Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
19. 06. 2012 18:42
L.K. napsal(a):

>
> U navigace je snad důležitější to, jakým způsoben
> naviguje, ne? Cílový bod a průjezdní bod snad bude
> u všech systémů podobný, buď zadat adresu, nebo
> vybrat bod na mapě a přidet do itineráře.


Není to tak docela pravda. Některé navigace přepočítávají trasu okamžitě po vložení průjezdního bodu, jiné až k tomu dáš příkaz. Je pak značný rozdíl v čase plánování trasy s více průjezdními body a obzvlášť, pokud je ta trasa stovky kilometrů. Stejně tak je v tomto případě důležité i to, jak průjezdní nebo cílový bod vložíš. Např. iGO při zadání bodu jej "nabídne" v mapě a můžeš ho ještě před konečným vložením přesunout. Ještě se pak zeptá, jestli to má být nová trasa, nebo nový cílový bod, nebo průjezdní bod. Toto spousta jiných navigací neumí. Stejně tak je dobré, když navigace umí jednoduše korigovat trasu zakázáním úseků, kterými nechceš projet. U iGO to jde zvolit pro konkrétní trasu, případně i trvale. Když tak např. zakážu úseky na dálnici ve Slovinsku, nemůže se mi stát, že při objíždění možného problému na mnou vyhlédnuté trase, nechtěně na tu dálnici najedu.
Je toho spousta, v čem jsou navigační SW rozdílné

Pokud jde o samotné navigování, záleží spíše na použitých mapách. Když dám do iGO mapy Navteq, vypočítá trasu obdobně jako např. Navigon. Jestliže tam dám mapy TomTom ( dříve Tele Atlas), navrhne trasu podobně jako TomTom.
Re: Navigace
19. 06. 2012 20:14
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:16).
Re: Navigace
20. 06. 2012 00:14
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale tohle vše NAVIGON taky umí (a myslel jsem, že
> je to snad normální u všech systémů, ne?) Když
> zadám průjezdní bod, tak ho můžu vložit rovnou do
> trasy, nebo ho zobrazit na mapě a pak ho šoupnout
> kousek dál a pak teprve vložit do trasy s tím, že
> se trasa okamžitě přepočítá...

To je právě ten rozdíl. Ty v Navigonu vložíš bod a trasa se hned přepočítává. Vložíš další a opět se přepočítáva. Do iGO vložím x průjezdních bodů a nechám trasu přepočítat až po vložení posledního.
Re: Navigace
20. 06. 2012 09:15
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:16).
Re: Navigace
25. 06. 2012 19:07
Prosím o radu: dosud jsem jezdil bez navigace, Nejčastěší cesty do zahraničí: HR a D. Doporučí mi někdo tuto navigaci - [www.domacitechnika.cz] ? Nebo mám jít do jiné? (Manželka už má ráda po cestě klídek a odmítá brát na sebe zodpovědnost za případné kufrování - v poslední době je nejčastější výmluva, že si nevzala brejle - no chápete to???) confused smiley
Dík M.
Re: Navigace
25. 06. 2012 19:27
Ahoj Mirku.Mě osobně by tento Tomík naprosto vyhovoval.
Jediná věc co je dobré po koupi nové navigace je dostetečné seznámení a nekolikráte odzkoušení,aby jsi se naučil novou věc ovládat a správně připravit trasu.
Nedoporučuji to co udělal známý,který koupil a na druhý den razil do Maďarska.Po otázce jak navigace?odpověděl....pořád přepočítavala.
Akorát nevím jestli jsem se špatně díval,ale nedočetl jsem se nic o aktualizaci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (25. 06. 2012 19:33).
Re: Navigace
25. 06. 2012 19:54
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Mirku.Mě osobně by tento Tomík naprosto
> vyhovoval.
> Jediná věc co je dobré po koupi nové navigace je
> dostetečné seznámení a nekolikráte odzkoušení,aby
> jsi se naučil novou věc ovládat a správně
> připravit trasu.
> Nedoporučuji to co udělal známý,který koupil a na
> druhý den razil do Maďarska.Po otázce jak
> navigace?odpověděl....pořád přepočítavala.
> Akorát nevím jestli jsem se špatně díval,ale
> nedočetl jsem se nic o aktualizaci.


