Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 06. 2017 09:58
Ludane, nekopíruj předchozí příspěvek, nedělá se to.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 06. 2017 17:18
Proč mě někdo smazal příspěvek že mě trvala cesta domů v neděli 15,5hodiny
Jsem ve správném vláknu ne?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 06. 2017 11:38
1.6.2017 čtvrtek v 17.30 832 km i s přestávkami 10,5 hodiny do Kaštela Štafilič i s dětmi tři a pět let. Nezapočítávám přestávku 6 hodin na spaní na parkovišti.
9.6. pátek odjezd 12.45 taky 10,5 hodiny. Bez spaní. Vše bez problémů.
Na hranicích SLO - HR před námi 5 aut, co dělali celníci s jinými pasy nevím, ale naše pasy překontrolovali,jak Slovinec, tak i Chorvat. Můj strčil do okýnka do počítače, zkrátka lustrace musí být, pak je vrátil a jelo se dál. Tam i zpět.
Při cestě zpět seděla v budce i celnice, ta dávala do PC čísla aut, jinak se neprojevovala. Zdržení kolem 5 minut.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 19:17
Aj keď toto porovnávanie mi moc nesedí, tak sa ale pridám. Tam Portorož- teda skoro už HR, skoro ráno odlazak cca 6,5 hod.,návrat v nedelu z Portorože. cesta cca 630 km, bez TIR, Stále, bez 30 km, po dialnici, SLO, A, SK. Pohodová cesta 6,5 hod aj s dvomi prestávkami. Žiadne hranice, žiadne kontroly, žiadne cestariny.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 19:31
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 1.6.2017 čtvrtek v 17.30 832 km i s přestávkami
> 10,5 hodiny do Kaštela Štafilič i s dětmi tři a
> pět let. Nezapočítávám přestávku 6 hodin na spaní
> na parkovišti.
> 9.6. pátek odjezd 12.45 taky 10,5 hodiny. Bez
> spaní. Vše bez problémů.
> Na hranicích SLO - HR před námi 5 aut, co dělali
> celníci s jinými pasy nevím, ale naše pasy
> překontrolovali,jak Slovinec, tak i Chorvat. Můj
> strčil do okýnka do počítače, zkrátka lustrace
> musí být, pak je vrátil a jelo se dál. Tam i
> zpět.
> Při cestě zpět seděla v budce i celnice, ta dávala
> do PC čísla aut, jinak se neprojevovala. Zdržení
> kolem 5 minut.

Spát 6 hodin zkroucenej v autě, to bych asi nedal. Ale tak lepší, než se "hecovat"smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 20:02
Někteří si dají karimatku vedle a nespí zkroucení v autě thumbs up ... jsem to někde viděl.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 20:14
Jo, to jsem 2x zkoušel. Poprvé jsem nezabral kvůli hluku, podruhý začalo pršetangry smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 20:15
Kdo píše, že jsem spal zkroucený v autě? Nesmíš podle sebe soudit "tebe".
Manželce vozím matraci ze zrušené sedací soupravy, takže se svými 168 cm se krásně natáhne a i šířka matrace , povlečená deka Larysa a polštář pod hlavou, zaručují její dokonalé vyspání. Je pravda, že zadní 2/3 sedačku opěradlo a "roletku" nechávám doma, kvůli místu a taky váha není zanedbatelná.
Vnouček 3 a půl roku spal vedle ní po sklopení 1/3 sedadla a opěry na molitanových karimatkách, dětská deka zaručovala teplo a pohodlí. Dětskou sedačku měl v kufru v zadní části.
No a já ležel v klidu na nafukovací matraci důstojnického péřového spacího pytle vedle auta. Pod sebou jsem měl nepromokavou plachtu 2x3 m, kterou jsem byl navíc kompletně přikrytý, takže žádná ranní vlhkost od rosy nehrozila. Pod hlavou své oblíbené polštářky a spal jsem jako v bavlnce.
Jistě se ptáš: A co kufry a ostatní potřeby pro pobyt? Moc jich není, all inclusive je all inclusive! Ty tři kufry ve kterých bylo vše potřebné včetně notebooku byly na sedačce spolujezdce a na sedadle řidiče. Autolednička byla na podlaze "pod spolujezdcem" spolu s míčem na košíkovou. Je pravda, že venku přenocovalo vnukovo odrážedlo, i když i to by se do auta vešlo.
Stejně tak "přenocoval" i syn s rodinou v Citroenu C4 Picasso Grand, Snacha a dvě vnučky po sklopení sedadel"na letišti", které tam vzniklo, syn na karimatce a ve spacím pytli na lavičce na parkovišti za ČS.
Noc byla velmi teplá, 18 stupňů. Spali jsme na druhé ČS za Karlovacem.Bylo poloprázdné, jízda mimo sezonu má své klady.
Už jsem tak nocoval několikrát, například v Korenici při 11 stupních. A taky jsme si parádně odpočinuli. To jsme jeli se známými.
Takže tak.

