Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Navigace
25. 03. 2007 12:21
Jaké máte zkušenosti s cestováním podle navigace. Používám Garmina s mapou Atlas 10R v. 6, případně TOPO Czech v.1. Dovede mne to do Chorvatska ?
Re: Navigace
25. 03. 2007 14:26
Re: Navigace
25. 03. 2007 14:27
TomTom 6 a Western_Europe
PP
Re: Navigace
25. 03. 2007 14:59
A co tak zkusit tento thread a nezakládat zbytečně duplicitní confused smiley: [www.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PP (25. 03. 2007 15:01).
Re: Navigace
25. 03. 2007 18:46
Když jsem jel prvně do Chorvatska, tak mi kamarád říkal:
Ve Vídni je to doprava, v Gratzu doleva a pak furt za nosem spinning smiley sticking its tongue out

a to se jezdilo po staré, dneska po dálnici mám mapu zarovnanou někde v kufru.
Tom
Re: Navigace
26. 03. 2007 10:57
Pokud si dobře pamatuju,tak za Gratzem je to rovně... smiling smiley
Re: Navigace
26. 03. 2007 11:38
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud si dobře pamatuju,tak za Gratzem je to
> rovně... smiling smiley


Doprava Salzburg, rovně Klagenfurt, doleva MARIBOR.smileys with beer
Tom
Re: Navigace
26. 03. 2007 15:17
Tak to tedy fakt nevím....pokud jedeš po A1 tak jsou tyto odbočky nakresleny na zemi...dle mně je SLO v prostředním doleva Klagenfurt a doprava je to na Itálii...
Re: Navigace
26. 03. 2007 15:53
Podle mě je SLO doprava a tam se stávající dálnice podjíždí o 270°takže je to de facto doleva.
Tom
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:01
Abych to uvedl na pravou míru, protože není jasné,jak to kdo myslí s tím směrem...Jsou tam tři pruhy: A je levej ,SLO je prostřední, I je pravej spinning smiley sticking its tongue out dle mně yawning smiley
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:09
Pánové,nechcete náhodou občas mrknout na monitor navigace/nebo poslouchat hlasový pokyn/než koukat na zem?grinning smileyspinning smiley sticking its tongue out Já to tak dělám-a když je kolona stejně si mě do pruhu navede...
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:11
Přesně tak, jak píše Tom, v tom levém se pokračuje dál na Klagenfurt, prostřední do Slovinska (podjíždí se dálnice), ten pravý tuším vede do Gratzu, to už ale není podstatné. V to prostředním je zřetelně namalováno přímo na cestě "SLO" hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:37
Je to takhle. Rovně po dálnici je to na Vilach a do Itálie. Odbočovací pruh se rozdvojuje na levý pruh směrem Maribor a pravý pruh směrem Gratz/Linz. Ten levý samozřejmě podjíždí dálnici.

Tady je to rozdvojení a podjížďka pod oběma dálnicema krásně vidět
[maps.google.com]
Re: Navigace
26. 03. 2007 16:40
Ale zpět k té navigaci. Myslím, že jakákoliv navigace, kde už je nová Chorvatská dálnice tě bezpečně dovede až do letoviska. S hledáním baráku ti asi nepomůže žádná.

Obecně ale kamkoliv do Chorvatska dojedeš bez potíží s jednoduchou mapou té cílové oblasti a podle značek. Navigace ani není potřeba. Když jsem tam začal jezdit, tak jsem jim úroveň směrového značení záviděl. Dneska už se to tu taky zlepšilo.
sta
Re: Navigace
28. 03. 2007 17:26
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Obecně ale kamkoliv do Chorvatska dojedeš bez
> potíží s jednoduchou mapou té cílové oblasti a
> podle značek. Navigace ani není potřeba. Když jsem
> tam začal jezdit, tak jsem jim úroveň směrového
> značení záviděl. Dneska už se to tu taky zlepšilo.


Mám stejný názor,a pro ty co jedou poprvé ve Vídni na Gratz a až ho minete na jihu Rakouska sledujte co je na vozovce a před váma nahoře SLO,ITA,HR. Je to tak výrazně že se to opravdu nedá přehlédnout.
avatar Re: Navigace
28. 03. 2007 18:25
Ale dá!!! Když někdo jede v noci,poprvé,130km/hod. a za deště tak to tak moc výrazné zase není a na poslední chvíli se to již nedá ubrzdit.Naštěstí není tak daleko vracečka.confused smiley

