Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 10:36
romane92:to je ale právě to co píšu.Každý si musí vybrat co jemu vyhovuje a hlavně zvažovat i okolnosti.Každý rok jezdíme v půli Června-od 13.6 a věř tomu že nejenom průjezd hranic je pro nás tam i zpět naprosto plynulá záležitost-ale nikdy-a to myslím doslova NIKDY jsme nezažili auta před sebou i za sebou.mnohdy několik desítek km nevidíme auto a to bez přehánění.
Loni jsme na cestě zpět(27.6) upřímně litovali lidi stojící ve frontě od české strany-takže si vcelku umím představit ten chaos o sezoně.

Jinak vcelku ať se to týká Chorvatska či tady Čech-opravdu nejsem typ co si to rád šině 130tkou po dálnici aby už už někde byl.S dětma za zády a s pocitem že mám volno a nic mi neuteče když tam dorazím o dvě hodiny dýl mi prostě přijde cesta pohodovější.Jsme zvyklí zastavit kde se nám líbí-projít se-děti se proběhnou.A jestli mi to ukrojí kosíček z dovolený-to mi fakt nevadí.
Ale zase a dokola píšu-každý to má jinak-každýmu to vyhovuje jinak-a to je vpořádku.
Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 11:44
to ivetaa:
i pro mě je cesta součást dovolené a je mi celkem jedno jak dlouho jí pojedu, protože to tak prostě je. Máme čtyřletého kluka a tak znám moc dobře jaké to je s dítětem v autě. Jezdí k moři od 1 roku. Většinu cesty jedeme v noci a tak toho hodně prospí. Nikam se nehoníme a stavíme tak jak chceme a jak nám to vyhovuje. Ale přiznám se upřímně, že po 12 hodinách jízdy cítím únavu, nemluvím o hygieně, rozlámanosti těla a pod... Takže kochat se můžu jak chci, ale jinak jsem ráda, že jsem v cíli. A proto,když vím, že si cestu po dálnici zkrátím o 2 hodiny tak neváhám, protože každá hoďka při cestě dlouhé zhruba 18 hodin je pro mě důležitá. A mimochodem cesta po dálnici, průjezd Velebitským pohořím, po nových mostech je moc pěkná na koukání. Pokaždé mě pohled na moře, když projedu tunelem dostane.
Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 11:46
UF, to jsem se teda rozepsalasmiling smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 12:18
A navyše je cesta po diaľnici určite pohodlnejšia a aj bezpečnejšia.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 12:23
Taky jedíme s malou od cca 18 měsíců.Jezdíme hodně i přes rok-rodiče máme docela z ruky takže návštěva babičky obnáší cca 5-6hodin.
Ale to je prostě fakt o tom co kdo chce-co se mu líbí.Vždycky budou na jedný straně zastáni dálnice a na druhé ti co jezdí jinudy.Stejně jako v jiném vláknu jsou zastánci vaření a vození zásob sebou-a ti co nevaří a nic nevozígrinning smileyNebo ti co nedaj dopustit na sever Chorvatska a druzí brojí za jih.To je vpořádku.proč jsem psala já ten první příspěvek je-že tohle je OK-co není vpořádku je-že když JA nevařím a nic nevezu-tak nenapíšu-::už vidím ty spořílky co kvůli penězům rvou dečkama o zem a pak se ládujou konzervama a zavařeným masem!Stejně jako tady někdo napsal::Už vidím ty chudáky co je vnitřně hřeje že ušetřili za mýtné když nejeli po dálnici::To je to co mě vadí!!
Přece nejde někoho´narvat do nějakýho vzorce jen proto že má jiný názor na cestu-a dovolenou vůbec.

