Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 08:46
miskav napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ty si asi ešte netrčal 2-3 hodiny v zápche!!!!!
> Ale asi ti to prajem, aby si niektorých ľudí
> lepšie vedel pochopiť!!!!!!Až raz budú tunely v
> prevádzke obojsmerne, tak potom to naozaj bude len
> vec peňazí,ale v sezóne a v termínoch piatok a
> sobota je to väčšinou otázka šťastia, či nám budú
> hlásiť v rádiu čakanie pred tunelmi, alebo nie.

Na staré se nemůže stát havárka a trčet tam dvě hodiny v koloně ?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 08:56
Tak jsem si dala tréninkthumbs up smileyV pondělí jsem jela do Motola-stáli jsme dvě hodiny na dálnici před Prahou kde byly dvě bouračky na cca 200m.K tomu byl zavřený tunel v Praze-moooc hezké!
Cesta zpátky opět velmi záživná-další bouračky -do toho vedro na chcípnutí-kolony nákladáků a opět nám trvalo asi hodinu a půl než jsme proskákali ven.
Manžel je klidas a po Praze poskakuje denně-já byla na šlupky.Mimochodem nikdo z žádnáho směru nepřijel do Prahy a Motola jak měltongue sticking out smileyTo jenom že jste tady mluvili o našich krásných dálnicících a silnicích.


Nicméně-trvá moje přesvědčení že letos na radu vás zde pojedem po dálnici.Uvidíme-třeba příjemně překvapí.Jedem ve středu a za 14 dní ve středu zpět-a to bylo zatím vždycky naprosto bez problémů a kolon kdekoli.
Jedem za 3týdny(snad) a pak podám zprávy a dojmy.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 09:06
To je tak, to ze clovek uvizne se muze stat jak na stare tak na dalnici. Ale na te stare je moznost uniku staci se opatrne otocit a jez pet a pak jinou trasou (to jsem sveho casu udelal a i kdyz cesta byla delsi, tak radeji jedu nez stojim a popojizdim). Na dalnici neni uniku. A uviznout na ceste je mnohem prijemnejsi, nez se priskokama blizit smradlavym tunelem. Navic, nejvice mne vytocilo, ze to sprava dalnice musela vedet, takze na posledni odbocce na to mohlo byt upozorneni, ale o ni ne klidne tam pousteli dalsi lidi, at si ty 3 hodinky v horku a smradu vyzerou a samozrejme zaplati.
....
Jinak nevim, co do diskuse o Chorvatsku porad nekdo cpe sve zazitky z D1. Tolik, kolik clovek utrati za jedninou cestu k mori neda za celorocni pouzivani nasi dalnicni site.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 09:07
To je tak, to ze clovek uvizne se muze stat jak na stare tak na dalnici. Ale na te stare je moznost uniku staci se opatrne otocit a jez pet a pak jinou trasou (to jsem sveho casu udelal a i kdyz cesta byla delsi, tak radeji jedu nez stojim a popojizdim). Na dalnici neni uniku. A uviznout na ceste je mnohem prijemnejsi, nez se priskokama blizit smradlavym tunelem. Navic, nejvice mne vytocilo, ze to sprava dalnice musela vedet, takze na posledni odbocce na to mohlo byt upozorneni, ale o ni ne klidne tam pousteli dalsi lidi, at si ty 3 hodinky v horku a smradu vyzerou a samozrejme zaplati.
....
Jinak nevim, co do diskuse o Chorvatsku porad nekdo cpe sve zazitky z D1. Tolik, kolik clovek utrati za jedninou cestu k mori neda za celorocni pouzivani nasi dalnicni site.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 09:07
To je tak, to ze clovek uvizne se muze stat jak na stare tak na dalnici. Ale na te stare je moznost uniku staci se opatrne otocit a jez pet a pak jinou trasou (to jsem sveho casu udelal a i kdyz cesta byla delsi, tak radeji jedu nez stojim a popojizdim). Na dalnici neni uniku. A uviznout na ceste je mnohem prijemnejsi, nez se priskokama blizit smradlavym tunelem. Navic, nejvice mne vytocilo, ze to sprava dalnice musela vedet, takze na posledni odbocce na to mohlo byt upozorneni, ale o ni ne klidne tam pousteli dalsi lidi, at si ty 3 hodinky v horku a smradu vyzerou a samozrejme zaplati.