MirekŠi
Re: Navigace
28. 03. 2007 20:47
Jak se dálnice rozšíří na tři pruhy, začínám číst cedule. Jak se začnou objevovat odbočky Gratz, ubírám a nedá se to minout.
avatar Re: Navigace
28. 03. 2007 21:48
Ten Gratz je tam,ale několikrát.Důležité je vědět,že ta odbočka je až na Gratz West? a pak se hned tlačit do leva na Slovinsko,jinak frčíte do města.Jinak to sledujete několik km a šup,tu pravou pak lze snadno přejet.Ono jednou se to mine a pak již si to člověk vryje do paměti thumbs up Není se za co stydět,tuhle odbočku již minulo mnoho "cestovatelů" k moři.Teď po mnoha letech jezdím již poslepu.cool smiley

MirekŠi
avatar Re: Navigace
29. 03. 2007 11:24
To jseš teda dobrej...thumbs up
Re: Navigace
29. 03. 2007 12:35
Už se to tu řešilo, já osobně jsem tu odbočku minul samozřejmě poprvé a během dalších deseti let ještě asi 3x, vždycky jsem se zakecal a předjížděl, neboť jsem jako starej znalec přece nemusel viset očima na cedulích, no né? Tu cestu z příští věsnice lesem nazpět znám už véélmi dobře spinning smiley sticking its tongue out
sta
Re: Navigace
29. 03. 2007 16:14
thumbs upAlda napsal(a):
-------------------------------------------------------
jsem se zakecal a
> předjížděl, neboť jsem jako starej znalec přece
> nemusel viset očima na cedulích, no né?


Přiznám se, že mi to stalo málem taky,ale až při dalších cestách,poprvé jsem to sledoval jak "požární hlídka"
avatar Re: Navigace
29. 03. 2007 22:51
No vidite jak to s vás pomalu leze thumbs up smiley Takže nejsem v tom sámthumbs down

MirekŠi
Re: Navigace
30. 03. 2007 10:33
PP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co tak zkusit tento thread a nezakládat zbytečně
> duplicitní confused smiley:
> [www.ihvar.cz]

Nemyslim ze je to duplicita. Navigacia Garmin vo fore o PDA?! To asi nie...eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil croat (30. 03. 2007 10:52).
Re: Navigace
30. 03. 2007 10:41
pepuard napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké máte zkušenosti s cestováním podle navigace.
> Používám Garmina s mapou Atlas 10R v. 6, případně
> TOPO Czech v.1. Dovede mne to do Chorvatska ?

Atlas 10R ani Czech TOPO Vas do Chorvatska urcite nedovedu...

Ak mate navigator Garmin a potrebujete aj mapu Rakuska, tak odporucam City Navigator Europe.

Ak Rakusko nepotrebujete, tak staci mapa AdriaRoute.

Najlepsia je vsak kombinacia City Navigator Europe + AdriaRoute thumbs up
Re: Navigace
30. 03. 2007 15:03
Prave dnes bola AdriaRoute aktualizovana na v1.60 ! hot smiley
Re: Navigace
04. 04. 2007 13:51
Přidávám se k těm co přejeli.Než se jeden rozkouká tak je v lese. Taky jste se otáčeli u toho domu s růžovými srdíčky?
Re: Navigace
10. 04. 2007 10:32
Lidičky. Nic proti avigacím - moc fajn věc, ale do Chorvatska jí vážně nepotřebujete.
Re: Navigace
10. 04. 2007 11:54
..když pojedeš po dálnici,tak asi nebude potřebná.Ale přes A a HU mi ušetřila čas i km.Např. v Rakousích přes Pamhagen-Fertod,malý přechod,malý provoz,-vyhnul jsem se Mossonu a Csorně. Vloni psal Kened a další o bloudění v Kesthely-já přes boční ulici byl za městem bez zdržení.A když už nic jinýho,aspoň si se mnou cestou povídágrinning smiley
Re: Navigace
10. 04. 2007 13:38
Já si ji chci letos půjčit, ale spíš "na hraní" protože se opravdu nedá zabloudit.
avatar Re: Navigace
10. 04. 2007 17:55
Navigace po dálnici potřeba není,ale z vlastní zkušenosti a pohodlnosti bych ji stejnak zapnul. Kdo nebyl při zpáteční cestě alespoň jednou na kruháku v Záhřebu, nebo nejel na Lublaň a kdo neměl hoňky u Gratzu není chlap. A hlavně navigaci člověk ocení při výletech. Hlavně když člověk zajede třeba do Bosny. Hledat např. vodopády Kravica, kdy na ceduli u odbočky je napsáno na kusu klacku pouze vica (zbytek je umázlý) stojí zato.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr , PH
Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.