Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
15. 05. 2014 20:58
Ajaxi, tak si to rozdáme kdo má lepšího TomToma smileys with beer

Já mám takového MŮJ TOMTOM, který má v sobě i rádio, couvací kameru, bluetooth, hlasové ovládání, CD, USB, připojení na iPod a iPhone. Mapy celé evropy. Trasy můžu dělat na PC přes TYRE a pak je hodit do této navi. thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley (zatím se můžu smát, ale může se stát, že se někomu zalíbí a jednoho dne budu mít místo TomToma pěkné h...o)

Bohužel nejde udělat hack na pirate mapy , jediné co se mi povedlo vytunit - vypreparovat z TomTom pro android TTS český hlas Zuzka (oznamuje názvy ulic) a nahrát ji do této navi. Funguje to hezky.
Re: Navigace
16. 05. 2014 05:17
Mám 5let starou vranu. Zatím OK. Až klekne koupím novou.
Tom
Re: Navigace
16. 05. 2014 07:57
Ahoj,

přešel jsem na rady zde na iGO 9 mapy 2013Q3 all EU (jiné jsem ,,nesehnal" ) a jede to SUPER. Odezva, když to přeženu na metr.

Se Sygic verze 13 jsem prozatím na Note3 skončil. NEDOPORUČUJU pro tento typ telefonu.
Maximálně testnu 14.
Stejně to nechápu..že s takovým výkonem...dělá to takové nepřesnosti a sekání...

Dík všem za pomoc
avatar Re: Navigace
16. 05. 2014 09:48
Tome, zkus ještě tu verzi 14... při dnešní ceně uSDHC karet tam můžeš mít obě (Sygic i IGO) grinning smiley
Ten brutální výkon má jeden háček, o kterém se mezi laiky moc nemluví... prostě dle hesla: "Čím více proužků tím více addidas...", bavíme se o dosažení výkonu v multicore, tzn. s dokonalým využitím všech jader... Pokud daná aplikace multicore nepodporuje dokonale nebo je singlecore, tak je problém...
U té v. 13 jsem pozoroval problémy, jak jsem psal... musím upřesnit, že u "léčené" verze, ofiko v. 13 jsem neměl...
Re: Navigace
16. 05. 2014 10:31
Chlapi, ja som si dal (ako zálohu k Nokia navigácii v mojom telefóne) do dcérinho šmejdíku HTC Desire C "vyliečený" Sygic vo verzii 13.4.1. a žiadne záseky.
Ešte dnes tam skúsim dať iGO Primo, na ten sa celkom teším.
Tom
Re: Navigace
16. 05. 2014 10:32
Pavle,
dík Ok.
Zkusím tedy ,,upravenou" 14. Tu 13 jsem měl týdenní zkušební ofiko. Jinou zkušební mě to od Sygicu nenabídlo ke stažení- GPlay.
Místa mám dost.
Jo - vytáhl jsem po 2 letech z šuplíka Garmina, oprášil, poladil mapy a ....................to je display grinning smiley Jak si člověk zvykne na lepší....
Ale jel. Jen baterka KO, tak 2 min.....
avatar Re: Navigace
16. 05. 2014 14:14
Vyzkoušel jsem několik generací Sygic na SII a nebyl nikdy žádný problém,všechny šly jak hodiny,teď už i 14.-tky
avatar Re: Navigace
16. 05. 2014 14:29
jj, je to závislé na telefonu (CPU, GPU, ROM-ce)... u verze 13 jsem těch problémů v okolí pozoroval nejvíce...
O FullHD referovat nemohu... vyjma jedné Xperie Z1 a jednoho ZOPO 980+... a to dle mého názoru není žádný referenční vzorek smoking smiley
avatar Re: Navigace
16. 05. 2014 15:59
Když píšeš o tel ZOPO jak se na to díváš jako na kvalitu třeba ZOPO 780 nebo ta 980 chci něco pořídit
a ceny dobrý . mam MDA a zatím maká už 6-7let pořád stejná baterka mám tam tomtom verze 7.450 takže staré je to dost grinning smiley a problém je rychlost načtení satelitů.
Dnes objednaná nav tomtom 1005T a napsali ,že nemaji skladem dodání do 10 dnů na netu ji maji napsáno skladem .hned mě nabízel nějakou čínu [www.palmpc.cz]
tu teda nechci grinning smiley
Re: Navigace
17. 05. 2014 12:24
Vyšli nové mapy od HERE (NAVTEQ) 2013.Q4 s datumom vydania 24.3.2014
avatar Re: Navigace
17. 05. 2014 12:29
TomTom právě vydal aktualizaci map verze 930.xxxx.
Re: Navigace
17. 05. 2014 16:16
bubo236 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vyšli nové mapy od HERE (NAVTEQ) 2013.Q4 s datumom
> vydania 24.3.2014

