Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
12. 04. 2015 08:44
... Slavkov ... thumbs up
... ano, není to ani jen mobil ... je to především pohotový foťák s 41 mgpix ( jen škoda toho autofocusu Karl Zeis co měla N 95 a pak ta světelnost, co mají opravdové foťáky ) ... pak teprve je to chytrý mobil ... a občas taky navigace přes " cigareťák " ...
smileys with beer
Re: Navigace
12. 04. 2015 08:50
...thumbs up...to jsou ale paradoxy...to je souhra...

Pozdravuje Vás pan Novák,mám Vám vyřídit,že pro Vás sehnal ty elektrické hodiny.Odpověď : Děkuji Vám za vyřízení,vyřiďte mu,že se za ním zítra stavím
Tom
Re: Navigace
12. 04. 2015 10:17
Pouzivam navi v telefonu Note 3.Mam tam Sygic a IGO.V CR jezdim na Google.
Mam starou Garmin 250W a stve me, ze baterie vydrzi bez napajeni per minut.Uzivatelsky nelze vymenit muselo by do servisu.A cena, ze bych raci koupil novou.Takze lezi furt v supliku...
Jezdim tedy na mobil.
avatar Re: Navigace
12. 04. 2015 11:04
Tom, myslím si, že pokud jsi alespoň trochu zručný, tak to v pohodě zvládneš:dle videonávodu. Náhradní akumulátor koupíš i v ČR za pár šupů. Suma sumárum za cca 300CZK + 15 minut práce ta navigace asi ještě stojí smoking smiley
Hlavně to "nerozlupůj" kovovým šroubovákem, to by jsi ten plast "dojeb*l"... pokud nemáš takovou sadu nářadíčka, tak zkus třeba na Aukru dát vyhledat "sada nářadí" v sekci mobilní telefony (včetně pošty od cca 70CZK) ... nebo si obruš kus tvrdšího plastu, případně vem pevnější trsátko...
Opravdu nic složitého, již jsem měnil několik digitizérů, displejů, flex kabelů... pokud je návod např. na youtube a vidíš, kde jsou skryté šroubky, kde jsou západky, kde co odlepit, tak naprostá brnkačka smileys with beer
Tom
Re: Navigace
13. 04. 2015 10:00
Slavkov: OKi dík za radu! Myslím, že to dám,, úplná lama nejsem smiling smiley Za ty peníze jí oživím, holt budu muset použít néé úplně košer aktualizaci map spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace WAZE
16. 04. 2015 12:04
Nemáte někdo reálnou zkušenost, kolik sežere Waze roamingových dat v A+SLO+HR (Split) ? Násobit odhad podle spotřeby po CZ samozřejmě umím ;-)
Re: Navigace
21. 04. 2015 13:01
Tak jsem se držel značky a koupil od stejného výrobce, jako jsem měl navigace, jen jsem přidal 0,7 palce na velikosti. Originál soft nic moc, ale to je mi šumák, potřeboval jsem jen "železo", nakrmil jsem ho tím, na co jsem zvyklý, IGo 8.3.xxx. Ještě si připravím Primo, stará navi ho nezvládala hardwarově.
avatar Re: Navigace
21. 04. 2015 13:39
Tak jsi mě k tomu taky "nakopl"... Mám doma staré MIO C720 s IGO 8.3 a už delší dobu jsem uvažoval co si místo toho objednat. Sice ho používám minimálně, ale někdy ho potřebuju a navigace v mobilu mi nesedí. Za tyhle peníze je to zadarmo. :-D Stačí tam teda hodit SD kartu s IGO a jede to? Nebo se musí přesvědčit jinak?
Re: Navigace
21. 04. 2015 21:14
Přesvědčí se velmi snadno, jen se v menu navi nastaví, odkud má spouštět soft, tj.z karty. Původní navi soft zůstane na flash, tak se dá kdykoliv přepnout. Je už otevřená, tj.se dá vlézt do win a dělat na tom jako na noťasu. Jen musí mít instalace na kartě určité náležitosti, jako adrsesář se softem s názvem MobileNavigator, spouštecí exe se stejným názvem a mít data.zip pro rozlišení této navi (480x272). Mě stačilo jen odmazat save soubory a kartu přendat.
avatar Re: Navigace
06. 07. 2015 17:37
Mám dotaz.
Kdysi tu byl odkaz na nějaký program na plánování tras do navigací.
Fungovalo to nějak že na počítači jsi naplánuji trasu vytvořím a uložím do toho souboru do navigace kterou mám.
Potom exportuji do navigace třeba v mobilu a naplánovaná trasa se my uloží do navigace kde ji poté najdu v záložce moje trasy nebo mapy.
Za boha to nemůžu najít ani si vybavit jak se ten program jmenoval.
Děkuji za radu.
Potřebuji naplánovat trasu do Nokia here které používám na androidu.
Mapu jsem vytvořil na webu na konfigurátoru Here mám ji uloženou ale v mobilu ji nevidím.
Nevím jak do aktualizovat aby mapa kterou mám vytvořenou na stránkách se my objevila v mobilu.
Kdo my poradí?
Re: Navigace
06. 07. 2015 19:04
Jde o program ITN Converter - vyzkoušeno, tj. export do formátu pro Sygic a vše jede.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Navigace
07. 07. 2015 01:31
Děkuji ano to je on....smileys with beer
avatar Re: Navigace
07. 07. 2015 07:39
Pánové, navigace je super věc. Doporučuji koupit i těm, kteří mají fotografickou paměť jako já, jimž stačí jednou projet podle mapy a pak už jezdí podle hlavy. Nákupem navigace se vám zpestří život a otevřou nové obzory. Hned po nákupu jsem se rozhodl jet podle ní. Nikdy v životě bych neprojel kravínem u Ljutomeru, kdybych neměl navigaci. Jaká radost, když jsem zjistil při pokecu na jiném vlákně, že nás je víc, co místo památek jezdíme ve SLO po kravínech. thumbs up smiley
Re: Navigace
07. 07. 2015 10:04
..k tej navigácii...keď cestujeme na juh, tak už v Nemecku si pripadám ako z inej plánéty grinning smiley...skoro všetky vozidlá vysvietené predné sklá od navigácii a roznych navigačných prístrojov, len naše vozidlo po tme grinning smiley...
pri prvej ceste k Jadranu mi bohato postačilo toto fórum thumbs upgrinning smiley

