Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
09. 05. 2014 10:54
trosečník:

Nemám zkušenost přímo s Navonem ale s Mio Spirit 680. Princip a postup registrace by měl být stejný. Při registraci u MIO to chce znát model, seriové číslo a datum nákupu. Není se kde moc splést. Opsal jsi ten kod S/N správně? Nezaměnil jsi nulu a "O" (to se mi kdysi stalo, proto se ptám).
Pokud je všechno správně, co přesně to píše za error?
avatar Re: Navigace
09. 05. 2014 19:13
valeri díky za reakci. Zkoušel jsem všechny možnosti včetně záměn 0 aO, 1 a I a podobně. Je mi taky podezřelé, že číslo nalepené na navigaci na nálepce co by mohla být kódem je nějaké krátké ( má asi 8 znaků ). Ještě zkusím jako kód zadat číslo, které jsem našel v zařízení jako asi číslo výrobku. Teď jsem tu mrchu nechal v autě, tak to zkisím zítra. Jinak hláška je, že jsem pravděpodobně zadal chybný kód.
avatar Re: Navigace
11. 05. 2014 15:37
Borci,co říkáte na tuto navigaci,vzít nebo nevzít?navi
Re: Navigace
11. 05. 2014 17:34
Já raději GPS v telefonu. Jen co mě zarazilo, když jsem si to četl, a pokud se mýlím, tak mě opravte. Nabízejí aktuální mapy(máme 5 měsíc roku 2014) a poslední mapa od CEDA (kterou je tato navi vybavena jak se píše ve specifikaci) kterou se mi podařilo najít je z podzimu 2012! Od té doby jsem novou CEDA mapu nenašel. Jestli se pletu, tak prosím sem s nějakým odkazem. Diky.
avatar Re: Navigace
11. 05. 2014 18:18
Moc jsem to nestudoval, ale CEDA StreetNet CZE jsem měl ve verzi 1306 určitě...

Také jsem již zastáncem navigace v telefonu, když se dívám na ten odkaz od slofika, tak 4.3“ 480x272 v dnešní době, kdy kdekterý androidí 4" telefon s GPS za 2tkč má 800x480.... no nevím.
Čitelnost názvů ulic je pak diametrálně odlišná, navíc možnosti přiblížení (zoom) na multidotykovém panelu na telefonu jsou někde jinde než "neohrabané" ovládání na navigaci... navíc možnosti online atd.

slofiku, pokud máš možnost, tak opravdu doporučuji si vyzkoušet navigaci v telefonu... nicméně věřím, že i ta čínská krabička svoji funkci zastane a BeOnRoad je také OK.
avatar Re: Navigace
11. 05. 2014 19:31
Diky za reakce,osobne mam sygice ve fonu ale chtel jsem znat vas nazor.diky
Re: Navigace
11. 05. 2014 21:18
Mára, mas pravdu, CEDA naposledy vydali mapy na jesen 2012.
Re: Navigace
11. 05. 2014 21:36
Ale i tak je CEDA stále to nejlepší co se dá v ČR použít. Například poslední aktualizace Here (Navteq), to je tragédie. Tolik chyb už tam dlouho nenasekali. Běžně to vodí do zákazů a průchodů pro chodce.

Jestli tu navi vzít nebo ne, to těžko poradit. Je to čistokrevný číňan se vším všudy. Možná to bude chodit, možná se to bude kousat. Možná po pár použitích praskne držák nebo se naopak rozteče na slunci (praktická zkušenost právě v Chorvatsku). Zase to ale bude odemčené a bude tam možné nainstalovat i jiné programy, ne jako u značkových výrobců, kde se to musí řešit komplikovaně.
Be on road co v tom je není špatný soft, ale musí k tomu být kvalitní mapy, jako například CEDA. Jestli lžou a je v tom OSM, tak je to nanic.
Jestli máš nějaký lepší telefon, tak za polovinu koupíš slušnou navigační aplikaci, držák do auta i nabíječku.
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 04:58
Mam SamsungaS3 a v nem sygice ale koukam po nejake navi co bych dal do dodavky,fon se mi nechce do sluzebniho kramu davat tak se rozhlizim po necem co kdyz mi ukradnou tak mi nebude tolik bolet jako fon za 10tis.dik vsem
Re: Navigace
12. 05. 2014 08:11
Ještě k ty CEDA 9.2012, také jsem ji do předminulého víkendu používal, ale když mě místo na obchvat Kolína, vedla přes město a nakonec mě zavedla do zrušené ulice a já zkončil u hromady štěrku, nainstaloval jsem mapu od TOMTOM z konce minulého roku. Bohužel se píše, že CEDA další nebude, a naznačuje to už jen ten fakt, že dříve vycházela minimálně jednou za rok a teď je to už rok a tři čtvrtě a nic. Také to byla mnou jednoznačně preferovaná mapa.
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 09:43
Ty CEDA mapy by měly být Q3/2013 aspoň mě to nabízí navigace Be-on-road pro iPhone. Nevím jak je to pro Android to by mohl někdo zjistit. Jinak i tady je zmínka o aktualizaci map.
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 11:14
trosečník

Napadá mě už jen, že licence na doživotní stahování map je od výrobce vložená v přístroji a ty se pokoušíš zaregistrovat se podruhé. Napovídá tomu i to, žes nenašel v balení tu kartičku.
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 11:34
Valeri
taky mne to napadlo už jen díky tomu, že číslo přístroje je podobné různým registračním kódům. Našel jsem konečně spojení na zastoupení Navonu v ČR, ale nemohu se tam dovolat abych info ověřil. Prodejce ví úplný prd. Snad se tam dovolám a registraci ověřím.
Díky.
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 11:46
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Borci,co říkáte na tuto navigaci,vzít nebo
> nevzít?