Zpátky jezdíme bez problémů na jeden zátah a tak to bude i příště.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (28. 06. 2017 20:33).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 20:23
Tak to máš superthumbs up, já bych to už nepobral, ty moje šnorchly, lehátka a čluny zaberou vždycky ceký auto.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 20:28
Plzeň - okolie Drvenik, Brist, proste Makarska 15 hodín grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 21:01
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někteří si dají karimatku vedle a nespí zkroucení
> v autě thumbs up ... jsem to někde viděl.


Jednou jsem tak spal u kola - brzdy byly teplé, ale nikdy víc, jsem se vzbudil studený jaxviňa a snad poprvé jsem byl rád za vyhřívaná sedadla :-D
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2017 21:52
...a proto spím na půl cestě v rodinném domu,kousek před bosenskou hranicí - v oblasti české komunity - 10E /os - a vždy přátelské přijetí - a když nejsou doma - nechají klíče u sousedky...perfektní odpočinek..skoro jako rodinné poměry...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 04. 2018 12:09
... nevím, jestli někdo pro cestování k Jadranu využívá i Srbské dálnice ... pokud ale ano, tak je tento příspěvek na správném vláknu

... Srbové zahajují kontrolu toho, jak dlouho Vám bude trvat cesta mezi mýtnicemi .... pokud Vám vyjde průměr vyšší, než je povolená rychlost, tak je potřeba si připravit " platbu nad rámec mýtného " ... po našem řečeno flastr navíc ...

[www.jutarnji.hr]

smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 04. 2018 16:17
Jezdívali jsme Lagunou a pak Xsarou Picasso vždy ve 4-5 lidech, takže spaní nehrozilo, protože z přátel nikdo nechtěl řídit. Dával jsem to sám na zátah celkem v poho. Teď se zlomila padesátka a s přítelkyní ve dvou v Grand Picassu praktikujeme věc tak, že vyrážíme už se sklopenými sedadly a vzadu přes celou plochu matraci na míru (vezeme minimum věcí, praktikujeme dovolenou typu tři trika+troje kraťasy). Jana jede někam k Vídni, tam se prohodíme, ona zaleze do kanafasu a nevím o ní až do Chorvatska. Pak já pochrupuju jako spolujezdec a střídáme se dle chuti a nálady. Několikrát jsme plánovali nocleh cestou na blind, ale vždy jsme si to nakonec rozmysleli. Asi to jednou přijde, ale zatím to těšení se na moře snadno přebije drobnou únavu. Uff, jak to píšu, už mi rostou blány mezi prstama smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 04. 2018 19:45
Obvykle až na místo dvaapůl dne. Zastávka na Mondsee, pak nicleh v Koritnu u Bledu, den na Bledu a v okolí, popř. v Kr. Goře, nocleh v Koritnu a třetí den na místo samé.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 04. 2018 20:24
Ja kdybych jel do hr pres Bled, uz asi do hr nedojedu. Včetně kranjske gory a lojbl pasu. Ted jsem tam jel v zime.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2018 12:29
Coudy, to se mi stalo L.P.1998. Prostě jsem tam ztvrdnuj, u Bohinjskeho jezera v kempu. Nelituji, bylo to nádherné. Jeden výlet do Ljubljany.Stál za to.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2018 14:11
TomM, vrele verim :-)
A nepochybuji. Je to tam taky navykove...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2018 14:30
Trenčín - Vodice (8h:20minút) cca 870km. Trenčín-Bratislava-Wien-Graz-Maribor-Zagreb-Vodice. Minulý rok asi 9h30min ostal som zasekaný pri Ptuji. Tento rok klasika teda po Slovinskej diaľnici ale v strede týždňa júl a v noci.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 05. 2018 16:28
Ahoj, prečo nejdeš radšej cez Maďarsko?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 05. 2018 21:14
Cez Maďarsko je to časovo dlhšie. Ale hlavné proti je že jazdím v noci. A v noci mám obavu v Maďarsku aby som netrafil zverinu. Takto idem celú cestu po diaľnici. Zatiaľ 6x cez Rakúsko Slovinsko a žiadne zdržanie. Iba raz 7ka nebola šťastná ale nebolo to strašné stratil som tam tak maximálne 30-45min.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2018 08:19
Loni Týn nad Vltavou - Gradac přes Linz s objížďkou SLO dálnice 1014 km za 12 hodin. Podle Google map 11h 15min. Letos se SLO známkou mi Google říká, že 1007km za 10h 30min. Reálně tedy cca 11h 15min.

