Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
07. 08. 2016 11:47
Zkouším aplikaci WAZE a zajímá mě,jak docílím,aby mě aplikace upozorňovala na možné komplikace na silnici?Musím zadat trasu kde chci jet nebo stačí jen aplikaci mít zapnutou?Samozřejmě musím mít zapnutý internet.
Re: Navigace
07. 08. 2016 15:59
Stačí naplánovat trasu a nechat se navigovat, informace poskytne automaticky.
Re: Navigace
07. 08. 2016 16:51
Tak teoreticky stačí, když jí jen zapneš, ale upozornění si budeš muset hlídat sám. Kdežto, když si naplánuješ trasu, tak tě naviguje a komplikace ti hlásí sama, případně vypočítá alternativní trasu.
Re: Navigace
07. 08. 2016 18:09
ok,díky
Re: Navigace
11. 08. 2016 11:08
Po par letech vyrazim na jih, tak jsem si rikal, ze oprasim neco, co mne povede a ukaze mi to mista, ktera jsem dlouho nevidel, mista, ktera neznam a mozna i ta, ktera jsem ani nechtel znat. Navigace k podobnemu ucelu vyuzivam leta, jen jsem byl vzdy za somraka, mel jsem nastesti kolegu, ktery byl do toho blazen, takze si uz ani nepamatuju, ktera byla ta prvni. Vim jen, ze to byl Garmin a byla cernobila :-D Dost mozna tenkrat jeste leptopocet nezacinal dvojkou... Jak sel cas, tak navigace dostaly barvu, ztratily zlutej podklad, mesta prestala byt teckami a pak zacaly byt dotykove... a neco se posralo. Novym Garminum (cca 10 let zpet) jsem nejak nemohl prijit na chut, takze jsem byl stridave uzivatelem pracovniho etrexu a stridave navigacnim Ahasverem.

Vyzkousel jsem par dalsich krabicek a pochopil proc se Garminy porad prodavaji. Ty dalsi byly totiz jeste horsi. O jedne mi kamarad rekl lapidarne jen to, ze cestou na dovolenou ji chtela jeho draha v Bratislave vyhodit z okna a on ji v tom zabranil na posledni chvili. Cestou zpatky ji v te Bratislave malem vyhodil z okna sam. Dal mi ji, abych se na ni podival. Zapomnel jsem ji v batohu a rozkrapl dotykovy displej. Kdyz jsem mu nabidl, ze mu koupim novou, malem mne zabil.

Pak si lepsi polovicka poridila Nokii E71 a nastala doba mobilni. Nejdriv jsem na to zkousel dat Garmina, ale to nebylo idealni. Navigace mozna nebyla spatna, ale nesla vypnout. Respektive clovek ji vypnul, pak stal na zastavce a z kapsy se ozvalo "Prepocitavam...". Nehlede na to, ze to za den sezralo baterku. Polozila tak ten telefon prede mne, podivala se na mne tim nepopsatelnym pohledem, ktery zna 96 procent dospele muzske populace a rekla "udelej s tim neco". Nastesti tenkrat Nokia provozovala Ovi (pozdejsi HERE). A nejaky cas to fungovalo. A pak to slo do kytek cim dal vic a nakonec odesla do kytek samotna Nokia.

Chvili jsem navigaci vicemene nepotreboval, ale pak jsem si zacpal nos a ponoril se do jezera s vserikajicim nazvem Android. Zkousel jsem par veci a nakonec jakoze Be-On-Road. docela mi to sedelo, melo to osm mapy, co vic si prat? V mem pripade nejspis to, aby to nekoupil Sygic, protoze se to zmenilo zpusobem, ktery mi proste nesel pod fousy. Puvodni navigace se dala poridit taky, jako Aponia, ale ta jen s CEDA mapami, coz jsem nechtel. Tak jsem se (pokolikate uz?) zvedl a hledal nove pristresi.

