Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A to máš kolik km do Gradace(tj. Dalmacie nebo
> nahoře) - a jedes pres Slovin nebo Hung.

Tankuj jak píšeš... na našich hranicích, ve Slovinsku a pak v BIH. Na co trhat rekordy kolik ujedu na nádrž... pak bude mít jedna pumpa zavřeno a s posledními 5litry máš rázem problém. Přece jen tam ty pumpy nejsou tak často jako u nás. A v noci hodně z nich má zavřeno i když ta za Neumem zrovna ne.

K bankovním kartám:
Argument "stále a všude platím kartou a nikdy žádný problém" nechápu..... Vyluxování účtu je třeba předcházet. - pochopení že vše není tak jednoznačné bezpečné jak tvrdí banky bude drahá zkušenost... Tím rozhodně nechci říct že každý kdo zaplatí kartou udělá tuto zkušenost. Ale těch případů jsou stovky ročně a samozřejmě se o nich mlčí (banky)... Za většinu případů si lidé mohou sami svojí neopatrností na internetu nebo při fyzickém nakládání s kartou, nicméně snaha zločinu neustále stoupá a kupují ty nejlepší mozky (zejména z východu) na hledání cest.

Ověření platebních karet je několikanásobně šifrováno, nicméně to šifrování vymyslel člověk, že? Takže jiný člověk snadno může vymyslet dešifrování... Odchytí tuto šifrovanou komunikaci a v podstatě má dvě možnosti..
a) tzv hrubou sílu kdy mu k tomu stačí několik co nejvýkonějších počítačů a dostatek času. Poběží to třeba rok, výsledek je nejistý ale může uspět. Proč by to nezkusil, nic ho netlačí....
b) Nebo se pokusí použít nějaký backdoor - tzn odchytí tu šifrovanou komunikaci + nešifrované údaje (PIN) a to už je pak docela lehká cesta.....
A na to jsou terminály např na pumpách vhodné, protože je to prostředí kde podmínky lze snadno přispůsobit potřebám.....(instalace kamery snímajíci pin + nasimulování opakovaného odmítnutí pinu aby jste ho museli zadat znovu - při dalších pokusech znervozníte a zadávate pin důkladněji, tzn pro kameru zabudovanou ve stropě nad vámi čitelněji...) Je to v podstatě podobný způsob jako před několika lety zkoušeli i u nás - čtečky karet přimontované přímo na vstupní otvor bankomatu + kamerka na pin. Dokonce to bylo nalezeno na bankomatu přimo v bance....
Těch způsobů "jak" je samozřejmě více a vymýšlejí další, s použitím karty je třeba hledět taky na "softwarovou bezpečnost" daného regionu a schopnost té země s tím bojovat. V méně bezpečných zemích jsou jisté bankomaty zavedených bank, různé platební terminály mohou být rizikové.

Tímto nechci strašit, ročně je provedeno několik miliard transakcí kartami OK a je jen několik stovek neautorizovaných výběrů. Za většinu si jak jsem psal mohou lidé sami svojí hrubou neopatrností, nicméně jsou ročně zaznamenány řádově desítky pokusů o čtení/dešifrování karet.