Ahoj. Našel jsem tohle, ale moc chytrej z toho teda nejsem:[www.tomtom.com]
Re: Navigace
25. 06. 2012 20:22
Při koupi nového zařízení musí být uvedeno jestli s navigací kupuješ nejaké aktualizace map.(nebo to zjísti u prodejce)
Např 3 akt.a nebo aktualizace na dva roky.Dnes bych asi už připlatil na ty aktualizace(ideál dva roky)Já koupil Tomíka s jedinou legální obnovou a dnes toho lituji.
Opravy map uživateli je něco jiného,není to získání kompletní nové verze mapy.
avatar Re: Navigace
25. 06. 2012 20:49
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
)Já koupil Tomíka s jedinou legální obnovou a
> dnes toho lituji.

Jakého tomíka přesně máš?
Re: Navigace
25. 06. 2012 21:01
Kamil ....s.z.
Re: Navigace
25. 06. 2012 21:17
Kup noname kam nacpeš cokoli z netu den před odjezdem aktualně z netu
ja mam Navigon a 2lety upgrade skončil a nyní bud zaplatim nebo nic-stare mapy
nokia ma mapy zdarma a stačí to a hlavně je to free a kdykoli to napichneš na net provede se aktualizace i přes USB doma

naposledy v květnu jsem byl ze tři navigací v androidech jediný s aktuální mapou slovinska



Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Při koupi nového zařízení musí být uvedeno jestli
> s navigací kupuješ nejaké aktualizace map.(nebo to
> zjísti u prodejce)
> Např 3 akt.a nebo aktualizace na dva roky.Dnes
> bych asi už připlatil na ty aktualizace(ideál dva
> roky)Já koupil Tomíka s jedinou legální obnovou a
> dnes toho lituji.
> Opravy map uživateli je něco jiného,není to
> získání kompletní nové verze mapy.
avatar Re: Navigace
25. 06. 2012 21:24
nevolej napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ja mam Navigon a 2lety upgrade skončil a nyní bud
> zaplatim nebo nic-stare mapy

ale i do navigonu nacpeš cokoliv z netu (IGO, TT) , dokonce i navigon ;-) Mají dobrý hardware.
Re: Navigace
25. 06. 2012 21:29
Mám i Nokii n97,ale připadá mi ten Tomík všestranější s více možnostma.Je to jen můj pohled.
Re: Navigace
25. 06. 2012 22:01
nevíte jestli se akualizuje Sygic navigator ? Zatím jaksi ustrnul ve verzi 11.2.6. už skoro rok.
Re: Navigace
25. 06. 2012 22:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:16).
Re: Navigace
26. 06. 2012 06:24
Navigon preferuji po několika testech třeba na kruháči, Navigon ukazoval kde jsem na kružnici a zaply Tomík nebo igo projel křižovatku dle plánu bez zaváhání ikdyž jsem odbočil jinam.
Do Madarska do Hajduszoboszlo složitější odbočky Navigon ukázal názorně a Muvi přepočítavala.
Ale jak jsem psal tak letos v květnu mi nokia 5800 udělal službu přes Slovinsko při "objíždění dálnice"
S aktualizací map navigonu budu vděčný za jakýkoli rozumný tip.
Re: Navigace
26. 06. 2012 12:29
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nevíte jestli se akualizuje Sygic navigator ?
> Zatím jaksi ustrnul ve verzi 11.2.6. už skoro rok.


Aura je normalne vyvyjena aplikace. Pochybuju, ze verze 11.2.6 je tu s nama uz rok - podle me 11.2.6 vysla nekdy na zacatku tohohle roku. Datum map si nepamatuju, ale jsou taky aktualizovany ( podle me nekdy v 11.2.4. nebo 11.2.5. probehl update map ).
Re: Navigace
26. 06. 2012 23:38
ALF60

Mio S605 - kúpená minulý rok v apríli s veľkým nadpisom - NAJNOVŠIE MAPY EURÓPY. Hneď som to teda testoval a ako som písal - navi bola a je celkom mimo. Následne som teda pred cestou do HR chcel aktualizovať mapy, čo ale nebolo možné, lebo novšie mapy proste neboli. A preto som napísal že MIO už nikdy. Tá navigácia je bludisko sama sebe. Jedine že by výrobca pod pojmom NAJNOVŠIE MAPY EURÓPY zabudol dodať mimo SK, CZ, HR, H :-)
Re: Navigace
27. 06. 2012 07:46
Všichni prodejci u prodávaných navigací uvádí, že mají nejnovější mapy. Otázkou je, jak dlouho ale mají danou navigaci na skladě a jak dlouho ležela ještě někde před tím. Je tedy potřeba provést aktualizaci hned po koupi. Mio používá mapové podklady Tele Atlas (dnes TomTom) a ty jsou relativně dobré. Je ale třeba počítat s tím, že nové úseky / změny se v mapách objeví většinou s ca ročním zpožděním. Pokud tedy projíždíš takovým úsekem, je celkem logické, že se navigace "ztratí".
Já mám Mio 735 TV a jezdil jsem s původním SW ca 2 měsíce (asi 7 000 km po ČR). Nikdy jsem nezaznamenal jediný problém. Přechod na jiný navigační SW nebyl tedy z důvodu špatného navigování, ale proto, že ovládání navigace je, z mého pohledu, značně krkolomné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (27. 06. 2012 09:01).
Re: Navigace
27. 06. 2012 08:12
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Mio používá mapové podklady Tele Atlas (dnes TomTom) a ty jsou relativně dobré....