Nemám nic proti nikomu-všecko co komu vyhovuje je vpořádku.Nebudu ale soudit lidi-o kterých nic nevím.Naposledy-všem přeju at dorazí kam si přejou vpořádku-a ať se tady zase sejdem po dovolenýchyawning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 13:30
RÁDA BYCH UPOZORNILA VŠECHNY, CO MAJÍ MALÉ DĚTI, ŽE NA DÁLNICI SE STAVÍ ODPOČÍVADLA, KDE JSOU NÁDHERNÁ HŘIŠTĚ PRO MALÉ DĚTI. JELI JSME PO NÍ V ROCE 2005 I 2006 A TĚCHTO HŘIŠT OPROTI MINULÉMU ROKU PŘIBYLO. DOUFÁM, ŽE LETOS TO BUDE ZASE LEPŠÍ. TAKŽE POKUD MÁTE MALÉ DĚTI DÁLNICI MOHU VŘELE DOPURUČIT. ODPOČÍVADLA JSOU DOST ČASTO, JSOU TAM SLUŠNÉ WC, DĚTI SE VYŘÁDÍ NA HŘIŠTI A CESTOU SE KOCHAJÍ NÁDHERNOU KRAJINOU A TAKÉ SAMOTNOU DÁLNICÍ. MOSTY A TUNELY JSOU PRO MÉHO MALÉHO SYNA VELKÝ ZÁŽITEK.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 13:30
pre Ivetaa: na to je diskuzné fórum, aby sa diskutovalo a nie len pritakávalo. Pre jedných je fórum o starej ceste, do ktorého by asi podľa teba mali písať len zástanci starej cesty? A pre druhých zase fórum o varení, kde nemôže nikto napísať názor typu: ja nevarím, lebo si chcem na dovolenke oddýchnuť bez varenia? Veď sa tu vymieňajú názory bez nejakého konkrétneho záveru - áno je to tak a basta. A že ste na starej ceste nezažili kolóny áut - tak asi jazdíš po starej ceste asi posledné 2 roky, čo je postavená diaľnica. Ja si ešte pamätám, keď sa jazdilo cez Maďarsko, lebo sa vtedy cez Rakúsko nedalo a kúsok diaľnice čo bol: Záhreb-Karlovac bolo malou útechou. Takže porovnávam. A jazda po diaľnici a zvlášť po ich krásnej novej diaľnici sa nedá so starou cestou porovnať, čo sa týka rýchlosti a pohodlia. A myslím, že aj o tom je dovolenka - v kľude po diaľnici, rýchlejšie, bezpečnejšie.
Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 13:51
to kleopatra:
teď jsi to trefila, taky se rádi po ránu protáhneme při kávě a náš loupežník si zařádí na hřišti. Dokonce se nám jednou podařilo chytnout východ slunce a bylo to moc příjemné. Je pravda,že dnes už je cestou takových odpočívadel požehnaně a není problém kdekoliv zastavit.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 16:13
roman92-ale nevkládej mi prosím do úst něco co jsem nenapsala!!Diskuse je od slova diskutovat-to já tady přece nepopírám.Přečti si to znovu-píšu-že je fajn že každý řekne co si myslí a jaké má zkušenosti!ALE že k diskusi je potřeba taky tolerovat lidi a umět vzít jejich názor!!Takže mi vadí když se tady nediskutuje-ale hned je automaticky někdo špatnej jenom proto že má jinej názor!!To je problém asi který bohužel asi máme spolu i my dva.Kdyby jsi líp četl co jsem napsala-bylo by míň nedorozumění.A pořád dokola mi to řešit přijde jako přehlídka ztraceného časuwinking smiley
Takže to ber tak-někdo má rád holky-jiný vdolky(se říká v čechách)Někdo dálnici-jiný ne!Na tom se shodnem ne??yawning smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 16:18
a propo:myslím,že abychom to teda rozřešili-letos pojedem po dálnici(a to myslím bez ironie)Je možné-že ti dám v červenci zapravdu-a opokud ano-udělám to ráda.Přece jenom osobní zkušenost je nepřenosná a zkusit se má všecko.
Názorů proč je cesta po dálnici lepší je tady dost(hřiště,je na co koukat atd.) takže proč to nezkusit?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 16:47
Ale Iveto, neber si to tak. Ja osobne nemám s tebou problémsmiling smiley A inak ja som v prvom príspevku na teba nereagoval, ale skôr ty na mňa. A nikomu nevkadám nič do úst. Ty si predsa napísala : To je vpořádku.proč jsem psala já ten první příspěvek je-že tohle je OK-co není vpořádku je-že když JA nevařím a nic nevezu-tak nenapíšu-:: Ako ináč si mám túto vetu vysvetliť - keď súhlasíš, tak napíš, keď nesúhlasíš, tak buď ticho. Hmm? A ináč neviem, kde som písal, že je niekto špatnej. Ja tiež nemám nič proti nikomu a nikomu nevnucujem svoje názory. Len nechápem tie reakcie na môj krátky príspevok, kde som iba prezentoval názor, že je diaľnica pohodlnejšia.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 19:11
Romane:zase jsi mě nepochopil!!Já už nevím JAK jinak to napsatsad smiley
Mě nejde o dálnici-ani o to kdo jak jede.Jenom prostě moje reakce byla na to-že pokud pojedu po staré-nebude to nutně proto-že nemám na mýtné-ale budu pro to mít třeba jinej důvod.Vrať se o pár čísel zpátky a uvidíš reakce na lidi-co dovolili napsat že jedou po staré.Uf-snad už konečně jo!