HR dálnice Lůčko - Šestanovac




Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (07. 05. 2018 08:24).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2018 09:13
Triplex
Maďarsko je kratšie aj časovo aj kilometrov. A ušetrís aj SLO známku.
V tej zverine ti dávam za pravdu. Tiež mávam obavu, ale ak idem dolu idem Maďarskom.

Ten rok znovu do Primostenu. Minule to bolo s dvoma dlhšími prestávkami a jednou neočakávanou pred zavretým tunelom skoro 12 hodín.
Tento krát to bude hádam bez tej neplánovanej zastávky
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2018 12:40
cesta cez madarsko je dlhšia iba v prípade že ideš dialnicou okolo Balatonu, to robíš cca 100 km navyše ako po novej rýchlostke, tá cesta je super, prázdna, dolu možnosť voľby cez st. Goričan alebo Redics...
proste pohoda, jazdil som aj cez A, aj okolo balatonu pár krát a zakaždým som chytil silnú búrku takže dialnica okolo balatonu bola súvislá kolona v rýchlosti max 60-70 km/h..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2018 13:40
Cez Maďarsko je to kilometrovo kratšie ale časovo dlhšie. Ale pre zaujímavosť koľko ti trvala FiFo cesta odkiaľ do Primostenu? A pinin tebe odkiaľ kam trvala cesta cez Maďarsko?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 05. 2018 23:06
Ak odpočítam prestávky a asi 40minut státia pred výjazdom do "svieti roku" kvôli nehode. Dokopy sme prestavkovali asi 3 hodiny.
Tak cesta z BA do Primostenu cca 8,5-9 hodín. Brat z HC ešte takú necelú hodinu navyše.
Ako písal pinin, cesta úplne v pohode od zjazdu z M1 skoro všetko nový asfalt. A tiež vždy ak idem cez "A" chytím búrku eye popping smiley
Maďarsko len prefrcis takmer nikde nikto. Síce M1 zažívam vždy full, ale na M85/M86 sme boli väčšinou času sami.

Ja využívam obe trasy aj cez A aj cez Hu.
Trasa A/SLO-Koper po Krk kde idem bud na Koper alebo cez prechod Rupa k Rijeke podľa toho kam.
Hu väčšinou cez starý gorican, od Krk dolu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil FiFo (07. 05. 2018 23:11).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2018 09:41
No a 8,5h je cez Maďarsko veľa. Ja aj s prestávkou síce kratučkou a tankovaním 8h:20min. Ty ideš cca o 30minút plus asi o 30km naviac. Ja mám do Bratislavy asi 120km asi plus 70 minút. No a tak je jasné že cez Slovinsko - Rakúsko je rýchlejšia trasa. A práve preto ja jazdím cez Rakúsko a Slovinsko. Iba o pár kilometrov na viac ale rýchlejšie. A samozrejme všetko cez diaľnicu. Iba tých 6km v Slovinsku mimo a raz som tam čakal ale 6x úplná pohoda. Posledný krát keď som tam nabral asi 30-45min ale to bolo spôsobené tým že som išiel hneď na začiatku prázdnin. Teraz idem klasika na začiatku júla ale v strede týždňa a v noci tak počítam že to bude OK. Nechám sa prekvapiť. Ja viem že Maďarsko je menej km a lacnejšie ale ja volím rýchlejšiu trasu cez Rakúsko a Slovinsko.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2018 09:46
rychlejší o 10 minut?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2018 10:05
O 10 minút ale ja mám o 90km naviac takže nie o 10minút. Podľa FiFo o 40 minút rýchlejšie cez Rakúsko - Slovinsko.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 05. 2018 18:09
Vy řešíte 10 minut na cestě do HR? Asi by to chtělo, až půjdete příště na sluníčko, nějakou pokrývku hlavy. Nebo se přestěhovat do vlákna Umíme se smát..
Není myšleno ve zlém.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.