Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Navigace
25. 03. 2007 12:21
Jaké máte zkušenosti s cestováním podle navigace. Používám Garmina s mapou Atlas 10R v. 6, případně TOPO Czech v.1. Dovede mne to do Chorvatska ?
Re: Navigace
25. 03. 2007 14:26
Re: Navigace
25. 03. 2007 14:27
TomTom 6 a Western_Europe
PP
Re: Navigace
25. 03. 2007 14:59
A co tak zkusit tento thread a nezakládat zbytečně duplicitní confused smiley: [www.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PP (25. 03. 2007 15:01).
Re: Navigace
25. 03. 2007 18:46
Když jsem jel prvně do Chorvatska, tak mi kamarád říkal:
Ve Vídni je to doprava, v Gratzu doleva a pak furt za nosem spinning smiley sticking its tongue out

a to se jezdilo po staré, dneska po dálnici mám mapu zarovnanou někde v kufru.
Tom
Re: Navigace
26. 03. 2007 10:57
Pokud si dobře pamatuju,tak za Gratzem je to rovně... smiling smiley
Re: Navigace
26. 03. 2007 11:38
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud si dobře pamatuju,tak za Gratzem je to
> rovně... smiling smiley


Doprava Salzburg, rovně Klagenfurt, doleva MARIBOR.smileys with beer
Tom
Re: Navigace
26. 03. 2007 15:17
Tak to tedy fakt nevím....pokud jedeš po A1 tak jsou tyto odbočky nakresleny na zemi...dle mně je SLO v prostředním doleva Klagenfurt a doprava je to na Itálii...
Re: Navigace
26. 03. 2007 15:53
Podle mě je SLO doprava a tam se stávající dálnice podjíždí o 270°takže je to de facto doleva.
Tom
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:01
Abych to uvedl na pravou míru, protože není jasné,jak to kdo myslí s tím směrem...Jsou tam tři pruhy: A je levej ,SLO je prostřední, I je pravej spinning smiley sticking its tongue out dle mně yawning smiley
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:09
Pánové,nechcete náhodou občas mrknout na monitor navigace/nebo poslouchat hlasový pokyn/než koukat na zem?grinning smileyspinning smiley sticking its tongue out Já to tak dělám-a když je kolona stejně si mě do pruhu navede...
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:11
Přesně tak, jak píše Tom, v tom levém se pokračuje dál na Klagenfurt, prostřední do Slovinska (podjíždí se dálnice), ten pravý tuším vede do Gratzu, to už ale není podstatné. V to prostředním je zřetelně namalováno přímo na cestě "SLO" hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:37
Je to takhle. Rovně po dálnici je to na Vilach a do Itálie. Odbočovací pruh se rozdvojuje na levý pruh směrem Maribor a pravý pruh směrem Gratz/Linz. Ten levý samozřejmě podjíždí dálnici.

Tady je to rozdvojení a podjížďka pod oběma dálnicema krásně vidět
[maps.google.com]
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:40
Ale zpět k té navigaci. Myslím, že jakákoliv navigace, kde už je nová Chorvatská dálnice tě bezpečně dovede až do letoviska. S hledáním baráku ti asi nepomůže žádná.

Obecně ale kamkoliv do Chorvatska dojedeš bez potíží s jednoduchou mapou té cílové oblasti a podle značek. Navigace ani není potřeba. Když jsem tam začal jezdit, tak jsem jim úroveň směrového značení záviděl. Dneska už se to tu taky zlepšilo.
sta
Re: Navigace
28. 03. 2007 17:26
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Obecně ale kamkoliv do Chorvatska dojedeš bez
> potíží s jednoduchou mapou té cílové oblasti a
> podle značek. Navigace ani není potřeba. Když jsem
> tam začal jezdit, tak jsem jim úroveň směrového
> značení záviděl. Dneska už se to tu taky zlepšilo.


Mám stejný názor,a pro ty co jedou poprvé ve Vídni na Gratz a až ho minete na jihu Rakouska sledujte co je na vozovce a před váma nahoře SLO,ITA,HR. Je to tak výrazně že se to opravdu nedá přehlédnout.
avatar Re: Navigace
28. 03. 2007 18:25
Ale dá!!! Když někdo jede v noci,poprvé,130km/hod. a za deště tak to tak moc výrazné zase není a na poslední chvíli se to již nedá ubrzdit.Naštěstí není tak daleko vracečka.confused smiley