No a ted mam Osmand. Jedine, co mne na nem momentalne mrzi je, ze placena verze se musi zaplatit kartou pres net (coz nechci), pres operatora (coz u tabletu bez simky nejde) nebo pres kupon (ktery u nas neprodavaji). A stahnout a zaplatit to na mobilu a nainstalovat v tabletu, to pry taky nejde. Skoda proto, ze mi to prijde jako solidni soft, me osobne vyhovujici, tech par korun za to nemam problem dat, obzvlast, kdyz si vybavim, co staly navigace pred lety (v takove cene mam ted auto :-D). Mam tam mapy pro kterykoliv stat na svete (pravda, v ruzne kvalite), dostal jsem tam i vrstevnice a kdyz prijdu na zpusob, jak to zaplatit, tak bude i stinovana mapa. Trasy to dela celkem rychle, ma to dost moznosti nastaveni vzhledu a ovladani, uklada to projete trasy do gpx. A hlavne, vicemene ze zvedavosti jsem to dal na tablet, ktery dostala lepsi polovicka a co ma placate smatlatko na telefonovani, moc jej nevyuziva. Problem byly jen s tim, jak tu kravu v aute umistit prece jen to ma sedm palcu a drzak na neco takoveho se neshaneji moc dobre. Jeden jsem za par stovek poridil, ale lezi v supliku, protoze je to hybrida neskladna, ktera stejne mela problemy tablet udrzet. Chvili jsem to daval pred autoradio, kde se mi to zakleslo presne mezi otevreny dekl a stredovy tunel. Pak jsem ale po roce a pul zprovoznil autoradio (zase nepopsatelny pohled) tim, ze jsem tam zapojil i ten ctrvty konektor a tablet byl v tom miste proste navic. Nehlede na to, ze koukat dolu pred radici paku nebylo moc prakticke. Nakonec jsem to vyresil klasicky pocesku. Rozriz cykynu 3x4 a z jedne zily naohybal drzak na miru nejen tabletu, ale i palubce. Nic to neprikrejva, je to po ruce a na druhej pokus to ani netrpi odleskama. Sice to neni laureat na cenu v designove soutezi, ale ucel to plni ;-)

Mam to za 22, tak uz se tesim...
avatar Re: Navigace
11. 08. 2016 14:05
Nemáte někdo ověřený soubor s novými radary na "staré cestě" (přes Plitvice) v Chorvatsku?
Re: Navigace
12. 08. 2016 08:27
pekný deň Jozka

keď to máš za 22, tak to máš ešte dosť času vyskúšať WAZE grinning smiley

a doporučujem Ti to vyskúšať už doma na známych cestách

držiak na 7 palcový tablet vôbec nie je problém, chce to len trocha skúšať. Práve včera som si kúpil svoj 3., ktorý je totožný s tým prvým. Ten prvý som chcel raz požičať priateľovi, ale taký bol zaseknutý na svojom mieste, že som ho po urvaní už nezaložil nikam. Druhý som si kúpil na skúšku iný, ale po roku som si kúpil svoj starý.

Môj 7 palcový tablet má už 4 roky a stále spoľahlivo slúži. Teraz ešte riešim nejakú univerzálnu SIM-ku s fungujúcim zahraničným datovým roamingom, lebo ma pred týždňom sklamala v Zakopanom v Poľsku simka od nového SVK operátora 4ka. Podľa recenzii je výborná v zahraničí, ale mne zatiaľ funguje len doma sad smiley. Tak som si tam nazdieľal net z mobilu s O2.
Re: Navigace
22. 08. 2016 07:57
Vyzkoušel jsem cestou zpět google navigaci a musím uznat, že docela funguje. Před Trakoščanem nás sama od sebe vedla z dálnice už v Durmanci. Jak se pak ukázalo, bylo to tam ucpané hned za sjezdem (pátek 19.8. navečer).
Za celou cestu - cca 1250 km - spotřebovala kolem 50 MB dat.
Re: Navigace
24. 08. 2016 12:29
ad Slavov v jinem tematu

Každému jedinci znalému problematiky OFFLINE navigací je známo, že "červnové" mapy mají obvykle uzávěrku někdy v březnu. Většina navigací používá mapy TT (TA), NQ případně OSM, tudíž tam nebývá moc rozdíl. Největší "brzdy" jsou obvykle integrované automobilní offline navigace.

OSM uzaverku nemaji, jinak souhlas, proto nechapu ty, kdoz vestavene navigace povazuji za plus. Pamatuji ty skrcky, ktere musel provadet kolega, kdyz si koupil zanovni Santa Fe a snazil se tam nacpat neco inteligentniho.

Osobne zvazuji, jestli si na cestu druheho zari stahnout mam do OSMandu z ty z prvniho nebo nechat vyzkousene srpnove :-D