Vzít, ale ne přímo tuhle. Vzal bych s 5" displejem. Já to vidím naprosto opačně než Slavkov. Rozlišení je v pohodě, 5" displej je akorát tak velký na dobrou čitelnost názvů ulic a vůbec všeho. Neohrabané ovládání bych čekal právě na mobilu s uhlopříčkou do 4", těch 5" je na ovládání i za jízdy luxusní. Pokud ti nebude sedět Be-on-road, můžeš si na SD kartu nahrát třeba IGO8 aniž bys něco mazal. Navi spouští nejdřív software z karty. Takže budeš mít 2 navigační programy, doživotně zadarmo mapy do Be-on-road, vše v 1 přístroji.... prostě pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (12. 05. 2014 11:47).
Re: Navigace
12. 05. 2014 13:07
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ty CEDA mapy by měly být Q3/2013 aspoň mě to
> nabízí navigace Be-on-road pro iPhone. Nevím jak
> je to pro Android to by mohl někdo zjistit. Jinak
> i
> [url=https://cs-cz.facebook.com/beonroad/posts/509
> 460179124375]tady[/url] je zmínka o aktualizaci
> map.


Nie pre vsetky staty bola vydana aktualizacia s oznacenim CEDA Q3/2013 (Local providers). Pre Slovensko a Cesko je urcite posledan z roku 2012.
Re: Navigace
12. 05. 2014 14:10
CEDA dělá navigační mapy pro TomTom a podílí se na tvorbě bezešvé celoevropské mapě. Takže se dá asi usuzovat, že TomTom = CEDA. Důvodem dlouhého odmlčení od aktualizací může být i to, že dodavatel CEDY Geodis je ve svrabu, takže nemá CEDA z čeho aktualizace dělat.
Re: Navigace
12. 05. 2014 14:47
CEAD možná z TOMTOM vychází, ale data map jsou u CEDA mnohem větší a to jestli si vzpomínám až o 30%,bohuzel poslední CEDA mapu mám uloženou v počítači, který mám v opravě. Takže rozhodně neplatí tvrzení že CEDA=TOMTOM!

K navigacím v telefonu, nebo jednoúčelovou navigaci.
Rozlišení není velikost displeje, i když já mám mobil 5'',ale počet bodů na stejnou plochu. Tady u těch malých rozlišení, je problém číst názvy ulic, protože písmenka textu, jsou hranatá a nečitelná. Ovládání je spíše o software, než o tom zda je navi v telefonu nebo v jednoúčelovce. Osobně kdybych neměl navi v telefonu, tak bych ji asi nepoužíval, tahat s sebou krabičku, aby mi ji někdo neukradl, prostě by ležela doma v šuplíku a vytáhl bych ji max 1 za měsíc, takto ji používám v práci prakticky každý den.
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 14:55
TomTom asi před pěti lety koupil firmu, která pro ně mapy dělala a teď si je tedy dělá sám. Nepamatuji se na název té firmy, ale určitě mají svoje.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 15:20
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rozlišení není velikost displeje, i když já mám > mobil 5'',ale počet bodů na stejnou plochu. Tady u
> těch malých rozlišení, je problém číst názvy ulic, protože písmenka textu, jsou hranatá a nečitelná.
> Ovládání je spíše o software, než o tom zda je navi v telefonu nebo v jednoúčelovce.

Přesně to jsem měl na mysli, nenapadlo mě to vysvětlovat "po lopatě"... Prostě krabička o úhlopříčce 4.3“ s rozlišením 480x272 je již dnes o "kostičkách" (shlukuje obrazové body do jednoho)... stejně velký LCD s rozlišení 800x480 je mnohem jemnější (více obrazových bodů) a lépe čitelný...
Co se ovládání týká, tak navigace většinou nemají multidotyk pro snadné přiblížení oddálení dvěma prsty na LCD atd.