Na závěr jedna zajímavost která mluví sama za sebe... Organizace pracujíci s těmi vůbec nejcitlivějšími daty - mezinárodní bezpečnost, národní banky a pod mají dvě počítačové sítě. Jednu která je připojena ven na internet a je samozřejmě zvenku chráněna tím nejlepším možným způsobem a druhou která nesmí být nikam připojena, je jen vnitřní a samozřejmě tyhle dvě sítě nikde nesmí být proprojeny mezi sebou. Platí totiž zásada, že kam vedou dráty, tam se lze dostat.....
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
15. 06. 2008 09:01
To Pedro : Tak to si mě špatně pochopil, mě nejde o žádné rekordy, jen tak pro zajímavost s tím čerpáním a s těmi kartami máš pravdu, jak sem četl ty různé Libanonské smyčky(myslím, že se to tak jmenuje-do otvoru na kartu se dá něco co kartu zastaví+PIN je zadán-lístek nevyjede-člověk odjede-myslí, že mu to kartu vzalo+čekají už vedle borci co si kartu vemou a luxují)+jiné názvy. např. na bankomat se dá tenká folie na číslice, která si pamatuje PIN a pak se folie stahne.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
15. 06. 2008 12:28
Přátelé, v sobotu 14. jsem se vrátil z HR, tak tady jsou aktuální ceny benzínu: V Rakousku na dálnici natural 95 stojí okolo 1,500 Euro, ve Slovinsku 1,187 Euro, v Chorvatsku 9,50Kn! Doporučuji tankovat ve Slovinsku, zvlášť přes den je tam v provozu spousta pump. Ceny ve Slovinsku i Chorvatsku jsou na všech pumpách stejné!!!
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Pedro : Tak to si mě špatně pochopil, mě nejde
> o žádné rekordy, jen tak pro zajímavost s tím
> čerpáním a s těmi kartami máš pravdu, jak sem četl
> ty různé Libanonské smyčky(myslím, že se to tak
> jmenuje-do otvoru na kartu se dá něco co kartu
> zastaví+PIN je zadán-lístek nevyjede-člověk
> odjede-myslí, že mu to kartu vzalo+čekají už vedle
> borci co si kartu vemou a luxují)+jiné názvy.
> např. na bankomat se dá tenká folie na číslice,
> která si pamatuje PIN a pak se folie stahne.

A já jsem nemyslel jestli chceš trhat rekordy... chtěl jsem obecně říct že je tam potřeba tankovat dřív než u nás... pump méně a noční zavíračky...

Útoky na kartu přes bankomat se občas vyskytnou, ale většinou jsou to spíš africký zoufalci a nejsou úspěšný. Úspěšné akce jsou daleko sofistikovanější, většinou je to přes platební terminál... kabely z něj vedou příliš mnoha místy a nejsou nijak chráněny... Není problém se napojit a číst komunikaci....
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
16. 06. 2008 12:53
majaz napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přátelé, v sobotu 14. jsem se vrátil z HR, tak
> tady jsou aktuální ceny benzínu: V Rakousku na
> dálnici natural 95 stojí okolo 1,500 Euro, ve
> Slovinsku 1,187 Euro, v Chorvatsku 9,50Kn!
> Doporučuji tankovat ve Slovinsku, zvlášť přes den
> je tam v provozu spousta pump. Ceny ve Slovinsku i
> Chorvatsku jsou na všech pumpách stejné!!!
Částky potvrzuju (jel jsem zpět taky v SO 14.6.), ve SLO se mi ale zdála všude stejná cena jen u Naturalu (Super95); oba prodávané Diesel+Eurodiesel jsem rozhodně zahlédl za různé cifry u různých řetězců (byť se to nelišilo víc než o patnáct centů, což při plné nádrži opět představuje jen nějaké to kafe plus/mínus).
Co se týče tankování v Bosně - přepočet z Bosenský Marky na Euro fakt není nic složitýho - kurz je pevně daný 2 Marky za 1 Euro - A Eura berou v BIH všude a bez problémů.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
20. 07. 2008 16:48
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
20. 07. 2008 17:43
Slovinsko:
5.7.08 - eurosuper 95 - 1,217 EUR (benzínka PETROL)
19.7.08 - eurosuper 95 - 1,212 EUR (benzínka PETROL)

