Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 02. 2007 15:05
Peťas píše : Dalnice nesnáším, nudí mě a nic z řízení nemám.
znám takých dost, celý rok nesednou za volant a pak se hrozně těší, jak na cca 1000 km cestě se budou vyžívat v "řízení"... po 400 km toho mají plné kecky, bledé tváře, oči nalepené na předním skle, ale oni "šoférují"...
Re: Stará cestayawning smiley
26. 02. 2007 15:17
Poraďte mi prosím. Letos jedeme na Pelješac a cestou tam přespíme na Plitvicích někde v okolí. Druhý den budeme pokračovat. Při cestě zpátky bych chtěla někde po cca 700 km přespat a nemáme zkušenost. Pojedeme po dálnici. Poraďte prosím.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 02. 2007 16:39
to Rotr
pokud chceš jet zpět po dálnici, tak bych neřešil z Pelješacu nějaké dálniční odbočky, ale přímo po dálnici za nosem do motelu Plitvice cca 10 km před Zagrebem, těsně před mítnicí Lučko. Po dálnici z Pelješacu cca 620 km. Pozor, tento motel (autocamp, odmoriště...) nemá nic společného s Plitvicemi, ty jsou ještě móc daleko po staré cestě na jih...
[www.motel-plitvice.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (26. 02. 2007 16:44).
Re: Stará cestayawning smiley
27. 02. 2007 23:00
Věčná debata dálnice vs stará cesta :-)Dálnice je,pokud pomineme víkendové noci,jednoznačně rychlejší a pohodlnější řešení.Argument o "kochání"se krajinou neobstojí.I při jízdě po dálnici máme možnost sjet a odpočinout si v krásné přírodě.Prakticky od Karlovace až daleko pod Bosiljevo je krajina mimo dálnici určitě zajímavější,než trasa přes Slunj a Udbinu.Jde taky samozřejmě o to,pokolikáté tu kterou trasu jedete.Poprvé i podruhé se trasa po "staré"s přespáním třeba v okolí Plitvic zdá krásná,ale čím častěji krajem,kde padesátka v obci začína a končí nesmyslně kdesi v lese,jezdíte,tím víc uvítáte dálnici.A první pohled na moře v dáli nad Zadarem v pět ráno je i z dálnice krásný.Druhá věc je cena.Několikrát jsem v neděli dopoledne nepředjížděl mezi Splitem a Zadarem žádné auto.Zkrátka,přesto že cena za dálnici se rovná ceně jedné dobré večeře,stále hodně turistů nebere okřídlené"nejdražší jsou věci zadarmo"vážně.Nechci se nikoho dotknout,ale cena je v tomto případě až na prvním místě.
Re: Stará cestayawning smiley
28. 02. 2007 09:35
No a není to jedno? Pro mě je argument "na dálnici nic z řízení nemám" taky mimo - řídím, abych se dostala z místa na místo a ne abych "z toho něco měla"... Ale má-li to někdo jako koníčka, proč ne?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
28. 02. 2007 20:41
Nechci vyvolávat zbytečné flamy a závisti, jako se to běžně vídá na vlákně "Čím letos . . .", ale bohužel musím konstatovat, že je o5 vidět rozdělení naší motoristické veřejnosti na ty, co :
1.používají auto jen jako dopravní prostředek z místa A do místa B - tzn., že auto nazvou většinou nutné zlo
2.používají auto též k přepravě z A do B, ale protože mají k těm plechům/plastům vztah, zároveň si cestování autem užívají
3.používají auto jako prodloužené přirození a tímto prodloužením neustále zkoumají své krajní možnosti a jízdně technické limity onoho dopravního prostředku
4.tato skupina lidí si auto kupuje jako jednu ze svých vnějších insignií, a to takovou, aby se na první pohled dalo určit, že nepatří mezi běžný "póvl"