Každé má své, nic proti jednoúčelové krabičce, nicméně v dost parametrech zaostává... o online možnostech nemluvě.
avatar Re: Navigace
12. 05. 2014 16:13
Kluci,díky za reakce ale už to neřešte,na vaši radu jsem to zamítl,díky
avatar Re: Navigace
13. 05. 2014 08:25
TeleAtlas dnes TomTom , Navteq dnes Here.Jinak jsou ještě mapy od regionálních vydavatelů a to AND,OSM a TopMap/CEDA/. Mapy CEDA pro CZ a SK fakt jsou poslední 2012.07,2013.09 jsou jen pro Maďarsko,Rumunsko,Ukraina,2013.07 pro Slovinsko a Turecko.Ty regionální aktualizaci již několik roků nemají. Jinak většina navigačních software používá podklady od Navtegu,např polská Automapa. Jinak mapy od NQ/Here/ jsou již na stejné úrovni pokrytí jako od regionálních vydavatelů,hlavně tam kde nás to tady zajímá-BiH,MNE,SRB,AL,HR,SLO a td.,tedy na východě.Vychází pravděpodobně hodně z map Google ?? Samozřejmě mapy TT /TA/ jež jsou velice rozšířené a již od začátku podrobné a propracované na západě se v současné době velice zlepšily co se týká pokrytí i na východě a jsou již zcela použitelné i třeba v BiH a nebo MNE.Dříve jen hlavní cesta a pár měst jen jako kolečka.Které mapy člověk použije není až tak důležité,hlavní je jejich aktualizace a hlavně pokrytí.Co se týká navádění je pak již věc navigačního software a jeho správného nastavení a v neposlední řadě kontrola vytvořené trasy.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
13. 05. 2014 13:06
Tak nevím,ale tohle mě nabízí navigace Be-on-road. Asi nějaký šotek.
avatar Re: Navigace
13. 05. 2014 15:12
Proč šotek?
Jednou mapový podklad Open, tedy zdarma a dvakrát trial, tedy na vyzkoušení po omezenou dobu. Nebo co jsi měl na mysli?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Navigace
13. 05. 2014 15:26
tak jen info pro někoho, kdo by řešil stejnej problém s aktualizací map u navigace Navon.
Přístroj nemá žádný licenční kód pro doživotní aktualizaci map. Bedna má prý v sobě nějaký licencční soubor, který si stránky při přihlášení osahaj a mapy se stáhnou.
Valeri díky za účast při řešení problému.
avatar Re: Navigace
13. 05. 2014 17:12
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč šotek?
. Nebo
> co jsi měl na mysli?


Měl jsem na mysli aktualizaci mapy CEDA pro ČR. Pořád se tu píše ,že poslední verze je 2012.
Re: Navigace
13. 05. 2014 17:22
Na mysli má tu CEDA 2013Q3! Asi to bude pro různé software GPS různé. Mě se jedná o mapy pro iGO, a tam jsem nasel jak píšu poslední mapy od CEDA z podzimu 2012.
Mapy pro iGO jsou co se týče dat menší což bude dáno právě asi softwarem , i když obsahově pravděpodobně stejné, už v tom vidím ten rozdíl. Ale co je na tom vidět naprosto zřetelně je to, že mapy od HERE, nejsou na tom, co se týče pokrytí ani z daleka tak, jak mapy od CEDA, tedy od regionálního vydavatele. Porovnejte jen rozdíl v obsahu, dojdeme k tomu že na mapě od CEDA je asi o třetinu více údajů než na mapě od HERE.
avatar Re: Navigace
13. 05. 2014 20:14
Také jsem měl na mysli mapy iGO-Primo, CZ má TopMap /CEDA/ - 41,3 MB, HERE - 45,2 MB a TomTom - 23,6 MB. Jsou to přesné údaje z navigace Primo a poslední verze map co jsou. Tak asi bude záležet jak a kdo to uvádí a jak si napíše číslování a do jaké navigace jsou mapy vytvořeny.Do pojmenování a číslování asi nikdo z nás nevidí,jen tvůrci. Pak je ještě důležité zda je aktualizace aktuální s reálnou situací,třeba cesty,kruháče atd.

MirekŠi
Re: Navigace
14. 05. 2014 08:04
vyšla nová verze Sygic 14.0.2.(nevím jak je to dlouho). Funguje bez problémů,v Chorvatsku je zanesen nový úsek dálnice A7 Rijeka-Križište a tunel sv. Ilja.Plnou verzi i s map downloaderem najdete na uloz to,či oficiálně na Google Play.
avatar Re: Navigace
14. 05. 2014 09:38
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vyšla nová verze Sygic 14.0.2.(nevím jak je to
> dlouho). Funguje bez problémů,v Chorvatsku je
> zanesen nový úsek dálnice A7 Rijeka-Križište a
> tunel sv. Ilja.Plnou verzi i s map downloaderem
> najdete na uloz to,či oficiálně na Google Play.

Jj, už je vemku finální verze a tentokráte i s dobrou "medicínou" grinning smiley
Doporučuji za tmy vyzkoušet takový "pseudo HUD" (Head Ud Display), kdy telefon položený na přístrojovce "promítá" zjednodušené informace na čelní sklo.
S ohledem na diskuzi o mapách... není problém využívat mapy jak od TA tak NQ..
Re: Navigace
14. 05. 2014 09:49
Keď vidím, ako píšete o Sygic 14.0.2, tak som si teraz nahrával nejaký nový Sygic a pozriem na info o ňom a vidím, verzia 14.0.3. Tak neviem, ked hovoríte, že 14.0.2 je nový eye popping smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.