Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
22. 03. 2018 10:54
Pokud je to Android, tak nejsnáze Mapfactor Navigator a při startu si zvolit free mapy. Po spuštění potom jít do menu Mapy/Správa map a zvolit si požadované země. Ovládání je plus-mínus stejné jako všechny jiné navigace, při přechodu z iGo bys neměl mít problém (na rozdíl třeba zrovna od Waze, která má logiku ovládání dost odlišnou)
Re: Navigace
22. 03. 2018 10:54
Plevelit návodem je jednoduché. Najdi na netu prodejce oficiální verze a řiď se pokyny dodanými k sw. To stojí penízky.
Cesta druhá nejde veřejně, jen po SZ. Ta nestojí penízky.
avatar Re: Navigace
22. 03. 2018 12:14
ivos
Co to je za telefon, jakej má OS a rozlišení displeje?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (22. 03. 2018 12:16).
Re: Navigace
22. 03. 2018 15:11
google obchod máš v mobilu a tam Here WeGo ofline, pak si jen nahraješ mapy zemí, které chceš. Nově to umí i Mapy.cz
Re: Navigace
22. 03. 2018 16:01
Není potřeba nic krást. Google mapy i Mapy.cz od Seznamu umějí perfektně navigovat i v off line režimu. Jsou zadarmo.
Re: Navigace
22. 03. 2018 16:04
Here WeGo nedoporučuju. Mapy jsou tam dost neaktuální, nebo alespoň loni byly.
Re: Navigace
22. 03. 2018 23:22
Na telefonu S 3 jsem si z Google play stáhnul NAVIGON (europa) jsou tam i často aktualizovaný mapy. A vybereš si který chceš mít nainstalovaný. Minulý rok se mi před dovolenou poond'ál telefon aj i baterka v něm, takže jsem použil navi kterou mám v MMC. Letos už nastavuju trasy v Navigonu, koupil jsem v číně držák na tel. který se nandá do větrací mřížky, takže kuk na navi půjde víš než dolů na MMC a není v prostoru čelního okna. Jsem zvyklý na iGO Primo, tohle je trochu jinak ale dá se, už jsem kolem komína podle ní jel na odzkoušení. To stažení navi i map je jednoduchý, jen se pak naučit s ní pracovat a pochopit nastavení.
Re: Navigace
23. 03. 2018 07:15
Pouzivam Osmand v zadarmo verzi a to jen proto, ze pres tablet nejde zaplatit, jinak bych tech par korun klidne obetoval.
avatar Re: Navigace
29. 03. 2018 10:46
Mám dotaz , utrhl jsem si konektor na nabíjení navigace, ale našel jsem káblík USB , bude se to přes něj dobíjet taky ? Díky

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Navigace
29. 03. 2018 10:54
Urcite jo. Proc to nezkusis sam?
avatar Re: Navigace
29. 03. 2018 16:12
Valeri, navigaci používám cca 2x do roka :-) , a nevím, jestli to poznám na kratší trase

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Navigace
04. 04. 2018 09:20
ahojte.

pridám niekoľko pozitívnych skúseností s waze a aj jednu negativnu.

na Veľkonočnú nedeľu som vybehol s deťmi na výlet do Viedne do múzea (minulý rok technické, tohto roku prirodovedecké). Používam navigáciu WAZE na akúkoľvek cestu dlhšiu ako do okresného mesta a v hektické dni začnem používať aj tam smiling smiley . Teraz ma dopredu upozornila na hojné úpravy (nové nájazdy a pod.) dialnice v Rakúsku v úseku od napojenia slovensklej prípojky pri Brucku až po Fischamend. Všade znížená rýchlosť, všade osadený mobilný radar, ktorý bol obrátený v smere jazdy a bral odzadu úsek, kde bola znížená rýchlosť. Všade bola pri ňom veľká tabuľa s nápisom pozor radar. ale tá cesta je spravená tak, že zvádza ísť aj vyššou rýchlosťou ( ako sme naučení doma, keď cestári znižujú rýchlosť pomaly kilometre pred miestom obmedzenia) .