Sám se řadím na pomezí 2. a 3. skupinysmoking smiley a byť během roku najedu v průměru cca 40tis km, stále mě to baví a užívám si to. A jestli se někteří domníváte, že po staré cestě jezdí pouze ti, kteří nemají nazbyt 200hk (šulínů chorvatských) a tudíž se vymlouvají na krásy krajiny, hluboce se mílíte . tongue sticking out smiley
Re: Stará cestayawning smiley
28. 02. 2007 21:06
Míliti se je lidské
tongue sticking out smiley
Re: Stará cestayawning smiley
28. 02. 2007 21:07
Míliti se je lidské
tongue sticking out smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
28. 02. 2007 21:44
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nemají nazbyt 200hk (šulínů chorvatských) a tudíž
> se vymlouvají na krásy krajiny, hluboce se mílíte
> . tongue sticking out smiley

Hlavně že se všichni mylujem a ani pohled na kochání nám v tom nezabrání. grinning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
28. 02. 2007 22:56
Modeno-zelená a palec nahoru.
Re: Stará cestayawning smiley
01. 03. 2007 07:30
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Míliti se je lidské
> tongue sticking out smiley

Souhlas, jenže ti ze 3. Modenovy skupiny (tj. ti s prodlouženým přirozením) se často jako lidé nechovají
Re: Stará cestayawning smiley
01. 03. 2007 11:03
Asi jak kdo, kupříkladu já jsem jasně třetí skupina a jako prase se nechovám yawning smiley (aspoň myslím...)
Re: Stará cestayawning smiley
01. 03. 2007 12:06
No... já nevím... já asi považuji auto spíš za prodloužené nohy. :-) Tedy v žádném případě nutné zlo, ale ani nic, o čem bych přemýšlela, zda kdy a jak si tu jízdu co nejlépe užiju... Potřebuji se někam dostat, podle vzdálenosti buď dojdu nebo dojedu, autem nebo na kole... a víc o tom nedumám...
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 03. 2007 15:46
No ifčo to s tím prodlouženým přirozením samozřejmě platí jen pro chlapy (nevím co bys chtěla prodloužit) . Ono tam spíš má správně být, že si autem někteří nahrazují přirození a pošramocené sebevědomí. .
Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 10:15
Slovo "kochat se" je za volantem je hrozné. Kochajícím řidičům se snažím vyhýbat co to dá
Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 12:17
Zas tak hrozné to neni, oni se většinou kochají vnitřně tím že ušetřili 700 Kčthumbs up smileygrinning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 13:36
Hele a už si někdo z těch "vnitřně se kochajících" spočítal, o co víc benzinu nebo nafty projede po staré cestě ? Mám pocit, že těch 700 Kč neušetří eye rolling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 14:02
Míšo,já se "nekochal"ale cesta tam po staré /přes BiH/mě na spotřebu vyšla s minimálním rozdílem jako cesta zpět-ale to jsem na dálnici najížděl až v Karlovaci.Kdybych najížděl dřív,vyšlo by to dráž po dálnici-nepočítám mýtné ale spotřebu.Ale nešlo mi o peníze!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (02. 03. 2007 14:44).
Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 14:34
Míša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hele a už si někdo z těch "vnitřně se kochajících"
> spočítal, o co víc benzinu nebo nafty projede po
> staré cestě ? Mám pocit, že těch 700 Kč neušetří
> eye rolling smiley

Nekochám se vnitřně, přesto jsem to spočítal - i když pominu dálniční poplatek, je "stará cesta" kratší na km a při pomalejší jízdě je i menší spotřeba. Finančně jednoznačně výhodnější "stará cesta". Dálnice vede zase časově. Ale co je na tom nejlepší je to, že se jeden proud rozdělil do dvou a jedna cesta odlehčuje druhou.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 19:05
Finančně je výhodnější stará silnice, jenom když tě nevyberou.
Kochat se tam klidně dá i za volantem. Když jedu padesát, tak mám na kochání dostatečnou rezervu.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 20:08
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Finančně je výhodnější stará silnice, jenom když
> tě nevyberou.
> Kochat se tam klidně dá i za volantem. Když jedu
> padesát, tak mám na kochání dostatečnou rezervu.

