Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
06. 02. 2012 13:08
Zdravím, jak to bude vypadat letos na staré, má někdo nějaké zprávy?
Re: Stará cestayawning smiley
08. 02. 2012 11:57
Mě by hlavně zajímalo, jestli už policajty přejde to neustálé měření. Každý rok spekuluju že si jednu cestu dám sentimentálně po staré, ale vždy mě odradí ta hustota hlídek. Ne že bych nějak spěchal, ale člověk se prostě nemůže stopro uhlídat.
Dan
Re: Stará cestayawning smiley
08. 02. 2012 12:49
Zdravím všechny, po staré pojedu sice až za nějakých 5 měsíců, ale správně, už je čas se pomalu začít těšit! Do jižní Dalmácie jezdím 12let a zatím jsem incident s policajty na staré neměl. Bývají v Kninu, hlavně v noci, to se ale dá uhlídat. Vloni i předloni mě stavěli po cestě tam maďaři, před HR hranicemi, ale jen formální kontrola. Spíš mi vadí někteří celníci, Chorvati, Maďaři a vloni i Slovinec. Jejich nabubřelé chování bývá opravdu nechutné. Ale to je na jiné téma. Takže stará cesta je stále zážitkem, kusem dovolené, a i když občas sjedu na dálnici, zase rád po cestě zpět nebo příští rok vrátím. Vloni tam ale byla právě před Kninem objižďka, pokud budete mít někdo info, že se zase něco někde chystá, dejte vědět.Tak ať se práší za kočárem!! P.S.: Třeba se tahle informace bude někomu hodit, spím na posledním odpočívadle na dálnici před Karlovacem, od Lučka jsou 3, tak to poslední, je tam vyhrazený plac pro spáče, dokonce označený spešl dopravní značkou:-)).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
08. 02. 2012 17:53
Dane jenom dotaz. Předpokládám, že myslíš tohle
[www.q3.cz]
mě by zajímalo, jakej je tam klid na to spaní. Kdekoliv se zastavím tak je tam bordel, že neusnu.
Jednou jedinkrát jsem spal na odpočívadle u nějaký pily a byl tam Boží klid, ale jelikož si prd pamatuju, tak už nevím kde to bylo.eye rolling smiley
Dan
Re: Stará cestayawning smiley
08. 02. 2012 20:48
Draganiči, to je ono. Na kravál jsem háklivej, jen hluk aut od dálnice, ale přijíždím po půlnoci. U pily jsem parkrát stavěl, ale kde je, taky nevím :-))
Fotka po ránu:
[www.q3.cz]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Dan (08. 02. 2012 20:52).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
08. 02. 2012 22:38
teda já jsem fakt blbej. Tam jsem snad stavěl loni smoking smiley Jen té značky jsem si asi nevšim. V každém případě díky za ukázku. Začnu si to všechno asi psát jako za mlada.
Re: Stará cestayawning smiley
09. 02. 2012 11:42
Člověk prostě zastaví tehdy, když potřebuje a nekouká, kde to je. Dle fota jsem zde taky stavěl a dal si na hoďku a kousek šlofíka. Myslím, že předloni.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 02. 2012 08:46
Hm, vedle toho krásného "bydlíku" jsem taky stál. Ale jestli to bylo toto parkoviště, to teda nevím. A značky, té jsem si nevšiml.
Stará cesta
11. 02. 2012 16:33
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:46).
avatar Re: Stará cesta
11. 02. 2012 17:06
Midaxi, perfektní materiál ... já tama nejel už asi 6 let ... ale jak jsem si pustil Tvá videa, tak to na mě zase dýchlo ... thumbs up
avatar Re: Stará cesta
11. 02. 2012 17:08
tak musím říct, že jsem kvalitou ( i šíří ) vozovky velice překvapen. Po staré cestě jsem jel naposled před cca 13 lety a to bylo o něčem jiném. Chtěl bych se zeptat, jaký se zde dá dosáhnout zhruba rychlostní průměr na cestu ( myslím při dodržování přikázané rychlosti ). Kdysi to bylo samé omezení a v jednom směru jsem potkal i cca 7 policejních hlídek. Dlouho už přemýšlím, že bych zase starou cestu zkusil. Bylo to okolím o něčem jiném než na dálnici. Mám jen strach ze značného prodloužení času cesty.