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jozka (24. 08. 2016 12:31).
avatar Re: Navigace
24. 08. 2016 22:01
Jasně thumbs up
Nechtěl jsem to v daném tématu (Přes Maďarsko 2, příspěvek označený jako OT) "hrotit" do detailů smileys with beer
Re: Navigace
25. 08. 2016 18:44
Slavkove,jádrem pudla bylo to že dotyčný majitel navigace HERE byl překvapen přítomností M86 v aktualizaci map.Kdyby nebyl líný a přečetl ve vlákně "přes Madˇarsko" alespon dvě stránky dozadu,snadno by zjístil,že M85 a M86 jsou již dávno v provozu.Proto jsem tam tak reagoval.Prostě nemyslící uživatel navigace
Re: Navigace
12. 11. 2016 08:35
včera jsem malinko opravoval - mrcha začal chroustat homokinetický kloub. Jo opraveno za dvě hoďky a jak tak kecáme se chéfem ptám se ho na aktualizaci map do navigace.
Povídá, upřimně Václave kup si nějakou pěknou novou navigaci a do šesti tisíc. Aktualizace map od nás koštuje kolem dvanácti tisíc. Nikdy jsem to nepoužíval a jen jsem se optal. Dál jsem jenom tiše. Stejně mne štve že i při couvání obrazovka vyjede z přístrojovky nahoru. Natož tak jezdit s navigací. Asi nééé.
Re: Navigace
12. 11. 2016 21:40
Nevím co máš za systém. Podle výsuvného displaye odhaduji RTI. Nemám úplně podrobný přehled. Například současný Sensus se aktualizuje přes běžnou flešku, nic složitého. Myslím že aktualizace map je zadara. Ty výsuvné displaye mělo Volvo tak před pěti-desti lety, nevím přesně. Na to vydávali novou sadu DVD. Nestačilo by splašit někde na netu nějaké to ISO origoš DVDček?

PS: Jednou jsme to měli v německu z půjčovny a ovládání navigace bylo tak šílené, že bych se asi s aktualizací ani nenamáhal. Na navigaci bez dotykového displaye nemám nervy.
Re: Navigace
12. 11. 2016 22:37
Díky moc. Ta navigace se ovládá na volantu resp. ze druhé strany volantu.

Jednou jsme to měli v německu z půjčovny a ovládání navigace bylo tak šílené, že bych se asi s aktualizací ani nenamáhal. Na navigaci bez dotykového displaye nemám nervy.

Přesně jak píšeš, Raději koupím něco z dosažitelného a toto opravdu nechci. Buď se budu věnovat navigaci a nebo řízení. Auto je 7 let staré ale navigace je asi poněkud mimo. Následující model již má již toto zařízení v přístrojové desce. Já bohužel ještě ne.
Každopádně díky za radu. Jenom si mne ubezpečil v mé myšlence. Osobně nejsem velký kamarád s touto technikou. Jako děcka jsme si doma vyráběli krystalky.
To zase spousta mladíků neví co to bylo.smileys with beerspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
12. 11. 2016 22:49
O krystalce jsem čelt ve starých knihách pro radioamatéry, ale naživo jsem to nikdy neviděl smiling smiley Za mého dětství už byl éter tak přesycený vysíláním, že už by se na tom nic poslouchatelného stejně asi nenaladilo. Já už jsem generace integrovaných obvodů.
avatar Re: Navigace
13. 11. 2016 21:44
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nestačilo by splašit někde na netu nějaké to ISO origoš
> DVDček?

Pravdu máš, 3ks DVD 2015 se válí na netu...na "GPSpodzemí" smoking smiley
Re: Navigace
21. 11. 2016 18:32
dbart napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teraz ešte riešim nejakú univerzálnu SIM-ku s fungujúcim zahraničným datovým roamingom, lebo ma pred týždňom sklamala v Zakopanom v Poľsku simka od nového SVK operátora 4ka. Podľa recenzii je výborná v zahraničí, ale mne zatiaľ funguje len doma sad smiley. Tak som si tam nazdieľal net z mobilu s O2.

Pokial stale hladas riesenie, tak jedno by som mal: Je to pre-paid SIM karta od spanielskeho Orange s aktivovanym programom GO EUROPE. Ta SIM karta sa predtym volala SIM MUNDO, teraz je to univerzalna SIM ku ktorej sa da aktivovat akykolvek program. Viac o tejto SIM karte a programe najdes tu: [michalblaha.cz]

Ja som ju kupil cez eBay, staci zadat klucove slova: Orange Mundo SIM (pripadne aj GO EUROPE). Aktivovany mam program Ardilla +aktivovana sluzba GO EUROPE. Je to predplatena SIM-ka, takze ZIADNE pravidelne mesacne poplatky, dobija sa cez mobilnu aplikaciu spanielskeho Orange (MiOrange) alebo cez web www.orange.es, alebo cez topup.orange.com
avatar Re: Navigace
22. 11. 2016 02:02
Od cervna 2017 EU rusi roaming, k cemu tedy cizi SIM?
Re: Navigace
22. 11. 2016 08:41
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od cervna 2017 EU rusi roaming, k cemu tedy cizi SIM?