Chorvátsko:
5.7.08 - eurosuper 95 - 9,65 Kn (benzínka INA)
19.7.08 - eurosuper 95 - 9,75 Kn (benzínka TIFON)
pajaja
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
21. 07. 2008 17:08
Mám dotaz pro ty, kdo jeli přes Ptuj a tankovali zde v noci. Měla by tam být nonstop benzínka Petrol na "Ormoška cesta". Je to pravda? Funguje? Popřípadě kolik tam stojí litr v eurech a kde je uvedená cena v eurech?Děkuji.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
21. 07. 2008 23:27
Rakousko 12.7. Agip u dálnice, Natural 95 1,44 Eu
Chorvatsko 12.7. INA, 9,65 Kn
Slovinsko 19.7. Petrol 1,22 Eu
Itálie 19.7. 1,54 Eu
Mrkni na:
[www.petrol.si]

Jsou tam vypsané všechny benzinky Petrol nonstop v danné oblasti. Jinak Petroj v Ptuji funguje nonstop, já tam bral benzin 20.7.08 za 1,217 Eur/l.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 08. 2008 09:39
Konečne po dlouhe dobe ceny benzinu se uklidnuji, otazka je kolik to bude trvat...
Po poslednim zlacneni:
INA - HR: Eurosuper 95 9,04 HRK (stredneho kurzu EUR v HR: 1EUR=7,225 HRK) = 1,251 EUR
PETROL - SI: 1,161 EUR.

Stale je tu rozdil ale mam pocit ze se to zmenšuje....
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
07. 08. 2008 14:52
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mrkni na:
> [www.petrol.si]
> ion=70520&F0=on&location=&open_bydate=on&date=11.0
> 7.2008&hour=0&x=64&y=6
>
> Jsou tam vypsané všechny benzinky Petrol nonstop v
> danné oblasti. Jinak Petroj v Ptuji funguje
> nonstop, já tam bral benzin 20.7.08 za 1,217
> Eur/l.
já 28.7 kolem půl noci 1,16..je dobré si těch 300m zajet
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 08. 2008 15:13
13.8.08 Natural 95(Eurosuper 95) za 9,04 Kn (teda alespoň v Gradaci ,Janjče a Sv.Križi)
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 08. 2008 20:51
ja bral smerem tam na janče 9,07 (24.7) a zpet az v mariboru 1,O1 (E95) oboje OMW
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
17. 08. 2008 08:32
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vždycky tankovat ve Slovinsku!thumbs up Je tu levnější
> benzín cca o dvě padesát, tak nevím proč bych
> tankoval v Chorvatsku když nemusím.eye rolling smiley Samozřejmě,
> když jedeš na jih tak asi jo. Ale Majkl píše z
> cesty a asi moc neuvažuje.thumbs down Nevím proč přejede
> Slovinsko, kde je levnější benzín a mermomocí
> tankuje ten samý dražší benzín hned za čárou v
> Hr.eye rolling smiley
> Jinak kvůli zkušenosti s okrádáním na benzinkách
> ve Slovinsku již několik let platím kartou, při
> platbě jinou měnou mě téměř vždy okradli a zkuste
> se dohadovat se Slovincemangry smiley
A proč neplatíš v Eurech ,když ty ceny tam mají psané,potom Tě nemůže nikdo okrást....thumbs up
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
17. 08. 2008 18:25
Nikdo nikoho nenutí,kde má tankovat.Letošní ceny byly beztak takové,že byl v zahraníčí benzin(a mám pocit že i nafta) levnější,než v ČR.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
17. 08. 2008 21:18
Tento týden SLO-Ptuj 1,116EUR,Chorvatsko INA 9,04Kuna,myslím,že ve Slovinsku je to zajímavá cena,na naše 26,50kčsmoking smiley
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
27. 08. 2008 10:52
Cena benzinu v Chorvatsku 23.8.08 Eurosuper 95 - 8,93 Kn.Pumpa INA v Makarskej.Kvalita podla mna je nahovno.Auto Nissan Almera 1,5 67 kW po natankovaní slabsi vykon,zla akceleracia a samozrejme aj vatsia spotreba cca o 1l/100 km.Nabuduce volim inu znacku pumpy.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
27. 08. 2008 11:00
Foresterbig napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cena benzinu v Chorvatsku 23.8.08 Eurosuper 95 -
> 8,93 Kn.Pumpa INA v Makarskej.Kvalita podla mna je
> nahovno.Auto Nissan Almera 1,5 67 kW po
> natankovaní slabsi vykon,zla akceleracia a
> samozrejme aj vatsia spotreba cca o 1l/100
> km.Nabuduce volim inu znacku pumpy.