....
Jinak nevim, co do diskuse o Chorvatsku porad nekdo cpe sve zazitky z D1. Tolik, kolik clovek utrati za jedninou cestu k mori neda za celorocni pouzivani nasi dalnicni site.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 09:12
To je tak, to ze clovek uvizne se muze stat jak na stare tak na dalnici. Ale na te stare je moznost uniku staci se opatrne otocit a jet zpet a pak jinou trasou (to jsem sveho casu udelal a i kdyz cesta byla delsi, tak radeji jedu nez stojim a popojizdim). Na dalnici neni uniku. A uviznout na ceste je mnohem prijemnejsi, nez se priskokama blizit smradlavym tunelem. Navic, nejvice mne vytocilo, ze to sprava dalnice musela vedet, takze na posledni odbocce na to mohlo byt upozorneni, ale o ni ne klidne tam pousteli dalsi lidi, at si ty 3 hodinky v horku a smradu vyzerou a samozrejme zaplati.
....
Jinak nevim, co do diskuse o Chorvatsku porad nekdo cpe sve zazitky z D1. Tolik, kolik clovek utrati za jedninou cestu k mori neda za celorocni pouzivani nasi dalnicni site.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 09:27
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:25).
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 09:30
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:24).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 10:24
Na "starou" už mě nikdo nedostane. "Mladá" a nová to je to pravé. spinning smiley sticking its tongue out Po zkušenosti, kdy mi trvala cesta po staré na úseku Gračac-Slunj 7 hodin, mě jakákoli tříhodinová zácpa na dálnici (zaplať pánbůh jsem ji ještě nezažil) příde jako malá zastávka na čůrpauzu.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 10:29
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:24).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 15:59
já mám rád jízdy po staré...
Pha, Benešov, Vlašim, Pelhřimov, Jihlava, Mor. Budějovice, Znojmo....atd..je to kochání krajinou ... a proč? protože dálniční známka CZ přes Brno stojí dvě kila a za to mám 1/3 večeře někde v HR...

a k tunelům v HR (Rok, Kapela), divím se investorům v HR, že do druhých tubusů chtějí vrážet miliardy... když jsou tam zácpy cca 20-25 dnů v sezóně a přitom má rok 365 dnů?...ti drobní křiklounci zde ještě třeba nezažili zácpy na dálnicích, když tředa Němci vyrazí na prázdniny do Itálie, nebo Francouzi na Riviéru.. a taky tam kvůli dovolenkářům nebudou stavět třeba šestiproudou dálnici v jednom směru...
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 19:05
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 13:50).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 21:27
prochy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když tak čtu ty příspěvky, tak mi vychází ze stylu
> psaní, že ti co jezdí po staré jsou klidnější a
> tolerantnější, takoví ti " žij a nech žít " a " co
> se vleče neuteče " a proti nim stojí zastánci
> dálnice a tady mi vycházejí takové ty moderní
> prototypy současného člověka - věčný spěch a kdo
> není se mnou je proti mě. Někdo bere tu cestu k
> moři jako nutné zlo, které chce mít co nějdříve za
> sebou a někdo se třeba i na tu cestu těší - můj
> případ. Nechme už toho argumentování proč je ten
> náš způsob cesty lepší, je to cesta na dovolenou,
> tak jenom úsměvy a hlavně v pořádku a spokojeně
> dojet.


