Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
28. 06. 2017 16:07
Zahajskej:

ja tam ale vidim KML, nikoli KMP nebo KPL, proto se ptam...
avatar Re: Navigace
28. 06. 2017 16:17
Na tohle používám iGO831_PC_midi (k nalezení na ulozto.cz). Je to offline verze IGO. Vytvořím trasu, ulozim v PC a pak ten soubor routexxx.dat, jak popisoval Atnarfus, přehraju do navigace. Restart, načtení trasy a hotovo.
Re: Navigace
29. 06. 2017 19:00
Také používám tuto verzi upravenou na desktopova Windows. Neobsluhuje se to nijak extra, ale dá se to. Současně mapy na webu jsou už jinde.
avatar
mdr
Re: Navigace
04. 07. 2017 10:26
avatar Re: Navigace
16. 08. 2017 11:43
Tak díky Zahájovi už letos nebudu muset na HR dálnici jezdit přes kruháče hot smiley , díky Michale smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Navigace
17. 08. 2017 08:36
Hlavně že ti to pomohlo a nemusíš řešit, kterým výjezdem z kruháče vensmiling smiley
Re: Navigace
11. 09. 2017 15:29
Mám dotaz, sháním nějakou apku pro Androida, do které si zadám bod na kterém se momentálně nacházím, jednoduše stisknutím tlačítka a navi mě pak na toto místo zpět dovede. Měl jsem kdysi dávno na to takovou krabičku, která to uměla, výborné pro pohyb např.v lese. Stisknul jsem na výchozím bodě gombík, pak jsem se mohl poflakovat dle libosti a pokud jsem se chtěl dostat zpět, pomocí šipky mě to navádělo s uvedením vzdálenností k cíli. Jenže po mnohaletém ležení v šuplíku již nejde oživit. poradí někdo? Hlavně aby to bylo jednoduché. Vím, že běžné navi aplikace umí i režim chodce, ale je to zbytečně složité a rozsáhlé.
Re: Navigace
11. 09. 2017 16:03
Umí to každá turistická navigace. Já používám například Locus. Je to ale vždy na víc než jedno kliknutí.
To co ty požaduješ umí aplikace typu "find my car" Zkus tohle zadat do hledání ve tvém zdroji aplikací a určitě jich to najde spoustu a něco vybereš.
avatar Re: Navigace
11. 09. 2017 18:27
... v Superbu mám tovární krabici, která řeší navigaci, propojení s displejem palubního počítače, (na kterým běží pokyny pro řidiče, souběžně s mapami na displeji navigace), má to rádio, přehrávač, na obrazovce je vidět připojení telefonu, komunikuje to s hlasem toho, kdo na ni mluví, ukazuje to při parkování situaci podle venkovních čidel a jánevímcoještě ... sumasumárum to koštuje asi 50 tis.
... asi jsem ji ale moc nechválil ... zvláště po té, co mě v Brně, na dvou místech zklamala ...
měl jsem se raději držet silničních ukazatelů ... při sjiždění kolem Myslivny v Kohoutovicích a následném výběru nájezdu k dálnici směr Olomouc ... po druhý blbě trvala ve směru od Pisárek před nadjezdem do královopolským tunelu směr Svitavy ... ale protože to tudy mám dávno naučený, vyprdl jsem se na její pohádky o tom, kudy mám jet ...
přesto ji nechci odsuzovat, pač mě tahle krabice naučila jiný a přesný zkratky po Brně, o kterých jsem dříve nevěděl ...

... no a před týdnem se v pátek vracím domů a ona si vzpomněla, co jsem o ní říkal v Brně ...
lup ... zmizely nastavený radiostanice, žádné už nešly naladit, vše se transformovalo do jazyka našich západních sousedů a ještě se na displej nacpala jakási tabulka, kterou nešlo odstranit a která clonila navigaci ... sice šlo zapnout tlačítko senzorů při parkování, které pískaly dobře, ale na displeji nebylo vidět na které straně ... i když jsem to samozřejmě tušil, kde hrozí kontakt ...

... a tak došlo na léčení ...
... dvorní automechamik vzal počítač se softwarem pro odstranění podobných neduhů, řka ... to snad bude nějaká maličkost ...
po hodině konstatoval ... to je divný, nejde to nastavit ... fuknem do značkového servisu Škoda auto ...
... po třech hodinách ve Škodovce ... stejný závěr ...