Pri ceste domov zase od križovatky Swechat nie je už žiadne obmedzenie, rekonštrukcia tam prebehla minulý rok, ale ostatní išli asi podľa pamäti a vliekli sa asi 100, keď sme už mohli ísť aj MPR-kou. Tak som išiel podľa aktuálneho značenia a nie podľa pamäti.

ešte jedno negatívum: mám jednu trasu (70 km) kde by som waze nevyužil, lebo tam jazdí málo aut ( a tým pádom je tam minimálna pravdepodobnosť niekoho, kto by pridal aktuálnu informáciu). Ešte pred asi 2 rokmi mi túto trasu ponúkal aj samotný WAZE, teraz už nie. Miesto nej mi ponúka také krkolomné klučky, že až rozum postojí. Ale napr. Google maps ju ponúknu ako prvú. už som písal aj Waze komunite, ale odpoveď bola, že sami nemôžu nič, lebo trasovanie je firemné tajomstvo smiling smiley . Len pre info som raz spravil malý pokus, keď sme so susedom naraz vyrazili do cieľového mesta tejto trasy. Sused išiel podľa pamäti po obvyklej trase po hlavných cestách. Ja som išiel svojou "optimálnou" trasou, kde môžem ísť bezpečne na mnohých úsekoch MPR-kou platnou pre dialnice. Vo výsledku som potom suseda čakal 15 minút. Teda nie vždy je ponuka trasy od WAZE optimálna voľba. Je preto dobré pred cestou zistiť, čo si o tom myslí aj konkurencia.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (04. 04. 2018 09:22).
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 05. 2018 16:00
aké sú tvoje vlastné skusenosti s waze ?
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 05. 2018 18:39
Je to mimo téma. Ale jedním slovem "blbé". Blbne mi to na smartfonu, uživatelsky se mi to nelíbí a hlavně ve velkých městech venku mi to hlásilo nesmysly v reálném čase. Takže za mě mapa a selský rozum.
Btw nesetkali jste se na internetu s tou studií, že vlastně reálném čase přestávají fungovat objizdky a rady online Route vyhledávačů, protože lidi sdílí paniku a ve finále v reálu, kdy tam vy dojedete už a nebo ještě "tam" nic není. Nesetkali jste se s tím?
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 05. 2018 19:01
prepáčte, že je to naozaj mimo témy.

couddy, asi bude problém s tvojím telefónom.

želám Ti, aby si to raz zažil v poriadku smiling smiley

PS: mám rád mapy, aj ich mám dosť veľa (tých papierových). súčasnosť je ale už elektronická. Samozrejme selský rozum ostáva naďalej.

PS2: skúste si navigáciu najprv "nanečisto", na ceste ktorú poznáte, aby ste sa s ňou naučily spolupracovať. Potom ju oceníte v neznámom prostredí.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 05. 2018 20:42
Nene nesouhlasím. Of topic. Selský rozum a vlastní zkušenost a prostě na navigaci je fajn možná jen čas dojezdu. Toť za mě.
avatar Re: Navigace
27. 05. 2018 20:51
Přesunuto sem co nepatřilo do vlákna Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Navigace
28. 05. 2018 09:37
Ano, doba je elektronická, jenže odnaučuje jaksi lidičky myslet, samostatně jednat. A platí zde již otřepané .. všeho s mírou. V autě tuplem. S tímto plně souhlasím s couddy.
avatar
mdr
Re: Navigace
28. 05. 2018 10:25
couddy - jaké konkrétní nesmysly?

Ono hodně záleží na tom, kolik lidí má navigaci na dané trase zapnutou a jak přesná jsou tedy data o pohybu (aut). Podle mně se klidně může stát, že někdo půjde po ulici pěšky se zapnutým waze a bude to vyhodnoceno jako pomalá kolona, pokud tam nejsou k dispozici další data.

Ale já nemám s navigací waze vysloveně negativní zkušenosti. Používám ji hlavně v neznámém prostředí a když je předpoklad, že cestou budou zácpy, aby mi poradila nějakou objížďku. Loni mě třeba perfektně vyvedla z dálnice A1 před Záhřebem, když bylo zacpané Lučko a v úplně neznámém prostředí mě navedla na adresu, kterou jsem v Záhřebu hledal.
Re: Navigace
28. 05. 2018 12:54
Zahajskej dekuji.
Mdr přesně o tom byl ten článek, který nemůžu najít teď. A sice ze waze i Google navadeji řidiče na objizdne trasy přičemž v při nasobne větším počtu uživatelů v reálném čase se tyto objizdne trasy panykou vyvolanou zpožděním informace v "reálném čase" ucpavaji. A vlastně lidem nafrekventovanych silnicích tato umělá inteligence vytváří očekáváním (jako třeba inflace) umele dopravni vlny.

