Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2017 21:54
To jsem jel po dálnici
Re: Stará cestayawning smiley
05. 07. 2017 09:42
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Náhodou Zagreb - Karlovac jsi nejel po staré?
> Zájímá mě kvalita silnice ihned na výjezdu ze
> Zagrebu, zda to náhodou neopravili.

Cestu Zagreb - Karlovac mimo dálnici nedoporučuji. Je to jedna obec za druhou. Pokud nebude na dálnici kolona, tak rozhodně jeďte po dálnici.
Stará cesta začíná až z Karlovace. Dálnice Zagreb - Karlovac byla dokončena v roce 1972.
Re: Stará cestayawning smiley
06. 07. 2017 20:32
Kolikrat si jiri0123 jel po starý? Já už 37x a 3x po dálnici a dálnici nemusím. Cestu si užívám a nespěchám nejsem na závodech. Dálnice je pro mě únavná.
Re: Stará cestayawning smiley
06. 07. 2017 21:24
A to jedeš mimo dálnici i od Záhřebu do Karlovace? Také jsem párkrát po staré jel, ale kolem Záhřebu a do Karlovace po dálnici.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 07. 2017 21:53
Já osobně jsem jel již několikrát bez poplatků,konkrétně na daný dotaz-najíždím na sjezdu Sv. Helena a pak po dálničním bezplatném obchvatu až před Lučko a dále pak mimo dálnici Zágreb - Karlovac.Jediný zádrhel co na této trase asi je,je ta ulice v Zágrebu,je dosti ve špatném stavu.Jinak vše rychlé a OK.

MirekŠi
Re: Stará cestayawning smiley
06. 07. 2017 22:52
Jedu HK, Brno, Vídeň, A3, S31, Köszeg, Szombathely, 86tka, Lenti, mimo M70 na starý Goričan, po dálnici do Karlovace, po starý, Knin, Sinj, Čista Provo, myší díra nad Brelou a Živogošče.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
07. 07. 2017 00:02
ja bych si to po letech rad znovu projel. Ale mam strach z policajtu. Taky by me to mohlo stat jak dalnice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (07. 07. 2017 07:19).
Re: Stará cestayawning smiley
07. 07. 2017 00:16
Pokud jedeš v noci, tak od Rakovice v klidu.... poté ráno již za světla pozor od Sinj, jinak není problém.
Re: Stará cestayawning smiley
07. 07. 2017 13:49
Předevčírem projeto, policejní hlídky jsem viděl 2, ale rychlost neměřila ani jedna. Kvalita silnice je pořád stejná. Zaznamenal jsem úbytek občerstvení, selátka se nikde negrilovali sad smiley
K dopravním omezením. Bráno ze směru od Karlovace - asi 10 Km před Plitvicemi je semafor, je tam vyfrézovanej metrovej pruh přes silnici. Blikal jen oranžově.Kdo byl rychlejší jel. Kousek za Gračacem se provádí zřejmě zpevňovaní krajnice. Jsou tam krátce po sobě asi 3 úseky se semafory. To čekání není tak nepříjemné, ale pokud jezdíte s otevřenými okny, v tomhle místě bych to nedoporučil. Jak jsme zastavili, začali na auto nalétávat zdivočelé vosy a se slušnou kadenci naráželi do oken.... (jeli jsme přes den) a poslední omezení bylo před Kninem, kde se opravuje most před viaduktem, takže i tam chvíli postojíte. Cesta jinak oddychová a příjemná smiling smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