... jinak bezvadný autoelektrikář říká ... já mám v Čechách známýho, který by si s tím měl poradit a to tak, že tam všechno přeinstaluje ...
po týdnu se krabice poštou vrátila a dnes byla nainstalována ...
... mapy jsou daleko hezčí, radio běží jak má, čidla pískají, stěrače stírají ...

a navigace ... ? ... ta, která měla tovární mapy včetně Maďarska, Rakouska, ale nikoliv chorvatský, o nichž mi v jiným značkovým servisu Škoda auto řekli, že mi je na kartě prodají za 4 litry ...
... tak ty chorvatský mapy už běží taky ... a abych měl radost, tak mi ta minikočka, co je v té krabici schovaná a co se stará o navigaci, po té, co jsem zadal cíl na pobřeží Jadranu ... mi příjemným hlasem oznámila ...
vaše cílová stanice, Split je nastavena a ještě to i napsalo vzdálenost ...

... pravda, letos jsme tuhle trasu oželeli, ale narok ... narok to snad vyjde ...
jenže, zrovna tuhle už mám dávno naučenou nazpaměť ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 09. 2017 18:37).
avatar Re: Navigace
11. 09. 2017 21:09
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz, sháním nějakou apku pro Androida, do
> které si zadám bod na kterém se momentálně
> nacházím, jednoduše stisknutím tlačítka a navi mě
> pak na toto místo zpět dovede.

Na tohle bych asi doporucil Stopare v aplikaci Mapy.cz (zelena sipka v pravym dolnim rohu) je to bez reklam a jednoduche na ovladani.
Ukazuje to zaznam trasy, kdyz se chceš vratit, natocis mobil tak, aby sipka u tve polohy mirila na start a tim směrem jdes. Testoval jsem to jednou na houbach.
Pokud chceš neco do města, hledal bych nejakej GPS tracker
Re: Navigace
11. 09. 2017 22:14
Valeri, tohle by mohlo být ono, vyzkouším to.
avatar Re: Navigace
15. 09. 2017 15:29
Bessy ty už nemáš toho pašíka?
avatar Re: Navigace
15. 09. 2017 19:32
... Milane ... je to jak koloběh dusíku v přírodě ...
pašík ( viz. foto 1 ) má 11 let, jezdí s ním žena, ale blíží se chvíle, kdy se byť ve velmi dobrém stavu posune mimo naši domácnost ... já zatím jezdím 4 letým ( foto 2,3 ... odkoupeným služebkem ) kterýho pro změnu posunem doma ... pašík navigaci neměl, Superb ano ...
... 3 auta doma už by bylo moc ... yawning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (15. 09. 2017 19:45).
Re: Navigace
15. 09. 2017 21:45
Já mám pořád navigaci v hlavě. Do Chorvatska nepotřebujete navigaci. Stačí nastudovat mapy a dát to mozku. A pak jedete.
Re: Navigace
16. 09. 2017 09:59
ok.

ale navigacia, hlavne online, prispieva k bezpečnosti jazdy !

viem dopredu, čo je predomnou
viem kolko je km k najbližšej zastávke, kolko je to minút jazdy
ked idem neznámou cestou, tak vidim ako ta cesta aj vyzera, ako sa križuje
nenechávam sa "viesť za ruku", tiež mám cestu v hlave, ale navigácia mi správne dávkuje informácie
navigácia je vynikajúci asistent na ceste
vďaka tomuto som pokojný a cestu si užívam

každému doporučujem navigáciu si vyskúšať, ale nie "naostro" keď sa na ňu už musím spoliehať a mám duplovaný stres z neznámej cesty a blbej navigácie.

navigaciu si treba vyskúšať na známej ceste k babičke, alebo k rodine, alebo na chalupu, alebo vtedy keď nie som pod tlakom.
avatar Re: Navigace
16. 09. 2017 10:04
... je to tak, jak píše Rudla i dbart ... trasu mám taky v merku, ale zpočátku jsem aspoň míval vypsaný průjezdní body ...
vloni, když by se navigace hodila, jsme ji sice v Supru měli ... ale bez chorvatských map ...
... v noci cestou na moře jsme totiž museli změnit trasu, když kvůli bouři zavřeli dálnici ... návěstidla už od Zagrebu hlásila, že Maslenica bude problém, v rádiu hlásili desítky kilometrů dlouhou kolonu a jak jsme se blížili, tak snižovali rychlost ... furt jsem ale věřil, že se to rozjede ...
opak byl pravdou a za ZIRem, u něhož jsme se objevili kolem půl desáté v noci ... stála kolona po Sveti Rok a možná i dál ...
naštěstí se na odmoriště ZIR ještě dalo najet ... ale pár set metrů dál už svítilo to ohromný dálniční parkoviště ...
... tak jsem dotankoval, koupil mapu Dalmácie, poradil se po telefonu s Jitkou na Hvaru ... a pustili jsme se v bouři, ve které lítalo listí a kolem silnice polámaný jak větve, tak i stromy ... do vnitrozemí, na Gračac, Knin, Sinj ... a Split ...
... no, zvládlo se to, ale tehdy by se navigace hodila, protože místy ani značky nebyly ...