No já se teda nekochám při padesátce na tachometru - viděl bych to spíš na následující dva násobkygrinning smiley,pro mne je zážitek ta cesta jako taková, serpentiny, houpáky dolů nahoru, postupně "schnoucí"středomoří, v dálce bílé vrcholky Biokova atd.smoking smiley
Co rozhodně nepočítám je spotřeba - nemá to cenu, jsem na dovolené . Moje auto kousne v průměru 10l a nejraději má 98oktan.benál, jsou ale i situace kdy se nestydí v průměru papat i 14-15l . Každý holt máme jiné priority a ta moje nespočívá ani v "urychlování" cestou po autoputu, ani ve výpočtech úspor, spotřeby a podobných hovadin !thumbs up smiley
Peťas
Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2007 21:37
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas píše : Dalnice nesnáším, nudí mě a nic z
> řízení nemám.
> znám takých dost, celý rok nesednou za volant a
> pak se hrozně těší, jak na cca 1000 km cestě se
> budou vyžívat v "řízení"... po 400 km toho mají
> plné kecky, bledé tváře, oči nalepené na předním
> skle, ale oni "šoférují"...


Krávy jsem s Tebou nepásl, takže těžko můžeš vědět, kolik toho za rok najezdím. Znám plno jelimanů, kteří jsou na dálnicích a rovných úsecích silnic "mistři světa". Stačí ale menší zatáčka a už jsou v koncích a nejedou ani rychlosti chůze.

Až najedeš dopředu to co já na zpátečku, tak můžeme pokračovat v debatě......
Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2007 07:38
Atmosféra houstneeye popping smiley Můj názor je že v podstatě každý řidič který bez potíží dojede tam i zpátky musí nějaké kvality mít, protože klasický děda v rádiovce a s vejci na zadním platě by nedojel ani na čáru yawning smiley Plně souhlasím s Hopkirkem, pokud se to naše stádo rozdělí do dvou proudů, jedině dobře.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2007 10:13
to Peťas
napsal jsi....až najedeš dopředu to co já na zpátečku, tak můžeme pokračovat v debatě...
je to možné, že má někdo dost nacouváno, např denně ve velkoskladu s vysokozdvižným vozíkem...tím spíš se takovým divím, že je dálnice nudí...dálnice je mj také o pohodlí ...
abych nebyl OT, přírodní scenérie z chorvatské dálnice jsou daleko hezčí než z celé staré cesty yawning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2007 10:57
Nu, pokud se šoférských priorit týče - každý máme jiný vkus. Sama mám sice raději dálnici - kdyby jen proto, že při noční jízdě protijedoucí auta tolik neoslňují - nicméně hlavní důvod, proč dálnice u mě vede je zcela prozaický... Je relativně rovná, takže ani na zadní sedadlech mi cestující neblinkají :-)
PP
Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2007 11:24
Ještě jeden argument tu myslím nezazněl,a to že dálnice jsou obecně mnohem bezpečnější než ostatní typy silnic.
Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2007 16:49
Konečně zazněla otázka bezpečnosti. Kolik z vás vidělo vážnou bouračku na staré cestě a kolik na dálnici? Kde se cítite bezpečněji? Nejnebezpečnější budou na dálnici asi tunely?
Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2007 17:58
Zásadně bezpečnější je dálnice. Je to statistická a principielní záležitost, o které se ani nemá cenu bavit.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2007 18:43
Kromě zatím dvou tunelů na A1 a tam je omezena rychlost na 80km/hod.,jsou snad již ostatní dvoutubusové,tak ta bezpečnost bude asi vysoká a ta scenérie kolem dálnice také má něco do sebe a pro ty co již byli na Plytvicích a na ostatních místech kudy vede stará cesta tak také již nemají moc po čem toužit.Záleží také s čím kdo jede.Pokud někdo jede s přívěsem jako já,tak není o čem mluvit,vyhrává jednoznačně dálnice i když je drahá.Stačí mi pak těch pár km kolem pobřeží,to se již "kochám",ale pohledem na to krásné moře. spinning smiley sticking its tongue out

MirekŠi
pavel z brna
Re: Stará cestayawning smiley
04. 03. 2007 16:42
Míša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hele a už si někdo z těch "vnitřně se kochajících"
> spočítal, o co víc benzinu nebo nafty projede po
> staré cestě ? Mám pocit, že těch 700 Kč neušetří
> eye rolling smiley


loni jsme jeli tam po dálnici zpět po staré je to i o době kdy jedeš v noci je to pro mě leší po dálnici zpět vyjíždíme ráno a nikam nespěcháme a spotřeba po staré je nižší
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.