Chapu, pokud hoří autobus a chceš to objet. Stejně by jsi to objel i bez navigace. Zde jdeme na dřeň problemu. Vsichni to dokážeme objet nebo se držet mistnaka. I bez krabiček. I na na tu adresu bychom museli trefit bez navigace, kdyby bylo nutno.

Ale strašně moc se mi zde na fóru líbí a to děkuji zkušeným borcum (které nebudu jmenovat abych na někoho nezapomel) že máme informace kdy jo a ne a kudy, plus zkušenosti z různých termínu.
A baví mě být součástí plánování těch "vln" odjezdů i bez navigace :-)
Re: Navigace
28. 05. 2018 13:37
obchádzky sa upchávajú preto lebo, nie su stavané na takú premávku akú umožnuje dialnica.

šofér nemusi stáť každú polhodinu na cigaretu, aby mohol aj v klude nazrieť do papierovej mapy, že kde sa nachádza a kam pôjde ďalej.

nemusí mať navigátora, ktorý bude sledovať cestu v reale aj v mape a dávať pokyny.

aj pred použitím navigácie je dobre naštudovať si trasu dopredu v klude, použiť informácie z rôznych zdrojov ( aj z tohto fóra)

vďaka navigacii môže človek spoznať aj krásnu krajinu, ktorú z hlavnej cesty/dialnice nema šancu uvidieť spoznať. a je pritom v klude, pretože navigácia vybrala najkratšiu, alebo najrýchlejšiu trasu.

použitie navigacie sme tu uvidli ako dobru radu ako sa vyhnut pokutam. Niekto napíše, že on mal s navigaciou problem a teda že toto nie je dobrá rada.

Ok, je to Váš názor, ktorý Vam osobne nebudeme vyvracat, ale nebolo by fér pre ostatných, aby tu ostala len informácia, že navi je nanič.

želám všetkým krásne dni na dovolenkách a užite si cestu ( aj s pokutami winking smiley )
avatar
mdr
Re: Navigace
28. 05. 2018 13:53
Tak jsem si teď vzpomněl, jak jsme byli v r. 1974 v Římě, táta řídil, já jsem seděl vedle něj s mapou a vzadu máma s mladším bratrem četli názvy ulic. Byli jsme velmi dobře sehraný tým a v tom pro nás tehdy neuvěřitelném provozu jsme trefili, kam jsme chtěli. Jen jednou se nám povedlo vjet do tunelu, který ani nebyl v mapě, tam jsme se ztratili a vyjeli jsme na opačném konci města. Je to krásná vzpomínka na dobu bez navigace hot smiley
Re: Navigace
28. 05. 2018 14:36
to dbart: to co jsi napsal, přesně vystihuje, co jsem uvedl výše. Přímo mě děsí věta...vďaka navigacii môže človek spoznať aj krásnu krajinu, ktorú z hlavnej cesty/dialnice nema šancu uvidieť spoznať. a je pritom v klude...Tohle myslíš vážně?
Pokud jedu na delší cestu někam, kde to neznám, nebyl jsem, vždy, opakuji, vždy se dopředu podívám, kam vůbec jedu a kudy pojedu. Ať už se podívám do mapy na netu, nebo do autoatlasu, abych věděl, kudy se budu pohybovat, jaké orientační body(města) na trase budu mít. Je to záležitost na pár minut. Většinou je pak pro mě navigace zbytečná, jen obdélníček, co mi zakrývá kus čelního skla.
Re: Navigace
28. 05. 2018 20:43
to myslim smrtelne vážne !!!:

zažil som to minulý rok v južných Čechách. Spali sme v Českom Krumlove, ráno sme vyrážali cez Hlubokú, Orlík, Karlštejn do Prahy. Po prezretí zámku v Hlubokej, som sa nevrátil na cestu E49/20 smerom na České Budejovice a odtiaľ by som smeroval na sever na Prahu. Waze ma pretiahol cez: Munice, Zahájí, Mydlovary, Dívčice,Dubenec,Radomilice a na tu hlavnú cestu som sa napojil pri Vodňanoch.