zatiaľ som navigácii nepodľahol

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Navigace
07. 07. 2015 12:07
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..k tej navigácii...keď cestujeme na juh, tak už v
> Nemecku si pripadám ako z inej plánéty grinning smiley...

...na juh cez Nemecko...???
Re: Navigace
07. 07. 2015 12:22
Do Chorvatska se dá jet bez klimatizace, bez mobilního telefonu, bez autorádia, bez tempomatu a klidně i bez navigace. S těmito věcmi je to ale lepší, pohodlnější, bezpečnější a alespoň pro mě příjemnější.

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
avatar Re: Navigace
07. 07. 2015 12:59
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Do Chorvatska se dá jet bez klimatizace, bez
> mobilního telefonu, bez autorádia, bez tempomatu a
> klidně i bez navigace. S těmito věcmi je to ale
> lepší, pohodlnější, bezpečnější a alespoň pro mě
> příjemnější.


Zařadil bych do výčtu i bez manželky a bez piva. Pro ně platí totéž. thumbs up smiley
Re: Navigace
07. 07. 2015 13:31
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..k tej navigácii...keď cestujeme na juh, tak už v
> Nemecku si pripadám ako z inej plánéty grinning smiley...skoro
> všetky vozidlá vysvietené predné sklá od navigácii
> a roznych navigačných prístrojov, len naše vozidlo
> po tme grinning smiley...
> pri prvej ceste k Jadranu mi bohato postačilo toto
> fórum thumbs upgrinning smiley
>
> zatiaľ som navigácii nepodľahol


Ja používam WAZE aj na dlhšiu cestu po Slovensku: hliadky, obmedzenia, odpočitavanie času a kilometrov - všetko informácie, ktoré spríjemnia a uľahčia cestovanie. K navigovaniu to používam zriedka. Ak idem na neznáme miesto, vačšinou už mám trasu od študovania uloženú v hlave.
Re: Navigace
07. 07. 2015 14:34
Cez Nemecko jedine kvôli tej chýbajúcej NAVI grinning smiley
avatar Re: Navigace
12. 07. 2015 12:26
veldik

foco zapomněl napsat že žije v Plzni
Re: Navigace
12. 07. 2015 15:21
Jirko thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Navigace
12. 07. 2015 18:18
Waze je good navigace, jen s ni cestovat do zahraničí - kolik si veme dat? V rámci ČR nemusím řešit data, ale v zahraničí to může být trošku cenově výš ...