Re: Stará cesta
11. 02. 2012 17:14
Midaxi - super. Příští cesta na jih proběhne v režii "nostalgic trip" po starý. Že přijedu ke slaný louži o pár hodin dýl mě nemůže vůbec rozhodit. Dík za pěkný videa thumbs up smiley
Dan
Re: Stará cestayawning smiley
11. 02. 2012 18:15
Mohu potvrdit záběry Midaxe, jezdím tudy na Pelješac každoročně, neuvědomuji si, že by někde byla cesta v nějakém horším stavu, než na záběrech. Taky musím odsouhlasit "hustotu" provozu, čím níže, tím méně aut, takže zážitek z cesty proti dálnici je nasnadě. O značné prodloužení cesty opravdu nejde, bude to několik hodin, a když vezmeš v úvahu, že je cca o 90km kratší než dálnice, jedeš s menší spotřebou a neplatíš dálnici, lze doporučit aspoň jednu trasu zkusit. Jen bacha na plánované objížďky, vloni byla právě před Kninem, informace od těch, co objížďku absolovovali, odstrašující a tak jsem cestou dolů za Gračacem volil sjezd na dálnici. Zpět někdy začátkem srpna už jízda zcela po staré a ok.
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
11. 02. 2012 23:21
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:55).
Re: Stará cestayawning smiley
12. 02. 2012 10:19
Mohu vědět, co to je za kameru? Zaznamenává souřadnice GPS i rychlost, zajímavé.
Dan
Re: Stará cesta
12. 02. 2012 10:36
Souhlas s Prochy, Peručko je nádhera, vloni po sušších letech zase plné vody. K dotazům na rychlost - odpovím tak, že doma zapřáhnu prikolicu (chorvatsky přívěs, už mu jinak neřeknem), sednu do auta a v tu chvíli jsem na dovolené a cestu si užívám. Už pár let nespěchám a nesoutěžím. Hlavní je dojet.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
12. 02. 2012 11:55
no já jsem asi taky nikdy nedodržel plánovanou hodinu výjezdu jako Prochy. Někdy je to tím že nemůžu dospat, jindy byla celej den průtrž mračen a já stále čekal kdy budu moct konečně naložit věci do auta a do střešního boxu ( marně. Nakládal jsem v průtrži i tak ) . Někdy zas nezvládám včas naložit co manželka zabalí na cestu. ( kde ty všechny tašky máme během roku kdy je nepoužíváme, to fakt nevím ). Mám ale problém v tom, že den před cestou ( jak tam, tak domů ) nemůžu spát. Z toho asi vyplývá podvědomej reflex, že jen vyjedu a už se mi chce spát. No trochu asi přeháním.... jenže celou cestu řídím já a nemám se s kým střídat. Po takových 800km jsem už celkem tuhej. Na odpočívadle sice odpočívám, ale zase neusnu, tak se jen oči trochu uklidní ( většinou chytím minimálně půl cesty v noci ). Prodloužení cesty o několik hodin je proto u mne celkem důležitý faktor. Spíš přemýšlím o tom jet někdy po staré cestě a cestou jednou někde přespat. To bych si pak cestu užil maximálně. Jinak nevím jak ostatní a připadá mi to proti logice, ale cesta tam je vždycky hrozně dlouhá, ale doma jsem na to šuplik ( teda jako že hned ) thumbs up smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
12. 02. 2012 12:03
To znám celej den je člověk jak na trní noc před odjezdem se převaluje a neusne takzvaně lehnu si na 2 hodky než vyjedem- stejně neusneš mám stejnej problém a na odpočívadne zavřu oči a děti co spali se probuděj normálka -letos pojedu tak ,že vyjedu o den dříve a přespím na cestě někde kde se půjdu podívat na něco zajimavého přírodní úkaz atd.
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
12. 02. 2012 13:17
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:54).