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (16. 09. 2017 10:47).
avatar Re: Navigace
16. 09. 2017 13:42
....zpočátku jsem aspoň míval vypsaný průjezdní body....
Správně, kdo si má pamatovat názvy jako např. Tornyiszentmiklós, Kerkaszentkirály, Muraszemenye a jiné domorodé lahůdky. Tam když selže navigace a bez mapy, to by člověk bloudil ještě v roce 2019.
Re: Navigace
17. 09. 2017 15:38
Já když jsem jel poprvé do Chorvatska přes Maďarsko tak jsem se držel slovenského autobusu. Ten jel velice svižně a dovedl mě až na Goričan.
avatar
mdr
Re: Navigace
17. 09. 2017 17:25
Přes Maďarsko se nepamatuji názvy, ale čísla silnic. Podle nich se dá velmi dobře orientovat. Alespoň silnice první třídy mají Maďaři výborně značené čísly.

Letos mi v Chorvatsku navigace pomohla vyhnout se koloně před Lučkem sjezdem na D.Zdenčinu a pak správně trefit do cíle cesty v centru Záhřebu.
avatar Re: Navigace
12. 11. 2017 10:19
Ahoj.Nemáte někdo zaplacenou v Sygicu funkci Real View Navigation?Jaká je s tím jízda a jak to nahrává?Dál mi zajímá jek se ukládá video,v klasické kameře do auta se nahrávají soubory po 2 minutách(možno nastavit i jiné časy) ale jak je to v Sygicu?
Re: Navigace
13. 11. 2017 12:10
já mám, obávám se, že jsem nepřišel na žádné nastavení této funkce. Nenašel jsem, jak ukládat videa na sd kartu, ani to, jak je rozkouskovat.

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: Navigace
24. 11. 2017 21:29
Zdravím, nevíte někdo, jak se jmenuje soubor trasy v iGO Primo a kde ho hledat ? V adresáři igo\save\routes není nic.
Re: Navigace
24. 11. 2017 22:36
Leží to tam jak píšeš a jsou to soubory routexxx.dat
XXX je pořadové číslo.
Re: Navigace
24. 11. 2017 22:50
Když vytvořím trasu v iGO831_PC_midi tak tam je, ale když ji vytvořím v autě v navigaci v iGO Primo a pak kartu dám do PC, tak je složka prázdná.
avatar Re: Navigace
25. 11. 2017 17:22
Zkus celou složku SAVE odstranit a pak znovu ulož trasu.
Re: Navigace
25. 11. 2017 17:37
To je to samé. A když trasu z iGO831_PC_midi nakopíruju do složky "routes", tak to navigace Primo nevidí.
avatar Re: Navigace
25. 11. 2017 17:49
Tak už mě napadá akorát zazálohovat kartu, zformátovat a nahrát soubory zpátky. Asi hloupá poznámka, ale Primo je třeba po vložení karty s novými trasami restartovat, jinak je nenačte
Re: Navigace
25. 11. 2017 18:18
Tak Valeri díky moc za radu, ten restart to vyřešil. Tohle plánování trasy na PC mi na iGO chybělo. Mám ještě asi 10 let Garmina Nüvi 760 a ten má MapSource v PC a to trasování je super. Tady je to horší, ale buďme rádi za to.
Re: Navigace
22. 03. 2018 10:27
Zdravím, mám prosbu, měl jsem od jednoho kolegy zde z fóra v mobilu nainstalovanou navigaci Igo prima a byl jsem s ní moc spokojený. Jenže telefón mi umřel a s ním umřela i navigace a kolega který mi to poslal a pomáhal s instalací už sem nechodí. Jsem počítačový amatér takže se ani nepokouším sám někde hledat. Nebyl by tu někdo kdo by mi pomohl nainstalovat nějakou navigaci do nového mobilu, podotýkám, že data nemám, takže Waze je mi k ničemu. pokud by se tady někdo našel tak poprosím přes soukromou zprávu ať to tady zbytečně neplevelíme, díky.
avatar Re: Navigace
22. 03. 2018 10:34
Třeba by to zajímalo i někoho jiného. Takže klidně "plevelte" návodem, má li ho někdo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.