Moc pěkně napsané - mluvíš mi z duše. Osobně vždycky nejvíc těším na tu cestu, že si v klidu projedu krásné cesty a trochu si "zařídím". Dálnic mám po krk u nás - nudné nezáživné sedění za volantem s nastaveným tempomatem. To je něco tak neskutečně ubijejícího a únavného..... Když jedu Z Ostravy do Prahy po dálnici, tak jsem z toho víc utahaný, než když se z Chorvatska vracím v podstatě nonstop (po staré a přes maďarsko) domů. A klidně to přiznám, že sekundární efekt ušetřených peněz (jednak za poplatky a i ve spotřebě je znatelný rozdíl) je taky příjemný - v součtu to je cca šest večeří na místě.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 21:34
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:24).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 23:33
Pochybuji že se staví dálnice pro neklidné a netolerantní. Dálnice se hlavně staví z důvodů bezpečnosti,pohodlnosti a rychlosti dopravy. Teda alespoň v civilizovaném světě. Někdy mám pocit, že u nás se staví jen z důvodu toho, aby bylo kudy pouštět žilou ze stádního rozpočtu.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 23:57
Fido: na dálnici jsi nic takového neviděl? Možná ani tu loňskou tragedii,když kamion v Chorvatském dálničním tunelu zlikvidoval cca 80 aut/Tiráček usnul/.thumbs down
Pořád tu budeme dva typy řidičů_dálnice-stará,někdo si pochvaluje odpočívky kolem dálnic/s atrakcemi pro děti a plným vybavením A stálým hukotem dálnice/ někomu je líp na staré cestě/např.kolem Peručko jezera,odpočívky,klid,nikde nikdo/,pak taky záleží na autě a šofíkovi.Každoročně tyhle zbytečné emoce tady propuknou.Na dovču nikdy nespěchám-ty cca 3 hodiny mě nepos..jen abych ležel o chvilku dřív na pláži?
Silnice a dálnice používám tak nastejno,ale souhlasím s Peťasem-dálnice otupuje pozornost-ještě se vám to,stíhači,nestalo?
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 00:26
Hezky Brade, taky jsem zažil os. auto, které přeskočilo svodidla a přejelo do našeho pruhu, naštěstí se s nikým nesrazilo a skončilo mezi stromy vedle dálnice.My jsme viděli jen ty černé plachty. Ono se dá uřídit auto v 80-100 km rychlosti při cestování po " staré ", ale při 130-170 km na dálnici to smrdí krchovem. A ty 3 hoďky mi za to nestojí ! A to nemluvím o hromadných havárijích, po staré to ubrzdíš,ale ve 130 ???? na dálnici a více ?????? ++++++++++ opakujte po mně: Otče náš ....... Jinak hezkou dovolenou, bezpečný dojezd tam a samozřejmě taky zpět k rodinnému krbu !!!
Re: Fido
24. 05. 2007 00:41
Jo s bouračkama je to pravdaa ty tři černý plachty na Plitvicích sem viděl taky a byli to češi.Na dálnici jsem za tím nic takového neviděl přece jenom by tě neměl z protisměru někdo sestřelit múže se to stát ale pravděpodobnost je menší.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 06:39
Sparrow: Ja uz davam po skusenosti z pred dvoch rokov, pozor aj na dialnici. Isli sme 2 auta, ja v pravom, oni v lavom pruhu. Zrzu sme neverili vlastnym ociam, ked sa proti nam vyrutilo auto. Takze pre istotu davajte pozor aj na dialnici a hlavne v noci.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 07:04
Stará cesta je báječná od Udbiny až dolů, ale ten úsek přes Plitvice nesnáším ještě z dob, kdy jsem jezdil starou eškou. Chytil jsem kolonu kamionů a když jsem je po půlhodině vlečení začal předjíždět (škodovkou, tzn. ve stylu Vrchní, prchni), málem nás sestříkl další náklaďák v protisměru. Vím že doprava na staré hodně prořídla, ale pokud se tam letos mrknu, tak až před Gračacem.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 07:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:23).
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 07:39
Pánové, Vaše debata je velmi zajímavá. Ovšem o těch, kteří ve svých příspěvcích začínají naznačovat, že dálnice je vlastně o hodně nebezpečnější než normální silnice, si myslím, že se asi trochu zbláznili. eye popping smiley
Osobně sice také jako řidič jezdím raději po normální silnici, ovšem na tak dlouhé trase, kdy jedu déle než 12 hodin, jsou ty dvě ušetřené hodiny velmi vítané. Ne proto abych byl dřív na pláži, ale abych si zkrátil pobyt v autě.