Tá cesta bola úzka na jeden a pol auta, hneď na okraji asfaltu rástly krásne staré stromy, cesta bola absolútne prázdna, len sem tam nejaký cykloturisti. Ale čo si budem pamätať až do konca života, bola to tak krásna krajina - malé vesničky, jazera. Ako keby ju namaľoval Josef Lada. Keby som vedel nejakú poeziu, tak by som sa kochal ako doktor Hrušínský z Vesničko má středisková.

Toto by som si sám dobrovoľne nenaplánoval, ale Waze to vyhodnotil ako najrýchlejšiu alternátivu. Ja som v tej chvíli len tušil kde som, ale vedel som, že Waze vie čo robí.

Tak isto na Orlík som neodbočoval pri Miroviciach a nevracal som sa po tej istej trase. Odbočil som pri Čimeliciach a vrátil sa cez Kožlí, Kozárovice a Chrastičky. Tá cesta bola úplne podobná tej od Hlubokej, ale už som si ju vyslovene užíval.
Re: Navigace
28. 05. 2018 20:47
naša trasa je na tomto obrázku:



Re: Navigace
28. 05. 2018 22:04
Bez navigace bych se také na spoustu míst nikdy nepodíval. V autoatlase tyhle silnice ani nejsou nakreslené, na podrobné turistické mapě se nedá poznat jestli je silnice použitelná pro auto (dnes je všude zákaz). Na googlemaps si prohlédnu letecké snímky a streetview, najdu si nějaké šikovné místo na parkování a pak jedu. Dotáhne mne to krásně až na ten plácek na kterém jsem si naplánoval auto nechat. Na turistiku a kolo používám aplikaci od Seznamu, nebo Locus. Odlovíme nějakou tu keš, která nás zase dovede na zajímavá místa, která nikde na papíře nejsou. Najdu okolo hospůdku s dobrým hodnocením ...

1. Mám rád místa, kde není moc lidí a taková místa dnes musí člověk hladat na vlasní pěst. To co je v tištěných průvodcích a vedou tam směrovky, tam je to obv. jak na Václaváku.
2. Mám rád digitální technologie. V telefonu mám spoustu aplikací podporujících prohlížení map a rád se v nich vrtám a plánuji cesty a výlety. Porovnávám jak je to nakreslené v té které mapě (OSM, Google, Seznam), dopředu si připravuji různé varianty trasy a pořádnou zásobu zajímavých míst kde se zastavit.
Re: Navigace
28. 05. 2018 22:08
atnarfus, palec hore
avatar Re: Navigace
28. 05. 2018 22:58
dbart
Já tady bydlím a moc tomu nerozumím, proč tě to vedlo tudy. Ještě bych pochopil z Hluboký směr Budějovice a zkratka kolem ZOO. Ale proč těma kotárama přes Mydlovary? Jediný vysvětlení buď nehoda mezi Č.B. a Vodňanama, nebo jsi nastavil nejkratší trasu. To se mi kdysi v začátcích povedlo z Lipna domů. Od tý doby vím, že nejkratší trasu už nikdy.
Škoda žes pak neodbočil v Dobříši na Štěchovice - Davle - Vrané. Veliká romantika podél Vltavy...


Jinak mě napadlo podělit se o aplikaci Glympse. Není to navigace, je to celkem povedená aplikace na sdílení polohy. Vaše poloha se sice dá docela dobře sdílet přes google mapy, ale tohle je přesnější a navíc zobrazuje i vaší rychlost. Pokud tedy chcete přátelům ukázat jak si to pelášíte k moři, neznám nic lepšího.
Glympse



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (29. 05. 2018 00:44).
avatar Re: Navigace
29. 05. 2018 08:18
U jakékoliv navigace je potřeba zkontrolovat navrženou trasu. I mě se stalo, že z Kvildy na Orlík jsme jeli pomocí Waze vyhlídkovými silničkami, jak říkám já byl problém mezi navigací a volantem prostě kontrola je nutná.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Navigace
29. 05. 2018 08:55
Jirko, na tuhle loňskou "vyhlídkovou" si vzpomínámsmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.