TeleAtlas je stale TeleAtlas a TomTom je TomTom smiling smiley

Na svete su iba dvaja dodavatelia map: TeleAtlas a Navteq. Vsetky ostatne nazvy (TomTom, Garmin, Navigon, MIO, iGO,...) predstavuju vyrobcov HW alebo SW pre GPS navigaciu.
Re: Navigace
27. 06. 2012 08:56
Nemáš tak docela pravdu. Firmu Tele Atlas koupila (tuším v roce 2007) firma TomTom a dnes už jsou mapy, např. pro iGO, vydávány nikoliv jako mapy Tele Atlas, ale jako mapy TomTom.

Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na svete su iba dvaja dodavatelia map: TeleAtlas a
> Navteq...

Zapomněls na regionální, např. CEDA, Navigo atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (27. 06. 2012 09:00).
Re: Navigace
27. 06. 2012 12:38
pre Alf60:

Asi sme sa nepochopili. Ja nehovorim o tom kto koho vlastni. Aj Garmin kupil Navigon a kazdy vystupuje dalej pod svojou znackou...

Pre iGO existuju mapy od TeleAtlas, Navteq a od lokalnych vyrobcov map (Navigo Sistems, CEDA, MMCN, Epsilon, a pod.). Zalezi aku znacku navigacie pouzivas. V kazdom pripade DODAVATELIA MAPOVYCH PODKLADOV SU LEN DVAJA (ako som pislal), ti ostatni len z toho "polotovaru" potom finalizuju mapy ktore sa nahravaju do pristrojov.
Re: Navigace
27. 06. 2012 15:29
Alf60 má pravdu, mapy od TeleAtlasu jsou od loňska označovány TomTom.
Prostě změna společnosti, někdo někoho koupil a tak i já mám v iGO od loňska místo map TA mapy TomTom.
Ale o nic nejde, jde o obchodní označení. Kdo používá označení TA používá jen staré označení, je to jen pro lidi, kteří se okolo GPS pohybují jen občas, matoucí. když hledají mapy od TA a přitom je nenajdou, bo dnes jsou to mapy TomTom.

Pro ČR a SR používám i já mapy CEDA, nevíte, zda-li už od CEDA vyšly nové mapy, poslední mám z lońského podzimu. Díky.
Re: Navigace
27. 06. 2012 15:59
Přesně tak. TomTom úplně Tele Atlas "vymazal". V navigacích už se taky nezobrazuje u map logo Tele Atlas. Když zadáš např. www.teleatlas.com, copak se objeví?





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (27. 06. 2012 17:04).
Re: Navigace
02. 07. 2012 23:27
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:15).
Re: Navigace
02. 07. 2012 23:35
Souhlas, BiH je na tom mnohem líp i u "nokiáckých" map. Před měsícem jsem stahoval aktualizace a je to úplně o něčem jiném. Dokonce Sarajevo má už i snad tu nejposlednější uličku...
Re: Navigace
08. 07. 2012 14:43
Dobrý den,

máme navigaci Tomtom xl už asi tři roky starou, neaktualizovanou. Chci se zeptat, je nějaká možnost aktualizace map zdarma a nebo musím zakoupit mapy od tomtomu. Díky za radu a s pozdravem Svobodová
avatar Re: Navigace
08. 07. 2012 19:33
zdarma asi ne, nelegálně nějaká možnost na netu je a zakoupit lze taky yawning smiley
Re: Navigace
08. 07. 2012 21:12
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:15).
avatar Re: Navigace
10. 07. 2012 10:05
Dobry den,
mam navigaciu Mio Moov V735 TV asi 2 roky.Ked sa dalo do jedneho roka aktualizovat zadarmo,tak to neslo/alebo som to nevedel?/
Vie niekto poradit ako aktualizovat mapy?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.