Proto je vytržené z kontextu i to co jsi tady citoval-Chtěla jsem napsat že nemusím souhlasit s tím že to jíní dělají jinak-ale nebudu jim tady psát:děláte to blbě protože jen JA to dělám dobře!!
Potom se na mě nezlob je z toho klasické české co platilo kdysi-kdo není s náma je proti námtongue sticking out smiley

A jestli jsem si dobře přeložila když souhlasíš napiš-když ne buď ticho-tak to sis vyložil opravdu mylně.Když nesouhlasíš piš-od toho je forum-ale vyslechni argumenty jiných-protože o tom je schopnost komunikace.Ale to by ses fakt musel začíst od prvního příspěvku.

Nic proti Tobě nemám-a myslím že dělat z toho vlákno IvetaXRoman nebudem spinning smiley sticking its tongue out

A slibuju že to byl konec a už tady s tím nebudu prudit.yawning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 20:03
Ale klidně prudit můžeš, mě to docela bavígrinning smileygrinning smileygrinning smiley Apropo, jedu po dálnicismileys with beerhot smileyhot smileyhot smiley
Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 20:40
Pôjdeme tadiaľ, ako povie náš tato- teda šofér a to sa uvidí podľa dopravnej situácie okolo tunelov, takže pôjdeme kombinovane aj diaľnica aj stará....V tom podľa mňa lepšom prípade pôjdeme diaľnicou, ale ak sa budú črtať 10 kilometrové rady pred tunelmi, tak pôjdeme starou, lebo už sme si zažili aj to a bolo to hodne nepríjemné..... Ale aj stará je krásna, omnoho rýchlejšia ,ako bola pred rokmi.....Navyše človeku padne dobre zastať na mieste, kde stál aj pred pár rokmi, keď bol mladší, dať si pohostenie niekde, kde predtým jedol len doma pripravený sendvič. Ale toto sa môže stať súčasťou aj diaľničnej alternatívy, zažiť to isté odpočívadlo , v inom čase, s tými rodinnými, len staršími.My sme si vybrali veľmi zlý termín, z piatka na sobotu, ale kedže sme chceli bývať práve na tom mieste, tak sa nám oplatí ísť aj teraz menej frekventovanejšou, nebezpečnejšou a aj lacnejšou trasou, len aby sme sa vyhli zápcham, ktoré by nás rozhádali. Ja sa hádať na dovolenke nechcem, takže ako povie tato, tak aj bude, len nech už sme tam a odddychujeme.....yawning smiley A nech nám vyjde počasie, lebo teraz je tu poriadna kosa....brrrr. :-(