11. 07. 2017 11:33
jiri0123, já tu trasu důvěrně znám. Pouze mě zajímalo, zda náhodou neopravili povrch silnice v tomto úseku...
smileys with beer
avatar Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2018 18:34
Skoro rok tady nikdo nepřispíval. Najde se někdo, kdo letos po staré cestě, přes Plitvice jel, a měl by nějaké aktuální informace? Opravy, uzavírky, nebo cokoli na úseku Karlovac - Split.
Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2018 20:56
Část staré jsem projel v květnu. Od Karlovace po Ulbinu žádné změny, ani problémy. Pouze opravují most nad Rastoke ve Slunji. Jezdí se tam nastřídačku, řídí to semafor. Do prázdnin to určitě hotové mít nebudou.
Připadalo mi, že je tam zase méně nesmyslných rychlostních omezení. Skoro bych řekl, že naprostou většinu značek omezujících rychlost vyrthali. Jel jsem jako obv. podle místních kamioňáků a dosáhnul jsem zajímavé průměrné rychlosti skoro 80km za hodinu.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
13. 06. 2018 22:06
Minuly rok byl hezky kus cesty nekde za Karlovacem s novym povrchem a dalsi kus rozpracovany, bohuzel uz nevim kde presne...tak jsem zvedavy, jelo se tam luxusne a az nestydate rychle.
Re: Stará cestayawning smiley
14. 07. 2018 13:56
Letos opět objetí celé chorvatské dalnice až po hranice z MN. Ti kteří nespěcháte doporučuji. Cesta v klidu a v pohodě a zpět to vezmu taky tak.
avatar
FAT
Re: Stará cestayawning smiley
03. 08. 2018 18:13
Povrch cesty sa stále zlepšuje, ale akosi to už nie je také ako kedysi. Jazdím tadiaľ v noci. Na Plitviciach sa rád zastavím opláchnuť oči a odpočinúť pár minút. Po krátkej dobe už prišiel akýsi sekuriťák, upozorňoval, na zákaz státia na priestore pred vstupnými rampami, Zdá sa mi, že radarov merajúcich rýchlosť je tam akosi viac a viac, dokonca ma aj nad ránom zastavila hliadka, o tretej ráno dve kravy, ktoré raňajkovali na krajnici. To ma dosť prebralo.
Re: Stará cestayawning smiley
03. 08. 2018 18:41
To jsem potreboval slyset,vdycky jsem chtel uhnout na starou...
pojedu po dalnici
avatar Re: Stará cestayawning smiley
03. 08. 2018 20:24
Projeto z v noci z pondeli na utery, povrch je dle mého slusny az novy, kolem Perucko jezero je asi pulka nerovna a pulka nova. Krom zacatku za Karlovacem jsem mel na tacho 100+ nebylo vyjimka 120 az 140. Policii jsem potkal jednu, kontrolovala kamion a ja na tacho hrube pres kilo...klika. Pravda, tento rok jsem to jel v tydnu, takze nikde nikdo. Omezenich je malo, pres hodne obci 70 az 80. Pokud je vyrazne snizena rychlost, ma duvod vetsinou v prudke zatacce.