Suhlasim, ALE :

1. Do 15.07.2017 sa to oplati, pretoze 1 cent za 1 MB v roamingu je momentalne vyhodny /aspon u nas aktualne pytaju domaci operatori 4 centy za 1 MB/

2. Aj po 15.07.2017 budu existovat urcite obmedzenia, takze roaming neskonci "uplne". Domaci operator Ti jednoducho urci, kolko dat budes moc cerpat "vonku" podla domacich podmienok a co bude "nad ramec", to si zaplatis. Cast ludi bude urcite spokojna a cast bude hladat alternativu. Viac o "konci roamingu" najdes napr. tu: [mobilmania.azet.sk]
Re: Navigace
22. 11. 2016 08:47
Proč si komplikovat život daty v zahraničí, když můžu používat navi, která to k životu nepotřebuje?
Re: Navigace
22. 11. 2016 08:53
@ Zahajskej:

Ano, ale offline navi neposkytuje udaje o aktualnej situacii (uzavierky, nehody, radary,....). Niekomu to chyba a niekomu nie. Je to vec chuti.

@ Valeri:

Este k tomu koncu roamingu: It ain't over till it's OVER! smileys with beer
Re: Navigace
22. 11. 2016 09:06
Pokud poslouchám klasické rádio, o nehodě i uzavírce se dovím. Radary mě nezajímají, protože se jich nemám nač bát.
avatar Re: Navigace
22. 11. 2016 12:46
Vidím to jako Zahajskej. Rádio mi stačí. A k těm datum: EU by měla určit FUP v prosinci, takže se asi ten měsíc vyplatí počkat a pak se uvidí. Sám mám na mobilu LTE s FUP 10GB, docela mě zajímá jak to dopadne. Snad to zas nebude nějaký polovičatý řešení aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Jinak pokrytí signálem LTE mají chorvati docela na vysoký úrovni viz LTE
Re: Navigace
22. 11. 2016 17:05
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud poslouchám klasické rádio, o nehodě i uzavírce se dovím. Radary mě nezajímají, protože se jich nemám nač bát.

Mne bezi v aute Spotify. Co sa tyka TA: je to fajn, ale nebavi ma si stale si premietat trasu (ci som blizko udalosti) a pocuvat dokolecka cro-eng-ger-ita...
Nekdo vdolky, jinej holky
Re: Navigace
23. 11. 2016 00:31
Waze je určitě operativnější, než rádio. Hned jak se auta kus před tebou zastaví, už tě to vede jinudy. Z rádia si to poslechneš až když v tom stojíš taky. Dlouhodobé uzavírky rádio nehlásí vůbec. Offline navigace té do nich klidně zatáhne. Waze o nich ví a rovnou při plánování se jim vyhne.
Stačí ale i googlemaps a koukat jaké to ma kde barvy podle hustoty provozu.
Re: Navigace
18. 01. 2017 10:54
Ahoj, neposlal by mi někdo odkaz na nejnovější mapy TA pro Igo Primo?
Re: Navigace
18. 01. 2017 11:13
Asi máš na mysli mapy TomTom, bývalé TeleAtlas. Poslední verze je 2016.09. Něco jsem ti pošlu v SZ.
avatar Re: Navigace
19. 01. 2017 09:54
Zahájo, taky mi to prosím pošli , navigace mi pořád hlásí na dálnici kruháče grinning smiley , díky

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Navigace
30. 01. 2017 18:53
Osobně doporučuji na android zařízeních navigaci Mapfactor, je zdarma a navíc pokud zvolíte free mapy, které jsou spravovány uživateli, tak máte i jistotu pravidelných aktualizací, používám ji roky a naprosto perfektně navede jak a kam chcete, stačí si navolit cestu bez poplatků a jedete, i když tuto volbu moc nepoužívám (jedu dálnice kvůli úspoře času), v minulosti jsem ale volil raději úsporu peněz a Mapfactor byla tutovka ...
Re: Navigace
01. 02. 2017 23:49
Ahoj Michallle,
Mám Samsung S3 a stahnul jsem si Mapfactor aj mapy a jsem z toho Hujer, asi jsem starej a blbej. Najde moji aktuálni polohu ale nedaří se mi ji uložit jako doma. Na mapě mám značku u které jsou souřadnince a nejde mi to smazat, Když chci nastavit trasu a nastavuju průjezdné body, tak je nezná, není to tím, že tudy nikdo nejel? To uživatelský prostředí mi nesedí a nemůžu se do toho nějak dostat. Jsem pár let zvyklej na iGO Primo. Co si s tím hraju tak furt nabíjím. Karel. confused smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 166
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.