úseků s omezenou rychlostí, tunely apod.) Ujeto 830 km. Kdo nevěří, nechť vezme mapu, kalkulačku a počítá. Podotýkám, že to byla náhodně ideální cesta ve všední den.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2011 00:09
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> podotýkam že som išiel podľa predpisov. 113km
> okresky zbytok diaľnica, prestávky dokopy 50 minút
> ale neozvy sa keď nemusíš, strejdo KA daľši blbý
> zbytočný príspevok grinning smiley
> inak markox , priemerku som mal rovnakú smiling smiley


Hele plho to se cení takhle pěkně napsat česky 758 km a 8.hodin ,to jsi borec to takhle pěkně česky hned tak tam od vás nikdo nenapíše.Mam ,ale za to ,že si jel 114 km ........strejdo .......hele hmlo mě je to šumák ,psal jsi hezky česky a ted to nák už ten pravopis ku..víš .... strejdo .A jestli nějaky zbytečný .........tak to posoudim já a ne ty dokopy hej .........jako tam od vás s novosvěta ......bych lehce přibrzdil ........
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 07. 2011 00:21
Včera jsme jeli z Hr - celkem ujeto 950km a jeli jsme to něco málo přes 10hodin - odjezd z Šibeniku po 15. hodině, příjezd Žďár nad sázavou 01:15 - všude byl naprosto hladký průjezd, nebylo vůbec žádné zdržení, pouze několik zastávek na odpočinek a tankování
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 07. 2011 22:22
Včera (9.7) jsem přijel z Gradace a cesta mi trvala 12 :22 hod (s pauzami asi tak 13:45) - bylo to 1242 km.Cesta tam asi tak za 14 hodin jízdy a s pauzami 17 hod. (ale to bylo jen do Podgory) tj. 1196 km.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2011 09:29
Odjezd Žuljana 10:15, příjezd do Rakovníka v 5:30 s tím, že jsme ještě vezli známé do Čížkovic (u Lovosic) - tam jsme byli ve 4 ráno, od hranic ČR až do Prahy jsme jeli v neuvěřitelně hustém dešti, nedalo se jet víc než 80 a i to už bylo na hraně sad smiley. A pak jsme se taky zdrželi cca 2 hodiny, protože muž u Ravči omylem najel na dálnici směr Vrgorac, kde byla ohromná fronta na platbu mýtného. Hned po zaplacení jsme to otáčeli smiling smiley a všichni čuměli, jestli jsme se nezbláznili grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2011 12:41
v sobotu jsme se vrátili z Biogradu. Cesta tam i zpět super. Jelikož jezdíme až ze Sev. Čech, tak nám vždy cesta trvala přesně 14h i s přestávkami - jedna z nich byla cca 50min. na spánek..
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 07. 2011 23:33
Úterý 14.6.:

Odjezd z České Lípy 15:00 hod.
--> Ml.Boleslav - Havl. Brod - Jihlava - Znojmo - Vídeň - Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Zagreb - Šestanovac - Makarska - Žuljana příjezd St 15.6. v 10:45 hod.
Délka trasy 1309km, doba jízdy 19hodin a 45 minut
Přestávky cca 3 hodiny, čistá doba jízdy po jejich odečtení tedy cca 16hodin a 45 minut.

Pondělí 27.6.:

Odjezd ze Žuljany 11:30 hod.
--> Podgora - Makarska - Šestanovac - Zagreb - Macelj - Ptuj - Lenart - Mureck - Vídeň - Znojmo - Jihlava - po D1 Praha - po D8 Lovosice - Ústí n.L. - Libouchec - Jílové u Děčína příjezd Út 28.6. v 9:20 hod.
Délka trasy 1358km, doba jízdy 22 hodin
Přestávky cca 5 hodin a 30 minut, čistá doba jízdy po jejich odečtení tedy cca 16 hodin a 30 minut.

Až na nějaká omezení na opravovaných úsecích A2 v Rakousku jsme neměli na cestě tam i zpět žádná zdržení která by stála za řeč. Průjezd byl na hranicích, mýtnicích i tunelech plynulý. Pouze při cestě tam byl uzavřen úsek dálnice od Macelju až po Krapinu, bylo třeba jet do Krapiny objízdnou trasou po "staré" původní silnici. Při cestě zpět už byla dálnice průjezdná až na hranice.

Asi už stárnu nebo co, protože když si pročtu vlákno tak mě připadá že jsem tak nějak pomalý. Ať dělám co dělám tak mě průměrná rychlost čisté jízdy (po odečtení přestávek) vychází při každé cestě na Jadran vždy kolem 80km/hod.. A přitom jezdím vcelku svižně a na hranici povolených rychlostních limitů které tu a tam mírně překročím, ale v zásadě se je snažím všude dodržovat. Asi právě to mě hlavně na úsecích mimo dálnici zdržuje, že se courám na čtyřicítce skutečně čtyřicítkou apod.. . Ale na těchto dlouhých cestách se nikdy nikam zbytečně nehoním a je mě jedno jestli tam a nebo zpět domu přijedu o hodinu či dvě déle. Za pokuty utrácet nehodlám a důležité v prvé řadě je když dojedeme v pořádku.