Pokud jde o Chorvatsko, je v nich již tunel Sv Ilija, ale dálnice stále končí ve Vrgoracu
Re: Navigace
17. 05. 2014 21:59
Neviete mi potvrdit, ci vyvratit, ci do verzie Sygica 13.4.1 mozem dohrat mapy 2014.03, tie teraz nove, t.j. jednoducho v zlozke maps zamenit povodne 2013.06 za 2014.03 a ci Sygic pofici ako ma? Nechcem preinstalovavat na verziu 14.3.0, ked mi vsetko splape ako ma a som spokojny. Jednoducho by som mal len novsie mapove podklady. Na sygic mobile som kludne krizil verzie map.
Dik.
Re: Navigace
18. 05. 2014 20:50
no tak to prostě zkus,na to ti nikdo neodpoví
avatar Re: Navigace
20. 05. 2014 10:58
namazuma, toto jsem nezkoušel, neboť verze 13 mě moc nenadchla... jinak já nepřejmenovávám mapy, ale přepisuji konfigurák...
Je to stejný postup jako používání map (Truck) TA vs. NQ smoking smiley
Vyzkoušej to a dej report, na 95% tomu věřím...
Re: Navigace
20. 05. 2014 11:12
Slavkov, ja ale nechcem premenovať mapy, ja mám už nové mapy a tie šupnem do adresára maps namiesto tých starších. A prosím ťa poraď, čo je zlé na verzii 13? Mám totiž aj možnosť liečenej 14tky. Aký je rozdiel medzi nimi?
V 13 mi funguje super ten HUD displej, to ja taká SUPER vychytávka, ktorú žeriem.

Už to musím urobiť sám a dám vedieť ako to dopadlo s kompatibilitou. V zásade tiež v tom nevidím nejaký problém.
Ja som sem dal dotaz, či to už niekedy tak niekto neurobil.
avatar Re: Navigace
20. 05. 2014 12:31
Aha, tak takto to určitě fungovat nebude... ty nové mapy mají jiný název souboru... tudíž program nenajde požadované mapy... budˇnové mapy (soubory) přejmenuješ na názvy púvodních starých nebo přepíšeš názvy map v konfiguráku.
Já to právě měním v konfiguráku a tím volím, zda bude Sygic používat mapy TA - TeleAtlas nebo NQ - Navteq...
Samozřejmě lze změnit i umístění map do jiného adresáře atd.
Re: Navigace
20. 05. 2014 12:54
Díky Slavkove za reakciu.
Mám teda tomu rozumieť tak , že mapy napr. vers. hun.ta.2014.03 mam premenovat na hun.ta.2013.06?
Čo myslíš tým cit.: ..."nebo přepíšeš názvy map v konfiguráku..." ?
A ešte jedna otázka, to si môžem v Sygicu zvoliť raz použitie máp Navteq (Here) a inokedy Teleatlas? To ich môžem mať všetky pokope v adresári maps?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (20. 05. 2014 13:07).
avatar Re: Navigace
20. 05. 2014 14:33
namazuma, umístění map se volí v souboru settings.ini v podadresáři Android
Zajímá tě tato pasáž:

; In case of multiple platforms, when sharing of Resources is required.
; Path to folder with resources (GpsLogs, Icons, Itinerary, Skin, Sounds, Voices)
m_strSetResourcePath=/../Res

; Path to folder with Maps
m_strSetMapPath=/../Maps

; Path to folder with Content Informations (content.info, content.lic, footprint.info)
m_strSetContentPath=/../Maps

Tu cestu "Path= " můžeš mít jinou, zejména pokud máš interní úložiště a máš to na kartě apod.
to "/.." znamená o úroveň, o adresář zpět (vzhledem k umístění settings)

V podadresáři Maps máš soubor content.info, kde jsou mimo jiné uvedené mapy:
Například změníš TA:CZE:2013.09 na TA:CZE:2014.03 a podobně... jasné a jednoduché, ne?
V případě změny TA za NT, to uděláš podobně TA:CZE:2013.09 změníš na NT:CZE:2013.09...

Jak si to obsloužíš, to už je věc uživatelských preferencí grinning smiley, potřebné know-how jsi dostal smoking smiley

K mapám musí být správný obsah adresáře "wcl".
avatar Re: Navigace
20. 05. 2014 14:45
Mimochodem, "vyléčená" verze 14.0.2. je opravdu dobře vyléčená, tudíž lze bezproblémově stahovat potřebné mapy přímo do telefonu Nastavení \ Spravovat mapy smoking smiley
Samozřejmě varianta přes program Mapdownloader (v patřičné verzi) v PC s woknama, také funguje...
Re: Navigace
20. 05. 2014 15:07
confused smiley uff, Slavkove, tú pasáž s cestičkami - path, radšej vynechám, ale tú druhú časť by som mal zvládnuť.

Ak som to správne pochopil k verzi Sygica vždy pasujú len tie mapy, ktoré idú cez dowloader k danej verzii. Či inak povedané mapy stiahnuté loaderom vers. 14.x.x. nepôjdu vo verzii Sygica 13.x.x a naopak.

Mám k verzii maploaderu 14 súbor content info a trochu ma pletie jeho obsah: pri mapách tam je tvar CZE.TA.2014.12, že by ďaľší update oproti mapám 2014.03 ? (môžeš pozrieť - content posielam cez SZ).

Čiže ak zvládnem premenovať, dohrám do zložky maps súbor wcl. z verzie máp 2014.06.

PS: vers. 14.0.2 to fakt až taký komfort?
Re: Navigace
20. 05. 2014 22:17
Tak hlásim výsledok môjho dnešného hrania sa so Sygicom.
Do verzie 13.x.x s mapami 2013.06 som vložil mapy z verzie 14.x.x s označením 2014.03.
Nič som nepremenoval, stačilo skopírovať mapy ani súbor wcl nebol potrebný, fičalo to bez neho (ale nakoniec som aj tak dal, keby niečo).
Jediné čo bolo treba bolo nutné content nahradiť contentom z verzie 14.x.x, ktorý je pribalený na patričných fórach pri maploaderi k verzi máp ku 14.x.x. Bez prehratia súboru content to chcelo kód na aktiváciu.

Zatiaľ som zbehol simuláciu už predtým uloženej trasy, čo som si uložil ešte so starými mapami a prešlo to bez problémov z BA do Grécka. Aj HUD displej v poriadku funguje.
Vyskúšam zajtra ako sa to bude správať na ceste aj so zapnutými satelitmi, ale nepredpokladám žiaden problém.

Jediná zmena, čo som zaregistroval, tak sa zmenil obsah v položke v menu "Môj Sygic", kde je zrazu ponuku, čo tam dovtedy nebolo a síce, že si mám kúpiť Sygica a potom ďalšie voľby personalizácie ako 1. dopravné info 2. Premium speed camera atd....
Takže sa to trochu javí ako skúšobná verzia, tak uvidím, čo z toho bude po 7 dňoch. Totižto Sygic je už aj na google play taký, že po 7 dňoch plnej skúšobnej verzii sa môže naďalej používať bezplatný neobmedzený prístup k offline mapám, bodom záujmu a plánovaniu trasy, čiže je možné mať zadarmo offline mapy v telefóne, len nepôjde hlasová navigácia.