Také pozor na to přílišné kochání za volantem po staré. Já jsem teď o víkendu vyrazil jenom na kole, chvíli se kochal krajinou, nedával pozor na cestu a už jsem ležel na zemi před řidítky. thumbs up smiley
Jinak přeji každému šťastnou cestu, ať jedete kudykoliv.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (24. 05. 2007 07:40).
avatar
XXX
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 07:48
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:28).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 08:25
Brade nestraš lidi. Na tu nehod kamionu si moc dobře pamatuju. Řidoč usnul a vjel do tunelu do stojící kolony ve 110. Ale nezdemoloval 80 aut a dokonce ani 8. Na místě byli 3 mrtví Slovinci a několik zraněných. Následky byly zmírněny tím, že jako druhé od zadu stálo v koloně velké nákladní suto, které vstřebalo veškerou energii nárazu. Takže ano, byla to smrtelná nehoda, ale žádných 80 aut. Někde bych možná našel i odkaz na šot HR televize.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 08:39
Pánové, pánové.
Nevím jak ostatní, ale já se těším na dovolenou a pohodu a i na cestu ať po staré a nebo dálnici. Každému podle jeho gusta, ale poslední vaše příspěvky jsou dost morbidní. Mylím, že těch tragédií na silnici je až dost a víme to určitě všichni co se v autě denně přesouváme. Ale probírat, kde je to horší a kdo kde viděl kolik plachet to není moc optimistické a dovolenkové. Když ti budu brát takhle tak si snad do toho auta nebudu raději sedat, protože to nebezpečí na mě čeká na každém rohu. A to doslova a do písmene.
Takže přeji všem ŠŤASTNOU cestu ať už kudykoliv a hlavně dobrou náladu a slunečnou pohodu.cool smileyspinning smiley sticking its tongue out
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 08:53
Jarda C :právě jsem se na to video díval- s tím množstvím jsem to fakt přehnal,omlouvám se.Ale proč se lidi tak naježí a prskají,když se někdo jen otře o zbožňovanou dálnici nechápu.Nikomu jsem nic nevnucoval. Takže abych tu zbytečně nerozviřoval,díky,jdu se červenat a končím tuthumbs down
Abych nezapoměl-pojedu zas přes Bosnu,snad tam nikomu překážet nebudu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (24. 05. 2007 08:57).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 10:03
Brade proč se lidi tak naježí a prskají to fakt nevím. Mě je jedno kdo kudy jede. Osobně bych si přál aby všichni kdo jedou do HR 14 a 15.7. jeli po staré cestě. Byl bych pak na dálnici sám a to by pak byla pohoda. Lážo plážo si jet. Taky zvažuji cestu zpět po staré. No ještě uvidím.
A s tím červenáním to nepřeháněj, raději hnědni to je pro léto přijatelnější barva.smileys with beer
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 10:07
Brade, dobrá volba thumbs up.
Kdybych o trase do Chorvatska rozhodoval já a ne manželka, tak jezdím jedině přes Bosnu. Klídek, pohoda, žádný provoz (tedy kromě superhustého provozu mezi Bosanskou Gradiškou a Banja Lukou), cesty v celkem slušném stavu. eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (24. 05. 2007 10:13).
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 10:14
prochy napsal(a):
-------------------------------------------------------
Někdo bere tu cestu k
> moři jako nutné zlo, které chce mít co nějdříve za
> sebou a někdo se třeba i na tu cestu těší - můj
> případ.

Souhlas se vším. Zrovna ta citace je můj případ. Osobně bych raději vyrazil s partou na trek do hor někde na Balkán a tak se z dovolené nejvíc těším na tu cestu, že si pořádně zajezdím a užiju si pěkných silnic (hleděl jsem jak se stará cesta loni správila oproti stavu před pár lety).

Mimochodem nejsi z fordsierra.cz (DOHC), tak jako zde přispívající Fido?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (24. 05. 2007 10:20).
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 10:24
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:23).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 202
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.