Re: Stará cestayawning smiley
12. 02. 2012 14:17
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mohu vědět, co to je za kameru? Zaznamenává
> souřadnice GPS i rychlost, zajímavé.

Na 99% to je Funbeat GS600
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
12. 02. 2012 16:45
Docela jsem se nechal navnadit na starou cestu. Vzhledem k tomu, že ji neznám, asi bych rád okusil. A tak se ptám, sjet z dálnice už za Lučkem a po městském okruhu se na starou cestu napojit a nebo jet až do Karlovacu a tam sjet z dálnice? A pak v Kninu jet na Drmiš a nebo okolo jezera Peručko na Sinj, a pak vnitrozemím pokračovat až do Ploče a nebo to stočit v Šestanovacu k pobřeží na magistrálu? Dám si poradit a posoudit +++ ----. Dík

Případně tip kde přespat. spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (12. 02. 2012 17:16).
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
12. 02. 2012 17:31
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:53).
Dan
Re: Stará cesta
12. 02. 2012 18:00
Jezdím jako Prochy, jen přes Maďarsko jinudy a přecházím Přes Lendavu. Jednou jsem jel domů až do Zagrebu mimo dálnici, to ale nedoporučuji, je to od Karlovace jedna dlouhá vesnice, nic se nevidí a je to stašně pomalé. Doporučuji Lučko - Karlovac v obou směrech dálnici. Pokud chceš tomasumiku přespat po cestě, okolo Plitvic ubytování na jednu noc najdeš. Já měl dřív na cestě vždycky problém se spaním, jak psali kolegové, žena stále chtěla někam za světla dojet a tam přespat. Já byl vždy proti, stejně bych neusnul, tak jsem jel nadoraz a spal na odpočívadle za volantem někdy nad ránem. Vždy jsme se pohádali. Co jezdíme s prikolicou, nemám se spaním po cestě problém, vyjíždím i pozdě odpoledne a spím na odpočívadle Draganiči u Karlovace. Kamarád spí v kempu těsně u Zagrebu, jezdí přes Víděň, přijíždí od Mariboru, vždy po cestě tam i zpět na stějném místě a je maximálně spokojenej. On ale má upravené auto na spaní. Chápu, že pro ty, kdo nechtějí přespat po cestě, je stará cesta z tohoto důvodu trochu problematická, ale spaní se určitě najde. Klidně v kempu okolo Plitvic v malém stanu... tuším že jsme spali kdysi v kempu ve dvou malých stanech ještě s dětmi v Rakovici
Anonymní uživatel
Re: Stará cesta
12. 02. 2012 22:56
Taky jsem si myslel že to bude nejleší do Karlovacu a pak sjet a někde zaspat. Potvrdili jste mé úvahy. Se spaním kdekoliv nemám problém, stačí mi trochu klidu, ale pohledám něco na netu kde by se dalo na jednu noc vyspat, privát, penzion, apartmánek, jistě toho je po cestě dost. Dík za informace. smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: Stará cesta
13. 02. 2012 00:31
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:52).
Anonymní uživatel
Re: Stará cesta
13. 02. 2012 07:24
Děkuji, funguje to tu skvěle.
Stará cesta
18. 02. 2012 22:44
thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:45).
Anonymní uživatel
Re: Stará cesta
19. 02. 2012 12:03
Perfektně zpracovaná dokumentace, asi je rozhodnuto na 90% letos jedem po staré. I mamka se po zhlédnutí videí uklidnila a souhlasí. děkuji. smileys with beer
avatar Re: Stará cesta
19. 02. 2012 12:13
souhlas jak s kvalitou příspěvků Midaxe, tak s cestou. Jestli pojedu letos sólo, tak prubnu při cestě tam " starou cestu ". Okouknu a zavzpomínám. Jestli pojedeme v tandemu, tak nevím co na to Piccaso co bude dejchat mé vejfukové čmoudíky spinning smiley sticking its tongue out
[www.celysvet.cz] [www.celysvet.cz]
Re: Stará cesta
19. 02. 2012 12:53
to Midax:
kde jsi prisel na poplatek 86kn. dalnice ze Zadvarja (najezd Sestanovac) do Karlovca stoji 155kn.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.