Tak budem čakať....eye rolling smiley sad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (21. 05. 2014 06:38).
avatar Re: Navigace
21. 05. 2014 11:53
Adresář wcl je takový ten globus - základní světová mapa...

To, že ti tam něco přibylo je mimo jiné možné, pokud jsi použil jiný content.info:
např.:

[PRODUCT: Sygic GPS Navigation]
...
tts=yes
sdk=no
truckAttr=no
premiumPOI=yes
junctionView=yes
exPostals=yes
3dContent=yes
cityguides=yes
naviType=pedestrian,car
speedcam=.......
maps=.....

[GLOBAL]
modules=softhud

Pokud by tam např. bylo truckAttr=yes, přibudou volby pro kamióny apod. smoking smiley

Protože si nejsem jist (neporovnával jsem to) stejnou strukturou souboru content.info, proto jsem radil přepsat zde mapy... Např. některé "přepínače" mohly být v předešlé verzi pouze testovací apod.
avatar Re: Navigace
21. 05. 2014 12:07
Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi edicí Sygic only voucher a klasickým Sygic pro Android? Zda je tam nějaké omezení nebo tak? Psali, že to má být celá Evropa s doživotní aktualizací map.
Děkuji

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Navigace
21. 05. 2014 14:44
Tak Sygic som skúsil a ide v pohode, pribudlo mi nejaké okno s hláškou, že si mám kúpiť, ale dám, že neskôr a ok ide všetko ako má. Niekde som čítal riešenie nejakej takejto hlášky, musím to nájsť, aj keď v zásade ide iba o dva ťuky na displeji navyše.


MotoMoto: prejdi si recenzie pri Voucher verzii na google play, tam niečo vyplýva z komentárov a takých malých sťažností.
plus tu je pár info:
info1
info2

V zásade najväčší rozdiel je Voucher je len na jedno zariadenie, pár obmedzení v možnostiach nastavenia a nie tak časté aktualizácie ako pri normálnom.
Normálny môžeš používať na až 5 zariadeniach.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (21. 05. 2014 14:52).
avatar Re: Navigace
21. 05. 2014 15:28
Díky za vysvětlení. Stačí mi jedno zařízení a navíc jsem ten voucher ještě dostal. Šlo mi spíš o to, zda není omezena nějak funkčnost. Někde se píše, že neumí navádět na čísla popisná, ale to mi nepřijde, spíš to bylo třeba pozdnější aktualizací. Takže asi kupovat klasickou verzi nemá cenu když mám tu limitovanou Voucher.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Navigace
21. 05. 2014 15:34
jojo a voucher edíciu môžeš priamo na supporte Sygicu požiadať o prevod na nový - iný telefón/zariadenie. Len je to trochu administratívy. A ešte nejde prevod hlasu TTS do textu v CZE a SVK, ale na to sa môžeš vykašlať.
avatar Re: Navigace
22. 05. 2014 11:28
Kluci,dnes mi přišel email na tuto navigaci,máte ji někdo?Pokud ano jaká je spokojenost?Dynavix
avatar Re: Navigace
22. 05. 2014 12:49
Nemám, nicméně opět: "Displej: dotykový barevný 4,3“ HighBrightness (480x272 px)"... viz předchozí debata o rozlišení smoking smiley
avatar Re: Navigace
22. 05. 2014 12:55
Já nevím, podle mě jsou důležitější věci než rozlišení. Na správnou navigaci stačí šipka v právo, vlevo a rovně a když je k tomu hlas tak je to lepší.
Ale podle vkusu každého soudruha. Důležitější je třeba mapa pokrytí a to mají pokud jsem koukal na jinou mapu od nich v Chorvatsku, třeba jen velmi z části.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.