** Petr **



Upraveno 2krát. Naposledy upravil PetrK (11. 07. 2011 23:34).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2011 00:42
Já jsem jel do Žuljany v sobotu 18.6. cca v 9 z Prahy, Mikulov, Vídeň, Illz, Bad Radkersburg, Ptuj, A1, Ravča, Vrgorac, Ploče, Ston... příjezd kolem půl 11 večer kolona žádná, dvě zastávky na tankování (OMV Bad Radkersburg a OMV Nadin u Zadaru) a jedna na umytí auta v ruční myčce v Bad Gleichenberg, 13 a půl hodiny.

Zpět jsem jel v pátek 8.7. kolem půl 11 ze Žuljany, Ston, Ploče, Vrgorac, A1 a stejnou cestou zpět, nákup potravin v Bad Radkersburg a tři tankování (INA Opuzen, OMV Nadin u Zadaru a OMV Bad Radkersburg) a umytí auta v ruční myčce v Bad Gleichenberg. Kolona menší u Poysdorfu. Příjezd o půl dvanácté do Prahy, takže 12 a půl hodiny.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2011 08:49
Citaci
PetrK napsal(a):
...když si pročtu vlákno tak mě připadá že jsem tak nějak pomalý. Ať dělám, co dělám, tak mně průměrná rychlost čisté jízdy (po odečtení přestávek) vychází při každé cestě na Jadran vždy kolem 80km/hod.. A přitom jezdím vcelku svižně a na hranici povolených rychlostních limitů, které tu a tam mírně překročím, ale v zásadě se je snažím všude dodržovat.
Z toho bych si těžkou hlavu vůbec nedělal: dříve jsem to nějak přesně neevidoval, kde jsme v kolik hodin byli, ale za loňský a předloňský rok mi při hodně podobném stylu jízdy vyšly (také do a ze Žuljany, rozdíl je jen v tom, že z Jičína) průměry od 58,3 (to bylo to loňské stěhování národů a zácpy na Maclju, na AZM, obilaznici Zagreba až za Karlovac, nazpátek to Demerje časově vylepšilo více, než o půlhodinu, takže celkem nepatrně, když jsme na AZM od Krapiny pořád jen parkovali) po 72,4 (předloni v září, kdy jsme byli někde od Dugopolje na dálnici tak sami, že jsme se až báli, a z Ravči do Ploče jsem půlku cesty mohl svítit dálkovými).
Když odečtu různé zastávky, z pohledu spěchajícího k vodě "zbytečné", jako prohlídka starého města Feldbachu a vyjetí na Majski Vrh ve Slovinsku, zajížďka k mimo sezónu zavřenému hraničnímu přechodu (od loňska je otevřený celoročně), či jindy procházka pevností Radkersburg, tak se mi ty průměry posunou v prvním případě jen na 61,9km/h a v druhém na 81,2.
Jenže za jízdy se moc rozhlížet po krajině nedá a očím musím dát nažrat, aby mi nechcíply.
Zkrátka osmdesátku na cestě na Pelješac i zpět pokládám za dost dobrý průměr svižné, ale slušné jízdy.

>>shr3k: koukám, že se ti tahle zkratka po rakouské B66 taky zamlouvá thumbs up
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2011 10:49
Jojo, je to taková odpočinková trasa mezi dvěma dálničními erzetami, možná si člověk trochu zakroutí volantem, ale téměř nikdo tam nejezdí. Navíc se dá cestou využívat rakouských služeb a obchodů za dobré ceny a ve výborné kvalitě. Na tvoje doporučení tady jsem to jel i minulý rok.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 07. 2011 11:37
Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat,vyjíždíme 29.7.2011 z Berouna do Podgory a jen nevím jestli vyrazit na Znojmo a nebo přes České Budějovice a jak dlouho tak trvá cesta co jsem tady vyčetl průměrně s přestávkama 15-16h??
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 07. 2011 17:26
jakub.cika:
-------------------------------------------------------

Já myslím že nejlépe to víš ty sám jaký máš způsob jízdy, požadavky na přestávky apod. a podle toho si to taky nejlépe spočítáš sám. Stačí se podívat na mapu kudy pojedeš, kolik toho bude po dálnici atd... Jinak myslím že těch cca 15 hodin je dobrý odhad, ovšem protože 29.7. je pátek tak taky záleží zda vyjedeš již někdy v pátek dopoledne nebo až večer, protože v sobotu mohou být (a jistě budou) kolony ve Slovinsku které tě mohou zdržet o několik hodin. Přeci jenom je sezona a při odjezdu z pátka na sobotu je proto vždy nutno počítat s čímkoliv.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (16. 07. 2011 17:27).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 07. 2011 18:21
jakub.cika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny,
> chtěl bych se zeptat,vyjíždíme 29.7.2011 z Berouna
> do Podgory a jen nevím jestli vyrazit na Znojmo a
> nebo přes České Budějovice a jak dlouho tak trvá
> cesta co jsem tady vyčetl průměrně s přestávkama
> 15-16h??
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 07. 2011 18:24
jakub.cika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny,
> chtěl bych se zeptat,vyjíždíme 29.7.2011 z Berouna
> do Podgory a jen nevím jestli vyrazit na Znojmo a
> nebo přes České Budějovice a jak dlouho tak trvá
> cesta co jsem tady vyčetl průměrně s přestávkama
> 15-16h??


Párkrát jsme jeli z pátku na sobotu,ale výjezd byl brzo po obědě,abychom všem ujeli a pak v chorvatsku za,nebo mezi tunely jsme daly spánek a bylo to v klidu,ale záleží samozřejmě na různých detajlech cesty......ale šlo to bez problémů a to byly tunely jen s jedním tubusem.....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.