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Navigace
12. 07. 2015 22:51
gandalf napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Waze je good navigace, jen s ni cestovat do
> zahraničí - kolik si veme dat? V rámci ČR nemusím
> řešit data, ale v zahraničí to může být trošku
> cenově výš ...


vyskusal som si to v Budapesti, tam je waze ako mravenisko smiling smiley, ale nemeral som spotrebu, lebo som použil predplatenu T-Mobile datovu simku a tam mám problem minúť dobitý kredit skôr ako vyprší jeho platnosť, tak som bol aj rád, že čerpám kredit vyššou rýchlosťou smiling smiley Potom som isiel raz na otocku do Viedne a tam som si to uz odkontroloval vo vypise: bolo to presne jedno euro Bratislava - Vieden(P+R Erdberg) a spät po starej ceste. Dokopy 2 hodiny. Operator O2 a ziaden pausal, žiaden extra datový roamingový balíček, ale platba fakturou. Pre mna je takáto cena pri pomere cena výkon Waze uplne v pohode. Typujem , že cesta do chorvátska by mohla byť do 20 Eur. mnohi si hned na hraniciach kupujú chorvátske simky, takže tam by som problem nevidel. živá informácia o zápchach a hliadkach môže niekedy ušetriť fúúru peňazí alebo času a ten ako vieme sú tiež peniaze smiling smiley .
avatar Re: Navigace
12. 07. 2015 23:05
pouzivam za 2EUR 25MB balik a do chorvatska som s tym vzdy prisiel.

Vsetky ostatne synchronizacie, aktualizacie pred zahranicnou cestou vypinam. waze tiez stahuje najviac dat pri prvotnom planovani, takze planovat prioritne este doma, alebo ak sa chcu data setrit, tak na benzinke kde je wifi.

ale datova spotreba nie je tak narocna a urcite to nie je 20EUR.
Re: Navigace
13. 07. 2015 08:53
díky za konkrétne info smiling smiley, Ako je to s "hustotou" informácii v Chorvátsku ? vkladajú ich tam ludia ?

Včera som bol s mamou na otočku v BB a DT pozrieť rodinu a keď sme sa vracali cez ZV, tak na moste cez Slatinu tesne pred napojenim na R2 opravuju uzávery, premávka v jednom prúde = kolóna.
Keby som mal Waze, tak mi to povie dopredu a v pohode to cez mesto obídem bez nejakého zdrzania. Domáci sa okamžite obracali, ja som prívesný vozík, tak som nič nenacvičoval a pekne som si počkal.

Keby bolo keby grinning smiley
avatar Re: Navigace
25. 07. 2015 13:10
Vie mi niekto poradiť ako "bezbolestne" aktualizovať mapy v Garmin Nuvi 250? Stiahol som si do PC z ich stránky nejaký Garmin Express, ktorým som zadarmo zaktualizoval softver v navigačke, ale za aktualizáciu máp chce odo mňa nejakých 60 €. eye popping smiley Ináč sa to nedá? eye rolling smiley
Vdaka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil irenej (25. 07. 2015 13:45).
Re: Navigace
25. 07. 2015 14:46
Pre irenej: vsetky ostatne sposoby su nelegalne, garmin sa bez lifetime map kupovat neoplati presne takisto sko tomtom a ine. Kazdy za aktualizaciu pyta velke peniaze. Ina vez je navigacia pre telefon a tablet, tam sa jedna o jednorazovu investiciu aj ked uz aj tu to niektori zacali menit.
avatar Re: Navigace
25. 07. 2015 15:00
Janik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pre irenej: vsetky ostatne sposoby su nelegalne,
> garmin sa bez lifetime map kupovat neoplati presne
> takisto sko tomtom a ine. Kazdy za aktualizaciu
> pyta velke peniaze. Ina vez je navigacia pre
> telefon a tablet, tam sa jedna o jednorazovu
> investiciu aj ked uz aj tu to niektori zacali
> menit.

Práve preto ja to kupovať nemienim. Garminku som dostal ako darček pri kúpe auta pred cca 8 rokmi.
Re: Navigace
25. 07. 2015 15:20
[gps-navigace.heureka.cz]

Typ na navigaci jsem "našel" na ...[forum.ihvar.cz].
...a dobře jsem udělal .

Koupil jsem TomTom Start 25 , byl druhý , teď se dostal na první místo před Garmin Nůvi 2597T,Lifetime.

Za tu cenu spokojenost a 4x za rok aktualizace zdarma na doživotí a vo Tom TomTom je .smiling smiley
Re: Navigace
25. 07. 2015 15:30
Je jedno na akom mieste sa umiestni navigacia v nejakej heureke, dolezite je aby boli aktualne mapy a aby s nou bol spokojny majitel.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 224
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.