MirekŠi
Re: Navigace
28. 03. 2007 20:47
Jak se dálnice rozšíří na tři pruhy, začínám číst cedule. Jak se začnou objevovat odbočky Gratz, ubírám a nedá se to minout.
avatar Re: Navigace
28. 03. 2007 21:48
Ten Gratz je tam,ale několikrát.Důležité je vědět,že ta odbočka je až na Gratz West? a pak se hned tlačit do leva na Slovinsko,jinak frčíte do města.Jinak to sledujete několik km a šup,tu pravou pak lze snadno přejet.Ono jednou se to mine a pak již si to člověk vryje do paměti thumbs up Není se za co stydět,tuhle odbočku již minulo mnoho "cestovatelů" k moři.Teď po mnoha letech jezdím již poslepu.cool smiley

MirekŠi
avatar Re: Navigace
29. 03. 2007 11:24
To jseš teda dobrej...thumbs up
Re: Navigace
29. 03. 2007 12:35
Už se to tu řešilo, já osobně jsem tu odbočku minul samozřejmě poprvé a během dalších deseti let ještě asi 3x, vždycky jsem se zakecal a předjížděl, neboť jsem jako starej znalec přece nemusel viset očima na cedulích, no né? Tu cestu z příští věsnice lesem nazpět znám už véélmi dobře spinning smiley sticking its tongue out
sta
Re: Navigace
29. 03. 2007 16:14
thumbs upAlda napsal(a):
-------------------------------------------------------
jsem se zakecal a
> předjížděl, neboť jsem jako starej znalec přece
> nemusel viset očima na cedulích, no né?


Přiznám se, že mi to stalo málem taky,ale až při dalších cestách,poprvé jsem to sledoval jak "požární hlídka"
avatar Re: Navigace
29. 03. 2007 22:51
No vidite jak to s vás pomalu leze thumbs up smiley Takže nejsem v tom sámthumbs down

MirekŠi
Re: Navigace
30. 03. 2007 10:33
PP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co tak zkusit tento thread a nezakládat zbytečně
> duplicitní confused smiley:
> [www.ihvar.cz]

Nemyslim ze je to duplicita. Navigacia Garmin vo fore o PDA?! To asi nie...eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil croat (30. 03. 2007 10:52).
Re: Navigace
30. 03. 2007 10:41
pepuard napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké máte zkušenosti s cestováním podle navigace.
> Používám Garmina s mapou Atlas 10R v. 6, případně
> TOPO Czech v.1. Dovede mne to do Chorvatska ?

Atlas 10R ani Czech TOPO Vas do Chorvatska urcite nedovedu...

Ak mate navigator Garmin a potrebujete aj mapu Rakuska, tak odporucam City Navigator Europe.

Ak Rakusko nepotrebujete, tak staci mapa AdriaRoute.

Najlepsia je vsak kombinacia City Navigator Europe + AdriaRoute thumbs up
Re: Navigace
30. 03. 2007 15:03
Prave dnes bola AdriaRoute aktualizovana na v1.60 ! hot smiley
Re: Navigace
04. 04. 2007 13:51
Přidávám se k těm co přejeli.Než se jeden rozkouká tak je v lese. Taky jste se otáčeli u toho domu s růžovými srdíčky?
Re: Navigace
10. 04. 2007 10:32
Lidičky. Nic proti avigacím - moc fajn věc, ale do Chorvatska jí vážně nepotřebujete.
Re: Navigace
10. 04. 2007 11:54
..když pojedeš po dálnici,tak asi nebude potřebná.Ale přes A a HU mi ušetřila čas i km.Např. v Rakousích přes Pamhagen-Fertod,malý přechod,malý provoz,-vyhnul jsem se Mossonu a Csorně. Vloni psal Kened a další o bloudění v Kesthely-já přes boční ulici byl za městem bez zdržení.A když už nic jinýho,aspoň si se mnou cestou povídágrinning smiley
Re: Navigace
10. 04. 2007 13:38
Já si ji chci letos půjčit, ale spíš "na hraní" protože se opravdu nedá zabloudit.
avatar Re: Navigace
10. 04. 2007 17:55
Navigace po dálnici potřeba není,ale z vlastní zkušenosti a pohodlnosti bych ji stejnak zapnul. Kdo nebyl při zpáteční cestě alespoň jednou na kruháku v Záhřebu, nebo nejel na Lublaň a kdo neměl hoňky u Gratzu není chlap. A hlavně navigaci člověk ocení při výletech. Hlavně když člověk zajede třeba do Bosny. Hledat např. vodopády Kravica, kdy na ceduli u odbočky je napsáno na kusu klacku pouze vica (zbytek je umázlý) stojí zato.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

job
Hosté: 190
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.