Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
18. 05. 2016 19:02
PŘESUŇTE SE NA VHODNÉ VLÁKNO (téma)
Re: Stará cestayawning smiley
19. 05. 2016 08:55
Stará cesta se nám s Trosečníkem odvděčila, poté co jsme se rozhodli před nějakým rokem z nostalgie si jí znovu projet, tím nejhorším možným způsobem. Již po odbočení z dálnice v Karlovaci liják s bouřkou jak kráva. Hned za městem jsme dojeli dva náklaďáky, které nebylo možné ve tmě a v té sibérii předjet. Mnohakilometrová loudačka až někam za Plitvice, než jeden odbočil a druhý se podařilo předjet. Rychlostní průměr max.40km/hod. Svítání vystřídalo liják mlhou jak z Rákosníčka, prostě se dala krájet. Takže nejkratší cestou zpět k dálnici. Výhodou bylo, že nikde nebyli policajti, co by taky v tom počasí na silnici dělali, že. Nevýhodou, že si z okolí pamatuji jen asfalt před autem a možná pár cedulí vedle silnice, víc vidět nebylo a ani nemohlo. V plánu je někdy v budoucnu si starou projet (myšleno cestu, pro rejpaly), ale za dne, nejlépe s přespáním někde cestou a jet ve stylu Hrušínského z filmu Vesničko má středisková, na kochačku. Samozřejmě bez výletů auta mimo silnici.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
19. 05. 2016 18:58
Jezdím přes postojnu na Pag a do Zadaru taky tak kolem 2 h raní, většinou chytneš auta s loděma a jedeš s nima celou cestu dolu tak 60-70,ale když nechvátáš,tak se to dá.
Re: Stará cestayawning smiley
19. 05. 2016 19:06
DALŠÍ NECHÁPAJÍCÍ.PROČ ZASÍRÁTE TOHLE VLÁKNO???JDĚTE SI RADIT NA VHODNÉ VLÁKNO(téma).
Re: Stará cestayawning smiley
19. 05. 2016 22:26
Radku děkuji za usměrnění

nadále se držte daného tématu a pokecu o staré cestě, děkuji

duboka
Re: Stará cestayawning smiley
20. 05. 2016 07:51
a není snad jadranská magistrála varianta "staré cesty" z dob kdy neexistovala dálnice A1 ? Ukaž mi kde je napsáno,že toto vlákno je výhradně pro cestu D1 ?. Vhodné vlákno jsem nenašel,jedině "Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu".Ale tam se zase neřeší Jadranská magistrála.Takže ze zamknutým CapsLockem mě můžeš poslat akorát na KONKRÉTNÍ vlákno,ne na "vhodné".
Re: Stará cestayawning smiley
20. 05. 2016 12:41
Přestaňte do sebe rejpat, nebo to budu mazat.

duboka
avatar Re: Stará cestayawning smiley
21. 05. 2016 07:36
radek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> DALŠÍ NECHÁPAJÍCÍ.PROČ ZASÍRÁTE TOHLE
> VLÁKNO???JDĚTE SI RADIT NA VHODNÉ VLÁKNO(téma).