Z prostoru bran vyhaneli uz pred 10 lety, ale neni problem popojet kousek dal.

Kdo se boji, nesmi do lesa.
Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2018 10:14
Dotaz zkusenemu
jaky je prujezdkarlovacem
za jak dloubo jsem na ubdine
avatar Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2018 10:37
Myslíš Udbina (?) s malým nebo s velkým písmenem. Když s velkým a a na konci názvu městečka, tak záleží na tvé průměrné rychlosti a počtu přestávek.
Jinak strýček Google mapy píše: 131 km, 2 hodiny 6 minut
avatar Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2018 11:06
V Karlovaci zaplatíš za dálnici a pak nikam neodbočuješ, vyvede tě to za prvními semafory na estakádu nad městem (značená jako silnice pro motorová vozidla), po té jedeš na každé křižovatce přímo směr Split/Rijeka. Potkáš další semafory, Tifon u nádraží, za ním ještě tři semafory, projedeš žlabem kolem sídliště, na konci se čtyři pruhy sjedou do dvou a jsi venku z města.
Ten čas na odbočku u Udbiny sedí. Od výjezdu z Karlovace to trvá něco přes dvě hodiny, možná o chlup méně, přece jen přibyly nějaké stoupací pruhy a celkově je teď DC1 znatelně rychlejší, než před několika lety.
Mám tu z předloňska evidovaný čas Civljane - Slunj 2:36' a vzdálenost 196 km, ale nijak jsem to nežhavil, průměr malinko přes 75 km/h, v tom je průjezd Kninem a asi 55 km (do Gračacu) za dvěma kamiony. Ovšem jejich řidiči se s tím nemazali... vlastně mazali, až se prášilo.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2018 11:23
Ano, v Karlovaci nikam neodbočuješ,přesně jak píše Hill, jedeš na každé křižovatce směr Split.
A i když je to tak "jednoduché", tak v roce 2003 řidič autobus, který nás vezl do kempu v Živogošče Blato, v druhé třetině cesty přes Karlovac "zazmatkoval" a pak měl problém otočit autobus do správného směru tam kdesi na sídlišti. No a pak už jízda byla bez problémů. Tedy až na to, že jsme čekali na parkovišti "nad mořem" dvě hodiny, aby jsme nedělali po příjezdu do kempu budíček spícím rekreantům v pět hodin ráno, ale až v sedm. 30 žáků "vykoupilo" v době čekání zásoby občerstvení v autobuse. Řidiči byli spokojení. Žáci taky.
Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2018 16:34
My tuto cestu jezdime uz 5 let vzdy přes noc a vždy na pohodu.Nejlepši chytit kamion a pelašit za nim smiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2018 17:28
Porad me to laka,nikam nespecham jedu o den drive...
a za svetym rokem na maslenicu a k zrmanje k pueblu apacu.
Vinetou...
Re: Stará cestayawning smiley
05. 08. 2018 07:35
Za starych casu jsem tomu rikal certovo kolo chytit se svetel pred tebou...
a doleva coprava nahoru dolu....))))
avatar Re: Stará cestayawning smiley
05. 08. 2018 07:55
Jak ty jsi mohl tolik let vydržet bez příspěvků do Fórra?
Když já vzpomínám na dobu bez dálnice, tak to před tebou nebylo jen "jedno" světlo na které jsi musel reagovat, ale desítky červených světel za sebou.Tak unavené oči jako po jízdě do HR jsem nikdy předtím ani potom během roku neměl.
Teď je to nejspíš o něco lepší, většina jezdí po dálnici, čímž je na staré o to "méně světel.
"Menší" kolona na "staré" měla i výhody. V koloně jsi se schoval a případnou vyšší než povolenou rychlost odskákal buď první, nebo poslední v koloně.
Letos chci zopakovat po x-letech cestou zpět jízdu "po staré". Z dálnice toho řidič moc po okolí nevidí, na staré to bude krapet lepší.Čas nás netlačí, tak proč si jízdu neužít.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 08. 2018 10:09
Ja sem chodimporad, cetl sem hlavne objez dalnice pres mureck umel jsem to nazpamet, a drive i prispival, ale jsou tady se svymi postrehy i jini....
leto jsem se zaregistroval znovu byl jsemna istrii v cervnu trochu jsem hodil zkusenosti do placu...
stara cesta byla dlouha dalnice je lepsi, ale laka me to trochu si zaridit, kor kdyz projedu karlovacem rychle a pak treba narazimnekde na janjetinu to bych snad i zastavil...pamatujete co jich bylo...
ochutnal jste nekdo...)))
avatar Re: Stará cestayawning smiley
05. 08. 2018 13:08
Letos cestou tam, projet "po staré" úsek Karlovac - Cista Provo, silnice naprosto v pohodě thumbs up
Žádný zádrhel, čistý "průlet"...
avatar Re: Stará cestayawning smiley
05. 08. 2018 19:26
Slavkov , tak ty jsi již zpět? Jen jedna otázečka,jak vypadá ten rozbitý úsek u Zágrebu,jel jsi tama ? Psalo se o tom tady nedávno.

MirekŠi
avatar Re: Stará cestayawning smiley
05. 08. 2018 20:14
Mirku, nejel.
Letos jsem jel "prckem s rakví" sólo, navíc jsem na částech cesty dělal "vůdčího mravence" (jak říká Jarda), tudíž letos od (starého) Goričanu po Karlovac po dálnici... a zpět jsem jel přes BiH.
Do vlákna Přes HU 2 časem dám něco z cesty... udělali jsem si opět pár "poznávacích zastavení on the road", jak cestou tam, tak cestou zpět...
Prostě něco pro ty, kteří již cestu mají jako součást dovolené... a nejenom nutný / nudný přesun z místa A do místa B...
Re: Stará cestayawning smiley
18. 08. 2018 14:01
Zdravím,po roční přestávce se chystáme opět do Chorvatska (Vrši-Nin) a cestou tam chceme asi navštívit Plitvická jezera.Chteli bychom jet po staré cestě,vyjedeme o den, možná dva dříve, takže nás nebude nic tlačit (chceme si cestu užít).
Můžete mi někdo poradit,jakou trasu zvolit od Maďarska a vyhnout se co nejvíc placené dálnici? Nazpět pojedeme už po dálnici.
A za druhé, můžete mě třeba doporučit zajímavé místa po staré cestě, která by stála za zastávku? Děkuji
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.