Foresterbig....v loni jsem měl podobné zkušenosti.....
letos jsem tankoval jen na OMV a bez problémů.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
27. 08. 2008 19:09
Loni jsem tankoval mj.na INA N.Vinodolski,letos zas v Gradaci a nepostřehnul jsem žádné problémy.Asi je to náhoda.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
29. 08. 2008 14:07
23.8.: Chorvatsko naturál 95 - 8,93 Kn, Slovinsko 1,126 Euro
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
03. 09. 2008 20:18
Moze to byt nahoda,ale na tej INA pumpe Makarska som tankoval na stojane c.1.Pri kazdych cca 5 litrov dodavka sa zastavila a vzapeti spustila a tak sa to opakovalo az do natankovanych 41,4 l a dalsia vec bola ze obsluha mi nedavala ucet po zaplateni v hotovosti,ale ked som si ho na drzovku po chrvatsky vypytal (ani doteraz neviem ako som si spomenul na to ze je to po chorvatsky "racun"winking smiley az potom mi to nahodil do kasy a vytlacil blok a zo spatnym ksichtom mi ho podal.Asi ta OMV bude lepsia ako pise kolega.Pred rokom ked mala ceska OMV akciu za CZ ceny takuj aj v Chor. som tak spravil a vsetko bolo O.K.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 09. 2008 22:16
Omlouvám se ale tankoval sem při cestě tam jenom zde

[img1chybny-odkaz-rajced1]

A cena


avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
15. 09. 2008 20:58
Včera jsem se vrátil... tankoval jsem ve Slovinsku, Bosně, Chorvatsku a taky u nás. A ceny za natural 95?

Slovinsko - 1.141 Eur (cca 27.7 l) - Dolga Vas
Bosna - 2.16 Km (cca 27.1 l) - Neum
Chorvatsko - 8.99 Kn (cca 31.8 l) - Varaždin
CZ - 29.60 Kč - Vsetín

Takže si myslím, že tankovat ve Slovinsku, nebo bosně se určitě vyplatí........
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
21. 09. 2008 19:41
Koncem srpna jsem tankoval u Lendavy a rozdím mezi Natural 95 a 98 byl na naše jen 0,2Kč a cena 1,16 Eur / 98 hot smiley
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
20. 01. 2009 14:10
Niekedy, keď mám čas, tak pozerám na stránky INA aká je cena benzínu v Chorvatsku. Všimla som si, že u nás sa zlacňovalo vždy až po Chorvatoch, ale dnes som klikla na ich stránku a bola som prekvapená.Aj napriek tomu, že cena ropy klesá, pred dvoma dňami tam bolo za INA Eurosuper 95 6,15 Kuna a dnes 6,59 Kuna. Neviete čím to je?
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
20. 01. 2009 19:25
Miriam: nehledal bych za tím nic zvláštního,jen to,že cena za barel ropy zase leze nahoru a
čerpací stanice na to velmi rychle reagují.U nás ještě minulý týden stála nafta 23,5/l a dnes
stojí 25,5/l,během pár dnů šla cena o 2 kačky nahoru a to stejné se děje i v HR.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
21. 01. 2009 11:58
[www.novinky.cz]

Takové ceny pohonných hmot kdyby zůstaly do léta....hned by se jelo veseleji.thumbs up
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
21. 01. 2009 13:53
ahojky,díky hýbání cen ropy je ted levnější nafta v Chorvatsku než ve Slovinsku. Jěště v září to bylo naopak.
Píšu z vlastní zkušenosti. Byli jsme tam minulý týden.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Gigi3 , Mi , mjlh
Hosté: 140
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.