Možná jsem nepochopil (tebe),ale jel jsi do chorvatska někdy jinudy než po dálnici a jak víš která stará cesta je ta pravá
Re: Stará cestayawning smiley
21. 05. 2016 07:57
Radek po dálnici nejezdí.
Re: Stará cestayawning smiley
21. 05. 2016 08:10
Před mnoha lety se nejezdilo směr Plitvice. Jezdilo se směr Rijeka . okoukla se Opatija a pomalu se jelo po staré cestě - Jadranské magistrále dolů do severní a dál střední Dalmácje.í Dalmacije.jižní - ta byla moc daleko a tedy passé. Později začal Olda Šetrnej a Winetů hrát kolem Plitvic a dolů na jih své fitlmy a to jsem musel přeci vidět. No a tak se jezdilo na Plitvice a dolů. A stala se z toho druhá stará cesta. A do toho se potom začala dělat dálnice.a jezdilo se po ní.
Dnes je to o penězích. Ušetřís 600 kč za dálnici a uvidíš Plitvice za 800 pro rodinu. To píši jenom odhadem.
Prostě není podstatné kudy jedeš i ta horší trasa je zajimavá Objevil jsem takovou zátoku - Barič Draga. Dvě noci jsou tam jistě naše. Krása.
Kdyby se jezdilo původním tunelem bylo by vše jasné. Večer vjedeš do tunelu a parkrát vyjeeš na povrch a ráno jsi u moře. Lenoši jako já by auto měli na wagonu a cesta by byla--- chrupka a spánek. To by byla nová cesta a jak hrom. Škoda. Nevyšel tunel, nevyšel produktovod Smůla.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
21. 05. 2016 12:47
OT: Přestože píšeš o ceně odhadem, tak já to doopravím, ušetříš 600 Kč a zaplatíš 800 je dobře, ale KUN :-). Taky odhadem a platí pro to pro čtyrčlennou rodinu.
Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2016 07:34
Jen upřesním, v sezóně dva dospělí a dvě děti vstup 520kuna. To jen aby mohlo být to dohadování přesnější.
Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2016 11:18
Souhlas, teď jsem na to také koukal... 520 kun, tj. při dnešním kurzu 1.880,42 Kč.. confused smiley A nemají rodinné vstupné...
avatar Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2016 11:38
Proto jsem reagoval, protože ač Hradečák odhadoval, výsledek odhadu svádí k výsledku, že jízdou po staré máme vlastně Plitvice (téměř) zdarma (za ušetřené peníze za poplatek, místo jízdy po dálnici). Když pominu, že to pro někoho může znamenat i jedno nocování navíc a v případě návštěvy Plitvic zřejmě alespoň minimální občerstvení a svačinu.

Ta úvaha pro většinu "turistů" zřejmě nebude platná.
Re: Stará cestayawning smiley
22. 05. 2016 12:38
Omluva : když jsem dnes viděl ceny na Letohradské(Kyšperské) pouti napsal jsem cenu 800,- za Plitvice jako totální hloupost.
Ještě že jsem byl zhruba připraven. Jinak by mne snad skutečně jeblo !angry smileyconfused smiley
Prodám auto a koupím traktor , maringotku a nějakou chytrou atrakci. Postavím to na dědině a bude to sypat jak hrom. A to budu pouštět celé tři minuty. Ne jak tam po 1,40 min. brzda a ......další !!! Doslova každá atrakce podvádí ! Pohlaď si sokola - zaplať, Pohlaď si výra - zaplať. Po dvaceti za kus ! Jo a můžeš si vnoučka - děcko vyfotit na svůj mobil. No nedej si pak jedno !!!!spinning smiley sticking its tongue out
Fakt i politici jsou troškaři.smileys with beer
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 05. 2016 09:21
Počítejte ještě parkovné 7kn/hodina. S tím, že se parkuje v lese. Ale celá návštěva za to stojí. Popravdě mnoho češtiny jsem na plitvicích neslyšel a pomalu všechny národy tam měli své svačiny z "domova".
Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2016 15:41
Dá se narazit v úseku Plitvice - Cista Provo na čerstvé opékané jehněčí nebo vepřové, z dřívějších dob pamatuju, že kolem silnice bývalo. Díky.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2016 19:15
Určitě. Pečou to všude
Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2016 19:29
Pečou, ale čím víc jsi na jihu, tím je toho méně. Ty obrovské bedny na pět jehňat už jenom reznou. Dnes je to už jenom zašlá sláva.
Nápad je to ale dobrý, ušetřené peníze za mítné je možné prož..t v jehněčím smiling smiley
Stará cesta - měření rychlosti
21. 06. 2016 17:51
Re: Stará cestayawning smiley
22. 06. 2016 10:15
Vloni jsme jeli po letech "po staré" přes Plitvice a byli jsme nadšení. Letos tak pojedeme opět. Silnice v pohodě, klid, paráda a prameny Cetiny – úžasné! Mohu vřele doporučit. I nedaleký středověký kostel sv. Spasa a u něj hřbitov – úchvatné! (http://cestovani.idnes.cz/nezname-krasy-chorvatska-bohem-i-turisty-zapomenuta-dalmacie-puy-/kolem-sveta.aspx?c=A070702_162952_igsvet_tom)
avatar Re: Stará cestayawning smiley
22. 06. 2016 16:57
Citaci
monikare napsal(a):
...(http://cestovani.idnes.cz/nezname-krasy-chorvatska-bohem-i-turisty-zapomenuta-dalmacie-puy-/kolem-sveta.aspx?c=A070702_162952_igsvet_tom)
...a měla před odkaz a za odkaz dát mezery místo závorek nebo aspoň ty závorky mezerou odsadit, pak by byl použitelný na kliknutí takto:
[cestovani.idnes.cz]
Re: Stará cestayawning smiley
30. 06. 2016 12:31
Hill – díky moc. Ty závorky jsem tam nedávala, nějak se to vygenerovalo samo – jen jsem vložila nabraný odkaz... Já to tady moc neumím – kupříkladu za celé ty roky jsem nepřišla na to, jak sem vložit fotku :-( Chtěla jsem je sem z té oblasti dát.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil monikare (30. 06. 2016 12:33).
Re: Stará cestayawning smiley
30. 06. 2016 13:02
Zdravím, Karlovac až Makarská projeta z neděle na pondělí naprosto bez problémů. Přišlo mě, že přibylo padesátek, ale tak nějak s citem jsem ty omezení neřešil a rychlost se pohyvala min. 60-70 km/h. Policejní hlídka viděla jedna před Plitvicema, druhá někde dál s trojnožkou asi u Sinju.
Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2016 08:13
Ahoj,letos pojedu po staré cestě kolem Plitvic,budeme tam i někde nocovat.Potřebuji poradit jak jet až na Pelješac co nejvíc mimo dálnici. Pojedeme přes den,takže budem pozorovat krajinu a popřípadě někde zastavíme.Takže můžete napsat,kde je něco zajímavého podél cesty nebo poblíž.
Jinak bych poprosil zkušené, ať napíší větší města (vesnice) přes které se jede a já si je uložím do navigace.Děkuji moc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil HonzaST220 (10. 07. 2016 08:14).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2016 10:32
Ono je to tu už od dob, kdy vedla dálnice jen do Karlovce (ten kousek dálnic snad skusneš), ale zopakuji chorvatskou cestu:
exit 3A1 Karlovac - směr Plitvička jez. po D1 - Turanj - Slunj (mezi mosty sjezd do Rastoke, vodopády, mlýnky) - Rakovica - Plitvička jezera - Korenica - obchvat Udbiny (odbočit po D1 na Gračac) - Gračac (směr Knin vlevo po D1) - Knin (směr Sinj, stále po D1) - Sinj - Brnaze (odbočit vlevo po D60 směr Trilj) - Trilj (vpravo po D60 směr Cista Provo) - Cista Provo (vpravo po 39 směr Šestanovac) - Šestanovac - Zadvarje - Gornja Brela a sjedeš na Jadranskou magistrálu D8 vlevo směr Dubrovník.
A dál už skoro nikam zabloudit nemůžeš: Brela - Makarska - Drvenik - Gradac - Rogotin - Klek - přechod Klek/Neum (BiH) - Neum - přechod Neum/Zaton (HR) a za pumpou INA odbočíš na Pelješac.
Stačí ti ty body?
Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2016 10:55
Jasně, díky moc thumbs up