Upraveno 1krát. Naposledy upravil miskav (02. 05. 2007 20:44).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
03. 05. 2007 08:25
Štastnú cestu všetkým, čo cestujú do Chorvátska či už po diaľnici alebo po starej ceste. Hlavne, aby sme v poriadku dorazili na a užili si mora. Všetko dobré Ivetaa a Chorvátsku zdar. smileys with beer
Re: Stará cestayawning smiley
03. 05. 2007 08:43
Nazdárek,také jsem zastáncem dálnice,je to pro mě pohodlnější frčet 130 i víc.
Nikam zbytečně nechvátám,ale jsem rád,když mám cestu za sebou.hot smiley
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
08. 05. 2007 22:35
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 13:46).
Re: Stará cestayawning smiley
17. 05. 2007 00:57
lála napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak si tady pročítám příspěvky a jsem docela
> překvapená. Některé údaje o spotřebě mě opravdu
> udivují. V loňském roce jsme Chorvatsko měli
> celkem 2450 km s průměrnou spotřebou 7.5. Obsah
> auta je 1.6. Nejezdíme jako šílenci takže je to s
> dodržováním rychlosti. Asi se nám zbláznilo auto,
> že tak žereangry smiley, když ostatní to zvládají za 6 litrů
> a podobně.smoking smiley

Já jsem na tom podobně. Jak šílenec vyloženě nejezdím. Loni na Pelješac a do Černé Hory + každý den výlety celkem 4300 km a průměr 8,3 LPG (dlouhá Felda 1,6 a téměř furt klima).
Re: Stará cestayawning smiley
17. 05. 2007 08:15
to residents:

Jééé to jsi mě teda potěšil, že je na tom někdo podobně jako my.smiling smiley Myslím, že jsme naprosto v normálu. No a s klimoškou tak to je jasné. My jsme ji vloni vůbec nemuseli použít. Nějak nám ta cesta vždycky vychází do deště. To ale taky zrovna není o co stát.
Re: Stará cestayawning smiley
17. 05. 2007 09:06
Jel jsem 5 let za sebou na Pelješac, 3x po staré, 2x po dálnici do Splitu a dál po magistrále. Po staré cesta z Prahy se čtyřmi asi 20 minutovými přestávkami trvá 20 hodin. Po dálnici za stejných podmínek 16 hodin. Komu se zdá 600 kč za dálnici mnoho, tak ho lituji..
Re: Stará cestayawning smiley
18. 05. 2007 07:43
2tonny
jak odpovedet a nebyt sprosty? Snad jen poprat podobnou zkusenost, kdy clovek zaplati draze dalnici a apk uvizne v tom smradlavem dalnicnim tunelu SvetiRog soro 3 hodiny. Zajimave je, ze penize nevraceji a nelze uplatnovat ani slevu
Re: Stará cestayawning smiley
18. 05. 2007 17:00
to vrgada:
když nadáváš na hr. dálnice a tunely, tak bych tě chtěla slyšet mluvit o naší skvělé D1.Ta nemá s dálnicí nic společnýho. Tady taky musíš zaplatit a když se objeví někde nějaká "brzda", tak ti taky nikdo nevráti nic. Hr. dálnice je aspoň dálnice.
Re: Stará cestayawning smiley
19. 05. 2007 06:05
Souhlasím s Prochym. I já se rád vracím ke starým známým krásným místům, když jedu po staré silnici kolem Plitvic. Pokud samozřejmě víc spěchám, většinou domů, tak použiji dálnici, nebo kombinaci, že z dálnice sjedu u Udbiny.Navíc ty dva dlouhé tunely mě vůbec nelákají, mám v nich takový blbý pocit z protijedoucích aut. Prostě se moc bezpečně necítím.
Re: Stará cestayawning smiley
21. 05. 2007 00:42
Já teda jezdím od té doby co je možnost dálnice jedině po ní a cesta z Prahy na Makarskou mě např.loni trvala 13hod jezdím vždy ve čtvrtek těch 600 rád dám za pohodovou jízdu po dálnici a tenhle rok bohužel dolu nejedu ale závídím všem co na Chorvatských hranicích najedou a nad Brelou sjedou z Dálnice.Stará silnice nebyla špatná ale cesta mě taky jednou trvala 24hodin a nebo jsem na cestu domu pozdě vyjel a těsně stíhal čas než v 23.00 vypustili kamiony kdyby nás první kamion nepustil z odpočívadla a zdržel za sebou kolonu tak bych možná domu dojel o pár hodin později.Takže pro mě je volba jasná Dálnice No.1
Re: Stará cestayawning smiley
21. 05. 2007 07:08
Chtěl bych ještě dodat, že po staré cestě jsem jezdil tam vždycky v noci, takže z krásných panoramat nebylo nic a utkvěly mi v paměti pouze zběsilé honičky s kamiony mezi Gračacem a Kninem a předjíždění do tmy přes plnou, pokud jsem se nechtěl táhnout do kopce 40kou za plně naloženou soupravou.
Po dálnici jezdím tak, abych přijel do Chorvatska někdy okolo půlnoci a zatím jsem měl štěstí, ale ani u jednoho tunelu jsem nechytil zácpu a to i v srpnu. Bedlivě sleduji na HR2 každou relaci o hustotě provozu na dálnici a pak není problém se zácpě sjetím před tunelem vyhnout. Vyplatí se také sledovat na dálnici světelné informační tabule. Zpátky jezdím většinou v pátek na noc a to je směr Zagreb jako vymetený. To pochopitelně platí jen u cestování z pátku na sobotu tam a z pátku na sobotu zpět. Ve všední den pojedete po dálnici skoro sami a v sobotu se z Chorvatska vrací domů celá střední Evropa..
Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2007 14:46
Dovolím si také přispět trochou do mlýna. Nechci opakovat co již bylo řečeno, ale zcela souhlasím s prochym. Myslím, že lidé jako tonny se o hodně připravují. Jízda v noci opravdu není nijak záživná a je vhodná pouze pro rychlý přesun a na to je dálnice jako dělaná. My to děláme tak, že jedeme v naprosté pohodě v sobotu, v Karlovaci přespíme a v neděli pěkně na téměř liduprázdných silnicích dojedeme do cíle. Kocháme se panoramatama a je nám fajn. Spěchu a stresu mám celý rok doma dost a dost, tak proč jej vozit ještě sebou na dovolku. Jen pro nás zastánce staré cesty, buďme rádi, že jsou ti spěchálisti, aspoň je na naší staré klid. Jak už zde někdo psal, ať jedete každý kudy chcete, přeji vám šťastnou cestu a ve zdraví dojeďte.yawning smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2007 15:26
Aj my, ktorí ideme radšej po diaľnici sme radi, že po starej ceste jazdia stále nejakí kochálisti. Aspoň je to na diaľnici a hlavne pred tunelmi prázdnejšie. thumbs up smiley A to, že sa dá kochať peknou krajinou aj cestou po diaľnici, myslím všetci uznajú. Tu, myslím, že ide o niečo iné. eye rolling smiley Štastnú cestu.
Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2007 20:08
Ty si asi ešte netrčal 2-3 hodiny v zápche!!!!! Ale asi ti to prajem, aby si niektorých ľudí lepšie vedel pochopiť!!!!!!Až raz budú tunely v prevádzke obojsmerne, tak potom to naozaj bude len vec peňazí,ale v sezóne a v termínoch piatok a sobota je to väčšinou otázka šťastia, či nám budú hlásiť v rádiu čakanie pred tunelmi, alebo nie.
Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2007 23:11
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:28).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2007 08:44
Pre Miskav: Treba to len dobre načasovať. Keď niekto ide dole v sobotu predpoludním alebo naspäť v sobotu popoludní alebo podvečer, tak sa netreba čudovať, že trčí v zápche pred tunelmi. thumbs up smiley Diaľnica nie sú iba tunely, ale hlavne svižná a pohodlná cesta. hot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.