Ještě by mě zajímala nějaká místa, která stojí za shlédnutí?Rastoke-ty už jsem si vyhledal.Možná bych se podíval i na ten kráter řeky Cetiny,pokud by to nebyla veliká zajížďka.Díval jsem se na YouTube,že se dojede k nějakému kostelu,tam se zaparkuje a dojde se ke krateru,ale nevím jak přesně se dostat ke kostelu a pak k tomu krateru.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2016 11:43
U silnice jsou u Civljane hnědé ukazatele. Na to navigaci nepotřebuješ.
EDIT: a přidám ještě z vesničky Civljane viditelné orientační bod 1 a orientační bod 2.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (10. 07. 2016 21:48).
Re: Stará cestayawning smiley
12. 07. 2016 06:43
Pramen Cetiny určitě stojí za shlédnutí, doporučuju. A pokud pojedeš dál, tak třeba zastávka v Imotski, což nemáš úplně po trase, ale těžko čekej, že zajimavý místa budeš mít hned za zadkem. V Imotski je modré jezero a jednak je to hezká scenérie, ale i fajnový koupání. Vedle je hned i červené jezero, to je jen na koukání, ale taky zajímavé. Vstupné tam žádné tehdy nevybírali.
Dalším pak bodem, ten budeš mít po cestě, nad Makarskou, výjezd na horu Sv. Jure. Pokud bude dobrá viditelnost, určitě bych nevynechal. Tady se tenkrát platilo za vjezd do jejich "národního parku" 40 Kn za auto... aspoň tak nějak myslím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nizj (12. 07. 2016 06:59).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
12. 07. 2016 20:14
Vjezd na Sv. Jure už několik let není zpoplatněný "za auto", ale "za osobu". Víc se na tom vydělá.......
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.